Primera Division
0
100%
Results
Gameweek 2 (Apertura)
10.0220:00
Postponed POST
Postponed POST
Villa Clara
Pinar del Río
10.0220:00
Postponed POST
Postponed POST
Matanzas
Cienfuegos
10.0220:00
Postponed POST
Postponed POST
La Habana
Isla Juventud
10.0220:00
Postponed POST
Postponed POST
Artemisa
Mayabeque
10.0220:00
Postponed POST
Postponed POST
Santiago de Cuba
Guantánamo
10.0220:00
Postponed POST
Postponed POST
Ciego de Ávila
Camagüey
10.0220:00
Postponed POST
Postponed POST
Granma
Holguín
Tables
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Cienfuegos | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
2
|
Pinar del Río | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
3
|
Artemisa | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
4
|
Villa Clara | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 | D |
5
|
Mayabeque | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 | D |
6
|
Matanzas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
7
|
Isla Juventud | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
8
|
La Habana | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | -2 | L |
Legends:
Final
National Championship
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Guantánamo | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
2
|
Holguín | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 | D |
3
|
Ciego de Ávila | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 | D |
4
|
Santiago de Cuba | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
5
|
Sancti Spiritus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6
|
Granma | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
7
|
Camagüey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
8
|
Las Tunas | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
Legends:
Final
National Championship
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Cienfuegos | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
2 (2) | Pinar del Río | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
3 (5) | Mayabeque | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 | D |
4 (8) | La Habana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
5 (7) | Isla Juventud | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (6) | Matanzas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
7 (4) | Villa Clara | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
8 (3) | Artemisa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Guantánamo | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
2 (2) | Holguín | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 | D |
3 (8) | Las Tunas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
4 (7) | Camagüey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
5 (6) | Granma | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (5) | Sancti Spiritus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
7 (4) | Santiago de Cuba | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
8 (3) | Ciego de Ávila | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Artemisa | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
2 (4) | Villa Clara | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 | D |
3 (7) | Isla Juventud | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
4 (6) | Matanzas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
5 (5) | Mayabeque | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (2) | Pinar del Río | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
7 (1) | Cienfuegos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
8 (8) | La Habana | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | -2 | L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Ciego de Ávila | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 0 | D |
2 (7) | Camagüey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
3 (6) | Granma | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
4 (5) | Sancti Spiritus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
5 (4) | Santiago de Cuba | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (2) | Holguín | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
7 (1) | Guantánamo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
8 (8) | Las Tunas | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |