Bulgaria Third League

5%
0
100%

Results

Gameweek 1 (Southeast)
Gameweek 1 (Northwest)
Gameweek 1 (Southeast)

Upcoming matches

Gameweek 2 (Southwest)

Tables

Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Chavdar Etropole 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2
Pirin Gotse Delchev 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3
No team logo Balkan Botevgrad 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4
No team logo Bansko 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5
No team logo Septemvri Sofia II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6
No team logo FK Levski Rakovski 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7
No team logo Marek 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8
No team logo FK CSKA 1948 Sofia III 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
9
No team logo PFK Slavia 1913 II 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
10
No team logo Slivnishki geroy 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
11
No team logo Botev Ihtiman 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1
Oborishte 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2
No team logo Granit Vladaya 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3
No team logo Kostinbrod 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
4
No team logo Vihren 1 1 0 1 0 1:1 0 D
5
No team logo Rilski sportist 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6
No team logo Kyustendil 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7
No team logo PFC CSKA Sofia II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
8
Septemvri Simitli 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9
No team logo PFK Levski Sofia II 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
10
Nadezhda Dobroslavtsi 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
11
No team logo Pirin Razlog 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Chavdar Etropole 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (3) No team logo Balkan Botevgrad 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (2) Pirin Gotse Delchev 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4 (4) No team logo Bansko 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5 (5) No team logo Septemvri Sofia II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (11) No team logo Botev Ihtiman 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (10) No team logo Slivnishki geroy 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (9) No team logo PFK Slavia 1913 II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (8) No team logo FK CSKA 1948 Sofia III 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (7) No team logo Marek 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (6) No team logo FK Levski Rakovski 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Oborishte 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (2) No team logo Granit Vladaya 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (6) No team logo Kyustendil 1 1 0 1 0 1:1 0 D
4 (5) No team logo Rilski sportist 1 1 0 1 0 1:1 0 D
5 (11) No team logo Pirin Razlog 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (9) No team logo PFK Levski Sofia II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (8) Septemvri Simitli 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (7) No team logo PFC CSKA Sofia II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (4) No team logo Vihren 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (3) No team logo Kostinbrod 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (10) Nadezhda Dobroslavtsi 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (6) No team logo FK Levski Rakovski 1 1 0 1 0 1:1 0 D
2 (7) No team logo Marek 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (5) No team logo Septemvri Sofia II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (4) No team logo Bansko 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (3) No team logo Balkan Botevgrad 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (2) Pirin Gotse Delchev 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (1) No team logo Chavdar Etropole 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (8) No team logo FK CSKA 1948 Sofia III 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
9 (9) No team logo PFK Slavia 1913 II 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
10 (10) No team logo Slivnishki geroy 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
11 (11) No team logo Botev Ihtiman 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Kostinbrod 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
2 (7) No team logo PFC CSKA Sofia II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (4) No team logo Vihren 1 1 0 1 0 1:1 0 D
4 (10) Nadezhda Dobroslavtsi 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (8) Septemvri Simitli 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (6) No team logo Kyustendil 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (5) No team logo Rilski sportist 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (2) No team logo Granit Vladaya 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (1) Oborishte 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (9) No team logo PFK Levski Sofia II 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
11 (11) No team logo Pirin Razlog 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Borislav 2009 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2
No team logo Yambol 1915 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3
No team logo Chernomorets Burgas 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4
No team logo Rodopa Smolyan 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
5
Gigant Saedinenie 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
6
No team logo Asenovets 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
7
Atletik Kuklen 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
8
No team logo Zagorets 1 1 0 1 0 0:0 0 D
9
Nesebar 1 1 0 1 0 2:2 0 D
10
No team logo Lokomotiv Plovdiv II 1 1 0 1 0 0:0 0 D
11
PFK Spartak 1947 Plovdiv 1 1 0 1 0 2:2 0 D
12
FK Vereya Stara Zagora 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13
No team logo Rozova dolina 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14
No team logo Beroe II 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
15
No team logo Sayana Haskovo 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
16
No team logo Karnobat 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
17
No team logo FK Sliven 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
18
No team logo Levski Karlovo 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
19
No team logo Dimitrovgrad 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
20
No team logo Sokol Markovo 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Borislav 2009 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (4) No team logo Rodopa Smolyan 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (6) No team logo Asenovets 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
4 (7) Atletik Kuklen 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5 (11) PFK Spartak 1947 Plovdiv 1 1 0 1 0 2:2 0 D
6 (10) No team logo Lokomotiv Plovdiv II 1 1 0 1 0 0:0 0 D
7 (14) No team logo Beroe II 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
8 (20) No team logo Sokol Markovo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (15) No team logo Sayana Haskovo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (17) No team logo FK Sliven 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (12) FK Vereya Stara Zagora 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (16) No team logo Karnobat 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (2) No team logo Yambol 1915 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (18) No team logo Levski Karlovo 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
15 (9) Nesebar 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (8) No team logo Zagorets 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
17 (5) Gigant Saedinenie 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
18 (3) No team logo Chernomorets Burgas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
19 (13) No team logo Rozova dolina 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
20 (19) No team logo Dimitrovgrad 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Chernomorets Burgas 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (2) No team logo Yambol 1915 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (5) Gigant Saedinenie 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (8) No team logo Zagorets 1 1 0 1 0 0:0 0 D
