1. Division Women
0
100%
Results
Relegation Play-offs - Final
21.0611:00
Horsens SIK
Raklev GI
2
3
FT
Gameweek 10 (Group B - Relegation)
14.0613:00
Horsens SIK
Aalborg Freja
3
1
FT
Gameweek 10 (Group A - Relegation)
14.0613:00
Raklev GI
Damsø
1
3
FT
14.0613:00
Birkerød IF Skjold
Nykøbing FC
3
0
FT
14.0611:00
Sundby
Sønderjysk Elitesport Fodbold
2
1
FT
Gameweek 10 (Group B - Relegation)
14.0610:00
Varde
Vildbjerg
3
2
FT
12.0617:00
Vejlby IK
ASA
0
1
FT
Tables
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Vorup FB | 33 | 14 | 10 | 3 | 1 | 37:12 | +25 | W L W D D |
2
|
Team Viborg Fodbold | 27 | 14 | 8 | 3 | 3 | 30:16 | +14 | L W W W L |
3
|
Vejlby IK | 24 | 14 | 8 | 0 | 6 | 32:21 | +11 | L W W W W |
4
|
ASA | 23 | 14 | 7 | 2 | 5 | 18:17 | +1 | W L W D W |
5
|
Vildbjerg | 19 | 14 | 5 | 4 | 5 | 26:25 | +1 | W L W L L |
6
|
Horsens SIK | 15 | 14 | 4 | 3 | 7 | 16:26 | -10 | W L L L W |
7
|
Varde | 12 | 14 | 3 | 3 | 8 | 18:38 | -20 | L D L L D |
8
|
Aalborg Freja | 5 | 14 | 1 | 2 | 11 | 8:30 | -22 | D L L W L |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Vorup FB | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 21:6 | +15 | W D W W W |
2 (6) | Horsens SIK | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 12:12 | 0 | W L W W W |
3 (3) | Vejlby IK | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 13:9 | +4 | W W L L W |
4 (2) | Team Viborg Fodbold | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 12:10 | +2 | L W L D W |
5 (4) | ASA | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 7:6 | +1 | W D L W L |
6 (5) | Vildbjerg | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 13:13 | 0 | W W L W D |
7 (7) | Varde | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 6:21 | -15 | L D L D L |
8 (8) | Aalborg Freja | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 4:20 | -16 | L L L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Team Viborg Fodbold | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 18:6 | +12 | W W W L W |
2 (1) | Vorup FB | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 16:6 | +10 | W L D W D |
3 (3) | Vejlby IK | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 19:12 | +7 | L W W L W |
4 (4) | ASA | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 11:11 | 0 | W L W W L |
5 (5) | Vildbjerg | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 13:12 | +1 | L L D W D |
6 (7) | Varde | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 12:17 | -5 | L D L L W |
7 (8) | Aalborg Freja | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 4:10 | -6 | D W L L L |
8 (6) | Horsens SIK | 2 | 7 | 0 | 2 | 5 | 4:14 | -10 | L L D L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Boldklubben 1913 | 34 | 14 | 11 | 1 | 2 | 55:15 | +40 | L L W W W |
2
|
Vejle | 34 | 14 | 11 | 1 | 2 | 48:13 | +35 | W W W W L |
3
|
Sundby | 34 | 14 | 11 | 1 | 2 | 39:13 | +26 | W W W W W |
4
|
Sønderjysk Elitesport Fodbold | 22 | 14 | 7 | 1 | 6 | 33:26 | +7 | W W L L D |
5
|
Damsø | 16 | 14 | 5 | 1 | 8 | 37:33 | +4 | W W L L W |
6
|
Birkerød IF Skjold | 14 | 14 | 4 | 2 | 8 | 18:31 | -13 | L L W W L |
7
|
Raklev GI | 5 | 14 | 1 | 2 | 11 | 12:54 | -42 | L L L L L |
8
|
Nykøbing FC | 4 | 14 | 1 | 1 | 12 | 9:66 | -57 | L L W L L |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Boldklubben 1913 | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 22:7 | +15 | L W W W W |
2 (2) | Vejle | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 21:7 | +14 | W L D W W |
3 (3) | Sundby | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 12:5 | +7 | W W L W D |
4 (4) | Sønderjysk Elitesport Fodbold | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 20:11 | +9 | W L W W W |
5 (5) | Damsø | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 22:12 | +10 | W L W W W |
6 (6) | Birkerød IF Skjold | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 15:16 | -1 | W W L L L |
7 (7) | Raklev GI | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 9:27 | -18 | L L D L W |
8 (8) | Nykøbing FC | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 8:37 | -29 | L W L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Vejle | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 27:6 | +21 | W W W W W |
2 (3) | Sundby | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 27:8 | +19 | W W W W W |
3 (1) | Boldklubben 1913 | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 33:8 | +25 | L W W W D |
4 (4) | Sønderjysk Elitesport Fodbold | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 13:15 | -2 | W L D L L |
5 (5) | Damsø | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 15:21 | -6 | W L L L L |
6 (6) | Birkerød IF Skjold | 2 | 7 | 0 | 2 | 5 | 3:15 | -12 | L L D L D |
7 (7) | Raklev GI | 0 | 7 | 0 | 0 | 7 | 3:27 | -24 | L L L L L |
8 (8) | Nykøbing FC | 0 | 7 | 0 | 0 | 7 | 1:29 | -28 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
ASA | 38 | 10 | 8 | 2 | 0 | 34:6 | +28 | W W W W W |
2
|
Vejlby IK | 36 | 10 | 8 | 0 | 2 | 37:12 | +25 | L W W W W |
3
|
Vildbjerg | 26 | 10 | 5 | 1 | 4 | 25:25 | 0 | L L W L W |
4
|
Varde | 20 | 10 | 4 | 2 | 4 | 23:24 | -1 | W W L W L |
5
|
Horsens SIK | 14 | 10 | 2 | 0 | 8 | 11:27 | -16 | W L L L L |
6
|
Aalborg Freja | 4 | 10 | 0 | 1 | 9 | 9:45 | -36 | L L L L L |
Legends:
Relegation Play-off
Relegation
Points corrections:
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Sundby | 43 | 10 | 8 | 2 | 0 | 34:9 | +25 | W W W W W |
2
|
Sønderjysk Elitesport Fodbold | 28 | 10 | 5 | 2 | 3 | 36:19 | +17 | L W W W W |
3
|
Birkerød IF Skjold | 24 | 10 | 5 | 2 | 3 | 19:13 | +6 | W L W W L |
4
|
Damsø | 22 | 10 | 4 | 2 | 4 | 22:21 | +1 | W L L L W |
5
|
Raklev GI | 10 | 10 | 2 | 1 | 7 | 13:33 | -20 | L D L L L |
6
|
Nykøbing FC | 6 | 10 | 1 | 1 | 8 | 9:38 | -29 | L D L L L |
Legends:
Relegation Play-off
Relegation
Points corrections:
Sundby: +17
Sønderjysk Elitesport Fodbold: +11
Birkerød IF Skjold: +7
Damsø: +8
Raklev GI: +3
Nykøbing FC: +2
Sønderjysk Elitesport Fodbold: +11
Birkerød IF Skjold: +7
Damsø: +8
Raklev GI: +3
Nykøbing FC: +2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sundby | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 17:6 | +11 | W W W D D |
2 (2) | Sønderjysk Elitesport Fodbold | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 22:11 | +11 | W W W L D |
3 (3) | Birkerød IF Skjold | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:4 | +7 | W W L D W |
4 (4) | Damsø | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 10:13 | -3 | L L W W L |
5 (5) | Raklev GI | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:10 | -5 | L D L L W |
6 (6) | Nykøbing FC | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 4:20 | -16 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sundby | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 17:3 | +14 | W W W W W |
2 (4) | Damsø | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 12:8 | +4 | W L W D D |
3 (2) | Sønderjysk Elitesport Fodbold | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 14:8 | +6 | L W D W L |
4 (3) | Birkerød IF Skjold | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:9 | -1 | L W W L D |
5 (6) | Nykøbing FC | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:18 | -13 | L D L L W |
6 (5) | Raklev GI | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 8:23 | -15 | L L L W L |