Denmark Series
0
100%
Results
Gameweek 14 (Relegation Round)
17.0612:00
AaB II
Nørresundby
3
1
FT
17.0612:00
Slagelse B&I
Allerød
1
5
FT
Gameweek 14 (Promotion Round)
17.0612:00
Vejgaard B
Ringkøbing
3
0
FT
17.0612:00
Marienlyst
Odder
5
0
FT
17.0612:00
Holbæk B&I
Frederikssund
3
4
FT
Gameweek 14 (Relegation Round)
17.0612:00
Gørslev Idrætsforening
Herstedøster
4
2
FT
17.0612:00
Tårnby FF
Greve
1
2
FT
Tables
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Avarta | 40 | 18 | 12 | 4 | 2 | 39:16 | +23 | W W L W W |
2
|
Frederikssund | 37 | 18 | 12 | 1 | 5 | 34:16 | +18 | L W W W L |
3
|
LSF | 26 | 18 | 8 | 2 | 8 | 34:33 | +1 | W D L L L |
4
|
BK Skjold | 25 | 18 | 6 | 7 | 5 | 23:22 | +1 | D D W W L |
5
|
Næstved IF | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 37:39 | -2 | W L W L W |
6
|
Allerød | 24 | 18 | 7 | 3 | 8 | 32:27 | +5 | L L L W W |
7
|
Slagelse B&I | 22 | 17 | 7 | 1 | 9 | 32:34 | -2 | W W L L W |
8
|
Herlev | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 28:39 | -11 | D D L L W |
9
|
VB 1968 | 18 | 17 | 5 | 3 | 9 | 25:36 | -11 | L D W W L |
10
|
KFUM | 14 | 18 | 3 | 5 | 10 | 18:40 | -22 | L L W L L |
Legends:
Promotion Group
Relegation Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Frederikssund | 24 | 9 | 8 | 0 | 1 | 21:6 | +15 | W W W W W |
2 (5) | Næstved IF | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 22:15 | +7 | W W W W D |
3 (1) | Avarta | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 24:13 | +11 | W L W D W |
4 (4) | BK Skjold | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 14:9 | +5 | D W W D W |
5 (3) | LSF | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 17:12 | +5 | W L L W W |
6 (6) | Allerød | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 17:14 | +3 | L W D W L |
7 (9) | VB 1968 | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 11:12 | -1 | D W L W L |
8 (7) | Slagelse B&I | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 15:17 | -2 | W L L D W |
9 (10) | KFUM | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 10:18 | -8 | L W L D L |
10 (8) | Herlev | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 14:21 | -7 | D L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Avarta | 23 | 9 | 7 | 2 | 0 | 15:3 | +12 | W W D D W |
2 (2) | Frederikssund | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 13:10 | +3 | L W L W L |
3 (6) | Allerød | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 15:13 | +2 | L L W W L |
4 (7) | Slagelse B&I | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 17:17 | 0 | W L W L L |
5 (3) | LSF | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 17:21 | -4 | D L D W L |
6 (8) | Herlev | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 14:18 | -4 | D L W L D |
7 (4) | BK Skjold | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 9:13 | -4 | D L D L W |
8 (9) | VB 1968 | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 14:24 | -10 | L W L D W |
9 (5) | Næstved IF | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 15:24 | -9 | L L L D W |
10 (10) | KFUM | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 8:22 | -14 | L L W L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Brønshøj | 38 | 18 | 11 | 5 | 2 | 51:27 | +24 | D W W D W |
2
|
Holbæk B&I | 36 | 18 | 10 | 6 | 2 | 42:19 | +23 | W W W W W |
3
|
Karlslunde | 36 | 18 | 11 | 3 | 4 | 33:27 | +6 | L W D W W |
4
|
Tårnby FF | 29 | 18 | 8 | 5 | 5 | 28:18 | +10 | W W L L L |
5
|
Greve | 27 | 18 | 7 | 6 | 5 | 31:21 | +10 | W L D D L |
6
|
KFUM Roskilde | 24 | 18 | 6 | 6 | 6 | 29:28 | +1 | D L D D W |
7
|
Gørslev Idrætsforening | 18 | 18 | 5 | 3 | 10 | 21:33 | -12 | L W D D L |
8
|
GVI | 14 | 18 | 3 | 5 | 10 | 25:42 | -17 | L L L L L |
9
|
B 1908 | 13 | 18 | 2 | 7 | 9 | 26:38 | -12 | D L D D W |
10
|
Herstedøster | 9 | 18 | 1 | 6 | 11 | 26:59 | -33 | D L D D L |
Legends:
Promotion Group
Relegation Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Brønshøj | 23 | 9 | 7 | 2 | 0 | 30:12 | +18 | D W W W D |
2 (2) | Holbæk B&I | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 21:6 | +15 | W W W L L |
3 (4) | Tårnby FF | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 17:8 | +9 | W W L W W |
4 (3) | Karlslunde | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 20:16 | +4 | W D W W L |
