Belgium Provincial

25%
0
100%

Today's matches

Results

Gameweek 9 (Luxembourg)
Gameweek 8 (Namur)
Gameweek 9 (Namur)
Gameweek 8 (Luxembourg)
Gameweek 9 (Hainaut)
Gameweek 7 (Oost-Vlaanderen)

Upcoming matches

Gameweek 9 (Liège)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Wallonne Ciney 24 9 8 0 1 27:14 +13 W W L W W
2
Biesme 19 8 6 1 1 24:9 +15 W W W W W
3
No team logo Condruzien 18 9 5 3 1 29:15 +14 W W W L D
4
Spy 17 9 5 2 2 23:11 +12 D W D W W
5
Grand-Leez 16 9 5 1 3 23:12 +11 W D L L W
6
No team logo Chevetogne 16 9 5 1 3 24:15 +9 D L W W W
7
No team logo Andennais 15 8 5 0 3 21:12 +9 L W W W L
8
Nismes 14 9 4 2 3 18:18 0 D W L D W
9
Loyers 12 8 4 0 4 12:12 0 L W W L L
10
No team logo US Dinantaise 9 8 2 3 3 16:18 -2 W D D L L
11
No team logo Fernelmont-Hemptinne 8 8 2 2 4 21:25 -4 L D L L W
12
No team logo Flavion-Morialmé 8 9 1 5 3 15:21 -6 L L D D L
13
Beauraing 5 9 1 2 6 10:25 -15 W L L L L
14
ES de la Molignée 5 8 1 2 5 10:28 -18 L D L L L
15
No team logo FC Malonne 2000 5 9 1 2 6 5:25 -20 L W L L D
16
No team logo RFC Meux B 3 9 1 0 8 9:27 -18 L L W L L
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (6) No team logo Chevetogne 13 5 4 1 0 18:6 +12 D W W W W
2 (1) Wallonne Ciney 12 5 4 0 1 12:6 +6 W L W W W
3 (4) Spy 9 4 3 0 1 14:4 +10 W W L W
4 (2) Biesme 9 4 3 0 1 12:7 +5 W W W L
5 (9) Loyers 9 4 3 0 1 9:5 +4 W L W W
6 (8) Nismes 8 5 2 2 1 9:8 +1 D W D W L
7 (5) Grand-Leez 7 4 2 1 1 11:5 +6 D W W L
8 (3) No team logo Condruzien 7 4 2 1 1 11:7 +4 W L W D
9 (7) No team logo Andennais 6 4 2 0 2 10:5 +5 L W L W
10 (10) No team logo US Dinantaise 6 4 2 0 2 8:7 +1 W L L W
11 (11) No team logo Fernelmont-Hemptinne 5 4 1 2 1 13:14 -1 D L W D
12 (12) No team logo Flavion-Morialmé 5 5 1 2 2 7:11 -4 L D L D W
13 (14) ES de la Molignée 4 4 1 1 2 6:10 -4 L L D W
14 (13) Beauraing 4 5 1 1 3 7:16 -9 W L L L D
15 (15) No team logo FC Malonne 2000 2 4 0 2 2 3:9 -6 L D D L
16 (16) No team logo RFC Meux B 0 4 0 0 4 4:13 -9 L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Wallonne Ciney 12 4 4 0 0 15:8 +7 W W W W
2 (3) No team logo Condruzien 11 5 3 2 0 18:8 +10 W W D W D
3 (2) Biesme 10 4 3 1 0 12:2 +10 W W W D
4 (5) Grand-Leez 9 5 3 0 2 12:7 +5 W L L W W
5 (7) No team logo Andennais 9 4 3 0 1 11:7 +4 W W L W
6 (4) Spy 8 5 2 2 1 9:7 +2 D D W L W
7 (8) Nismes 6 4 2 0 2 9:10 -1 L W L W
8 (12) No team logo Flavion-Morialmé 3 4 0 3 1 8:10 -2 L D D D
9 (11) No team logo Fernelmont-Hemptinne 3 4 1 0 3 8:11 -3 L L W L
