Belarus 2. Division

73%
0
100%

Today's matches

Results

Gameweek 11 (Gomel Region)
Gameweek 11 (Grodno Region)
Gameweek 2 (Grodno Region)
Gameweek 13 (Brest Region)
Gameweek 11 (Minsk)
Gameweek 13 (Vitebsk Region)
Gameweek 13 (Brest Region)

Upcoming matches

Gameweek 14 (Brest Region)
Gameweek 8 (Minsk Region)
Gameweek 9 (Mogilev Region)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Uni Minsk 24 10 8 0 2 27:11 +16 W W W L L
2
Krumkachy 23 9 7 2 0 28:4 +24 D W W W W
3
FK Tarpeda Minsk 18 9 5 3 1 15:7 +8 W D W W L
4
No team logo Traktor Minsk 17 10 5 2 3 27:14 +13 D W L W W
5
No team logo Energosbyt-BSATU 12 10 3 3 4 19:23 -4 L D D L D
6
No team logo BGU Minsk 10 10 3 1 6 13:16 -3 W L W W L
7
No team logo FK SDJuShOR-3 9 10 3 0 7 15:31 -16 W L L W L
8
No team logo FK Urozhaynaya Minskaya oblast 8 10 2 2 6 9:16 -7 L L L D L
9
No team logo Serebryanka 4 10 1 1 8 11:42 -31 L D L L L
10
No team logo Favorit 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

8th Finals
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Krumkachy 12 4 4 0 0 15:1 +14 W W W W
2 (7) No team logo FK SDJuShOR-3 9 5 3 0 2 13:9 +4 W W W L L
3 (1) No team logo Uni Minsk 9 4 3 0 1 9:5 +4 L W W W
4 (5) No team logo Energosbyt-BSATU 9 6 3 0 3 12:14 -2 L L L W W
5 (4) No team logo Traktor Minsk 8 6 2 2 2 17:8 +9 D L W L D
6 (3) FK Tarpeda Minsk 8 4 2 2 0 6:2 +4 W D D W
7 (8) No team logo FK Urozhaynaya Minskaya oblast 7 5 2 1 2 7:3 +4 L D W L W
8 (6) No team logo BGU Minsk 7 5 2 1 2 8:6 +2 W L W L D
9 (9) No team logo Serebryanka 4 5 1 1 3 9:20 -11 D L L L W
10 (10) No team logo Favorit 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Uni Minsk 15 6 5 0 1 18:6 +12 W W W L W
2 (2) Krumkachy 11 5 3 2 0 13:3 +10 D W W D W
3 (3) FK Tarpeda Minsk 10 5 3 1 1 9:5 +4 W W L D W
4 (4) No team logo Traktor Minsk 9 4 3 0 1 10:6 +4 W W W L
5 (5) No team logo Energosbyt-BSATU 3 4 0 3 1 7:9 -2 D D D L
6 (6) No team logo BGU Minsk 3 5 1 0 4 5:10 -5 W L L L L
7 (8) No team logo FK Urozhaynaya Minskaya oblast 1 5 0 1 4 2:13 -11 L L L D L
8 (10) No team logo Favorit 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (9) No team logo Serebryanka 0 5 0 0 5 2:22 -20 L L L L L
10 (7) No team logo FK SDJuShOR-3 0 5 0 0 5 2:22 -20 L L L L L
East
# Team P MP W D L G GD Form
1
Stenles Pinsk 33 11 11 0 0 83:9 +74 W W W W W
2
No team logo Novaya Pripyat 28 12 9 1 2 52:21 +31 W W W W L
3
No team logo Nadezhda Baranovichy 19 11 6 1 4 21:19 +2 L W W W W
4
No team logo Luninets 18 11 6 0 5 37:19 +18 W W L L L
5
No team logo Ivatsevichi 16 9 5 1 3 23:14 +9 L W D W W
6
No team logo Ivanovo 11 11 3 2 6 15:39 -24 L L L D W
7
No team logo DYuSSh Stolin 5 11 1 2 8 13:62 -49 L L L D L
8
Granit 0 11 0 0 11 8:60 -52 L L L L L
Legends:

Championship Round
West
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Niva Dolbizno 30 10 10 0 0 51:5 +46 W W W W W
2
No team logo Ivatsevichi 16 9 5 1 3 23:14 +9 L W D W W
3
No team logo Visokoe 15 11 4 3 4 22:26 -4 D L D L L
4
No team logo Drogichin 11 10 3 2 5 18:33 -15 D D L W L
5
No team logo Malorita 10 5 3 1 1 20:10 +10 D W W W L
6
No team logo Krechet 10 11 3 1 7 12:35 -23 W L D L W
7
No team logo Atlant Kobrin 3 10 1 0 9 11:34 -23 L L W L L
8
Ruh Brest 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

Championship Round
East
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Stenles Pinsk 15 5 5 0 0 39:6 +33 W W W W W
2 (2) No team logo Novaya Pripyat 13 6 4 1 1 30:12 +18 W W L W D
3 (5) No team logo Ivatsevichi 12 5 4 0 1 17:7 +10 L W W W W
4 (3) No team logo Nadezhda Baranovichy 12 6 4 0 2 15:12 +3 L W W L W
5 (4) No team logo Luninets 9 5 3 0 2 19:12 +7 W L W L W
6 (6) No team logo Ivanovo 7 6 2 1 3 6:17 -11 L L D W L
7 (7) No team logo DYuSSh Stolin 4 6 1 1 4 8:28 -20 L L W L D
8 (8) Granit 0 5 0 0 5 1:24 -23 L L L L L
West
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Niva Dolbizno 12 4 4 0 0 20:2 +18 W W W W
2 (2) No team logo Ivatsevichi 12 5 4 0 1 17:7 +10 L W W W W
3 (3) No team logo Visokoe 9 6 2 3 1 13:12 +1 D D D W W
4 (4) No team logo Drogichin 7 5 2 1 2 11:14 -3 D W L L W
5 (5) No team logo Malorita 6 3 2 0 1 14:6 +8 W W L
6 (6) No team logo Krechet 6 5 2 0 3 4:15 -11 W L W L L
7 (7) No team logo Atlant Kobrin 3 5 1 0 4 7:15 -8 L W L L L
8 (8) Ruh Brest 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
East
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Stenles Pinsk 18 6 6 0 0 44:3 +41 W W W W W
2 (2) No team logo Novaya Pripyat 15 6 5 0 1 22:9 +13 W W W W W
3 (4) No team logo Luninets 9 6 3 0 3 18:7 +11 W L L W W
4 (3) No team logo Nadezhda Baranovichy 7 5 2 1 2 6:7 -1 W W D L L
5 (5) No team logo Ivatsevichi 4 4 1 1 2 6:7 -1 D W L L
6 (6) No team logo Ivanovo 4 5 1 1 3 9:22 -13 L L L D W
7 (7) No team logo DYuSSh Stolin 1 5 0 1 4 5:34 -29 L L D L L
8 (8) Granit 0 6 0 0 6 7:36 -29 L L L L L
West
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Niva Dolbizno 18 6 6 0 0 31:3 +28 W W W W W
2 (3) No team logo Visokoe 6 5 2 0 3 9:14 -5 L L L W W
3 (5) No team logo Malorita 4 2 1 1 0 6:4 +2 D W
4 (2) No team logo Ivatsevichi 4 4 1 1 2 6:7 -1 D W L L
5 (6) No team logo Krechet 4 6 1 1 4 8:20 -12 L D W L L
6 (4) No team logo Drogichin 4 5 1 1 3 7:19 -12 D L L L W
7 (8) Ruh Brest 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (7) No team logo Atlant Kobrin 0 5 0 0 5 4:19 -15 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Neman Belkard 26 11 8 2 1 34:16 +18 W W W D D
2
No team logo Svislach 20 11 6 2 3 30:19 +11 D W W W L
3
No team logo Shchuchyn 18 11 5 3 3 20:11 +9 W L D D W
4
No team logo Grodnensky 18 11 5 3 3 23:19 +4 D L D W L
5
No team logo Smena Vawkavysk 16 11 4 4 3 24:18 +6 L D D W D
6
No team logo Slonim City 14 10 4 2 4 17:14 +3 W W L L W
7
No team logo FSK Dyatlovo 11 11 3 2 6 18:27 -9 D W L L L
8
No team logo Mosty 9 9 2 3 4 12:18 -6 D D W L W
9
No team logo Chayka Zelva 8 11 2 2 7 13:33 -20 L L L L W
10
No team logo Fakel Novogrudok 6 10 1 3 6 10:26 -16 L L D W L
Legends:

