Austria Landesliga

47%
0
100%

Results

Gameweek 14 (Wien)
Gameweek 13 (Wien)
Gameweek 15 (Wien)

Upcoming matches

Gameweek 16 (Wien)
Gameweek 16 (Oberösterreich)
Gameweek 16 (Burgenland)
Gameweek 16 (Wien)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Kundl 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
2
Wörgl 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3
Telfs 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4
Fügen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5
No team logo Innsbrucker AC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6
Kematen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7
Völs 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8
WSG Tirol II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9
Kitzbühel 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10
St. Johann in Tirol 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11
Volders 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12
No team logo Ebbs 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

Promotion
Possible Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (12) No team logo Ebbs 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
2 (11) Volders 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (10) St. Johann in Tirol 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (9) Kitzbühel 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (8) WSG Tirol II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (7) Völs 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (6) Kematen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (5) No team logo Innsbrucker AC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (4) Fügen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (3) Telfs 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (2) Wörgl 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (1) Kundl 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 (12) No team logo Ebbs 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
2 (11) Volders 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (10) St. Johann in Tirol 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (9) Kitzbühel 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (8) WSG Tirol II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (7) Völs 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (6) Kematen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (5) No team logo Innsbrucker AC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (4) Fügen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (3) Telfs 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (2) Wörgl 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (1) Kundl 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1
Treibach 31 16 8 7 1 36:18 +18 W L D W D
2
Köttmannsdorf 30 16 9 3 4 27:19 +8 L W D W W
3
Bleiburg 26 16 7 5 4 26:17 +9 W L W L D
4
No team logo ATUS Fliesen Koller Velden 25 16 6 7 3 26:15 +11 L D D D L
5
No team logo SV Donau Klagenfurt 25 16 6 7 3 24:22 +2 D L W D W
6
Spittal 24 16 7 3 6 32:29 +3 D W D D W
7
Wolfsberg 23 16 7 2 7 36:33 +3 W W W D W
8
SAK Klagenfurt 22 16 6 4 6 30:28 +2 L L W L L
9
No team logo SK Austria Klagenfurt Amateure 22 16 6 4 6 21:22 -1 D W L D L
10
No team logo Völkermarkt 22 16 5 7 4 28:31 -3 D D L D D
11
ATUS Ferlach 20 16 5 5 6 25:28 -3 W W L D L
12
No team logo SC Landskron 17 16 4 5 7 18:29 -11 L D D D W
