Czech Republic 3. liga

10%
0
100%

Today's matches

Results

Gameweek 2 (MSFL)
Gameweek 2 (ČFL B)
Gameweek 2 (ČFL A)

Upcoming matches

Gameweek 3 (ČFL A)
Gameweek 3 (ČFL B)
Gameweek 3 (ČFL A)
Gameweek 3 (ČFL B)
Gameweek 3 (ČFL A)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Hodonín 6 2 2 0 0 8:0 +8 W W
2
Hanácká 6 2 2 0 0 7:0 +7 W W
3
Slovan Rosice 6 2 2 0 0 7:2 +5 W W
4
Frýdek-Místek 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
5
Uničov 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
6
Hlučín 3 2 1 0 1 4:2 +2 L W
7
Blansko 3 2 1 0 1 2:5 -3 W L
8
No team logo Frýdlant 3 2 1 0 1 3:6 -3 L W
9
No team logo Viktoria Otrokovice 3 2 1 0 1 4:5 -1 W L
10
No team logo Uherský Brod 3 2 1 0 1 3:4 -1 L W
11
No team logo Vrchovina 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
12
Zlín II 1 1 0 1 0 2:2 0 D
13
Slovácko II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
14
No team logo Hranice 1 2 0 1 1 1:4 -3 D L
15
Vítkovice 0 2 0 0 2 1:3 -2 L L
16
No team logo Velké Meziříčí 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
17
Baník Ostrava II 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
18
No team logo Znojmo 0 1 0 0 1 0:7 -7 L
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Hodonín 3 1 1 0 0 7:0 +7 W
2 (3) Slovan Rosice 3 1 1 0 0 5:1 +4 W
3 (5) Uničov 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
4 (6) Hlučín 3 2 1 0 1 4:2 +2 L W
5 (9) No team logo Viktoria Otrokovice 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
6 (2) Hanácká 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
7 (10) No team logo Uherský Brod 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
8 (8) No team logo Frýdlant 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
9 (11) No team logo Vrchovina 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
10 (4) Frýdek-Místek 1 1 0 1 0 2:2 0 D
11 (17) Baník Ostrava II 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
12 (15) Vítkovice 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
13 (18) No team logo Znojmo 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (13) Slovácko II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (14) No team logo Hranice 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (16) No team logo Velké Meziříčí 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
17 (12) Zlín II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
18 (7) Blansko 0 1 0 0 1 0:5 -5 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Hanácká 3 1 1 0 0 5:0 +5 W
2 (7) Blansko 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (3) Slovan Rosice 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (1) No team logo Hodonín 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5 (4) Frýdek-Místek 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
6 (14) No team logo Hranice 1 2 0 1 1 1:4 -3 D L
7 (12) Zlín II 1 1 0 1 0 2:2 0 D
8 (13) Slovácko II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
9 (8) No team logo Frýdlant 0 1 0 0 1 1:5 -4 L
10 (6) Hlučín 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (15) Vítkovice 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
12 (16) No team logo Velké Meziříčí 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
13 (10) No team logo Uherský Brod 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
14 (17) Baník Ostrava II 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
15 (9) No team logo Viktoria Otrokovice 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
16 (5) Uničov 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
17 (11) No team logo Vrchovina 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
18 (18) No team logo Znojmo 0 1 0 0 1 0:7 -7 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Sparta Kolín 6 2 2 0 0 9:2 +7 W W
2
Ústí nad Labem 4 2 1 1 0 5:2 +3 D W
3
Mladá Boleslav II 4 2 1 1 0 1:0 +1 W D
4
Viktoria Žižkov 3 1 1 0 0 6:0 +6 W
5
No team logo Slovan Velvary 3 2 1 0 1 3:2 +1 L W
6
No team logo Sokol Brozany 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
7
No team logo Chlumec nad Cidlinou 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
8
Teplice II 3 2 1 0 1 2:2 0 W L
9
No team logo Sokol Zápy 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
10
No team logo Pardubice II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
11
Hradec Králové II 1 1 0 1 0 0:0 0 D
12
Sokol Živanice 1 2 0 1 1 4:5 -1 D L
13
No team logo Přepeře 1 2 0 1 1 2:8 -6 D L
14
No team logo Benešov 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
15
Jablonec II 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
16
No team logo Baník Souš 0 2 0 0 2 0:7 -7 L L
Legends:

Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Sparta Kolín 3 1 1 0 0 6:0 +6 W
2 (7) No team logo Chlumec nad Cidlinou 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (3) Mladá Boleslav II 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
4 (2) Ústí nad Labem 1 1 0 1 0 2:2 0 D
5 (9) No team logo Sokol Zápy 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (11) Hradec Králové II 1 1 0 1 0 0:0 0 D
7 (12) Sokol Živanice 1 2 0 1 1 4:5 -1 D L
8 (16) No team logo Baník Souš 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (10) No team logo Pardubice II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (6) No team logo Sokol Brozany 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (4) Viktoria Žižkov 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (8) Teplice II 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
13 (5) No team logo Slovan Velvary 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
14 (14) No team logo Benešov 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
15 (15) Jablonec II 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
16 (13) No team logo Přepeře 0 1 0 0 1 0:6 -6 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Viktoria Žižkov 3 1 1 0 0 6:0 +6 W
2 (2) Ústí nad Labem 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
3 (5) No team logo Slovan Velvary 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
4 (1) No team logo Sparta Kolín 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
5 (6) No team logo Sokol Brozany 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
6 (8) Teplice II 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
7 (13) No team logo Přepeře 1 1 0 1 0 2:2 0 D
8 (9) No team logo Sokol Zápy 1 1 0 1 0 2:2 0 D
9 (10) No team logo Pardubice II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
10 (3) Mladá Boleslav II 1 1 0 1 0 0:0 0 D
11 (15) Jablonec II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (12) Sokol Živanice 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (11) Hradec Králové II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (7) No team logo Chlumec nad Cidlinou 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
15 (14) No team logo Benešov 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
16 (16) No team logo Baník Souš 0 2 0 0 2 0:7 -7 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Jiskra Domažlice 6 2 2 0 0 6:2 +4 W W
2
Králův Dvůr 4 2 1 1 0 7:4 +3 W D
3
Písek 4 2 1 1 0 4:2 +2 D W
4
No team logo Admira Praha 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
5
Viktoria Plzeň II 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
6
No team logo Slavia Karlovy Vary 3 2 1 0 1 2:1 +1 L W
7
No team logo Motorlet Praha 3 2 1 0 1 2:2 0 W L
8
České Budějovice II 3 2 1 0 1 2:3 -1 W L
9
No team logo Přeštice 3 2 1 0 1 3:5 -2 L W
10
No team logo Zbuzany 2 2 0 2 0 5:5 0 D D
11
No team logo Sokol Hostouň 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
12
Baník Sokolov 1 2 0 1 1 1:3 -2 D L
13
No team logo Povltava FA 1 2 0 1 1 1:4 -3 L D
14
No team logo Loko Vltavín 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
15
Dukla Praha II 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
16
Bohemians 1905 II 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Legends:

Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Králův Dvůr 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 (1) No team logo Jiskra Domažlice 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
3 (6) No team logo Slavia Karlovy Vary 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4 (9) No team logo Přeštice 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5 (4) No team logo Admira Praha 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
6 (7) No team logo Motorlet Praha 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
7 (10) No team logo Zbuzany 1 1 0 1 0 3:3 0 D
8 (3) Písek 1 1 0 1 0 2:2 0 D
9 (13) No team logo Povltava FA 1 1 0 1 0 0:0 0 D
10 (12) Baník Sokolov 1 2 0 1 1 1:3 -2 D L
11 (16) Bohemians 1905 II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (15) Dukla Praha II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (5) Viktoria Plzeň II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
14 (14) No team logo Loko Vltavín 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
15 (11) No team logo Sokol Hostouň 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
16 (8) České Budějovice II 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) Viktoria Plzeň II 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (3) Písek 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (8) České Budějovice II 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (1) No team logo Jiskra Domažlice 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5 (2) Králův Dvůr 1 1 0 1 0 3:3 0 D
6 (10) No team logo Zbuzany 1 1 0 1 0 2:2 0 D
7 (4) No team logo Admira Praha 1 1 0 1 0 1:1 0 D
8 (11) No team logo Sokol Hostouň 1 1 0 1 0 0:0 0 D
9 (14) No team logo Loko Vltavín 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (12) Baník Sokolov 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (15) Dukla Praha II 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
12 (7) No team logo Motorlet Praha 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
13 (6) No team logo Slavia Karlovy Vary 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
14 (16) Bohemians 1905 II 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
15 (9) No team logo Přeštice 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
16 (13) No team logo Povltava FA 0 1 0 0 1 1:4 -3 L

3. liga 2022/2023 live scores, results and tables

In this section you can find Czech Republic 3. liga 2022/2023 football live scores, results, tables and more. If you are looking for any other competition (First Division, Second Division, Third Division, Cup or Supercup), fell free to check our main menu. At LiveFootball.info you can find football scores and results from all over the world.