10 (10) No team logo US Dinantaise 3 4 0 3 1 8:11 -3 D D D L
11 (6) No team logo Chevetogne 3 4 1 0 3 6:9 -3 L W L L
12 (9) Loyers 3 4 1 0 3 3:7 -4 L W L L
13 (16) No team logo RFC Meux B 3 5 1 0 4 5:14 -9 L W L L L
14 (15) No team logo FC Malonne 2000 3 5 1 0 4 2:16 -14 L W L L L
15 (13) Beauraing 1 4 0 1 3 3:9 -6 L L D L
16 (14) ES de la Molignée 1 4 0 1 3 4:18 -14 D L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Hornu 21 9 6 3 0 15:7 +8 W W D D W
2
Belœil 20 9 6 2 1 17:7 +10 W W W D L
3
Péruwelz 19 9 6 1 2 18:9 +9 L W D W W
4
No team logo Molenbaix 18 9 6 0 3 32:12 +20 L W W W W
5
RAS Monceau 17 9 5 2 2 13:7 +6 W L D W L
6
No team logo RUFC Ransartoise 16 9 5 1 3 12:8 +4 W L D L W
7
Houdeng 15 9 5 0 4 16:9 +7 W L W L L
8
Soignies Sports 14 9 4 2 3 19:21 -2 W W W L W
9
Antoing 13 9 4 1 4 20:12 +8 L L L W W
10
No team logo Gilly 13 9 4 1 4 12:14 -2 W W W D L
11
Le Roeulx 12 9 4 0 5 17:18 -1 L W W W L
12
Montignies 7 9 2 1 6 11:22 -11 L L L L D
13
Solre-sur-Sambre 7 9 2 1 6 8:23 -15 W L W L D
14
No team logo Royal Excelsior Biévène 5 9 1 2 6 9:19 -10 L W L L D
15
No team logo Snef-Tyber 5 9 1 2 6 11:23 -12 L L L D L
16
No team logo Amicale Club Morlanwelz 4 9 1 1 7 4:23 -19 L L L L D
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Hornu 13 5 4 1 0 10:5 +5 W D W W W
2 (7) Houdeng 12 5 4 0 1 12:3 +9 W W L W W
3 (2) Belœil 10 4 3 1 0 6:1 +5 W D W W
4 (3) Péruwelz 10 5 3 1 1 9:5 +4 L D W W W
5 (4) No team logo Molenbaix 9 4 3 0 1 17:4 +13 W W L W
6 (5) RAS Monceau 9 4 3 0 1 6:1 +5 L W W W
7 (8) Soignies Sports 8 4 2 2 0 9:5 +4 W W D D
8 (9) Antoing 7 5 2 1 2 13:7 +6 L L W W D
9 (6) No team logo RUFC Ransartoise 6 4 2 0 2 6:5 +1 L L W W
10 (11) Le Roeulx 6 4 2 0 2 11:11 0 W W L L
11 (10) No team logo Gilly 6 5 2 0 3 6:8 -2 W W L L L
12 (15) No team logo Snef-Tyber 5 5 1 2 2 6:8 -2 L L D D W
13 (16) No team logo Amicale Club Morlanwelz 4 4 1 1 2 3:9 -6 L D W L
14 (12) Montignies 3 4 1 0 3 7:12 -5 L L W L
15 (13) Solre-sur-Sambre 3 5 1 0 4 5:12 -7 W L L L L
16 (14) No team logo Royal Excelsior Biévène 1 5 0 1 4 3:9 -6 L L D L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Belœil 10 5 3 1 1 11:6 +5 W W L W D
2 (6) No team logo RUFC Ransartoise 10 5 3 1 1 6:3 +3 W D W L W
3 (4) No team logo Molenbaix 9 5 3 0 2 15:8 +7 L W W L W
4 (3) Péruwelz 9 4 3 0 1 9:4 +5 W W W L
5 (1) No team logo Hornu 8 4 2 2 0 5:2 +3 W D W D
6 (5) RAS Monceau 8 5 2 2 1 7:6 +1 W D L D W
