Torneo Regional Federal Amateur
0
100%
Results
Promotion Play-offs - Finals
24.06
Club Atlético Güemes
Club Social y Deportivo Achirense
3
0
FT
17.0617:00
Club Social y Deportivo Achirense
Club Atlético Güemes
2
1
FT
16.0620:00
Central Norte
Guaraní A. Franco
1
0
FT
16.0618:00
Independiente Chivilcoy
Sportivo Peñarol
1
2
FT
09.0621:00
Guaraní A. Franco
Central Norte
0
1
FT
09.0619:00
Sportivo Peñarol
Independiente Chivilcoy
2
1
FT
09.0618:00
Asociación Atlética Boxing Club
Circulo Deportivo
2
1
FT
Tables
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Monterrico San Vicente | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 25:11 | +14 | W W D W W |
2
|
Asociación Atlética La Viña | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 26:13 | +13 | W L W L W |
3
|
Atlético Cuyaya | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 21:16 | +5 | L W W L L |
4
|
Club Sportivo Racing Ojo de Agua | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 37:23 | +14 | W W D W L |
5
|
Club Sportivo Santa Clara | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 16:20 | -4 | L L L W W |
6
|
Club Atlético Inter | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 11:53 | -42 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Points corrections:
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Talleres de Perico | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 16:9 | +7 | W D W L W |
2
|
Club Atlético San Pedro | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 17:8 | +9 | W D D W W |
3
|
Club San Francisco Bancario | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 14:9 | +5 | L D W W L |
4
|
Sociedad de Tiro y Gimnasia de San Pedro | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 11:19 | -8 | D L L L L |
5
|
Club Atlético Mitre de Calilegua | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 5:18 | -13 | L D W L L |
Legends:
Next Round
Points corrections:
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Central Norte | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 29:7 | +22 | W W D W W |
2
|
Villa San Antonio | 15 | 10 | 3 | 6 | 1 | 17:11 | +6 | D L D W D |
3
|
Club Atlético Peñarol | 15 | 10 | 5 | 3 | 2 | 16:14 | +2 | D W L W L |
4
|
Club Atlético Mitre de Salta | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 14:21 | -7 | W W W L W |
5
|
Club Atlético Olimpia Oriental | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 18:25 | -7 | L L W L D |
6
|
Los Cachorros de Salta | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 10:26 | -16 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Points corrections:
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Deportivo El Galpón | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 27:10 | +17 | W W W L W |
2
|
Club Atlético Barrio Obrero | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 10:13 | -3 | W D L W D |
3
|
La Merced Salta | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 20:23 | -3 | W W D L L |
4
|
CSC Progreso de La Frontera | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 18:16 | +2 | L L D D L |
5
|
Club Atlético Normal Rosarino | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 12:17 | -5 | L D D W W |
6
|
Deportivo YPF | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 16:24 | -8 | L L D D D |
Legends:
Next Round
Points corrections:
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
CD Tabacal Orán | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 15:7 | +8 | D W W W L |
2
|
Club Atlético Independiente de Hipolito Yrigoyen | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 17:12 | +5 | D W W L W |
3
|
Club River Plate de Embarcación El Tabacal | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 13:13 | 0 | L W D W L |
4
|
Club Deportivo y Social Roby Manero | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 12:21 | -9 | W L D L W |
5
|
Club Social y Deportivo Guaraní | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 13:17 | -4 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Points corrections:
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Atlético Amalia Tucumán | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 7:6 | +1 | W L W D W |
2
|
Sportivo Guzmán | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 12:8 | +4 | L W L W W |
3
|
Atlético Concepción | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 8:6 | +2 | W W D L L |
4
|
Club Sportivo Bella Vista Tucuman | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 6:13 | -7 | L L D D L |
Legends:
Next Round
Points corrections:
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Atlético Ñuñorco | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 9:5 | +4 | W W W L W |
2
|
Concepción FC | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 11:6 | +5 | W W L W D |
3
|
Club Deportivo Marapa | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 12:9 | +3 | W L W L L |
4
|
Club Deportivo Aguilares | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 7:11 | -4 | L L W W L |
5
|
Club Deportivo Llorens | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:13 | -8 | L L L L W |
Legends:
Next Round
Points corrections:
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Asociación Atlética La Viña | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 15:5 | +10 | L W W W W |
2 (1) | Club Monterrico San Vicente | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 10:6 | +4 | W D W L L |
3 (3) | Atlético Cuyaya | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 10:7 | +3 | L L W W D |
4 (4) | Club Sportivo Racing Ojo de Agua | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 21:11 | +10 | W W L L L |
5 (5) | Club Sportivo Santa Clara | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 9:10 | -1 | L W L W L |
6 (6) | Club Atlético Inter | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 10:22 | -12 | L L L D L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Talleres de Perico | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 9:6 | +3 | D L W W |
2 (3) | Club San Francisco Bancario | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 7:4 | +3 | D W L D |
3 (2) | Club Atlético San Pedro | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5:4 | +1 | W D L D |
4 (4) | Sociedad de Tiro y Gimnasia de San Pedro | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 7:11 | -4 | L L L W |
5 (5) | Club Atlético Mitre de Calilegua | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 2:8 | -6 | L W L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Central Norte | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 18:2 | +16 | W W W W D |
2 (3) | Club Atlético Peñarol | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 9:3 | +6 | W W D W W |
3 (2) | Villa San Antonio | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 10:6 | +4 | D D D W W |
4 (4) | Club Atlético Mitre de Salta | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 8:8 | 0 | W W W L L |
5 (5) | Club Atlético Olimpia Oriental | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 7:10 | -3 | L W L L D |
6 (6) | Los Cachorros de Salta | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 8:15 | -7 | L L D L L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Deportivo El Galpón | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 19:5 | +14 | W W W W D |
2 (2) | Club Atlético Barrio Obrero | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 10:4 | +6 | W W W W D |
3 (4) | CSC Progreso de La Frontera | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 11:6 | +5 | L D L W W |
4 (6) | Deportivo YPF | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:8 | -1 | L D D W L |
5 (3) | La Merced Salta | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 7:10 | -3 | D W D L |
6 (5) | Club Atlético Normal Rosarino | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:10 | -4 | L D W L L |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Club River Plate de Embarcación El Tabacal | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 10:5 | +5 | W W L W |
2 (1) | CD Tabacal Orán | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 10:5 | +5 | W W L W |
3 (2) | Club Atlético Independiente de Hipolito Yrigoyen | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5:4 | +1 | D W D L |
4 (4) | Club Deportivo y Social Roby Manero | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 7:10 | -3 | W D L L |
5 (5) | Club Social y Deportivo Guaraní | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 7:7 | 0 | L L L W |
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Atlético Concepción | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:2 | +5 | W W W |
2 (1) | Club Atlético Amalia Tucumán | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:2 | +3 | W W W |
3 (2) | Sportivo Guzmán | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:3 | +3 | W W D |
4 (4) | Club Sportivo Bella Vista Tucuman | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:6 | -4 | D D L |
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Club Deportivo Marapa | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 8:3 | +5 | W W D W |
2 (1) | Club Atlético Ñuñorco | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:2 | +3 | W W D D |
3 (2) | Concepción FC | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 3:2 | +1 | W W D L |
4 (4) | Club Deportivo Aguilares | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:5 | -1 | L W L D |
5 (5) | Club Deportivo Llorens | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:8 | -4 | L L W L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Monterrico San Vicente | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 15:5 | +10 | W W W W W |
2 (3) | Atlético Cuyaya | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 11:9 | +2 | W W L W W |
3 (4) | Club Sportivo Racing Ojo de Agua | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 16:12 | +4 | W D W L W |
4 (2) | Asociación Atlética La Viña | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 11:8 | +3 | W L W L D |
5 (5) | Club Sportivo Santa Clara | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 7:10 | -3 | L L W L D |
6 (6) | Club Atlético Inter | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:31 | -30 | L L L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Atlético San Pedro | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 12:4 | +8 | D W W W |
2 (1) | Talleres de Perico | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 7:3 | +4 | W W W D |
3 (3) | Club San Francisco Bancario | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 7:5 | +2 | L W W W |
4 (4) | Sociedad de Tiro y Gimnasia de San Pedro | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 4:8 | -4 | D L L D |
5 (5) | Club Atlético Mitre de Calilegua | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:10 | -7 | D L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Central Norte | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:5 | +6 | W D W W L |
