2. Division Women
0
100%
Results
Championship - Final
18.0610:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Solrød
Aalborg Freja
Gameweek 10 (Relegation Round)
11.0612:00
Aalborg Freja
Aarhus 1900
4
1
FT
11.0612:00
Vejle
KoldingQ II
3
1
FT
11.0609:00
Fredensborg
Fremad Amager
10
0
FT
11.0609:00
BSF
Allerød
4
2
FT
11.0609:00
Solrød
Damsø
2
1
FT
Gameweek 9 (Relegation Round)
07.0617:30
KoldingQ II
Lyseng
2
7
FT
Tables
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Østerbro | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 46:12 | +34 | W W W W L |
2
|
BSF | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 23:9 | +14 | W W D W W |
3
|
Solrød | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 39:7 | +32 | W W D W W |
4
|
Damsø | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 17:15 | +2 | L L D W W |
5
|
Fredensborg | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 18:32 | -14 | L D L L W |
6
|
Allerød | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 9:30 | -21 | L L D L L |
7
|
Fremad Amager | 2 | 12 | 0 | 2 | 10 | 12:59 | -47 | L D L L L |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
KoldingQ II | 18 | 9 | 6 | 0 | 3 | 28:14 | +14 | W W L W L |
2
|
JAI | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 21:16 | +5 | W L L W W |
3
|
Aarhus 1900 | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 15:16 | -1 | L L W W D |
4
|
Lyseng | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 17:23 | -6 | L L W D W |
5
|
Aalborg Freja | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 17:17 | 0 | W W W W L |
6
|
Vejle | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10:22 | -12 | L L L L L |
7
|
Fortuna Hjørring II | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | BSF | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 14:2 | +12 | W D W W D |
2 (1) | Østerbro | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 21:5 | +16 | W W L W D |
3 (3) | Solrød | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 21:6 | +15 | W D W L L |
4 (4) | Damsø | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 11:6 | +5 | L D W L W |
5 (5) | Fredensborg | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:14 | -5 | W L L W W |
6 (6) | Allerød | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:17 | -10 | L L L D L |
7 (7) | Fremad Amager | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 7:24 | -17 | L D L D L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Aarhus 1900 | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 12:5 | +7 | L W W W W |
2 (5) | Aalborg Freja | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 13:7 | +6 | W W W L D |
3 (4) | Lyseng | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | +3 | L D W W W |
4 (2) | JAI | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 14:9 | +5 | L W W L W |
5 (1) | KoldingQ II | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 15:7 | +8 | W L L W |
6 (6) | Vejle | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:9 | -5 | L L L L W |
7 (7) | Fortuna Hjørring II | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Solrød | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 18:1 | +17 | W D W W W |
2 (1) | Østerbro | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 25:7 | +18 | W W D W W |
3 (2) | BSF | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 9:7 | +2 | W W L W L |
4 (4) | Damsø | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 6:9 | -3 | L W L D W |
5 (5) | Fredensborg | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 9:18 | -9 | L D L L D |
6 (6) | Allerød | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 2:13 | -11 | L D L L D |
7 (7) | Fremad Amager | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 5:35 | -30 | L L L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | KoldingQ II | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 13:7 | +6 | W W L W W |
2 (2) | JAI | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:7 | 0 | W L W W L |
3 (4) | Lyseng | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 9:18 | -9 | L W W L L |
4 (3) | Aarhus 1900 | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 3:11 | -8 | L D L W L |
5 (5) | Aalborg Freja | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:10 | -6 | W L L L |
6 (6) | Vejle | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 6:13 | -7 | L L L L D |
7 (7) | Fortuna Hjørring II | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Solrød | 29 | 10 | 8 | 1 | 1 | 34:8 | +26 | W W W L W |
2
|
BSF | 25 | 10 | 6 | 2 | 2 | 34:11 | +23 | W W W W D |
3
|
Damsø | 19 | 10 | 5 | 1 | 4 | 18:11 | +7 | L L L W W |
4
|
Fredensborg | 14 | 10 | 3 | 3 | 4 | 20:17 | +3 | W W L D D |
5
|
Allerød | 14 | 10 | 4 | 1 | 5 | 19:19 | 0 | L L W D L |
6
|
Fremad Amager | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 2:61 | -59 | L L L L L |
Legends:
Champion Play-off
Relegation
Points corrections:
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Aalborg Freja | 23 | 8 | 7 | 0 | 1 | 23:7 | +16 | W L W W W |
2
|
KoldingQ II | 15 | 8 | 3 | 1 | 4 | 18:17 | +1 | L L W D L |
3
|
Lyseng | 15 | 8 | 4 | 0 | 4 | 15:19 | -4 | W W W L L |
4
|
Vejle | 11 | 8 | 3 | 1 | 4 | 10:13 | -3 | W W L D L |
5
|
Aarhus 1900 | 9 | 8 | 1 | 2 | 5 | 8:18 | -10 | L L D L D |
Legends:
Champion Play-off
Relegation
Points corrections:
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Solrød | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 13:4 | +9 | W L W W W |
2 (2) | BSF | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 16:6 | +10 | W W D W D |
3 (3) | Damsø | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 11:5 | +6 | L W L W W |
4 (5) | Allerød | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 9:7 | +2 | L W L W W |
5 (4) | Fredensborg | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 15:11 | +4 | W L D D L |
6 (6) | Fremad Amager | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:29 | -28 | L L L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Aalborg Freja | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 13:2 | +11 | W W W W |
2 (2) | KoldingQ II | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 8:9 | -1 | L W L W |
3 (3) | Lyseng | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 6:12 | -6 | W W L L |
4 (5) | Aarhus 1900 | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:6 | -1 | L D L W |
5 (4) | Vejle | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:7 | -1 | W D L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Solrød | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 21:4 | +17 | W W W W D |
2 (2) | BSF | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 18:5 | +13 | W W L L W |
3 (3) | Damsø | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:6 | +1 | L L W D W |
4 (4) | Fredensborg | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:6 | -1 | W D W L L |
5 (5) | Allerød | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 10:12 | -2 | L D L W L |
6 (6) | Fremad Amager | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:32 | -31 | L L L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Aalborg Freja | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 10:5 | +5 | L W W W |
2 (3) | Lyseng | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 9:7 | +2 | W L W L |
3 (4) | Vejle | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 4:6 | -2 | W L W L |
4 (2) | KoldingQ II | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 10:8 | +2 | L D W L |
5 (5) | Aarhus 1900 | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3:12 | -9 | L D L L |