Third League
0
100%
Results
Gameweek 34 (South-East)
03.0615:00
FK Tundzha 2006 Yagoda
Dimitrovgrad
0
3
FT
Gameweek 30 (North-West)
03.0615:00
Vihar Slavyanovo
Yantra 2019
3
1
FT
03.0615:00
Bdin
Partizan
4
0
FT
03.0615:00
FK Botev Lukovit
Akademik Svishtov
3
3
FT
03.0615:00
Kariana Erden
OFK Levski
4
0
FT
03.0615:00
FC Mizia 2005 Knezha
Yantra Polski Trambesh
3
1
FT
03.0615:00
FK Yantra Gabrovo
Spartak Pleven
7
1
FT
Tables
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Arda | 94 | 34 | 30 | 4 | 0 | 142:7 | +135 | D W W W W |
2
|
Zagorets | 71 | 34 | 22 | 5 | 7 | 67:27 | +40 | W W W W L |
3
|
PFC Minyor Radnevo | 59 | 34 | 17 | 8 | 9 | 63:34 | +29 | D L W L D |
4
|
Rozova dolina | 57 | 34 | 17 | 6 | 11 | 64:41 | +23 | D W W W W |
5
|
Atletik Kuklen | 56 | 34 | 17 | 5 | 12 | 55:51 | +4 | L W W W L |
6
|
Sokol Markovo | 53 | 34 | 16 | 5 | 13 | 63:49 | +14 | W L L W W |
7
|
Karnobat | 52 | 34 | 16 | 4 | 14 | 65:50 | +15 | W W L W L |
8
|
Levski Karlovo | 51 | 34 | 16 | 3 | 15 | 51:58 | -7 | W L L L W |
9
|
Borislav 2009 | 50 | 34 | 15 | 5 | 14 | 65:62 | +3 | L L W L L |
10
|
Asenovets | 49 | 34 | 14 | 7 | 13 | 53:55 | -2 | D D W L L |
11
|
Dimitrovgrad | 48 | 34 | 15 | 3 | 16 | 46:62 | -16 | W W L W L |
12
|
Gigant Saedinenie | 43 | 34 | 12 | 7 | 15 | 33:53 | -20 | L W L W W |
13
|
FC Svilengrad 1921 | 43 | 34 | 13 | 4 | 17 | 52:89 | -37 | W L W L W |
14
|
FK Evrokolezh Plovdiv | 42 | 34 | 12 | 6 | 16 | 63:71 | -8 | L D L W W |
15
|
Yambol 1915 | 38 | 34 | 11 | 5 | 18 | 62:59 | +3 | W L L L W |
16
|
FC Rakovski 2011 | 35 | 34 | 11 | 2 | 21 | 44:65 | -21 | L W W L L |
17
|
FK Vereya Stara Zagora II | 33 | 34 | 10 | 3 | 21 | 45:88 | -43 | L L L L D |
18
|
FK Tundzha 2006 Yagoda | 2 | 34 | 0 | 2 | 32 | 15:127 | -112 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Arda | 51 | 17 | 17 | 0 | 0 | 86:4 | +82 | W W W W W |
2 (2) | Zagorets | 46 | 17 | 15 | 1 | 1 | 39:6 | +33 | W W W W W |
3 (3) | PFC Minyor Radnevo | 45 | 17 | 14 | 3 | 0 | 47:12 | +35 | D W W W W |
4 (8) | Levski Karlovo | 43 | 17 | 14 | 1 | 2 | 40:15 | +25 | W L W W D |
5 (11) | Dimitrovgrad | 42 | 17 | 14 | 0 | 3 | 35:16 | +19 | W W W L W |
6 (5) | Atletik Kuklen | 39 | 17 | 12 | 3 | 2 | 31:12 | +19 | W W W D W |
7 (10) | Asenovets | 38 | 17 | 12 | 2 | 3 | 36:15 | +21 | D W L D W |
8 (4) | Rozova dolina | 38 | 17 | 12 | 2 | 3 | 47:20 | +27 | W W W W L |
9 (6) | Sokol Markovo | 36 | 17 | 11 | 3 | 3 | 42:19 | +23 | L W W D W |
10 (9) | Borislav 2009 | 35 | 17 | 11 | 2 | 4 | 36:22 | +14 | L W L D L |
11 (13) | FC Svilengrad 1921 | 33 | 17 | 10 | 3 | 4 | 36:30 | +6 | W W W W W |
12 (14) | FK Evrokolezh Plovdiv | 32 | 17 | 9 | 5 | 3 | 35:23 | +12 | D W W W D |
13 (16) | FC Rakovski 2011 | 32 | 17 | 10 | 2 | 5 | 29:22 | +7 | W W L W L |
14 (15) | Yambol 1915 | 30 | 17 | 9 | 3 | 5 | 43:23 | +20 | W L W D L |
15 (12) | Gigant Saedinenie | 30 | 17 | 8 | 6 | 3 | 18:15 | +3 | W W W D W |
16 (17) | FK Vereya Stara Zagora II | 29 | 17 | 9 | 2 | 6 | 36:44 | -8 | L L D W W |
17 (7) | Karnobat | 29 | 17 | 9 | 2 | 6 | 28:19 | +9 | W W L D L |
18 (18) | FK Tundzha 2006 Yagoda | 2 | 17 | 0 | 2 | 15 | 6:61 | -55 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Arda | 43 | 17 | 13 | 4 | 0 | 56:3 | +53 | D W W W W |
2 (2) | Zagorets | 25 | 17 | 7 | 4 | 6 | 28:21 | +7 | W W L L L |
3 (7) | Karnobat | 23 | 17 | 7 | 2 | 8 | 37:31 | +6 | W L L D L |
4 (4) | Rozova dolina | 19 | 17 | 5 | 4 | 8 | 17:21 | -4 | D W W D W |
5 (6) | Sokol Markovo | 17 | 17 | 5 | 2 | 10 | 21:30 | -9 | W L W D W |
6 (5) | Atletik Kuklen | 17 | 17 | 5 | 2 | 10 | 24:39 | -15 | L W L D W |
7 (9) | Borislav 2009 | 15 | 17 | 4 | 3 | 10 | 29:40 | -11 | L L L D L |
8 (3) | PFC Minyor Radnevo | 14 | 17 | 3 | 5 | 9 | 16:22 | -6 | L L D W W |
9 (12) | Gigant Saedinenie | 13 | 17 | 4 | 1 | 12 | 15:38 | -23 | L L W L L |
10 (10) | Asenovets | 11 | 17 | 2 | 5 | 10 | 17:40 | -23 | D L L L D |
11 (13) | FC Svilengrad 1921 | 10 | 17 | 3 | 1 | 13 | 16:59 | -43 | L L L W L |
12 (14) | FK Evrokolezh Plovdiv | 10 | 17 | 3 | 1 | 13 | 28:48 | -20 | L L W L L |
13 (8) | Levski Karlovo | 8 | 17 | 2 | 2 | 13 | 11:43 | -32 | L L L L L |
14 (15) | Yambol 1915 | 8 | 17 | 2 | 2 | 13 | 19:36 | -17 | L L L D L |
15 (11) | Dimitrovgrad | 6 | 17 | 1 | 3 | 13 | 11:46 | -35 | W L L D D |
16 (17) | FK Vereya Stara Zagora II | 4 | 17 | 1 | 1 | 15 | 9:44 | -35 | L L L L L |
17 (16) | FC Rakovski 2011 | 3 | 17 | 1 | 0 | 16 | 15:43 | -28 | L L L L L |
18 (18) | FK Tundzha 2006 Yagoda | 0 | 17 | 0 | 0 | 17 | 9:66 | -57 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
CSKA 1948 Sofia | 92 | 34 | 29 | 5 | 0 | 95:16 | +79 | D W W W W |
2
|
Hebar 1918 | 84 | 34 | 27 | 3 | 4 | 72:24 | +48 | D D W W W |
3
|
Vihren | 62 | 34 | 19 | 5 | 10 | 70:49 | +21 | D W L L W |
4
|
Minyor Pernik | 54 | 34 | 16 | 6 | 12 | 53:42 | +11 | D W W W W |
5
|
Bansko | 53 | 34 | 14 | 11 | 9 | 48:34 | +14 | D D D W W |
6
|
Chavdar Etropole | 52 | 34 | 14 | 10 | 10 | 63:49 | +14 | D W D W L |
7
|
Septemvri Simitli | 50 | 34 | 14 | 8 | 12 | 46:37 | +9 | W L L L W |
8
|
Slivnishki geroy | 46 | 34 | 12 | 10 | 12 | 50:41 | +9 | D D W L L |
9
|
Belasitsa | 42 | 34 | 11 | 9 | 14 | 40:46 | -6 | D W W L W |
10
|
Balkan Botevgrad | 41 | 34 | 10 | 11 | 13 | 49:60 | -11 | L D L D L |
11
|
Botev Ihtiman | 40 | 34 | 12 | 4 | 18 | 41:64 | -23 | W L D W W |
12
|
FK Svoboda 2011 Peshtera | 38 | 34 | 10 | 8 | 16 | 37:59 | -22 | D L D L D |
13
|
Pirin Razlog | 38 | 34 | 10 | 8 | 16 | 40:40 | 0 | L L L L D |
14
|
Marek | 37 | 34 | 10 | 7 | 17 | 35:48 | -13 | D L L D L |
15
|
Rilski sportist | 36 | 34 | 10 | 6 | 18 | 40:51 | -11 | W L W L L |
16
|
FK Germaneya Sapareva banya | 35 | 34 | 9 | 8 | 17 | 38:63 | -25 | D W L W L |
17
|
Pirin Gotse Delchev | 32 | 34 | 8 | 8 | 18 | 27:66 | -39 | D W D L L |
18
|
OFK Elin Pelin | 21 | 34 | 6 | 3 | 25 | 34:89 | -55 | L L D W L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | CSKA 1948 Sofia | 47 | 17 | 15 | 2 | 0 | 62:10 | +52 | D W W W W |
2 (2) | Hebar 1918 | 46 | 17 | 15 | 1 | 1 | 41:10 | +31 | D W W W W |
3 (3) | Vihren | 39 | 17 | 12 | 3 | 2 | 42:15 | +27 | W L W W D |
4 (10) | Balkan Botevgrad | 33 | 17 | 9 | 6 | 2 | 32:18 | +14 | D D W L W |
5 (7) | Septemvri Simitli | 33 | 17 | 10 | 3 | 4 | 31:15 | +16 | W L W D L |
6 (4) | Minyor Pernik | 33 | 17 | 10 | 3 | 4 | 31:16 | +15 | W W L W W |
7 (5) | Bansko | 32 | 17 | 9 | 5 | 3 | 31:17 | +14 | D W W D W |
8 (6) | Chavdar Etropole | 32 | 17 | 9 | 5 | 3 | 37:21 | +16 | W W D W W |
9 (9) | Belasitsa | 31 | 17 | 9 | 4 | 4 | 27:18 | +9 | W W W L L |
10 (15) | Rilski sportist | 29 | 17 | 8 | 5 | 4 | 27:15 | +12 | W W L L D |
11 (11) | Botev Ihtiman | 29 | 17 | 9 | 2 | 6 | 26:19 | +7 | W D W W W |
12 (8) | Slivnishki geroy | 28 | 17 | 8 | 4 | 5 | 29:15 | +14 | D W W D L |
13 (14) | Marek | 25 | 17 | 7 | 4 | 6 | 19:16 | +3 | D L L L W |
14 (12) | FK Svoboda 2011 Peshtera | 25 | 17 | 6 | 7 | 4 | 23:23 | 0 | D D D L D |
15 (16) | FK Germaneya Sapareva banya | 24 | 17 | 7 | 3 | 7 | 24:27 | -3 | W W W D D |
16 (13) | Pirin Razlog | 21 | 17 | 6 | 3 | 8 | 19:20 | -1 | L L W W L |
17 (17) | Pirin Gotse Delchev | 20 | 17 | 5 | 5 | 7 | 20:26 | -6 | D D L D W |
18 (18) | OFK Elin Pelin | 18 | 17 | 6 | 0 | 11 | 20:36 | -16 | L W L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | CSKA 1948 Sofia | 45 | 17 | 14 | 3 | 0 | 33:6 | +27 | W W W W W |
2 (2) | Hebar 1918 | 38 | 17 | 12 | 2 | 3 | 31:14 | +17 | D W W L W |
3 (3) | Vihren | 23 | 17 | 7 | 2 | 8 | 28:34 | -6 | D L L L L |
4 (5) | Bansko | 21 | 17 | 5 | 6 | 6 | 17:17 | 0 | D D W D L |
5 (4) | Minyor Pernik | 21 | 17 | 6 | 3 | 8 | 22:26 | -4 | D W W W D |
6 (6) | Chavdar Etropole | 20 | 17 | 5 | 5 | 7 | 26:28 | -2 | D D L W W |
7 (8) | Slivnishki geroy | 18 | 17 | 4 | 6 | 7 | 21:26 | -5 | D L L D D |
8 (7) | Septemvri Simitli | 17 | 17 | 4 | 5 | 8 | 15:22 | -7 | L L L W L |
9 (13) | Pirin Razlog | 17 | 17 | 4 | 5 | 8 | 21:20 | +1 | L L D L D |
10 (12) | FK Svoboda 2011 Peshtera | 13 | 17 | 4 | 1 | 12 | 14:36 | -22 | L L D L L |
11 (17) | Pirin Gotse Delchev | 12 | 17 | 3 | 3 | 11 | 7:40 | -33 | W L L D L |
12 (14) | Marek | 12 | 17 | 3 | 3 | 11 | 16:32 | -16 | L D L L L |
13 (9) | Belasitsa | 11 | 17 | 2 | 5 | 10 | 13:28 | -15 | D L L L L |
14 (16) | FK Germaneya Sapareva banya | 11 | 17 | 2 | 5 | 10 | 14:36 | -22 | D L L W D |
15 (11) | Botev Ihtiman | 11 | 17 | 3 | 2 | 12 | 15:45 | -30 | L W W D W |
16 (10) | Balkan Botevgrad | 8 | 17 | 1 | 5 | 11 | 17:42 | -25 | L L L W D |
17 (15) | Rilski sportist | 7 | 17 | 2 | 1 | 14 | 13:36 | -23 | L L L D L |
18 (18) | OFK Elin Pelin | 3 | 17 | 0 | 3 | 14 | 14:53 | -39 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dobrudzha 1919 | 86 | 30 | 28 | 2 | 0 | 101:10 | +91 | W W W W W |
2
|
FK Suvorovo | 64 | 30 | 20 | 4 | 6 | 81:21 | +60 | W D W W W |
3
|
Lokomotiv Ruse | 51 | 30 | 15 | 6 | 9 | 49:31 | +18 | W W L W L |
4
|
FK Hitrino | 51 | 30 | 14 | 9 | 7 | 43:36 | +7 | D W L D L |
5
|
Septemvri Tervel | 46 | 30 | 14 | 4 | 12 | 48:49 | -1 | L W D L L |
6
|
Svetkavitsa Tg | 42 | 30 | 12 | 6 | 12 | 44:26 | +18 | W L W L L |
7
|
FK Kaliakra 1923 Kavarna | 42 | 30 | 12 | 6 | 12 | 40:43 | -3 | L W L W L |
8
|
Spartak Varna | 36 | 30 | 10 | 6 | 14 | 43:61 | -18 | D D L W W |
9
|
Botev Novi pazar | 21 | 30 | 6 | 3 | 21 | 25:78 | -53 | L L L L L |
10
|
FK Kubrat | 17 | 30 | 4 | 5 | 21 | 22:61 | -39 | L L L L W |
11
|
FK Benkovski Byala | 12 | 30 | 3 | 3 | 24 | 20:100 | -80 | W W L L L |
12
|
Dorostol | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Dobrudzha 1919 | 45 | 15 | 15 | 0 | 0 | 58:2 | +56 | W W W W W |
2 (2) | FK Suvorovo | 34 | 15 | 11 | 1 | 3 | 45:10 | +35 | D W W W W |
3 (3) | Lokomotiv Ruse | 32 | 15 | 10 | 2 | 3 | 25:10 | +15 | W W W W L |
4 (6) | Svetkavitsa Tg | 29 | 15 | 8 | 5 | 2 | 32:8 | +24 | W W L W W |
5 (4) | FK Hitrino | 29 | 15 | 8 | 5 | 2 | 23:13 | +10 | W D W L D |
6 (7) | FK Kaliakra 1923 Kavarna | 29 | 15 | 9 | 2 | 4 | 29:21 | +8 | W W L W W |
7 (5) | Septemvri Tervel | 29 | 15 | 9 | 2 | 4 | 26:19 | +7 | W L W W W |
8 (8) | Spartak Varna | 20 | 15 | 6 | 2 | 7 | 28:37 | -9 | D L W W W |
9 (9) | Botev Novi pazar | 15 | 15 | 4 | 3 | 8 | 11:34 | -23 | L L L L L |
10 (10) | FK Kubrat | 14 | 15 | 4 | 2 | 9 | 16:21 | -5 | L L W L L |
11 (11) | FK Benkovski Byala | 6 | 15 | 1 | 3 | 11 | 12:36 | -24 | L L L D D |
12 (12) | Dorostol | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Dobrudzha 1919 | 41 | 15 | 13 | 2 | 0 | 43:8 | +35 | W W W W W |
2 (2) | FK Suvorovo | 30 | 15 | 9 | 3 | 3 | 36:11 | +25 | W W W L L |
3 (4) | FK Hitrino | 22 | 15 | 6 | 4 | 5 | 20:23 | -3 | D L L L D |
4 (3) | Lokomotiv Ruse | 19 | 15 | 5 | 4 | 6 | 24:21 | +3 | W L L L W |
5 (5) | Septemvri Tervel | 17 | 15 | 5 | 2 | 8 | 22:30 | -8 | L D L W W |
6 (8) | Spartak Varna | 16 | 15 | 4 | 4 | 7 | 15:24 | -9 | D W W L W |
7 (6) | Svetkavitsa Tg | 13 | 15 | 4 | 1 | 10 | 12:18 | -6 | L L W L L |
8 (7) | FK Kaliakra 1923 Kavarna | 13 | 15 | 3 | 4 | 8 | 11:22 | -11 | L L L D L |
9 (9) | Botev Novi pazar | 6 | 15 | 2 | 0 | 13 | 14:44 | -30 | L L L L L |
10 (11) | FK Benkovski Byala | 6 | 15 | 2 | 0 | 13 | 8:64 | -56 | W W L L L |
11 (10) | FK Kubrat | 3 | 15 | 0 | 3 | 12 | 6:40 | -34 | L L L L D |
12 (12) | Dorostol | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Kariana Erden | 80 | 30 | 25 | 5 | 0 | 100:19 | +81 | W W W W W |
2
|
Sevlievo | 64 | 30 | 20 | 4 | 6 | 60:27 | +33 | W W W W W |
3
|
Vihar Slavyanovo | 58 | 30 | 17 | 7 | 6 | 68:32 | +36 | W D W W W |
4
|
Bdin | 53 | 30 | 16 | 5 | 9 | 57:33 | +24 | W L W L W |
5
|
FC Parva atomna Kozloduy | 52 | 30 | 15 | 7 | 8 | 45:29 | +16 | W L W L D |
6
|
OFK Levski | 46 | 30 | 13 | 7 | 10 | 42:40 | +2 | L D D L D |
7
|
FK Yantra Gabrovo | 43 | 30 | 13 | 4 | 13 | 60:39 | +21 | W L D L W |
8
|
Spartak Pleven | 39 | 30 | 10 | 9 | 11 | 39:46 | -7 | L L L W L |
9
|
Akademik Svishtov | 37 | 30 | 9 | 10 | 11 | 45:46 | -1 | D L L W L |
10
|
Partizan | 37 | 30 | 11 | 4 | 15 | 34:50 | -16 | L W L L L |
11
|
FK Tryavna | 36 | 30 | 10 | 6 | 14 | 33:47 | -14 | L W W L L |
12
|
Pavlikeni | 32 | 30 | 10 | 2 | 18 | 34:62 | -28 | L W L W W |
13
|
FK Botev Lukovit | 30 | 30 | 9 | 3 | 18 | 37:64 | -27 | D D W L L |
14
|
Yantra Polski Trambesh | 26 | 30 | 7 | 5 | 18 | 37:61 | -24 | L D L L L |
15
|
Yantra 2019 | 23 | 30 | 7 | 2 | 21 | 26:71 | -45 | L W L W W |
16
|
FC Mizia 2005 Knezha | 22 | 30 | 6 | 4 | 20 | 24:75 | -51 | W L L W L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Kariana Erden | 43 | 15 | 14 | 1 | 0 | 61:8 | +53 | W W W W D |
2 (2) | Sevlievo | 38 | 15 | 12 | 2 | 1 | 35:7 | +28 | W W W W W |
3 (3) | Vihar Slavyanovo | 35 | 15 | 11 | 2 | 2 | 34:8 | +26 | W W W W W |
4 (4) | Bdin | 35 | 15 | 11 | 2 | 2 | 39:14 | +25 | W W W L D |
5 (5) | FC Parva atomna Kozloduy | 34 | 15 | 10 | 4 | 1 | 34:6 | +28 | W W D W W |
6 (6) | OFK Levski | 32 | 15 | 10 | 2 | 3 | 26:15 | +11 | D L W D W |
7 (7) | FK Yantra Gabrovo | 28 | 15 | 9 | 1 | 5 | 43:16 | +27 | W D W W L |
8 (9) | Akademik Svishtov | 28 | 15 | 8 | 4 | 3 | 32:20 | +12 | L W D W W |
9 (10) | Partizan | 28 | 15 | 8 | 4 | 3 | 21:16 | +5 | W L L L W |
10 (12) | Pavlikeni | 28 | 15 | 9 | 1 | 5 | 23:21 | +2 | W W W W W |
11 (13) | FK Botev Lukovit | 28 | 15 | 9 | 1 | 5 | 28:29 | -1 | D W L W W |
12 (11) | FK Tryavna | 22 | 15 | 6 | 4 | 5 | 15:12 | +3 | W W L D W |
13 (8) | Spartak Pleven | 22 | 15 | 6 | 4 | 5 | 21:19 | +2 | L W W W D |
14 (14) | Yantra Polski Trambesh | 20 | 15 | 5 | 5 | 5 | 27:23 | +4 | D L W D W |
15 (16) | FC Mizia 2005 Knezha | 19 | 15 | 5 | 4 | 6 | 19:22 | -3 | W W L L W |
16 (15) | Yantra 2019 | 19 | 15 | 6 | 1 | 8 | 19:28 | -9 | W W W L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Kariana Erden | 37 | 15 | 11 | 4 | 0 | 39:11 | +28 | W W W W W |
2 (2) | Sevlievo | 26 | 15 | 8 | 2 | 5 | 25:20 | +5 | W W L W D |
3 (3) | Vihar Slavyanovo | 23 | 15 | 6 | 5 | 4 | 34:24 | +10 | D W W L D |
4 (4) | Bdin | 18 | 15 | 5 | 3 | 7 | 18:19 | -1 | L L L W L |
5 (5) | FC Parva atomna Kozloduy | 18 | 15 | 5 | 3 | 7 | 11:23 | -12 | L L D W L |
6 (8) | Spartak Pleven | 17 | 15 | 4 | 5 | 6 | 18:27 | -9 | L L L D L |
7 (7) | FK Yantra Gabrovo | 15 | 15 | 4 | 3 | 8 | 17:23 | -6 | L L W L L |
8 (6) | OFK Levski | 14 | 15 | 3 | 5 | 7 | 16:25 | -9 | L D D L L |
9 (11) | FK Tryavna | 14 | 15 | 4 | 2 | 9 | 18:35 | -17 | L L L D L |
10 (9) | Akademik Svishtov | 9 | 15 | 1 | 6 | 8 | 13:26 | -13 | D L L D D |
11 (10) | Partizan | 9 | 15 | 3 | 0 | 12 | 13:34 | -21 | L L L L L |
12 (14) | Yantra Polski Trambesh | 6 | 15 | 2 | 0 | 13 | 10:38 | -28 | L L L L L |
13 (12) | Pavlikeni | 4 | 15 | 1 | 1 | 13 | 11:41 | -30 | L L L L L |
14 (15) | Yantra 2019 | 4 | 15 | 1 | 1 | 13 | 7:43 | -36 | L L W L L |
15 (16) | FC Mizia 2005 Knezha | 3 | 15 | 1 | 0 | 14 | 5:53 | -48 | L L L L L |
16 (13) | FK Botev Lukovit | 2 | 15 | 0 | 2 | 13 | 9:35 | -26 | D L L L L |