2 (5) | Club Atlético Olimpia Oriental | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 11:15 | -4 | L L D W W |
3 (2) | Villa San Antonio | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 7:5 | +2 | L W D D D |
4 (4) | Club Atlético Mitre de Salta | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 6:13 | -7 | W L L L W |
5 (3) | Club Atlético Peñarol | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:11 | -4 | D L L D W |
6 (6) | Los Cachorros de Salta | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:11 | -9 | L L L L L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | La Merced Salta | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 13:13 | 0 | W W L L W |
2 (1) | Deportivo El Galpón | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 8:5 | +3 | W L L L W |
3 (5) | Club Atlético Normal Rosarino | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:7 | -1 | D W L D |
4 (4) | CSC Progreso de La Frontera | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:10 | -3 | L D L W D |
5 (6) | Deportivo YPF | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 9:16 | -7 | L D L W D |
6 (2) | Club Atlético Barrio Obrero | 3 | 5 | 0 | 3 | 2 | 0:9 | -9 | D L D L D |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | CD Tabacal Orán | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 5:2 | +3 | D W W W |
2 (2) | Club Atlético Independiente de Hipolito Yrigoyen | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 12:8 | +4 | W L W W |
3 (3) | Club River Plate de Embarcación El Tabacal | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:8 | -5 | L D L W |
4 (4) | Club Deportivo y Social Roby Manero | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 5:11 | -6 | L L W L |
5 (5) | Club Social y Deportivo Guaraní | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 6:10 | -4 | L L D L |
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Sportivo Guzmán | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 6:5 | +1 | L L W |
2 (1) | Club Atlético Amalia Tucumán | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:4 | -2 | L D D |
3 (3) | Atlético Concepción | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:4 | -3 | D L L |
4 (4) | Club Sportivo Bella Vista Tucuman | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4:7 | -3 | L L L |
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Concepción FC | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 8:4 | +4 | W L W D |
2 (1) | Club Atlético Ñuñorco | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 4:3 | +1 | W L W D |
3 (4) | Club Deportivo Aguilares | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:6 | -3 | L W D L |
4 (3) | Club Deportivo Marapa | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:6 | -2 | L L L W |
5 (5) | Club Deportivo Llorens | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 1:5 | -4 | L L D D |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Social y Deportivo Achirense | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 28:12 | +16 | W W W L W |
2
|
Club Santa María de Oro | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 19:11 | +8 | L W D W W |
3
|
Club Atlético Unión de Villa Jardín | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 16:10 | +6 | D W L W L |
4
|
Libertad Concordia | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 15:17 | -2 | D L D W W |
5
|
Club Juan Bautista Alberdi | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 17:31 | -14 | D L W L L |
6
|
Club Deportivo Cosmos | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10:24 | -14 | D L L L L |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Atlético de San Jorge | 24 | 8 | 8 | 0 | 0 | 24:3 | +21 | W W W W W |
2
|
Club Unión Agrarios Cerrito | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 11:10 | +1 | W L D W W |
3
|
Atlético Carcarañá | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 13:11 | +2 | W L L L D |
4
|
Club Atlético Argentino de San Carlos Centro | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 12:13 | -1 | L W W L L |
5
|
Club Atlético Huracán de Diamante | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 7:30 | -23 | L L L D D |
Legends:
Next Round
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
CD Libertad de Sunchales | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 14:9 | +5 | L W L W W |
2
|
Club Colón de San Justo | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 9:7 | +2 | D W W L W |
3
|
Ben Hur | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 12:11 | +1 | W D L D D |
4
|
9 de Julio Rafaela | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 13:15 | -2 | W W L D L |
5
|
Cosmos FC de Santa Fe | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 10:16 | -6 | L L L W D |
Legends:
Next Round
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Sportivo Bernardino Rivadavia | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 13:9 | +4 | L W W D D |
2
|
Polideportivo Municipal de Puerto General San Martín | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 10:7 | +3 | W W L D W |
3
|
ADIUR | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 11:11 | 0 | W D L W D |
4
|
Club Atlético Coronel Aguirre Gobernador Galvez | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 9:7 | +2 | W L L D D |
5
|
CA Tiro Federal Argentino | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 4:13 | -9 | L D L D D |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Social y Deportivo Achirense | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 18:3 | +15 | W W W W W |
2 (2) | Club Santa María de Oro | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 12:4 | +8 | W D W W W |
3 (3) | Club Atlético Unión de Villa Jardín | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 7:4 | +3 | D W D W W |
4 (4) | Libertad Concordia | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:4 | +1 | L W W D L |
5 (6) | Club Deportivo Cosmos | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 7:14 | -7 | D L L L L |
6 (5) | Club Juan Bautista Alberdi | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 9:18 | -9 | L L L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético de San Jorge | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 12:1 | +11 | W W W W |
2 (3) | Atlético Carcarañá | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 11:5 | +6 | W L W W |
3 (2) | Club Unión Agrarios Cerrito | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 9:6 | +3 | L W W W |
4 (4) | Club Atlético Argentino de San Carlos Centro | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 4:2 | +2 | L W W L |
5 (5) | Club Atlético Huracán de Diamante | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:14 | -11 | L D D L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | CD Libertad de Sunchales | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 11:1 | +10 | W W W W |
2 (2) | Club Colón de San Justo | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:4 | +1 | W L W D |
3 (4) | 9 de Julio Rafaela | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 7:6 | +1 | W L W L |
4 (3) | Ben Hur | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 6:5 | +1 | D D D W |
5 (5) | Cosmos FC de Santa Fe | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 4:9 | -5 | L L L D |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Sportivo Bernardino Rivadavia | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:5 | +1 | L W W D |
2 (2) | Polideportivo Municipal de Puerto General San Martín | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:4 | +1 | W D W L |
3 (4) | Club Atlético Coronel Aguirre Gobernador Galvez | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 3:3 | 0 | L D D W |
4 (3) | ADIUR | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | D W D L |
5 (5) | CA Tiro Federal Argentino | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:11 | -8 | L L L D |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Club Atlético Unión de Villa Jardín | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 9:6 | +3 | W L L W W |
2 (2) | Club Santa María de Oro | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:7 | 0 | L W W D L |
3 (5) | Club Juan Bautista Alberdi | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:13 | -5 | D W L L W |
4 (1) | Club Social y Deportivo Achirense | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 10:9 | +1 | W L W L L |
5 (4) | Libertad Concordia | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 10:13 | -3 | D D W D L |
6 (6) | Club Deportivo Cosmos | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 3:10 | -7 | L L L W L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético de San Jorge | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 12:2 | +10 | W W W W |
2 (2) | Club Unión Agrarios Cerrito | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 2:4 | -2 | W D L L |
3 (4) | Club Atlético Argentino de San Carlos Centro | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 8:11 | -3 | W L L L |
4 (3) | Atlético Carcarañá | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 2:6 | -4 | L L D L |
5 (5) | Club Atlético Huracán de Diamante | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 4:16 | -12 | L L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Ben Hur | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 6:6 | 0 | W L L W |
2 (2) | Club Colón de San Justo | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 4:3 | +1 | D W L D |
3 (4) | 9 de Julio Rafaela | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:9 | -3 | W D L D |
4 (5) | Cosmos FC de Santa Fe | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:7 | -1 | L W D L |
5 (1) | CD Libertad de Sunchales | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 3:8 | -5 | L L W L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Sportivo Bernardino Rivadavia | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:4 | +3 | W D D W |
2 (2) | Polideportivo Municipal de Puerto General San Martín | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:3 | +2 | W L W D |
3 (3) | ADIUR | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 8:7 | +1 | W L W L |
4 (4) | Club Atlético Coronel Aguirre Gobernador Galvez | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:4 | +2 | W L L D |
5 (5) | CA Tiro Federal Argentino | 3 | 4 | 0 | 3 | 1 | 1:2 | -1 | D D D L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Vélez de San Ramón | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 17:6 | +11 | W W L W W |
2
|
Club Atlético Unión Santiago | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 14:8 | +6 | D L W W D |
3
|
Club Atlético Los Dorados | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 14:14 | 0 | W D W L D |
4
|
Club Atlético General Manuel Belgrano | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 9:14 | -5 | D D L L D |
5
|
Club Sportivo Comercio | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 11:23 | -12 | L L W L D |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
CA Central Argentino | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 16:9 | +7 | L W D D L |
2
|
Club Atlético Independiente (Fernández) | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 18:14 | +4 | W D L L W |
3
|
Club Sportivo Fernández | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 10:8 | +2 | W D D W W |
4
|
Club Atlético Sarmiento de La Banda | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 14:8 | +6 | L D W W W |
5
|
Club Sportivo Tintina | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 17:14 | +3 | W D W D L |
6
|
Asociación Deportivo Malbrán | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 6:28 | -22 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Atlético Güemes | 22 | 8 | 7 | 1 | 0 | 21:2 | +19 | W W W W W |
2
|
Instituto Deportivo Santiago | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 12:18 | -6 | D W D L L |
3
|
Club Comercio Central Unidos de Santiago del Estero | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 8:10 | -2 | W L L D D |
4
|
Club Atlético Central Córdoba | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 8:12 | -4 | L D L W D |
5
|
Club Social y Deportivo Bañado de Ovanta | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 7:14 | -7 | D L D L W |
Legends:
Next Round
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Deportivo Américo Tesorieri SF Valle de Catamarca | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 15:3 | +12 | W D D W D |
2
|
Club Social y Deportivo Defensores de Fiambalá | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 11:6 | +5 | D W D W D |
3
|
Club Defensores de Esquiú | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10:8 | +2 | L D L W D |
4
|
Club Atlético San Luis de Belén | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 7:11 | -4 | L D L L W |
5
|
Club Social y Deportivo La Merced de Catamarca | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 7:22 | -15 | W D D L L |
Legends:
Next Round
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Andino | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 18:11 | +7 | W L D D D |
2
|
Club Atlético River Plate | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 16:12 | +4 | W W L W D |
3
|
CA Américo Tesorieri | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 10:10 | 0 | D W W W D |
4
|
Club Sportivo Barrio Argentino | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 10:17 | -7 | D L D L L |
5
|
Club Social, Cultural y Deportivo Juventud Independiente | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 14:16 | -2 | L W L W D |
6
|
Club Atlético Defensores de La Plata | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 13:15 | -2 | L L L D W |
Legends:
Next Round
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
CA Aeronáutico Biblioteca y Mutual Sarmiento | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 10:7 | +3 | L W D D W |
2
|
Club Atlético Acción Juvenil Tiro y Gimnasia | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 9:4 | +5 | W D W D L |
3
|
Club Atlético San Martín de Córdoba | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 9:12 | -3 | D W D D W |
4
|
Club Atlético Lambert | 8 | 8 | 1 | 5 | 2 | 8:9 | -1 | D L D D L |
5
|
Club Atlético Social Corralense | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 8:12 | -4 | L D L D W |
Legends:
Next Round
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Sportivo y Biblioteca Atenas | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 14:10 | +4 | L W L D W |
2
|
CA Las Palmas | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 13:8 | +5 | W D W D L |
3
|
Club Juventud Unida Rio Cuarto | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 12:10 | +2 | W W L D D |
4
|
Club Atlético Unión San Vicente | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 13:10 | +3 | W L W L W |
5
|
Asociación Civil Club Deportivo Universitario | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 9:15 | -6 | L L L W D |
6
|
CA Alumni de Villa María | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 9:17 | -8 | L D W D L |
Legends:
Next Round
Group 8
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Deportivo Atalaya | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 18:11 | +7 | W W L W W |
2
|
Club Almirante Brown de Malagueño | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 15:8 | +7 | W D W W L |
3
|
Club Social y Deportivo Comercio | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 16:11 | +5 | W D W D L |
4
|
Club Atlético San Lorenzo de Córdoba | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 17:13 | +4 | L L W L W |
5
|
Club Social y Deportivo Colón | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 19:17 | +2 | L W L D W |
6
|
Club Atlético River Plate de La Falda | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 10:35 | -25 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group 9
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
General Paz Juniors | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9:5 | +4 | W W D W L |
2
|
Club Tiro Federal y Deportivo Morteros | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 5:3 | +2 | L W W L D |
3
|
Asociación Deportiva 9 de Julio de Morteros | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 7:9 | -2 | W L L W W |
4
|
Argentino Peñarol | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 5:9 | -4 | L L D L D |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Vélez de San Ramón | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 15:3 | +12 | W W W W |
2 (3) | Club Atlético Los Dorados | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 10:5 | +5 | W W L W |
3 (2) | Club Atlético Unión Santiago | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 9:3 | +6 | D W D W |
4 (4) | Club Atlético General Manuel Belgrano | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:2 | +3 | D D W W |
5 (5) | Club Sportivo Comercio | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 8:5 | +3 | L W D W |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | CA Central Argentino | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:3 | +4 | L D W W W |
2 (3) | Club Sportivo Fernández | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:4 | +2 | W D L W W |
3 (4) | Club Atlético Sarmiento de La Banda | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 8:4 | +4 | D W W D D |
4 (2) | Club Atlético Independiente (Fernández) | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 9:6 | +3 | D L W D W |
5 (5) | Club Sportivo Tintina | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 11:6 | +5 | W W L D L |
6 (6) | Asociación Deportivo Malbrán | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 4:13 | -9 | L L L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético Güemes | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 14:1 | +13 | W W W W |
2 (2) | Instituto Deportivo Santiago | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5:7 | -2 | D D W L |
3 (5) | Club Social y Deportivo Bañado de Ovanta | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:7 | -2 | L L W D |
4 (3) | Club Comercio Central Unidos de Santiago del Estero | 3 | 4 | 0 | 3 | 1 | 5:6 | -1 | L D D D |
5 (4) | Club Atlético Central Córdoba | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 2:4 | -2 | L L D D |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Club Defensores de Esquiú | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 6:2 | +4 | D W D W |
2 (2) | Club Social y Deportivo Defensores de Fiambalá | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:2 | +3 | W W D D |
3 (1) | Club Deportivo Américo Tesorieri SF Valle de Catamarca | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 9:1 | +8 | W D W L |
4 (4) | Club Atlético San Luis de Belén | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:7 | -2 | D L W W |
5 (5) | Club Social y Deportivo La Merced de Catamarca | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:9 | -5 | W D L L |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Atlético River Plate | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 11:4 | +7 | W W W W D |
2 (1) | Andino | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 10:3 | +7 | W D W W W |
3 (4) | Club Sportivo Barrio Argentino | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 10:6 | +4 | D D W W W |
4 (3) | CA Américo Tesorieri | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:4 | +3 | W W D D L |
5 (6) | Club Atlético Defensores de La Plata | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:5 | +2 | L L W D D |
6 (5) | Club Social, Cultural y Deportivo Juventud Independiente | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:8 | -2 | W L D L L |
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | CA Aeronáutico Biblioteca y Mutual Sarmiento | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 7:2 | +5 | W D W W |
2 (2) | Club Atlético Acción Juvenil Tiro y Gimnasia | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 9:2 | +7 | W W L W |
3 (3) | Club Atlético San Martín de Córdoba | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 6:3 | +3 | W D W D |
4 (5) | Club Atlético Social Corralense | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 5:4 | +1 | D D W D |
5 (4) | Club Atlético Lambert | 4 | 4 | 0 | 4 | 0 | 3:3 | 0 | D D D D |
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Club Atlético Unión San Vicente | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 9:2 | +7 | W W L W D |
2 (1) | Club Sportivo y Biblioteca Atenas | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:3 | +4 | L D W W W |
3 (2) | CA Las Palmas | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 5:3 | +2 | W W L D W |
4 (3) | Club Juventud Unida Rio Cuarto | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 7:5 | +2 | W D D D W |
5 (5) | Asociación Civil Club Deportivo Universitario | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 8:8 | 0 | L W L W W |
6 (6) | CA Alumni de Villa María | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 6:7 | -1 | D W L W D |
Group 8
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Club Atlético San Lorenzo de Córdoba | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 10:4 | +6 | L W W W D |
2 (3) | Club Social y Deportivo Comercio | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 9:4 | +5 | W W W L D |
3 (2) | Club Almirante Brown de Malagueño | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 9:4 | +5 | D W L W W |
4 (1) | Club Deportivo Atalaya | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 12:8 | +4 | W L W D W |
5 (5) | Club Social y Deportivo Colón | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 10:8 | +2 | W D L L L |
6 (6) | Club Atlético River Plate de La Falda | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 5:12 | -7 | L L L L D |
Group 9
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | General Paz Juniors | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:0 | +5 | W W W |
2 (3) | Asociación Deportiva 9 de Julio de Morteros | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:4 | +1 | W L W |
3 (2) | Club Tiro Federal y Deportivo Morteros | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2:1 | +1 | W L W |
4 (4) | Argentino Peñarol | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 4:5 | -1 | D L D |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Atlético Unión Santiago | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:5 | 0 | L W D L |
2 (1) | Vélez de San Ramón | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 2:3 | -1 | W L D L |
3 (3) | Club Atlético Los Dorados | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 4:9 | -5 | D D L L |
4 (4) | Club Atlético General Manuel Belgrano | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 4:12 | -8 | D L L L |
5 (5) | Club Sportivo Comercio | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 3:18 | -15 | L L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Atlético Independiente (Fernández) | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 9:8 | +1 | W L W D W |
2 (1) | CA Central Argentino | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 9:6 | +3 | W D L D W |
3 (3) | Club Sportivo Fernández | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 4:4 | 0 | D W W D L |
4 (4) | Club Atlético Sarmiento de La Banda | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 6:4 | +2 | L W D W L |
5 (5) | Club Sportivo Tintina | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:8 | -2 | D D W L L |
6 (6) | Asociación Deportivo Malbrán | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:15 | -13 | L L L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético Güemes | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 7:1 | +6 | W W D W |
2 (4) | Club Atlético Central Córdoba | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:8 | -2 | D W D L |
3 (3) | Club Comercio Central Unidos de Santiago del Estero | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:4 | -1 | W L L D |
4 (2) | Instituto Deportivo Santiago | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 7:11 | -4 | W L L D |
5 (5) | Club Social y Deportivo Bañado de Ovanta | 3 | 4 | 0 | 3 | 1 | 2:7 | -5 | D D L D |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Deportivo Américo Tesorieri SF Valle de Catamarca | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 6:2 | +4 | D W D D |
2 (2) | Club Social y Deportivo Defensores de Fiambalá | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:4 | +2 | D D L W |
3 (4) | Club Atlético San Luis de Belén | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 2:4 | -2 | L L D W |
4 (3) | Club Defensores de Esquiú | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:6 | -2 | L L W L |
5 (5) | Club Social y Deportivo La Merced de Catamarca | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:13 | -10 | D L L L |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (5) | Club Social, Cultural y Deportivo Juventud Independiente | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:8 | 0 | L W L W D |
2 (1) | Andino | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 8:8 | 0 | L D D W D |
3 (3) | CA Américo Tesorieri | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 3:6 | -3 | D W D L L |
4 (2) | Club Atlético River Plate | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:8 | -3 | W L D L L |
5 (6) | Club Atlético Defensores de La Plata | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:10 | -4 | L D L W L |
6 (4) | Club Sportivo Barrio Argentino | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 0:11 | -11 | L L L D L |
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Club Atlético Lambert | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:6 | -1 | L D L W |
2 (1) | CA Aeronáutico Biblioteca y Mutual Sarmiento | 3 | 4 | 0 | 3 | 1 | 3:5 | -2 | L D D D |
3 (2) | Club Atlético Acción Juvenil Tiro y Gimnasia | 3 | 4 | 0 | 3 | 1 | 0:2 | -2 | D D L D |
4 (3) | Club Atlético San Martín de Córdoba | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:9 | -6 | D D L L |
5 (5) | Club Atlético Social Corralense | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:8 | -5 | L L L D |
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Sportivo y Biblioteca Atenas | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:7 | 0 | W L W D L |
2 (3) | Club Juventud Unida Rio Cuarto | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:5 | 0 | W L W D L |
3 (2) | CA Las Palmas | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 8:5 | +3 | D D W L D |
4 (4) | Club Atlético Unión San Vicente | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:8 | -4 | L L W L L |
5 (6) | CA Alumni de Villa María | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 3:10 | -7 | L D D L L |
6 (5) | Asociación Civil Club Deportivo Universitario | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1:7 | -6 | L L D L L |
Group 8
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Deportivo Atalaya | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:3 | +3 | W W W L D |
2 (2) | Club Almirante Brown de Malagueño | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:4 | +2 | W W L D W |
3 (5) | Club Social y Deportivo Colón | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 9:9 | 0 | L L W W W |
4 (3) | Club Social y Deportivo Comercio | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:7 | 0 | D D L L W |
5 (4) | Club Atlético San Lorenzo de Córdoba | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:9 | -2 | L L D W D |
6 (6) | Club Atlético River Plate de La Falda | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 5:23 | -18 | L L L L L |
Group 9
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Tiro Federal y Deportivo Morteros | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | +1 | L W D |
2 (1) | General Paz Juniors | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:5 | -1 | D W L |
3 (3) | Asociación Deportiva 9 de Julio de Morteros | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:5 | -3 | L W L |
4 (4) | Argentino Peñarol | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:4 | -3 | L L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Asociación Atlética Boxing Club | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 24:3 | +21 | W W D W W |
2
|
Los Cuervos del Fin del Mundo | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 12:9 | +3 | W W D W W |
3
|
Club Social y Deportivo Camioneros de Rio Grande | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 17:8 | +9 | L W W L L |
4
|
Club Social y Deportivo Victoria de Rio Grande | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 10:19 | -9 | L L W L W |
5
|
Club Deportivo Hispano Americano | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 4:16 | -12 | W L L D L |
6
|
Club Social y Deportivo Ferrocarril YCF | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 6:18 | -12 | L L L D L |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
AC Independiente de Puerto San Julián | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 18:9 | +9 | D W W W W |
2
|
Club Atlético Social y Deportivo Estrella Norte | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 15:9 | +6 | W L W L W |
3
|
Olimpia Juniors CF | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 12:10 | +2 | D W D W L |
4
|
Club Atlético San Lorenzo de Santa Cruz | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 10:15 | -5 | L L W D L |
5
|
Club Deportivo Deseado Juniors | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 8:20 | -12 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Racing Club de Trelew | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 14:10 | +4 | W W L W W |
2
|
Club Social y Deportivo Juan José Moreno | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 18:12 | +6 | L L W L W |
3
|
CAI Rivadavia | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 20:15 | +5 | W W W W D |
4
|
Huracán Comodoro | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 15:15 | 0 | L L W W D |
5
|
Jorge Newbery CR | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 9:12 | -3 | W L L L L |
6
|
Club Atlético Unión San Martín Azcuénaga | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 11:23 | -12 | L W L L L |
Legends:
Next Round
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Atlético Pacífico de Neuquén | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 13:10 | +3 | L W W W W |
2
|
CD Rincónde Los Sauces | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 21:8 | +13 | D W W L L |
3
|
Club Atlético Maronese | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 10:5 | +5 | D D L W W |
4
|
Cruz del Sur | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 9:10 | -1 | W D W L L |
5
|
AC Barrio Don Bosco | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 6:26 | -20 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
La Amistad | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:4 | +5 | W D L W D |
2
|
Club Social Unión Deportiva Catriel | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 12:14 | -2 | D L W W D |
3
|
Club Atlético y Deportivo Argentinos del Norte | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 11:10 | +1 | D D D L D |
4
|
CD Independiente Río Colorado | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 9:13 | -4 | L W D L D |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Asociación Atlética Boxing Club | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 14:0 | +14 | W W W D W |
2 (2) | Los Cuervos del Fin del Mundo | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 8:3 | +5 | W D W W D |
3 (4) | Club Social y Deportivo Victoria de Rio Grande | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 9:8 | +1 | L W W W L |
4 (3) | Club Social y Deportivo Camioneros de Rio Grande | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 10:5 | +5 | L L W W D |
5 (5) | Club Deportivo Hispano Americano | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | W L L W D |
6 (6) | Club Social y Deportivo Ferrocarril YCF | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:4 | 0 | L D W D L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Atlético Social y Deportivo Estrella Norte | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 11:3 | +8 | W W W L |
2 (1) | AC Independiente de Puerto San Julián | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7:4 | +3 | D W W L |
3 (3) | Olimpia Juniors CF | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | W W L D |
4 (4) | Club Atlético San Lorenzo de Santa Cruz | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | L D L W |
5 (5) | Club Deportivo Deseado Juniors | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 4:10 | -6 | L L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Racing Club de Trelew | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 9:2 | +7 | W W D W W |
2 (2) | Club Social y Deportivo Juan José Moreno | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 12:5 | +7 | L W W W W |
3 (4) | Huracán Comodoro | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 9:5 | +4 | L W W W D |
4 (3) | CAI Rivadavia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 12:9 | +3 | W W D L W |
5 (5) | Jorge Newbery CR | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:8 | -2 | L L L W D |
6 (6) | Club Atlético Unión San Martín Azcuénaga | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 2:8 | -6 | L L L D L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | CD Rincónde Los Sauces | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 14:4 | +10 | W L L W |
2 (3) | Club Atlético Maronese | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 7:5 | +2 | D L L W |
3 (1) | Club Atlético Pacífico de Neuquén | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:7 | -2 | L W L D |
4 (4) | Cruz del Sur | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 2:5 | -3 | D L L D |
5 (5) | AC Barrio Don Bosco | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 3:7 | -4 | L L L L |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | La Amistad | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:2 | +4 | W D W |
2 (2) | Club Social Unión Deportiva Catriel | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7:5 | +2 | W W D |
3 (3) | Club Atlético y Deportivo Argentinos del Norte | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 5:5 | 0 | D D D |
4 (4) | CD Independiente Río Colorado | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:7 | -3 | W L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Asociación Atlética Boxing Club | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 10:3 | +7 | W D W W W |
2 (3) | Club Social y Deportivo Camioneros de Rio Grande | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:3 | +4 | W W L D D |
3 (2) | Los Cuervos del Fin del Mundo | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | W W L L D |
4 (4) | Club Social y Deportivo Victoria de Rio Grande | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 1:11 | -10 | L L L D D |
5 (5) | Club Deportivo Hispano Americano | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1:11 | -10 | L D L L L |
6 (6) | Club Social y Deportivo Ferrocarril YCF | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:14 | -12 | L L L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | AC Independiente de Puerto San Julián | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 11:5 | +6 | W W W L |
2 (3) | Olimpia Juniors CF | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 9:7 | +2 | D D W W |
3 (2) | Club Atlético Social y Deportivo Estrella Norte | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 4:6 | -2 | L L W W |
4 (4) | Club Atlético San Lorenzo de Santa Cruz | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 2:5 | -3 | L W L D |
5 (5) | Club Deportivo Deseado Juniors | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:10 | -6 | L L L W |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | CAI Rivadavia | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:6 | +2 | W W L L D |
2 (1) | Racing Club de Trelew | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:8 | -3 | W L W L D |
3 (5) | Jorge Newbery CR | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 3:4 | -1 | W L W L L |
4 (6) | Club Atlético Unión San Martín Azcuénaga | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 9:15 | -6 | W L L W L |
5 (2) | Club Social y Deportivo Juan José Moreno | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:7 | -1 | L L D D W |
6 (4) | Huracán Comodoro | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:10 | -4 | L W D L L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético Pacífico de Neuquén | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 8:3 | +5 | W W W W |
2 (3) | Club Atlético Maronese | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 3:0 | +3 | D W W W |
3 (4) | Cruz del Sur | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 7:5 | +2 | W W W L |
4 (2) | CD Rincónde Los Sauces | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:4 | +3 | D W W D |
5 (5) | AC Barrio Don Bosco | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:19 | -16 | L L D L |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Club Atlético y Deportivo Argentinos del Norte | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:5 | +1 | D L W |
2 (1) | La Amistad | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | +1 | L W D |
3 (4) | CD Independiente Río Colorado | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 5:6 | -1 | L D D |
4 (2) | Club Social Unión Deportiva Catriel | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 5:9 | -4 | D L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Liniers Bahía Blanca | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 16:9 | +7 | L W L W L |
2
|
Club Atlético Huracán de Ingeniero White | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 12:11 | +1 | W L W W D |
3
|
CA All Boys de Santa Rosa | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 13:10 | +3 | D W W W L |
4
|
Club Deportivo Villalonga | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 14:17 | -3 | D W L L W |
5
|
Bella Vista | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 12:15 | -3 | L L W L D |
6
|
Racing Club Eduardo Castex | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 13:18 | -5 | W L L L W |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Fútbol Club Ferro Carril Sud de Olavarría | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 15:6 | +9 | W W W D D |
2
|
Club Atlético Independiente de San Cayetano | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 12:7 | +5 | L W W D D |
3
|
Racing Olavarría | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 9:6 | +3 | D W D D W |
4
|
Club Atlético Huracán de Saladillo | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 8:12 | -4 | L L L W L |
5
|
Club Alumni Azuleño | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 8:21 | -13 | D L L L L |
Legends:
Next Round
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Circulo Deportivo | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 33:5 | +28 | W W W W W |
2
|
Club Social Deportivo Y Cultural El Porvenir | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 26:13 | +13 | W L D L W |
3
|
CSD Ferrocarril Nacional General Roca | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 20:9 | +11 | W L D W W |
4
|
Club Atlético Ever Ready | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 18:12 | +6 | L W D W L |
5
|
Club Grupo Universitario de Tandil | 7 | 10 | 1 | 4 | 5 | 13:21 | -8 | L D D L L |
6
|
Club Juventud Rosense | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 7:57 | -50 | L D L L L |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Liniers Bahía Blanca | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 9:2 | +7 | L W W W W |
2 (4) | Club Deportivo Villalonga | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 10:6 | +4 | W L W W W |
3 (6) | Racing Club Eduardo Castex | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 9:5 | +4 | W L W W L |
4 (3) | CA All Boys de Santa Rosa | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 6:2 | +4 | D W D D W |
5 (2) | Club Atlético Huracán de Ingeniero White | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 8:8 | 0 | L W D D W |
6 (5) | Bella Vista | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:8 | -1 | L L W W D |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Fútbol Club Ferro Carril Sud de Olavarría | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 10:5 | +5 | W W W W |
2 (2) | Club Atlético Independiente de San Cayetano | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 6:2 | +4 | W D D W |
3 (3) | Racing Olavarría | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 6:3 | +3 | W D W D |
4 (4) | Club Atlético Huracán de Saladillo | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:4 | 0 | L W L D |
5 (5) | Club Alumni Azuleño | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:9 | -6 | D L L D |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Circulo Deportivo | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 20:2 | +18 | W W W W W |
2 (3) | CSD Ferrocarril Nacional General Roca | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 10:1 | +9 | W W W D W |
3 (2) | Club Social Deportivo Y Cultural El Porvenir | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 20:3 | +17 | W D W D W |
4 (4) | Club Atlético Ever Ready | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:4 | +7 | W W L W D |
5 (5) | Club Grupo Universitario de Tandil | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:8 | -2 | L D L W D |
6 (6) | Club Juventud Rosense | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 6:26 | -20 | D L L L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Atlético Huracán de Ingeniero White | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 4:3 | +1 | W W D L D |
2 (1) | Liniers Bahía Blanca | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:7 | 0 | W L L D W |
3 (3) | CA All Boys de Santa Rosa | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 7:8 | -1 | W W L L L |
4 (5) | Bella Vista | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:7 | -2 | L W D L D |
5 (4) | Club Deportivo Villalonga | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 4:11 | -7 | D L L L L |
6 (6) | Racing Club Eduardo Castex | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 4:13 | -9 | L L L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Atlético Independiente de San Cayetano | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:5 | +1 | L W W D |
2 (1) | Fútbol Club Ferro Carril Sud de Olavarría | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 5:1 | +4 | W D D D |
3 (3) | Racing Olavarría | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 3:3 | 0 | D D W L |
4 (4) | Club Atlético Huracán de Saladillo | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 4:8 | -4 | L L L D |
5 (5) | Club Alumni Azuleño | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 5:12 | -7 | L L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Circulo Deportivo | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 13:3 | +10 | W W W L D |
2 (2) | Club Social Deportivo Y Cultural El Porvenir | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 6:10 | -4 | L L W W D |
3 (3) | CSD Ferrocarril Nacional General Roca | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 10:8 | +2 | L D W L D |
4 (4) | Club Atlético Ever Ready | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 7:8 | -1 | L D L W L |
5 (5) | Club Grupo Universitario de Tandil | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 7:13 | -6 | D L L D L |
6 (6) | Club Juventud Rosense | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:31 | -30 | L L L L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Bragado Club y Biblioteca Publica | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 16:7 | +9 | W W L W W |
2
|
Club Social y Deportivo El Frontón | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 16:11 | +5 | W W D W W |
3
|
Club Mercedes | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 17:11 | +6 | W L D L W |
4
|
Club Atlético Sportsman Carmen de Areco | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 14:15 | -1 | L D D W L |
5
|
Club Atlético Trocha | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 4:23 | -19 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Atlético El Linqueño | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 20:7 | +13 | L W D W W |
2
|
Club Rivadavia de Lincoln | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 22:10 | +12 | W L W W W |
3
|
Club Deportivo Colonial Ferré | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 22:18 | +4 | W W D L L |
4
|
Club Atlético Villa Belgrano de Junín | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 15:17 | -2 | W L L W W |
5
|
Viamonte FC | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 13:20 | -7 | L W W L L |
6
|
Club Jorge Newbery de Junín | 2 | 10 | 0 | 2 | 8 | 6:26 | -20 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Defensores de Salto | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 16:12 | +4 | W L W W W |
2
|
Club Sportivo Barracas de Colón | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 18:12 | +6 | W W W L W |
3
|
Juventud Pergamino | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 12:12 | 0 | W W L W L |
4
|
Club Atlético Argentino Pergamino | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 16:14 | +2 | L L W W L |
5
|
Club Sports Salto | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 14:15 | -1 | L W L L L |
6
|
Club Deportivo y Social 9 de Julio de Chacabuco | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 15:26 | -11 | L L L L W |
Legends:
Next Round
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Sportivo Baradero | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 14:8 | +6 | L W D W W |
2
|
General Rojo Unión Deportiva | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 14:7 | +7 | D W D W W |
3
|
Club Atlético Mitre de San Pedro | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 10:10 | 0 | D D W L L |
4
|
Club Social y Deportivo Sarmiento de Zárate | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 9:13 | -4 | L D L D W |
5
|
Club Social Ramallo | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 10:19 | -9 | W L D L L |
Legends:
Next Round
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Agrupación Deportiva Infantil Platense | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 15:8 | +7 | L W W W D |
2
|
Club Everton de La Plata | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 13:8 | +5 | L W W L D |
3
|
Club Atlético Las Campanas | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 11:11 | 0 | W W W L D |
4
|
Club Social y Deportivo Pila | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 11:10 | +1 | W L L L D |
5
|
Sport Club Magdalena | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 3:16 | -13 | L L L W L |
Legends:
Next Round
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Independiente Chivilcoy | 24 | 10 | 7 | 3 | 0 | 21:3 | +18 | W W W W D |
2
|
Club Social, Cultural y Deportivo Malvinas | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 17:11 | +6 | W W L D W |
3
|
Social Atlético Televisión | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 15:15 | 0 | W L W D D |
4
|
Club Social y Deportivo Monterrey | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 13:16 | -3 | L W W D L |
5
|
Club Social y Deportivo La Unión | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 11:22 | -11 | L L L D L |
6
|
Fernando Cáceres FC | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 13:23 | -10 | L L L L W |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Social y Deportivo El Frontón | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 10:4 | +6 | W W W W |
2 (1) | Bragado Club y Biblioteca Publica | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 8:2 | +6 | W W W W |
3 (3) | Club Mercedes | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 10:6 | +4 | W D D W |
4 (4) | Club Atlético Sportsman Carmen de Areco | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:10 | -4 | L D L W |
5 (5) | Club Atlético Trocha | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 0:11 | -11 | L L L D |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético El Linqueño | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 12:2 | +10 | W W W W W |
2 (4) | Club Atlético Villa Belgrano de Junín | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 11:6 | +5 | W W D W D |
3 (3) | Club Deportivo Colonial Ferré | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:6 | +5 | W D L W W |
4 (2) | Club Rivadavia de Lincoln | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 15:6 | +9 | W W L W L |
5 (5) | Viamonte FC | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:5 | 0 | W L W D L |
6 (6) | Club Jorge Newbery de Junín | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:17 | -15 | L L L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Defensores de Salto | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 11:4 | +7 | W W W W D |
2 (3) | Juventud Pergamino | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:4 | +3 | W L D W W |
3 (2) | Club Sportivo Barracas de Colón | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 11:8 | +3 | W L W D D |
4 (4) | Club Atlético Argentino Pergamino | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:7 | +1 | L W L W D |
5 (6) | Club Deportivo y Social 9 de Julio de Chacabuco | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 9:10 | -1 | L L W L W |
6 (5) | Club Sports Salto | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:6 | 0 | W L L D D |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Sportivo Baradero | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 11:5 | +6 | W W W W |
2 (2) | General Rojo Unión Deportiva | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 8:0 | +8 | W W W D |
3 (3) | Club Atlético Mitre de San Pedro | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:2 | +3 | D W W D |
4 (4) | Club Social y Deportivo Sarmiento de Zárate | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 7:6 | +1 | D D W L |
5 (5) | Club Social Ramallo | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:7 | -1 | W D L D |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Agrupación Deportiva Infantil Platense | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 10:3 | +7 | W W D W |
2 (2) | Club Everton de La Plata | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 12:7 | +5 | L W W W |
3 (4) | Club Social y Deportivo Pila | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 6:2 | +4 | W L W W |
4 (3) | Club Atlético Las Campanas | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:5 | 0 | W L D W |
5 (5) | Sport Club Magdalena | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 1:2 | -1 | L W L D |
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Independiente Chivilcoy | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 10:0 | +10 | W W W W D |
2 (3) | Social Atlético Televisión | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 14:8 | +6 | W W D W D |
3 (4) | Club Social y Deportivo Monterrey | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 5:5 | 0 | W W L L W |
4 (2) | Club Social, Cultural y Deportivo Malvinas | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 9:7 | +2 | W D W D L |
5 (5) | Club Social y Deportivo La Unión | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:9 | -3 | L D L L W |
6 (6) | Fernando Cáceres FC | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 5:12 | -7 | L L D D L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Club Mercedes | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 7:5 | +2 | L L W W |
2 (1) | Bragado Club y Biblioteca Publica | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 8:5 | +3 | W L D D |
3 (4) | Club Atlético Sportsman Carmen de Areco | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 8:5 | +3 | D W L L |
4 (2) | Club Social y Deportivo El Frontón | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:7 | -1 | W D L L |
5 (5) | Club Atlético Trocha | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 4:12 | -8 | L L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético El Linqueño | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | +3 | L D W W W |
2 (2) | Club Rivadavia de Lincoln | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:4 | +3 | L W W W L |
3 (3) | Club Deportivo Colonial Ferré | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 11:12 | -1 | W L L L W |
4 (5) | Viamonte FC | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 8:15 | -7 | L W L D L |
5 (4) | Club Atlético Villa Belgrano de Junín | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:11 | -7 | L L W L L |
6 (6) | Club Jorge Newbery de Junín | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 4:9 | -5 | L L L D D |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Sportivo Barracas de Colón | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:4 | +3 | W W W L L |
2 (3) | Juventud Pergamino | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:8 | -3 | W W L D L |
3 (4) | Club Atlético Argentino Pergamino | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 8:7 | +1 | L W D D D |
4 (1) | Defensores de Salto | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 5:8 | -3 | L W W L L |
5 (5) | Club Sports Salto | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 8:9 | -1 | L L W D D |
6 (6) | Club Deportivo y Social 9 de Julio de Chacabuco | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 6:16 | -10 | L L L D L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Sportivo Baradero | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 3:3 | 0 | L D W D |
2 (3) | Club Atlético Mitre de San Pedro | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:8 | -3 | D L L W |
3 (2) | General Rojo Unión Deportiva | 3 | 4 | 0 | 3 | 1 | 6:7 | -1 | D D L D |
4 (4) | Club Social y Deportivo Sarmiento de Zárate | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 2:7 | -5 | L L L D |
5 (5) | Club Social Ramallo | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 4:12 | -8 | L L L L |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Club Atlético Las Campanas | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 6:6 | 0 | W W L L |
2 (1) | Agrupación Deportiva Infantil Platense | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5:5 | 0 | L W W L |
3 (2) | Club Everton de La Plata | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 1:1 | 0 | W L D D |
4 (4) | Club Social y Deportivo Pila | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 5:8 | -3 | L L D L |
5 (5) | Sport Club Magdalena | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2:14 | -12 | L L L L |
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Independiente Chivilcoy | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 11:3 | +8 | W W D W D |
2 (2) | Club Social, Cultural y Deportivo Malvinas | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:4 | +4 | W L W W D |
3 (4) | Club Social y Deportivo Monterrey | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 8:11 | -3 | L D L D W |
4 (6) | Fernando Cáceres FC | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 8:11 | -3 | L L W L L |
5 (3) | Social Atlético Televisión | 3 | 5 | 0 | 3 | 2 | 1:7 | -6 | L D D L D |
6 (5) | Club Social y Deportivo La Unión | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 5:13 | -8 | L L L L W |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Guaraní A. Franco | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 24:6 | +18 | W W W L W |
2
|
Santo Pipó Sporting Club | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 17:6 | +11 | W W W W D |
3
|
Club Social, Cultural y Deportivo Nacional | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 12:16 | -4 | L W L D D |
4
|
Club Atlético Barcelona | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 7:15 | -8 | L L D L L |
5
|
Club Social y Deportivo Jardín América | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 6:23 | -17 | L D L D L |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Sportivo Huracán Goya | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 16:9 | +7 | D W D W W |
2
|
Club Deportivo Madariaga | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 16:10 | +6 | D L D W W |
3
|
Club Social y Deportivo Comunicaciones | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 10:10 | 0 | W D W L W |
4
|
Club Atlético Central Goya | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 14:17 | -3 | L D W L L |
5
|
Club Social y Deportivo Victoria de Corrientes | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 8:18 | -10 | D D L L L |
Legends:
Next Round
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Atlético y Deportivo Curupay de Corrientes | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 12:6 | +6 | W D W D W |
2
|
Ferroviario Corrientes | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 15:15 | 0 | W W L D L |
3
|
Club Cambá Cuá Social y Deportivo | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 8:5 | +3 | W L D W D |
4
|
Club Atlético Defensores de Vilelas | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 13:13 | 0 | L W L D D |
5
|
Club Deportivo Mandiyú | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 13:22 | -9 | L L L D W |
Legends:
Next Round
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Atlético Sol de América de Formosa | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 21:4 | +17 | W W D W W |
2
|
Club Libertad de Formosa | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13:14 | -1 | L W D W W |
3
|
Club Atlético Juventud de Formosa | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 12:15 | -3 | W L D L L |
4
|
Club Atlético, Social y Deportivo 9 de Julio | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 5:18 | -13 | L L D L L |
Legends:
Next Round
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Sportivo Pampa | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 14:10 | +4 | W W D L W |
2
|
Club Cooperativa Textil | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 13:9 | +4 | L W W W L |
3
|
Club Atlético Juventud de Puerto Tirol | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 16:12 | +4 | W L D W W |
4
|
Club Social Sportivo Español | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 8:20 | -12 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Atlético Resistencia Central | 8 | 6 | 1 | 5 | 0 | 10:9 | +1 | D D D D W |
2
|
Club Atlético Estudiantes de Resistencia | 7 | 6 | 1 | 4 | 1 | 5:6 | -1 | L D D W D |
3
|
CA Villa Alvear | 6 | 6 | 0 | 6 | 0 | 5:5 | 0 | D D D D D |
4
|
Don Orione Athletic Club | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 8:8 | 0 | W D D L L |
Legends:
Next Round
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Fontana | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 14:7 | +7 | D W W W W |
2
|
Atlético Falucho | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 7:5 | +2 | D W D L W |
3
|
FC Pabellón Argentino | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 12:14 | -2 | W L L W L |
4
|
Club Atlético, Recreativo y Cultural Toba | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 9:16 | -7 | L L D L L |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Guaraní A. Franco | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 16:1 | +15 | W W W D |
2 (2) | Santo Pipó Sporting Club | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 5:3 | +2 | W W D D |
3 (3) | Club Social, Cultural y Deportivo Nacional | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 7:7 | 0 | L L W W |
4 (4) | Club Atlético Barcelona | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 5:7 | -2 | L L L W |
5 (5) | Club Social y Deportivo Jardín América | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 4:11 | -7 | D D L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Sportivo Huracán Goya | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 12:4 | +8 | W W W W |
2 (4) | Club Atlético Central Goya | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 9:5 | +4 | L W W W |
3 (2) | Club Deportivo Madariaga | 8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 10:5 | +5 | D D W W |
4 (3) | Club Social y Deportivo Comunicaciones | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:4 | +1 | D L W W |
5 (5) | Club Social y Deportivo Victoria de Corrientes | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 4:6 | -2 | D L L D |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético y Deportivo Curupay de Corrientes | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 6:5 | +1 | D D W D |
2 (2) | Ferroviario Corrientes | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 6:8 | -2 | W L W L |
3 (3) | Club Cambá Cuá Social y Deportivo | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 2:2 | 0 | L W D D |
4 (5) | Club Deportivo Mandiyú | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 8:13 | -5 | L D W L |
5 (4) | Club Atlético Defensores de Vilelas | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:7 | -3 | L L L W |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético Sol de América de Formosa | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 10:2 | +8 | W D W |
2 (2) | Club Libertad de Formosa | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 10:8 | +2 | W W L |
3 (3) | Club Atlético Juventud de Formosa | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8:6 | +2 | W L W |
4 (4) | Club Atlético, Social y Deportivo 9 de Julio | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:5 | -3 | D L L |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Sportivo Pampa | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:3 | +4 | W W W |
2 (2) | Club Cooperativa Textil | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6:2 | +4 | W W W |
3 (3) | Club Atlético Juventud de Puerto Tirol | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 13:7 | +6 | D W W |
4 (4) | Club Social Sportivo Español | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4:9 | -5 | L L L |
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Don Orione Athletic Club | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:2 | +2 | W D D |
2 (1) | Club Atlético Resistencia Central | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6:5 | +1 | D D W |
3 (2) | Club Atlético Estudiantes de Resistencia | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | +1 | D W D |
4 (3) | CA Villa Alvear | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 3:3 | 0 | D D D |
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Fontana | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:4 | +1 | W W L |
2 (2) | Atlético Falucho | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:4 | +1 | D W D |
3 (3) | FC Pabellón Argentino | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:10 | -5 | W L L |
4 (4) | Club Atlético, Recreativo y Cultural Toba | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:6 | -3 | D L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Santo Pipó Sporting Club | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 12:3 | +9 | W W W D |
2 (1) | Guaraní A. Franco | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 8:5 | +3 | W L W W |
3 (3) | Club Social, Cultural y Deportivo Nacional | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5:9 | -4 | W D D L |
4 (4) | Club Atlético Barcelona | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 2:8 | -6 | L D L D |
5 (5) | Club Social y Deportivo Jardín América | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2:12 | -10 | L L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Deportivo Madariaga | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 6:5 | +1 | L W W L |
2 (3) | Club Social y Deportivo Comunicaciones | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5:6 | -1 | W W L L |
3 (1) | Club Sportivo Huracán Goya | 3 | 4 | 0 | 3 | 1 | 4:5 | -1 | D D D L |
4 (4) | Club Atlético Central Goya | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 5:12 | -7 | D L L L |
5 (5) | Club Social y Deportivo Victoria de Corrientes | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 4:12 | -8 | D L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético y Deportivo Curupay de Corrientes | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 6:1 | +5 | W W D W |
2 (3) | Club Cambá Cuá Social y Deportivo | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:3 | +3 | W D L W |
3 (2) | Ferroviario Corrientes | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 9:7 | +2 | W D L W |
4 (4) | Club Atlético Defensores de Vilelas | 6 | 4 | 1 | 3 | 0 | 9:6 | +3 | W D D D |
5 (5) | Club Deportivo Mandiyú | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 5:9 | -4 | L L L L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético Sol de América de Formosa | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 11:2 | +9 | W W W |
2 (2) | Club Libertad de Formosa | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:6 | -3 | L D W |
3 (3) | Club Atlético Juventud de Formosa | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:9 | -5 | D L L |
4 (4) | Club Atlético, Social y Deportivo 9 de Julio | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:13 | -10 | L L L |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Sportivo Pampa | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7:7 | 0 | D L W |
2 (2) | Club Cooperativa Textil | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 7:7 | 0 | L W L |
3 (3) | Club Atlético Juventud de Puerto Tirol | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:5 | -2 | W L L |
4 (4) | Club Social Sportivo Español | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4:11 | -7 | L L L |
