Austria Regionalliga

41%
0
100%

Results

Gameweek 12 (Tirol)
Gameweek 12 (Vorarlberg)
Gameweek 12 (Tirol)
Gameweek 12 (Vorarlberg)

Upcoming matches

Gameweek 11 (Mitte)
Gameweek 10 (Ost)
Gameweek 13 (Salzburg)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Schwaz 26 12 8 2 2 38:15 +23 W D W W W
2
Kufstein 25 11 8 1 2 21:13 +8 L W W W W
3
No team logo Silz / Mötz 22 11 7 1 3 27:19 +8 L W L W W
4
SVG Reichenau 20 11 6 2 3 21:12 +9 W D W W L
5
Imst 18 12 5 3 4 34:24 +10 D W L W L
6
Wörgl 18 12 6 0 6 17:21 -4 W L W L W
7
Telfs 16 12 4 4 4 23:26 -3 D L L W L
8
Kitzbühel 14 12 4 2 6 10:14 -4 L W W L L
9
WSG Tirol II 14 12 4 2 6 19:24 -5 W L L W W
10
Fügen 13 12 4 1 7 19:24 -5 W L L L L
11
Kundl 9 12 2 3 7 10:23 -13 L W L L L
12
Hall 4 11 1 1 9 12:36 -24 L L W L L
Legends:

Promotion Group
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Kufstein 18 6 6 0 0 12:3 +9 W W W W W
2 (3) No team logo Silz / Mötz 15 6 5 0 1 19:9 +10 L W W W W
3 (1) Schwaz 13 6 4 1 1 19:8 +11 D W W W L
4 (6) Wörgl 12 7 4 0 3 10:10 0 W L W W L
5 (5) Imst 10 5 3 1 1 20:9 +11 W W W L D
6 (4) SVG Reichenau 10 6 3 1 2 12:7 +5 W W L D L
7 (7) Telfs 8 5 2 2 1 11:11 0 D W W L D
8 (9) WSG Tirol II 7 6 2 1 3 12:11 +1 L W W L L
9 (10) Fügen 7 6 2 1 3 10:10 0 W L L W D
10 (8) Kitzbühel 7 6 2 1 3 5:6 -1 W L L D L
11 (11) Kundl 3 6 0 3 3 5:11 -6 D D L L D
12 (12) Hall 3 5 1 0 4 4:17 -13 L W L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Schwaz 13 6 4 1 1 19:7 +12 W W W L W
2 (4) SVG Reichenau 10 5 3 1 1 9:5 +4 D W W L W
3 (5) Imst 8 7 2 2 3 14:15 -1 D L L D W
4 (7) Telfs 8 7 2 2 3 12:15 -3 L L L W W
5 (2) Kufstein 7 5 2 1 2 9:10 -1 L W L W D
6 (3) No team logo Silz / Mötz 7 5 2 1 2 8:10 -2 L W D W L
7 (8) Kitzbühel 7 6 2 1 3 5:8 -3 L W D L W
8 (9) WSG Tirol II 7 6 2 1 3 7:13 -6 W L L D W
9 (6) Wörgl 6 5 2 0 3 7:11 -4 L W L W L
10 (10) Fügen 6 6 2 0 4 9:14 -5 L L L W W
11 (11) Kundl 6 6 2 0 4 5:12 -7 L W L L L
12 (12) Hall 1 6 0 1 5 8:19 -11 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo LASK Juniors 23 10 7 2 1 30:8 +22 W D W W W
2
Leoben 21 10 6 3 1 29:9 +20 W W W L D
3
Hertha 21 10 6 3 1 21:10 +11 D D W L W
4
Bad Gleichenberg 20 10 6 2 2 23:17 +6 W W W W W
5
St. Anna 19 10 6 1 3 22:19 +3 L D W L W
6
Deutschlandsberger SC 17 10 5 2 3 21:17 +4 D D L W W
7
Gurten 16 10 4 4 2 14:12 +2 W W W W D
8
Wolfsberger AC II 15 10 4 3 3 21:12 +9 W W W L L
9
Gleisdorf 09 14 10 3 5 2 15:14 +1 W D L W D
10
Ried II 13 10 4 1 5 17:17 0 L L L W D
11
Treibach 10 10 2 4 4 12:23 -11 W L L L L
12
Weiz 8 10 2 2 6 14:25 -11 L L W W L
13
Allerheiligen 6 10 1 3 6 10:21 -11 L L L W L
14
Union Vöcklamarkt 6 10 1 3 6 11:24 -13 L D L L W
15
Kalsdorf 6 10 2 0 8 12:30 -18 L W L L L
16
SAK Klagenfurt 5 10 1 2 7 9:23 -14 L L L L L
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo LASK Juniors 13 5 4 1 0 14:3 +11 W W W D W
2 (3) Hertha 13 5 4 1 0 13:4 +9 D W W W W
3 (2) Leoben 11 5 3 2 0 13:2 +11 W W D D W
4 (8) Wolfsberger AC II 10 5 3 1 1 14:5 +9 W W L W D
5 (6) Deutschlandsberger SC 10 5 3 1 1 10:7 +3 D W W L W
6 (4) Bad Gleichenberg 10 5 3 1 1 10:7 +3 W W W D L
7 (10) Ried II 9 5 3 0 2 10:7 +3 L W L W W
8 (7) Gurten 9 5 2 3 0 6:4 +2 W W D D D
9 (5) St. Anna 7 5 2 1 2 11:14 -3 D L W L W
10 (9) Gleisdorf 09 5 5 1 2 2 7:9 -2 W L D D L
11 (12) Weiz 4 5 1 1 3 6:10 -4 L W L D L
12 (14) Union Vöcklamarkt 4 5 1 1 3 5:9 -4 D L W L L
13 (16) SAK Klagenfurt 4 5 1 1 3 7:12 -5 L L W D L
14 (13) Allerheiligen 4 5 1 1 3 6:13 -7 L W L L D
15 (11) Treibach 3 5 0 3 2 7:11 -4 L L D D D
16 (15) Kalsdorf 3 5 1 0 4 7:18 -11 W L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) St. Anna 12 5 4 0 1 11:5 +6 L W W W W
2 (1) No team logo LASK Juniors 10 5 3 1 1 16:5 +11 D W W W L
3 (2) Leoben 10 5 3 1 1 16:7 +9 W L W D W
4 (4) Bad Gleichenberg 10 5 3 1 1 13:10 +3 W W D W L
5 (9) Gleisdorf 09 9 5 2 3 0 8:5 +3 D W D D W
6 (3) Hertha 8 5 2 2 1 8:6 +2 D L W D W
7 (6) Deutschlandsberger SC 7 5 2 1 2 11:10 +1 D L W W L
8 (7) Gurten 7 5 2 1 2 8:8 0 W W D L L
9 (11) Treibach 7 5 2 1 2 5:12 -7 W L L D W
10 (8) Wolfsberger AC II 5 5 1 2 2 7:7 0 W L L D D
11 (10) Ried II 4 5 1 1 3 7:10 -3 L L D L W
12 (12) Weiz 4 5 1 1 3 8:15 -7 L W L L D
13 (15) Kalsdorf 3 5 1 0 4 5:12 -7 L L L W L
14 (13) Allerheiligen 2 5 0 2 3 4:8 -4 L L L D D
15 (14) Union Vöcklamarkt 2 5 0 2 3 6:15 -9 L L L D D
16 (16) SAK Klagenfurt 1 5 0 1 4 2:11 -9 L L L D L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Schwarz-Weiß Bregenz 31 12 10 1 1 34:9 +25 D W W W L
2
Rheindorf Altach II 23 12 7 2 3 32:22 +10 L W W W W
3
Lauterach 22 12 6 4 2 23:22 +1 W D W W D
4
Rotenberg 20 12 6 2 4 20:22 -2 L D L W W
5
Hohenems 19 12 6 1 5 28:23 +5 W W L L L
6
Rot-Weiß Rankweil 15 12 4 3 5 25:21 +4 D W W L W
7
FC Egg 15 12 5 0 7 25:38 -13 L L W L L
8
Wolfurt 13 12 3 4 5 24:24 0 D D L W W
9
No team logo Göfis 13 12 3 4 5 27:32 -5 W L W L D
10
Dornbirner SV 11 12 3 2 7 16:26 -10 W L L L D
11
Admira Dornbirn 10 12 2 4 6 13:19 -6 D L L W D
12
Röthis 9 12 2 3 7 16:25 -9 L D L L L
Legends:

Promotion Group
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) Hohenems 15 6 5 0 1 21:10 +11 W W L W W
2 (1) Schwarz-Weiß Bregenz 15 6 5 0 1 15:5 +10 W L W W W
3 (4) Rotenberg 13 6 4 1 1 11:11 0 D W L W W
4 (7) FC Egg 12 6 4 0 2 18:14 +4 W L L W W
5 (3) Lauterach 12 6 3 3 0 11:8 +3 W W D D D
6 (2) Rheindorf Altach II 11 6 3 2 1 14:9 +5 W W W L D
7 (6) Rot-Weiß Rankweil 10 6 3 1 2 13:9 +4 W W L L D
8 (8) Wolfurt 9 6 2 3 1 13:7 +6 D D W D W
9 (12) Röthis 7 6 2 1 3 11:12 -1 L L D W L
10 (10) Dornbirner SV 6 6 2 0 4 8:11 -3 W L L W L
11 (9) No team logo Göfis 5 6 1 2 3 15:18 -3 W L L L D
12 (11) Admira Dornbirn 5 6 1 2 3 8:11 -3 D L W L D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Schwarz-Weiß Bregenz 16 6 5 1 0 19:4 +15 D W W W W
2 (2) Rheindorf Altach II 12 6 4 0 2 18:13 +5 L W W W L
3 (3) Lauterach 10 6 3 1 2 12:14 -2 D W W W L
4 (9) No team logo Göfis 8 6 2 2 2 12:14 -2 W D W L L
5 (4) Rotenberg 7 6 2 1 3 9:11 -2 L L W L D
6 (6) Rot-Weiß Rankweil 5 6 1 2 3 12:12 0 D W L L L
7 (11) Admira Dornbirn 5 6 1 2 3 5:8 -3 L D D W L
8 (10) Dornbirner SV 5 6 1 2 3 8:15 -7 L D W D L
9 (8) Wolfurt 4 6 1 1 4 11:17 -6 L W L L D
10 (5) Hohenems 4 6 1 1 4 7:13 -6 L L W D L
11 (7) FC Egg 3 6 1 0 5 7:24 -17 L L L L L
12 (12) Röthis 2 6 0 2 4 5:13 -8 L D L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Bischofshofen 27 11 9 0 2 32:12 +20 L W W W W
2
Austria Salzburg 27 12 8 3 1 22:12 +10 W D W L W
3
Seekirchen 23 11 7 2 2 27:13 +14 W D L W W
4
Wals-Grünau 21 12 7 0 5 25:20 +5 W W W W L
5
Pinzgau Saalfelden 19 11 6 1 4 20:10 +10 D W L L W
6
Anif 17 12 4 5 3 21:17 +4 L D D W D
7
TSV St. Johann 16 11 5 1 5 11:18 -7 W L W L W
8
Salzburger AK 12 12 3 3 6 22:21 +1 D D L L D
9
Golling 11 11 3 2 6 20:29 -9 W L W L D
10
Kuchl 8 10 2 2 6 12:19 -7 L L D L L
11
No team logo UFC Hallein 5 11 1 2 8 7:35 -28 L D L D L
12
Grödig 4 10 1 1 8 9:22 -13 L L L D L
Legends:

Promotion Group
# Team P MP W