Western Australia NPL Night Series
0
100%
Results
Final
07.0311:15
Perth
Floreat Athena
5
0
FT
Semi-finals
29.0211:00
Gwelup Croatia
Floreat Athena
2
4
FT
29.0209:00
Perth
Perth Glory II
1
1
FT
Group Stage
22.0211:00
Perth Glory II
Armadale
5
1
FT
22.0211:00
Inglewood United
Balcatta
2
3
FT
22.0209:00
Cockburn City
Rockingham City
1
2
FT
22.0209:00
Bayswater City
ECU Joondalup
1
0
FT
Tables
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Perth | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 17:5 | +12 | W W D W W |
2
|
Floreat Athena | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 11:3 | +8 | L W W W W |
3
|
Bayswater City | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 11:6 | +5 | W L W L W |
4
|
ECU Joondalup | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 8:10 | -2 | L W L W L |
5
|
Rockingham City | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 5:20 | -15 | W L L L L |
6
|
Cockburn City | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 2:10 | -8 | L L D L L |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Gwelup Croatia | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 10:1 | +9 | D W W W D |
2
|
Perth Glory II | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 13:5 | +8 | W W W L D |
3
|
Balcatta | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 12:16 | -4 | W L L W W |
4
|
Inglewood United | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:8 | -1 | L W L W D |
5
|
Armadale | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 8:17 | -9 | L L W L L |
6
|
Sorrento | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 5:8 | -3 | D L L L D |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Perth | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 14:3 | +11 | W W W |
2 (2) | Floreat Athena | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:1 | +5 | W W |
3 (3) | Bayswater City | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 8:6 | +2 | W L L W |
4 (6) | Cockburn City | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 2:5 | -3 | L L D L |
5 (4) | ECU Joondalup | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (5) | Rockingham City | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:8 | -7 | L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Gwelup Croatia | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8:1 | +7 | W W |
2 (2) | Perth Glory II | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8:2 | +6 | W W |
3 (4) | Inglewood United | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:7 | -2 | L L W D |
4 (3) | Balcatta | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5:4 | +1 | W |
5 (6) | Sorrento | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 5:8 | -3 | D L L L D |
6 (5) | Armadale | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | -2 | L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Floreat Athena | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:2 | +3 | L W W |
2 (4) | ECU Joondalup | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 8:10 | -2 | L W L W L |
3 (1) | Perth | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | +1 | W D |
4 (3) | Bayswater City | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 | W |
5 (5) | Rockingham City | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:12 | -8 | W L L |
6 (6) | Cockburn City | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:5 | -5 | L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Balcatta | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 7:12 | -5 | W L L W |
2 (1) | Gwelup Croatia | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 2:0 | +2 | D W D |
3 (2) | Perth Glory II | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:3 | +2 | W L D |
4 (4) | Inglewood United | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | +1 | W |
5 (5) | Armadale | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 8:15 | -7 | L W L L |
6 (6) | Sorrento | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |