Bolivia Nacional B

100%
0
100%

Results

Gameweek 4 (Regular Season)

Tables

Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo García Ágreda 3 3 0 3 0 4:4 0 D D D
2
No team logo Alianza Beni 3 3 0 3 0 4:4 0 D D D
3
No team logo Club Deportivo Cervecería 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
Legends:

Next Round
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Real Oruro 5 3 1 2 0 5:3 +2 D D W
2
Club Destroyers 4 3 1 1 1 6:5 +1 D W L
3
No team logo Mojocoya 1 2 0 1 1 2:5 -3 D L
Legends:

Next Round
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo 24 de Septiembre 4 2 1 1 0 5:3 +2 W D
2
No team logo Mariscal Sucre 4 3 1 1 1 4:7 -3 W D L
3
No team logo Wilstermann Cooperativa 3 3 1 0 2 8:7 +1 L L W
Legends:

Next Round
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Atlético Warnes 4 3 1 1 1 4:3 +1 D W L
2
Gran Mamoré 4 3 1 1 1 2:2 0 D L W
3
No team logo ABB 3 2 1 0 1 2:3 -1 W L
Legends:

Next Round
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo CA Bermejo 4 2 1 1 0 3:1 +2 D W
2
Deportivo FATIC 4 3 1 1 1 4:4 0 W D L
3
No team logo Deportivo Shalon 3 3 1 0 2 3:5 -2 L L W
Legends:

Next Round
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Nueva Cliza 6 3 2 0 1 6:2 +4 W W L
2
No team logo Club Universitario Beni 3 2 1 0 1 4:3 +1 W L
3
No team logo Vaca Díez 3 3 1 0 2 1:6 -5 L L W
Legends:

Next Round
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Stormers SC Sucre 6 3 2 0 1 5:4 +1 W W L
2
No team logo Morro Municipal 6 3 2 0 1 5:4 +1 L W W
3
Escuela Enrique Happ 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
Legends:

Next Round
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Cochabamba FC 4 3 1 1 1 7:3 +4 L D W
2
No team logo Deportivo JUVA 4 3 1 1 1 3:7 -4 W D L
3
Deportivo Sur-Car 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
Legends:

Next Round
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Alianza Beni 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
2 (3) No team logo Club Deportivo Cervecería 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (1) No team logo García Ágreda 1 1 0 1 0 1:1 0 D
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Club Destroyers 4 2 1 1 0 6:3 +3 D W
2 (1) No team logo Real Oruro 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (3) No team logo Mojocoya 1 1 0 1 0 1:1 0 D
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Mariscal Sucre 4 2 1 1 0 4:2 +2 W D
2 (3) No team logo Wilstermann Cooperativa 3 1 1 0 0 5:0 +5 W
3 (1) No team logo 24 de Septiembre 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Atlético Warnes 4 2 1 1 0 4:2 +2 D W
2 (2) Gran Mamoré 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (3) No team logo ABB 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo CA Bermejo 1 1 0 1 0 1:1 0 D
2 (2) Deportivo FATIC 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
3 (3) No team logo Deportivo Shalon 0 2 0 0 2 1:5 -4 L L
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Nueva Cliza 6 2 2 0 0 6:1 +5 W W
2 (2) No team logo Club Universitario Beni 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
3 (3) No team logo Vaca Díez 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Morro Municipal 3 2 1 0 1 3:3 0 L W
2 (3) Escuela Enrique Happ 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
3 (1) No team logo Stormers SC Sucre 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Deportivo JUVA 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
2 (1) No team logo Cochabamba FC 3 1 1 0 0 5:0 +5 W
3 (3) Deportivo Sur-Car 1 1 0 1 0 1:1 0 D
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo García Ágreda 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
2 (2) No team logo Alianza Beni 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (3) No team logo Club Deportivo Cervecería 1 1 0 1 0 1:1 0 D
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Real Oruro 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
2 (2) Club Destroyers 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
3 (3) No team logo Mojocoya 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo 24 de Septiembre 1 1 0 1 0 1:1 0 D
2 (3) No team logo Wilstermann Cooperativa 0 2 0 0 2 3:7 -4 L L
3 (2) No team logo Mariscal Sucre 0 1 0 0 1 0:5 -5 L
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Gran Mamoré 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
2 (1) No team logo Atlético Warnes 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
3 (3) No team logo ABB 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Deportivo FATIC 4 2 1 1 0 4:2 +2 W D
2 (3) No team logo Deportivo Shalon 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (1) No team logo CA Bermejo 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Nueva Cliza 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
2 (2) No team logo Club Universitario Beni 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
3 (3) No team logo Vaca Díez 0 2 0 0 2 0:6 -6 L L
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Stormers SC Sucre 6 2 2 0 0 4:2 +2 W W
2 (2) No team logo Morro Municipal 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (3) Escuela Enrique Happ 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Deportivo Sur-Car 1 1 0 1 0 1:1 0 D
2 (1) No team logo Cochabamba FC 1 2 0 1 1 2:3 -1 L D
3 (2) No team logo Deportivo JUVA 0 1 0 0 1 0:5 -5 L

Nacional B 2022 live scores, results and tables

In this section you can find Bolivia Nacional B 2022 football live scores, results, tables and more. If you are looking for any other competition (First Division, Second Division, Third Division, Cup or Supercup), fell free to check our main menu. At LiveFootball.info you can find football scores and results from all over the world.