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Atlético Resistencia Central | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 4:4 | 0 | D D D |
2 (3) | CA Villa Alvear | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 2:2 | 0 | D D D |
3 (2) | Club Atlético Estudiantes de Resistencia | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:4 | -2 | L D D |
4 (4) | Don Orione Athletic Club | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | D L L |
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Fontana | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 9:3 | +6 | D W W |
2 (3) | FC Pabellón Argentino | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:4 | +3 | L W W |
3 (2) | Atlético Falucho | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:1 | +1 | D L W |
4 (4) | Club Atlético, Recreativo y Cultural Toba | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 6:10 | -4 | L L D |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Club Social y Deportivo Villa Larca | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 9:4 | +5 | W W D D D |
2
|
Centro de Actividades Infantiles de San Luis | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11:8 | +3 | W W D D W |
3
|
Jorge Newbery VM | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 6:7 | -1 | L L W D D |
4
|
CA Aviador Origone | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2:9 | -7 | L L L D L |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Sporting Club Victoria | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 12:7 | +5 | L W D W W |
2
|
Club Gimnasia y Esgrima Pedernales Unidos | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:7 | +1 | W D D L W |
3
|
Alianza Futbolística | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:7 | -2 | W D W L L |
4
|
CA San Martín de Villa Mercedes | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 5:9 | -4 | L L L W L |
Legends:
Next Round
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
San Martín Mendoza | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 7:4 | +3 | D W D W W |
2
|
Club Atlético Palmira | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6:4 | +2 | W L D W D |
3
|
Club La Libertad | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 7:9 | -2 | D W L L D |
4
|
Club Social y Deportivo Montecaseros | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 5:8 | -3 | L L W L L |
Legends:
Next Round
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Sport Club Pacífico | 14 | 8 | 3 | 5 | 0 | 9:6 | +3 | D W D W W |
2
|
Club Sportivo Pedal | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 11:10 | +1 | D W D W L |
3
|
CA Pilares | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10:7 | +3 | L L W L D |
4
|
Deportiva Bowen | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 12:15 | -3 | W D L L D |
5
|
Sport Club San Carlos | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 12:16 | -4 | L L W D D |
Legends:
Next Round
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Gutiérrez Sport Club de Mendoza | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 18:3 | +15 | W D W W W |
2
|
Andes Talleres SC | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 7:10 | -3 | D D W D L |
3
|
FADEP | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 12:13 | -1 | L W L L W |
4
|
Club Centro Empleados de Comercio | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 7:18 | -11 | D L L D L |
Legends:
Next Round
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Sportivo Peñarol | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 11:6 | +5 | W L W D W |
2
|
Club Atlético Colón Junior San Juan | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:8 | -1 | D W L W L |
3
|
Juventud Alianza | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 11:8 | +3 | L D W D W |
4
|
Club Sportivo Juan Bautista Del Bono | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 6:13 | -7 | D D L L L |
Legends:
Next Round
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Peñaflor | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 18:5 | +13 | W W W W W |
2
|
Club Sportivo del Carril de San Martín | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 16:14 | +2 | W W L L W |
3
|
Defensores de Boca | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 11:12 | -1 | L L W W L |
4
|
Club Paso de Los Andes | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 7:21 | -14 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Centro de Actividades Infantiles de San Luis | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:5 | +2 | W W L |
2 (3) | Jorge Newbery VM | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | L D W |
3 (1) | Club Social y Deportivo Villa Larca | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 2:2 | 0 | D D D |
4 (4) | CA Aviador Origone | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:5 | -4 | L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sporting Club Victoria | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:1 | +4 | W W W |
2 (2) | Club Gimnasia y Esgrima Pedernales Unidos | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7:3 | +4 | W D W |
3 (3) | Alianza Futbolística | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | W D L |
4 (4) | CA San Martín de Villa Mercedes | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:4 | -2 | L W L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | San Martín Mendoza | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 3:1 | +2 | W W D |
2 (3) | Club La Libertad | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:4 | +1 | D W D |
3 (2) | Club Atlético Palmira | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | +1 | W D D |
4 (4) | Club Social y Deportivo Montecaseros | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:4 | -1 | W L L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sport Club Pacífico | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 6:3 | +3 | W W W D |
2 (4) | Deportiva Bowen | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 9:9 | 0 | W L D D |
3 (2) | Club Sportivo Pedal | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 5:6 | -1 | D D W L |
4 (3) | CA Pilares | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3:3 | 0 | L L D W |
5 (5) | Sport Club San Carlos | 3 | 4 | 0 | 3 | 1 | 4:6 | -2 | L D D D |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Gutiérrez Sport Club de Mendoza | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:2 | +2 | W D W |
2 (2) | Andes Talleres SC | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:7 | -4 | D W L |
3 (3) | FADEP | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 7:8 | -1 | W L L |
4 (4) | Club Centro Empleados de Comercio | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:10 | -7 | L D L |
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Club Atlético Colón Junior San Juan | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6:2 | +4 | W W W |
2 (1) | Sportivo Peñarol | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:2 | +4 | W D W |
3 (3) | Juventud Alianza | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:3 | +4 | L W W |
4 (4) | Club Sportivo Juan Bautista Del Bono | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 4:5 | -1 | D D L |
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Peñaflor | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 10:2 | +8 | W W W |
2 (2) | Club Sportivo del Carril de San Martín | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8:5 | +3 | W L W |
3 (3) | Defensores de Boca | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | +2 | W W L |
4 (4) | Club Paso de Los Andes | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 6:13 | -7 | L L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Club Social y Deportivo Villa Larca | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 7:2 | +5 | W W W |
2 (2) | Centro de Actividades Infantiles de San Luis | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | +1 | D D W |
3 (3) | Jorge Newbery VM | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:4 | -1 | L W D |
4 (4) | CA Aviador Origone | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:4 | -3 | L D L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sporting Club Victoria | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 7:6 | +1 | L D W |
2 (4) | CA San Martín de Villa Mercedes | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:5 | -2 | L L W |
3 (3) | Alianza Futbolística | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1:3 | -2 | W L L |
4 (2) | Club Gimnasia y Esgrima Pedernales Unidos | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:4 | -3 | D L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | San Martín Mendoza | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | +1 | D D W |
2 (2) | Club Atlético Palmira | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:2 | +1 | L W D |
3 (4) | Club Social y Deportivo Montecaseros | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:4 | -2 | L L D |
4 (3) | Club La Libertad | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:5 | -3 | L L D |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | CA Pilares | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7:4 | +3 | L W D W |
2 (2) | Club Sportivo Pedal | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:4 | +2 | W W L D |
3 (1) | Sport Club Pacífico | 4 | 4 | 0 | 4 | 0 | 3:3 | 0 | D D D D |
4 (5) | Sport Club San Carlos | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 8:10 | -2 | L W L D |
5 (4) | Deportiva Bowen | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 3:6 | -3 | D L D L |
Group 5
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Gutiérrez Sport Club de Mendoza | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 14:1 | +13 | W W W |
2 (2) | Andes Talleres SC | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | +1 | D D W |
3 (3) | FADEP | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:5 | 0 | L L W |
4 (4) | Club Centro Empleados de Comercio | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:8 | -4 | D L L |
Group 6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sportivo Peñarol | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:4 | +1 | W L W |
2 (3) | Juventud Alianza | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 4:5 | -1 | D D L |
3 (2) | Club Atlético Colón Junior San Juan | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:6 | -5 | D L L |
4 (4) | Club Sportivo Juan Bautista Del Bono | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:8 | -6 | L L L |
Group 7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Peñaflor | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:3 | +5 | W W W |
2 (2) | Club Sportivo del Carril de San Martín | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 8:9 | -1 | W L L |
3 (3) | Defensores de Boca | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 6:9 | -3 | L L W |
4 (4) | Club Paso de Los Andes | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:8 | -7 | L L L |