13
No team logo Kraig 16 16 5 1 10 23:30 -7 L L W L W
14
No team logo Lendorf 16 16 3 7 6 19:26 -7 W D L W D
15
St. Jakob Rosental 14 16 4 2 10 20:32 -12 L L L W L
16
KAC 14 16 3 5 8 19:31 -12 W W D L L
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Köttmannsdorf 18 8 6 0 2 16:9 +7 L W W W W
2 (1) Treibach 17 8 5 2 1 22:9 +13 L W D W D
3 (11) ATUS Ferlach 17 8 5 2 1 18:8 +10 W W D L W
4 (7) Wolfsberg 16 8 5 1 2 23:15 +8 W W W L D
5 (5) No team logo SV Donau Klagenfurt 16 8 5 1 2 13:6 +7 W W W L W
6 (3) Bleiburg 15 8 4 3 1 11:5 +6 W D L W D
7 (6) Spittal 14 8 4 2 2 19:15 +4 D D W W L
8 (4) No team logo ATUS Fliesen Koller Velden 13 8 3 4 1 10:5 +5 D L W D D
9 (9) No team logo SK Austria Klagenfurt Amateure 13 8 3 4 1 14:10 +4 D W D L D
10 (8) SAK Klagenfurt 12 8 3 3 2 21:17 +4 W L W D D
11 (10) No team logo Völkermarkt 12 8 2 6 0 13:11 +2 D D D D D
12 (13) No team logo Kraig 12 8 4 0 4 14:14 0 W W W L L
13 (16) KAC 11 8 3 2 3 11:11 0 W W L W L
14 (15) St. Jakob Rosental 10 8 3 1 4 13:12 +1 L L W W D
15 (14) No team logo Lendorf 10 8 2 4 2 13:13 0 W D D D L
16 (12) No team logo SC Landskron 8 8 2 2 4 6:13 -7 D W L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Treibach 14 8 3 5 0 14:9 +5 W D D W D
2 (4) No team logo ATUS Fliesen Koller Velden 12 8 3 3 2 16:10 +6 L D D W D
3 (2) Köttmannsdorf 12 8 3 3 2 11:10 +1 D W L D L
4 (3) Bleiburg 11 8 3 2 3 15:12 +3 W L L L W
5 (6) Spittal 10 8 3 1 4 13:14 -1 D W W L W
6 (8) SAK Klagenfurt 10 8 3 1 4 9:11 -2 L L L W W
7 (10) No team logo Völkermarkt 10 8 3 1 4 15:20 -5 L D W L L
8 (12) No team logo SC Landskron 9 8 2 3 3 12:16 -4 L D D L L
9 (5) No team logo SV Donau Klagenfurt 9 8 1 6 1 11:16 -5 D L D D D
10 (9) No team logo SK Austria Klagenfurt Amateure 9 8 3 0 5 7:12 -5 L L L W L
11 (7) Wolfsberg 7 8 2 1 5 13:18 -5 W D L L L
12 (14) No team logo Lendorf 6 8 1 3 4 6:13 -7 L W L D D
13 (13) No team logo Kraig 4 8 1 1 6 9:16 -7 L L L W L
14 (15) St. Jakob Rosental 4 8 1 1 6 7:20 -13 L L L W L
15 (16) KAC 3 8 0 3 5 8:20 -12 D L D L L
16 (11) ATUS Ferlach 3 8 0 3 5 7:20 -13 L L D D L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo UFC Fehring 30 15 9 3 3 25:18 +7 W W D W W
2
Wildon 27 15 8 3 4 23:18 +5 W L W D W
3
No team logo SV Fleischereimaschinen Schenk Tillmitsch 26 15 8 2 5 24:18 +6 D W W W L
4
Fürstenfeld 24 15 7 3 5 25:18 +7 D W W L L
5
No team logo FSC Hochegger Dächer Eggendorf / Hartberg 24 15 8 0 7 34:34 0 L W L W L
6
No team logo Union Gamlitz 23 15 6 5 4 34:22 +12 D L L W W
7
TuS Heiligenkreuz 22 14 7 1 6 33:26 +7 W W W L L
8
No team logo ASK Köflach 22 15 6 4 5 23:18 +5 D L D L W
9
Lebring 21 15 6 3 6 32:29 +3 L L D L L
10
Kalsdorf 21 15 6 3 6 25:32 -7 L W L L D
11
Lafnitz II 19 15 5 4 6 25:25 0 W W D L D
12
Bruck an der Mur 18 14 5 3 6 26:22 +4 W L W L W
13
No team logo Ilz 18 15 5 3 7 24:29 -5 D W L W L
14
No team logo FC WM-Estriche Schladming 17 15 5 2 8 20:32 -12 L L L D W
15
Gnas 15 15 4 3 8 20:27 -7 D L W L W
16
Frauental 8 15 2 2 11 14:39 -25 L L W L W
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Wildon 19 7 6 1 0 16:5 +11 W W W W W
2 (3) No team logo SV Fleischereimaschinen Schenk Tillmitsch 18 8 6 0 2 16:11 +5 W W W W L
3 (5) No team logo FSC Hochegger Dächer Eggendorf / Hartberg 18 8 6 0 2 24:20 +4 W L L W W
4 (10) Kalsdorf 16 8 5 1 2 16:15 +1 W L D W W
5 (12) Bruck an der Mur 15 7 5 0 2 19:10 +9 W W W L L
6 (6) No team logo Union Gamlitz 15 8 4 3 1 18:9 +9 D L W W W
7 (11) Lafnitz II 15 7 4 3 0 17:8 +9 W D D D W
8 (4) Fürstenfeld 14 7 4 2 1 12:5 +7 W L W D D
9 (8) No team logo ASK Köflach 14 8 4 2 2 14:8 +6 L L W W D
10 (1) No team logo UFC Fehring 14 7 4 2 1 10:4 +6 W D W W L
11 (7) TuS Heiligenkreuz 13 6 4 1 1 18:7 +11 W L W D W
12 (15) Gnas 13 7 4 1 2 13:7 +6 D W W W L
13 (14) No team logo FC WM-Estriche Schladming 13 8 4 1 3 8:11 -3 L D W L W
14 (9) Lebring 11 8 3 2 3 14:16 -2 L L W W L
15 (13) No team logo Ilz 7 7 2 1 4 9:16 -7 D L L W L
16 (16) Frauental 5 8 1 2 5 10:21 -11 L L W L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo UFC Fehring 16 8 5 1 2 15:14 +1 W W D W W
2 (13) No team logo Ilz 11 8 3 2 3 15:13 +2 W W L L D
3 (9) Lebring 10 7 3 1 3 18:13 +5 L D L W W
4 (4) Fürstenfeld 10 8 3 1 4 13:13 0 D W L L W
5 (7) TuS Heiligenkreuz 9 8 3 0 5 15:19 -4 W W L L W
6 (6) No team logo Union Gamlitz 8 7 2 2 3 16:13 +3 L W L W D
7 (3) No team logo SV Fleischereimaschinen Schenk Tillmitsch 8 7 2 2 3 8:7 +1 D W L L D
8 (8) No team logo ASK Köflach 8 7 2 2 3 9:10 -1 D D W L L
9 (2) Wildon 8 8 2 2 4 7:13 -6 L D W D W
10 (5) No team logo FSC Hochegger Dächer Eggendorf / Hartberg 6 7 2 0 5 10:14 -4 L W L L W
11 (10) Kalsdorf 5 7 1 2 4 9:17 -8 L L D L W
12 (14) No team logo FC WM-Estriche Schladming 4 7 1 1 5 12:21 -9 L L W L L
13 (11) Lafnitz II 4 8 1 1 6 8:17 -9 W L L L L
14 (12) Bruck an der Mur 3 7 0 3 4 7:12 -5 L L D L D
15 (16) Frauental 3 7 1 0 6 4:18 -14 L W L L L
16 (15) Gnas 2 8 0 2 6 7:20 -13 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Kuchl 42 15 14 0 1 53:7 +46 W W W W W
2
Seekirchen 34 15 10 4 1 33:13 +20 W W W D W
3
Grödig 32 14 10 2 2 29:9 +20 W W W D L
4
No team logo UFC Hallein 27 14 8 3 3 34:21 +13 W L W D W
5
Bürmoos 24 15 7 3 5 22:18 +4 W L D W W
6
No team logo Siezenheim 19 15 4 7 4 19:24 -5 L L D D D
7
No team logo ÖTSU Henndorf 19 15 6 1 8 24:34 -10 L L L L L
8
Golling 18 14 6 0 8 19:19 0 L L L W L
9
Eugendorf 18 15 5 3 7 23:24 -1 W W L W L
10
No team logo Bramberg 18 15 4 6 5 18:19 -1 L W W D W
11
No team logo Thalgau 17 15 5 2 8 31:35 -4 W W W L L
12
Salzburger AK 17 15 5 2 8 16:25 -9 L W L D L
13
No team logo Puch 17 15 5 2 8 22:32 -10 L L L L W
14
Straßwalchen 17 15 5 2 8 20:36 -16 L W W D W
15
Anif 12 14 3 3 8 17:27 -10 W L L D D
16
Adnet 3 15 1 0 14 7:44 -37 L L L L L
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Seekirchen 19 7 6 1 0 20:7 +13 W W W W D
2 (1) Kuchl 18 7 6 0 1 20:3 +17 W W W L W
3 (3) Grödig 16 7 5 1 1 19:4 +15 W D W L W
4 (4) No team logo UFC Hallein 16 7 5 1 1 19:8 +11 W W W W W
5 (5) Bürmoos 16 7 5 1 1 11:3 +8 W D W L W
6 (7) No team logo ÖTSU Henndorf 15 8 5 0 3 14:10 +4 L L W W W
7 (12) Salzburger AK 14 8 4 2 2 11:8 +3 W D D W L
8 (14) Straßwalchen 13 8 4 1 3 14:18 -4 W W W D L
9 (8) Golling 12 7 4 0 3 13:9 +4 L W L W L
10 (10) No team logo Bramberg 12 8 3 3 2 12:9 +3 W D W D L
11 (6) No team logo Siezenheim 12 8 3 3 2 14:12 +2 L D W W W
12 (11) No team logo Thalgau 10 7 3 1 3 14:16 -2 W W L D L
13 (15) Anif 8 7 2 2 3 11:9 +2 W L D W L
14 (9) Eugendorf 8 7 2 2 3 7:12 -5 W L L W L
15 (13) No team logo Puch 8 8 2 2 4 12:18 -6 L L D W D
16 (16) Adnet 0 7 0 0 7 3:27 -24 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Kuchl 24 8 8 0 0 33:4 +29 W W W W W
2 (3) Grödig 16 7 5 1 1 10:5 +5 W W L W W
3 (2) Seekirchen 15 8 4 3 1 13:6 +7 W D W W L
4 (4) No team logo UFC Hallein 11 7 3 2 2 15:13 +2 L D W W D
5 (9) Eugendorf 10 8 3 1 4 16:12 +4 W W