7 (10) No team logo Gilly 7 4 2 1 1 6:6 0 W D L W
8 (9) Antoing 6 4 2 0 2 7:5 +2 L W W L
9 (11) Le Roeulx 6 5 2 0 3 6:7 -1 L W L L W
10 (8) Soignies Sports 6 5 2 0 3 10:16 -6 W L W L L
11 (14) No team logo Royal Excelsior Biévène 4 4 1 1 2 6:10 -4 W L D L
12 (12) Montignies 4 5 1 1 3 4:10 -6 L L D W L
13 (13) Solre-sur-Sambre 4 4 1 1 2 3:11 -8 W D L L
14 (7) Houdeng 3 4 1 0 3 4:6 -2 L L L W
15 (15) No team logo Snef-Tyber 0 4 0 0 4 5:15 -10 L L L L
16 (16) No team logo Amicale Club Morlanwelz 0 5 0 0 5 1:14 -13 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Sporting Bruxelles 19 7 6 1 0 20:4 +16 W W W D W
2
No team logo RFC Grez-Doiceau 16 9 4 4 1 23:11 +12 L W D W D
3
Kosova Schaerbeek 16 8 5 1 2 15:8 +7 W L L W D
4
No team logo NSeth Berchem 16 7 5 1 1 14:8 +6 W L D W W
5
No team logo AFC Tubize II 15 9 4 3 2 16:13 +3 D W D W D
6
No team logo Léopold 14 8 4 2 2 16:9 +7 D W W W W
7
Saint-Josse 13 7 3 4 0 16:6 +10 W D W W D
8
Stade Everois 11 8 3 2 3 11:7 +4 D W D L W
9
Genappe 10 7 3 1 3 7:11 -4 L W L D W
10
Union Lasne-Ohain 8 8 2 2 4 8:14 -6 D L W L D
11
Ixelles 7 9 1 4 4 12:16 -4 D L W L L
12
BX Brussels 7 8 2 1 5 15:22 -7 D L L L W
13
No team logo Football Club Schaerbeek 6 5 2 0 3 6:6 0 L W L W L
14
Etterbeek 5 7 1 2 4 10:15 -5 D W L L D
15
No team logo Nivellois 3 7 1 0 6 7:33 -26 L L L L L
16
No team logo Etoile Sportive Brainoise 2 8 0 2 6 7:20 -13 D L D L L
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo RFC Grez-Doiceau 10 4 3 1 0 14:1 +13 W W D W
2 (1) Sporting Bruxelles 10 4 3 1 0 14:3 +11 W W D W
3 (4) No team logo NSeth Berchem 10 4 3 1 0 8:4 +4 W D W W
4 (8) Stade Everois 9 4 3 0 1 8:1 +7 W L W W
5 (6) No team logo Léopold 9 4 3 0 1 10:5 +5 W W W L
6 (3) Kosova Schaerbeek 9 4 3 0 1 10:5 +5 W L W W
7 (9) Genappe 9 4 3 0 1 6:3 +3 W L W W
8 (5) No team logo AFC Tubize II 7 4 2 1 1 8:7 +1 W D W L
9 (7) Saint-Josse 6 4 1 3 0 11:5 +6 W D D D
10 (11) Ixelles 6 5 1 3 1 9:6 +3 D W L D D
11 (10) Union Lasne-Ohain 5 5 1 2 2 4:8 -4 D W L D L
12 (13) No team logo Football Club Schaerbeek 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
13 (15) No team logo Nivellois 3 2 1 0 1 3:5 -2 L W
14 (12) BX Brussels 3 4 1 0 3 7:11 -4 L L W L
15 (16) No team logo Etoile Sportive Brainoise 2 4 0 2 2 5:8 -3 D D L L
16 (14) Etterbeek 1 4 0 1 3 3:8 -5 D L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Sporting Bruxelles 9 3 3 0 0 6:1 +5 W W W
2 (5) No team logo AFC Tubize II 8 5 2 2