Tipsport Liga
0
100%
Results
Gameweek 3 (Group Stage)
29.0114:00
Sigma Olomouc
Zbrojovka Brno
2
1
FT
26.0112:00
Zbrojovka Brno
Trenčín
1
3
FT
26.0110:00
Prostějov
Pardubice
3
1
FT
22.0112:00
Táborsko
Varnsdorf
1
0
FT
Gameweek 2 (Group Stage)
22.0109:30
Vyškov
Zbrojovka Brno
1
3
FT
Gameweek 3 (Group Stage)
22.0109:30
Zlaté Moravce
Senica
1
2
FT
19.0109:30
Prostějov
Karviná
0
1
FT
Tables
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Jablonec | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8:6 | +2 | W W L |
2
|
Dukla Praha | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:5 | +1 | W L W |
3
|
Bohemians 1905 | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:3 | +1 | L W W |
4
|
Sparta Praha II | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4:8 | -4 | L L L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Mladá Boleslav | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 14:2 | +12 | W W W |
2
|
Teplice | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:7 | -1 | D L W |
3
|
Táborsko | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:10 | -6 | W D L |
4
|
Varnsdorf | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:6 | -5 | L L L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Prostějov | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:2 | +3 | W L W |
2
|
Karviná | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:6 | -1 | W W L |
3
|
Baník Ostrava | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | L W |
4
|
Pardubice | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4:9 | -5 | L L L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Trenčín | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:2 | +3 | W D W |
2
|
Sigma Olomouc | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | +2 | W L W |
3
|
Zbrojovka Brno | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:6 | -1 | L L W |
4
|
Vyškov | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:8 | -4 | L D L |
Group E
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Senica | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:3 | +2 | W L W |
2
|
Zlaté Moravce | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:5 | +1 | L D W |
3
|
Skalica | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1:1 | 0 | D W L |
4
|
Spartak Trnava | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:8 | -3 | L W L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Jablonec | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:5 | 0 | W L |
2 (3) | Bohemians 1905 | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:3 | 0 | L W |
3 (4) | Sparta Praha II | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | -1 | L |
4 (2) | Dukla Praha | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Mladá Boleslav | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 11:1 | +10 | W W |
2 (2) | Teplice | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 5:3 | +2 | D W |
3 (3) | Táborsko | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
4 (4) | Varnsdorf | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | -2 | L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Prostějov | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:2 | +1 | W L |
2 (2) | Karviná | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | +1 | W |
3 (4) | Pardubice | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:4 | -2 | L |
4 (3) | Baník Ostrava | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | -2 | L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Sigma Olomouc | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:3 | +3 | W W |
2 (1) | Trenčín | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | +1 | D W |
3 (4) | Vyškov | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | -2 | L |
4 (3) | Zbrojovka Brno | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | -2 | L |
Group E
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Zlaté Moravce | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | -1 | L D |
2 (3) | Skalica | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
3 (1) | Senica | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
4 (4) | Spartak Trnava | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 4:8 | -4 | L L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Dukla Praha | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:4 | +2 | W W |
2 (1) | Jablonec | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | +2 | W |
3 (3) | Bohemians 1905 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
4 (4) | Sparta Praha II | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:5 | -3 | L L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Mladá Boleslav | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | +2 | W |
2 (3) | Táborsko | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 3:10 | -7 | D L |
3 (4) | Varnsdorf | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:3 | -3 | L L |
4 (2) | Teplice | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:4 | -3 | L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Baník Ostrava | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:2 | +2 | W |
2 (1) | Prostějov | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
3 (2) | Karviná | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:5 | -2 | W L |
4 (4) | Pardubice | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:5 | -3 | L L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Trenčín | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | +2 | W |
2 (3) | Zbrojovka Brno | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:3 | +1 | L W |
3 (4) | Vyškov | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 3:5 | -2 | D L |
4 (2) | Sigma Olomouc | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
Group E
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Senica | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:2 | +3 | W W |
2 (3) | Skalica | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1:0 | +1 | D W |
3 (4) | Spartak Trnava | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
4 (2) | Zlaté Moravce | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5:3 | +2 | W |