2. Division
0
100%
Results
Gameweek 16 (Relegation Round)
16.0612:00
Næsby
Lyseng
4
1
FT
16.0612:00
Hillerød
HIK
3
2
FT
16.0612:00
Odder
Dalum
1
2
FT
16.0612:00
VSK Århus
AB
4
3
FT
16.0612:00
B 93
Aarhus Fremad
1
1
FT
16.0612:00
Brønshøj
Greve
5
1
FT
Gameweek 16 (Promotion Round)
09.0612:00
Skovshoved
Kolding
0
1
FT
Tables
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Jammerbugt | 29 | 14 | 9 | 2 | 3 | 27:15 | +12 | D W W W W |
2
|
Sydvest | 25 | 14 | 7 | 4 | 3 | 30:23 | +7 | W W D L W |
3
|
Kjellerup | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 21:15 | +6 | L D D W L |
4
|
Ringkøbing | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 24:23 | +1 | W D D L L |
5
|
Aarhus Fremad | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 15:17 | -2 | L L W L W |
6
|
VSK Århus | 14 | 14 | 4 | 2 | 8 | 22:27 | -5 | W D L L L |
7
|
Lyseng | 13 | 14 | 3 | 4 | 7 | 16:24 | -8 | D D D W L |
8
|
Odder | 7 | 14 | 4 | 1 | 9 | 21:32 | -11 | L L L W W |
Legends:
Promotion Group
Relegation Round
Points corrections:
Odder: -6
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Jammerbugt | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 18:7 | +11 | D W W W W |
2 (3) | Kjellerup | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 14:6 | +8 | L W W W W |
3 (2) | Sydvest | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 16:7 | +9 | W D W W W |
4 (4) | Ringkøbing | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 15:9 | +6 | W D W D W |
5 (5) | Aarhus Fremad | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 10:7 | +3 | L W W L D |
6 (8) | Odder | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 11:11 | 0 | L W W L W |
7 (6) | VSK Århus | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 12:12 | 0 | D L L W L |
8 (7) | Lyseng | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 9:12 | -3 | D W L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Jammerbugt | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 9:8 | +1 | W W L L L |
2 (2) | Sydvest | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 14:16 | -2 | W L W W L |
3 (3) | Kjellerup | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 7:9 | -2 | D D L W L |
4 (7) | Lyseng | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 7:12 | -5 | D D L D L |
5 (5) | Aarhus Fremad | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 5:10 | -5 | L L L L W |
6 (6) | VSK Århus | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 10:15 | -5 | W L L W L |
7 (4) | Ringkøbing | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 9:14 | -5 | D L L W L |
8 (8) | Odder | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 10:21 | -11 | L L W L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Middelfart | 25 | 14 | 8 | 1 | 5 | 28:18 | +10 | D W L W L |
2
|
Avarta | 25 | 14 | 7 | 4 | 3 | 28:21 | +7 | D D W L W |
3
|
Marienlyst | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 25:16 | +9 | L D L D W |
4
|
Kolding | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 20:18 | +2 | W D L D W |
5
|
HIK | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 26:25 | +1 | D W W D L |
6
|
Dalum | 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 24:23 | +1 | W L W D D |
7
|
Greve | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 22:27 | -5 | D D W D D |
8
|
Næsby | 2 | 14 | 0 | 2 | 12 | 13:38 | -25 | L L L D L |
Legends:
Promotion Group
Relegation Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Middelfart | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 19:7 | +12 | W W L W W |
2 (4) | Kolding | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 13:8 | +5 | W L W W D |
3 (5) | HIK | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 16:9 | +7 | D D W W W |
4 (2) | Avarta | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 12:8 | +4 | D W L L W |
5 (3) | Marienlyst | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 14:8 | +6 | D L W D L |
6 (7) | Greve | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 12:9 | +3 | D W D L W |
7 (6) | Dalum | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 12:13 | -1 | L D L L W |
8 (8) | Næsby | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 6:20 | -14 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Marienlyst | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 11:8 | +3 | L D W W L |
2 (2) | Avarta | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 16:13 | +3 | D W L W D |
3 (6) | Dalum | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 12:10 | +2 | W W D L W |
4 (5) | HIK | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 10:16 | -6 | W W L W L |
5 (4) | Kolding | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 7:10 | -3 | D D L W L |
6 (1) | Middelfart | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 9:11 | -2 | D L L W W |
7 (7) | Greve | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 10:18 | -8 | D D W L L |
8 (8) | Næsby | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 7:18 | -11 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Hvidovre | 35 | 14 | 11 | 2 | 1 | 40:15 | +25 | L W D W W |
2
|
Næstved | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 26:20 | +6 | D D W W W |
3
|
Skovshoved | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 28:25 | +3 | D L L L W |
4
|
Frem | 20 | 14 | 5 | 5 | 4 | 29:26 | +3 | D L W W L |
5
|
B 93 | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 24:26 | -2 | W W L L W |
6
|
AB | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 21:23 | -2 | D D W L L |
7
|
Brønshøj | 13 | 14 | 4 | 1 | 9 | 14:30 | -16 | D W L L L |
8
|
Hillerød | 10 | 14 | 2 | 4 | 8 | 18:35 | -17 | D L D W L |
Legends:
Promotion Group
Relegation Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hvidovre | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 22:6 | +16 | W D W W W |
2 (5) | B 93 | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 16:12 | +4 | W L W D L |
3 (2) | Næstved | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 13:9 | +4 | D W W L W |
4 (6) | AB | 10 | 7 | 2 | 4 | 1 | 12:8 | +4 | D W D D L |
5 (3) | Skovshoved | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 14:12 | +2 | L L W W W |
6 (4) | Frem | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 17:15 | +2 | D W W D L |
7 (7) | Brønshøj | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 8:14 | -6 | W L W L L |
8 (8) | Hillerød | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 10:12 | -2 | D W D W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hvidovre | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 18:9 | +9 | L W W W W |
2 (2) | Næstved | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 13:11 | +2 | D W L D W |
3 (3) | Skovshoved | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 14:13 | +1 | D L L D W |
4 (4) | Frem | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 12:11 | +1 | L W L D W |
5 (5) | B 93 | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 8:14 | -6 | W L D L D |
6 (6) | AB | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 9:15 | -6 | D L L L L |
7 (7) | Brønshøj | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 6:16 | -10 | D L L L L |
8 (8) | Hillerød | 2 | 7 | 0 | 2 | 5 | 8:23 | -15 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
HIK | 51 | 16 | 12 | 2 | 2 | 38:20 | +18 | L W W W L |
2
|
AB | 38 | 16 | 7 | 7 | 2 | 27:17 | +10 | L W L D D |
3
|
Aarhus Fremad | 37 | 16 | 7 | 3 | 6 | 23:26 | -3 | D W L W L |
4
|
B 93 | 35 | 16 | 7 | 4 | 5 | 28:22 | +6 | D L W W W |
5
|
Hillerød | 34 | 16 | 9 | 1 | 6 | 41:26 | +15 | W L L L W |
6
|
Brønshøj | 32 | 16 | 5 | 8 | 3 | 34:23 | +11 | W W W D W |
7
|
Dalum | 30 | 16 | 6 | 2 | 8 | 18:26 | -8 | W L W L L |
8
|
Odder | 30 | 16 | 4 | 5 | 7 | 20:30 | -10 | L L L W D |
9
|
Greve | 28 | 16 | 4 | 5 | 7 | 28:32 | -4 | L W W D W |
10
|
Næsby | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 36:29 | +7 | W L W D W |
11
|
VSK Århus | 22 | 16 | 4 | 4 | 8 | 27:35 | -8 | W W L L L |
12
|
Lyseng | 5 | 16 | 0 | 2 | 14 | 8:42 | -34 | L L L L L |
Legends:
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | HIK | 22 | 8 | 7 | 1 | 0 | 23:9 | +14 | W W W W W |
2 (5) | Hillerød | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 23:9 | +14 | W L W W W |
3 (10) | Næsby | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 19:11 | +8 | W W W D L |
4 (6) | Brønshøj | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 20:9 | +11 | W W D W W |
5 (3) | Aarhus Fremad | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 14:9 | +5 | W W L W W |
6 (9) | Greve | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 26:14 | +12 | W W W L D |
7 (4) | B 93 | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 13:10 | +3 | D W W D W |
8 (2) | AB | 14 | 8 | 3 | 5 | 0 | 11:8 | +3 | W D D D D |
9 (7) | Dalum | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 11:10 | +1 | L W W L W |
10 (11) | VSK Århus | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 17:19 | -2 | W L D L W |
11 (8) | Odder | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 7:16 | -9 | L L D L L |
12 (12) | Lyseng | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 1:19 | -18 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | HIK | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 15:11 | +4 | L W L W D |
2 (2) | AB | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 16:9 | +7 | L L D W W |
3 (4) | B 93 | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 15:12 | +3 | L W W W L |
4 (5) | Hillerød | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 18:17 | +1 | L L W W W |
5 (10) | Næsby | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 17:18 | -1 | L W D L L |
6 (8) | Odder | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 13:14 | -1 | L W L D D |
7 (3) | Aarhus Fremad | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 9:17 | -8 | D L L D L |
8 (6) | Brønshøj | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 14:14 | 0 | W D D L D |
9 (7) | Dalum | 6 | 8 | 2 | 0 | 6 | 7:16 | -9 | W L L L L |
10 (11) | VSK Århus | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 10:16 | -6 | W L L L L |
11 (9) | Greve | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 2:18 | -16 | L D D L D |
12 (12) | Lyseng | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 7:23 | -16 | L L L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Hvidovre | 54 | 16 | 11 | 3 | 2 | 42:14 | +28 | W W W D W |
2
|
Næstved | 46 | 16 | 11 | 4 | 1 | 34:11 | +23 | D W W W D |
3
|
Jammerbugt | 38 | 16 | 9 | 4 | 3 | 25:16 | +9 | W L W W W |
4
|
Avarta | 37 | 16 | 3 | 4 | 9 | 20:32 | -12 | L D L L L |
5
|
Kjellerup | 34 | 16 | 6 | 3 | 7 | 23:30 | -7 | W L L L D |
6
|
Kolding | 33 | 16 | 7 | 4 | 5 | 20:19 | +1 | W L W D L |
7
|
Middelfart | 30 | 16 | 6 | 6 | 4 | 29:25 | +4 | W L L W L |
8
|
Frem | 29 | 16 | 6 | 3 | 7 | 23:19 | +4 | L W L D W |
9
|
Marienlyst | 27 | 16 | 4 | 3 | 9 | 19:36 | -17 | D W W D L |
10
|
Skovshoved | 26 | 16 | 7 | 1 | 8 | 24:19 | +5 | L L L W W |
11
|
Ringkøbing | 22 | 16 | 4 | 3 | 9 | 22:34 | -12 | L D W L W |
12
|
Sydvest | 14 | 16 | 1 | 4 | 11 | 12:38 | -26 | L W L L L |
Legends:
Promotion
Points corrections:
Hvidovre: +18
Næstved: +9
Jammerbugt: +7
Avarta: +24
Kjellerup: +13
Kolding: +8
Middelfart: +6
Frem: +8
Marienlyst: +12
Skovshoved: +4
Ringkøbing: +7
Sydvest: +7
Næstved: +9
Jammerbugt: +7
Avarta: +24
Kjellerup: +13
Kolding: +8
Middelfart: +6
Frem: +8
Marienlyst: +12
Skovshoved: +4
Ringkøbing: +7
Sydvest: +7
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hvidovre | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 23:8 | +15 | W W W W W |
2 (2) | Næstved | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 15:3 | +12 | D W D W W |
3 (3) | Jammerbugt | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 12:7 | +5 | W W W L W |
4 (6) | Kolding | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 12:7 | +5 | L D W W D |
5 (7) | Middelfart | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 18:10 | +8 | W W D D L |
6 (8) | Frem | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 9:7 | +2 | W D W L W |
7 (10) | Skovshoved | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 12:9 | +3 | L W W L L |
8 (5) | Kjellerup | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 12:15 | -3 | W L W W L |
9 (4) | Avarta | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 12:13 | -1 | D L D L L |
10 (9) | Marienlyst | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 11:20 | -9 | W W L L L |
11 (11) | Ringkøbing | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 11:19 | -8 | L W L L W |
12 (12) | Sydvest | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 9:19 | -10 | W L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Næstved | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 19:8 | +11 | W W W W W |
2 (1) | Hvidovre | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 19:6 | +13 | W D L W W |
3 (3) | Jammerbugt | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 13:9 | +4 | L W D W W |
4 (7) | Middelfart | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 11:15 | -4 | L L L W W |
5 (10) | Skovshoved | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 12:10 | +2 | L L W L W |
6 (6) | Kolding | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 8:12 | -4 | W W L L W |
7 (5) | Kjellerup | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 11:15 | -4 | L L D W W |
8 (8) | Frem | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 14:12 | +2 | L L W D D |
9 (11) | Ringkøbing | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 11:15 | -4 | D L W L L |
10 (9) | Marienlyst | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 8:16 | -8 | D D L L L |
11 (4) | Avarta | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 8:19 | -11 | L L L D L |
12 (12) | Sydvest | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 3:19 | -16 | L L L L L |