5 (9) Nesebar 1 1 0 1 0 2:2 0 D
6 (16) No team logo Karnobat 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
7 (15) No team logo Sayana Haskovo 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
8 (1) No team logo Borislav 2009 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (11) PFK Spartak 1947 Plovdiv 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (19) No team logo Dimitrovgrad 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (18) No team logo Levski Karlovo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (13) No team logo Rozova dolina 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (17) No team logo FK Sliven 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
14 (10) No team logo Lokomotiv Plovdiv II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (12) FK Vereya Stara Zagora 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (7) Atletik Kuklen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
17 (6) No team logo Asenovets 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
18 (4) No team logo Rodopa Smolyan 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
19 (14) No team logo Beroe II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
20 (20) No team logo Sokol Markovo 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Etar VT II 3 1 1 0 0 5:0 +5 W
2
No team logo Vihar Slavyanovo 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
3
No team logo Lokomotiv Mezdra 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
4
No team logo Bdin 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
5
No team logo Pavlikeni 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
6
No team logo Akademik Svishtov 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
7
Partizan 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
8
No team logo Lokomotiv Dryanovo 1 1 0 1 0 1:1 0 D
9
No team logo Botev Vratsa II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
10
No team logo Yantra Polski Trambesh 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
11
No team logo Sevlievo 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
12
No team logo Lokomotiv GO 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
13
No team logo Juventus Malchika 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
14
No team logo OFK Levski 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
15
No team logo Boruna Tsareva livada 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
16
No team logo Drenovets 0 1 0 0 1 0:5 -5 L
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Etar VT II 3 1 1 0 0 5:0 +5 W
2 (2) No team logo Vihar Slavyanovo 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
3 (4) No team logo Bdin 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
4 (7) Partizan 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5 (8) No team logo Lokomotiv Dryanovo 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (16) No team logo Drenovets 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (15) No team logo Boruna Tsareva livada 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (13) No team logo Juventus Malchika 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (10) No team logo Yantra Polski Trambesh 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (9) No team logo Botev Vratsa II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (6) No team logo Akademik Svishtov 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (5) No team logo Pavlikeni 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (3) No team logo Lokomotiv Mezdra 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (11) No team logo Sevlievo 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
15 (12) No team logo Lokomotiv GO 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
16 (14) No team logo OFK Levski 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Lokomotiv Mezdra 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (6) No team logo Akademik Svishtov 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (5) No team logo Pavlikeni 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (9) No team logo Botev Vratsa II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
5 (14) No team logo OFK Levski 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (12) No team logo Lokomotiv GO 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (11) No team logo Sevlievo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (8) No team logo Lokomotiv Dryanovo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (7) Partizan 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (4) No team logo Bdin 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (2) No team logo Vihar Slavyanovo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (1) No team logo Etar VT II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (10) No team logo Yantra Polski Trambesh 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
14 (13) No team logo Juventus Malchika 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
15 (15) No team logo Boruna Tsareva livada 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
16 (16) No team logo Drenovets 0 1 0 0 1 0:5 -5 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Volov Shumen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
2
No team logo Ustrem Donchevo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3
No team logo Svetkavitsa Tg 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4
No team logo Sportist G.Toshevo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5
No team logo Spartak Varna II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6
No team logo Septemvri Tervel 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7
No team logo Riltsi 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8
No team logo Ludogorets III 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9
No team logo Lokomotiv Ruse 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10
No team logo FK Dunav ot Ruse II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11
No team logo Dorostol 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12
Chernomorets Balchik 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13
No team logo Chernolomets 1919 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14
No team logo PFK Cherno more Varna II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15
No team logo Botev Novi pazar 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (15) No team logo Botev Novi pazar 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
2 (14) No team logo PFK Cherno more Varna II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (13) No team logo Chernolomets 1919 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (12) Chernomorets Balchik 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (11) No team logo Dorostol 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (10) No team logo FK Dunav ot Ruse II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (9) No team logo Lokomotiv Ruse 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (8) No team logo Ludogorets III 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (7) No team logo Riltsi 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (6) No team logo Septemvri Tervel 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (5) No team logo Spartak Varna II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (4) No team logo Sportist G.Toshevo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (3) No team logo Svetkavitsa Tg 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (2) No team logo Ustrem Donchevo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (1) No team logo Volov Shumen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 (15) No team logo Botev Novi pazar 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
2 (14) No team logo PFK Cherno more Varna II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (13) No team logo Chernolomets 1919 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (12) Chernomorets Balchik 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (11) No team logo Dorostol 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (10) No team logo FK Dunav ot Ruse II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (9) No team logo Lokomotiv Ruse 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (8) No team logo Ludogorets III 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (7) No team logo Riltsi 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (6) No team logo Septemvri Tervel 0 0 0 0 0 0:0