8th Finals
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Neman Belkard 17 8 5 2 1 20:10 +10 W W D D W
2 (4) No team logo Grodnensky 16 6 5 1 0 17:6 +11 W W D W W
3 (5) No team logo Smena Vawkavysk 13 5 4 1 0 18:5 +13 W W W W D
4 (2) No team logo Svislach 13 6 4 1 1 21:11 +10 D W L W W
5 (3) No team logo Shchuchyn 11 6 3 2 1 12:3 +9 W D W L W
6 (7) No team logo FSK Dyatlovo 10 6 3 1 2 11:10 +1 W L D W L
7 (6) No team logo Slonim City 9 3 3 0 0 9:3 +6 W W W
8 (10) No team logo Fakel Novogrudok 5 5 1 2 2 8:12 -4 L D W D L
9 (9) No team logo Chayka Zelva 4 6 1 1 4 7:16 -9 L L W D L
10 (8) No team logo Mosty 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Neman Belkard 9 3 3 0 0 14:6 +8 W W W
2 (2) No team logo Svislach 7 5 2 1 2 9:8 +1 W W L D L
3 (3) No team logo Shchuchyn 7 5 2 1 2 8:8 0 L D L W W
4 (8) No team logo Mosty 7 7 2 1 4 11:17 -6 W L W L L
5 (6) No team logo Slonim City 5 7 1 2 4 8:11 -3 L L L D W
6 (9) No team logo Chayka Zelva 4 5 1 1 3 6:17 -11 L L D L W
7 (5) No team logo Smena Vawkavysk 3 6 0 3 3 6:13 -7 L D D D L
8 (4) No team logo Grodnensky 2 5 0 2 3 6:13 -7 D L D L L
9 (7) No team logo FSK Dyatlovo 1 5 0 1 4 7:17 -10 D L L L L
10 (10) No team logo Fakel Novogrudok 1 5 0 1 4 2:14 -12 L L D L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Veles 2020 36 13 12 0 1 70:13 +57 W W W W W
2
No team logo Gazovik Vitebsk 29 12 9 2 1 41:10 +31 W W L D W
3
No team logo Miory 26 12 8 2 2 41:20 +21 W W L W W
4
No team logo Gorodokskiye L'vy 25 12 8 1 3 49:23 +26 W W W W W
5
No team logo DYuSSh Orsha 15 12 4 3 5 14:22 -8 D L D L L
6
No team logo Postavy 13 13 3 4 6 20:41 -21 D L D L L
7
No team logo Polotsk 12 12 3 3 6 29:37 -8 L L D L W
8
No team logo Lepel 10 13 3 1 9 19:57 -38 L W D L L
9
No team logo Senno 6 13 1 3 9 17:42 -25 L L W D L
10
No team logo Niva Tolochin 4 12 1 1 10 13:48 -35 L L L W L
Legends:

8th Finals
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Veles 2020 18 6 6 0 0 36:3 +33 W W W W W
2 (2) No team logo Gazovik Vitebsk 13 6 4 1 1 26:7 +19 W L D W W
3 (4) No team logo Gorodokskiye L'vy 12 6 4 0 2 30:14 +16 W W L W W
4 (3) No team logo Miory 11 6 3 2 1 16:11 +5 W L D W D
5 (5) No team logo DYuSSh Orsha 10 7 3 1 3 7:8 -1 L W L W W
6 (6) No team logo Postavy 10 7 2 4 1 15:24 -9 D D D W D
7 (7) No team logo Polotsk 7 5 2 1 2 16:16 0 D W W L L
8 (10) No team logo Niva Tolochin 4 7 1 1 5 6:21 -15 L L W L L
9 (9) No team logo Senno 3 6 1 0 5 7:18 -11 L W L L L
10 (8) No team logo Lepel 3 6 1 0 5 10:22 -12 W L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Veles 2020 18 7 6 0 1 34:10 +24 W W W W L
2 (2) No team logo Gazovik Vitebsk 16 6 5 1 0 15:3 +12 W D W W W
3 (3) No team logo Miory 15 6 5 0 1 25:9 +16 W W W W W
4 (4) No team logo Gorodokskiye L'vy 13 6 4 1 1 19:9 +10 W W W L D
5 (8) No team logo Lepel 7 7 2 1 4 9:35 -26 L D L L W