5 (5) | Greve | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 16:10 | +6 | W D L W L |
6 (6) | KFUM Roskilde | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 14:14 | 0 | D D W L L |
7 (8) | GVI | 11 | 9 | 2 | 5 | 2 | 17:17 | 0 | L L D D D |
8 (7) | Gørslev Idrætsforening | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 12:16 | -4 | D D L W L |
9 (9) | B 1908 | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 13:15 | -2 | L W W L L |
10 (10) | Herstedøster | 4 | 9 | 0 | 4 | 5 | 12:26 | -14 | L D D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Karlslunde | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 13:11 | +2 | L W D W W |
2 (2) | Holbæk B&I | 17 | 9 | 4 | 5 | 0 | 21:13 | +8 | W W W D D |
3 (1) | Brønshøj | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 21:15 | +6 | W D L W W |
4 (5) | Greve | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 15:11 | +4 | L D W W D |
5 (6) | KFUM Roskilde | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 15:14 | +1 | L D W L W |
6 (4) | Tårnby FF | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 11:10 | +1 | L L D W W |
7 (7) | Gørslev Idrætsforening | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 9:17 | -8 | L W L L D |
8 (9) | B 1908 | 5 | 9 | 0 | 5 | 4 | 13:23 | -10 | D D D L L |
9 (10) | Herstedøster | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 14:33 | -19 | D D L L L |
10 (8) | GVI | 3 | 9 | 1 | 0 | 8 | 8:25 | -17 | L L L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Vejgaard B | 42 | 17 | 13 | 3 | 1 | 47:16 | +31 | D W W W W |
2
|
Odder | 40 | 18 | 12 | 4 | 2 | 42:20 | +22 | W D W W D |
3
|
AaB II | 36 | 18 | 10 | 6 | 2 | 35:18 | +17 | D W W L W |
4
|
Viby IF | 30 | 18 | 9 | 3 | 6 | 46:28 | +18 | L D W W L |
5
|
Aarhus Fremad II | 28 | 17 | 8 | 4 | 5 | 37:18 | +19 | W W L W L |
6
|
Nørresundby | 21 | 18 | 6 | 3 | 9 | 30:37 | -7 | W L L W W |
7
|
VRI | 18 | 18 | 4 | 6 | 8 | 24:33 | -9 | L L L L D |
8
|
ASA Aarhus | 17 | 18 | 4 | 5 | 9 | 36:45 | -9 | W W L L L |
9
|
Kjellerup | 12 | 18 | 4 | 0 | 14 | 21:64 | -43 | L L W L W |
10
|
FC Djursland | 5 | 18 | 1 | 2 | 15 | 17:56 | -39 | L L L L L |
Legends:
Promotion Group
Relegation Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Odder | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 22:8 | +14 | W W D W W |
2 (1) | Vejgaard B | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 25:11 | +14 | D W W L W |
3 (4) | Viby IF | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 21:11 | +10 | D L W W W |
4 (3) | AaB II | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 20:9 | +11 | W L W D D |
5 (5) | Aarhus Fremad II | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:10 | +7 | W L L D L |
6 (7) | VRI | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 12:16 | -4 | L L L W L |
7 (8) | ASA Aarhus | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 17:20 | -3 | W L D L D |
8 (6) | Nørresundby | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 14:22 | -8 | L W L L L |
9 (9) | Kjellerup | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 13:28 | -15 | L W L W L |
10 (10) | FC Djursland | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 9:30 | -21 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Vejgaard B | 23 | 9 | 7 | 2 | 0 | 22:5 | +17 | W W W W D |
2 (2) | Odder | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 20:12 | +8 | D W W W W |
3 (3) | AaB II | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 15:9 | +6 | D W W W W |
4 (5) | Aarhus Fremad II | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 20:8 | +12 | W W W W L |
5 (6) | Nørresundby | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 16:15 | +1 | W L W D W |
6 (4) | Viby IF | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 25:17 | +8 | L W W L L |
7 (8) | ASA Aarhus | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 19:25 | -6 | W L L D L |
8 (7) | VRI | 7 | 9 | 1 | 4 | 4 | 12:17 | -5 | L D D L L |
9 (9) | Kjellerup | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 8:36 | -28 | L W L L L |
10 (10) | FC Djursland | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 8:26 | -18 | L L L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Marienlyst | 38 | 18 | 12 | 2 | 4 | 42:24 | +18 | W W W W W |
2
|
Ringkøbing | 36 | 18 | 11 | 3 | 4 | 49:28 | +21 | L W L W W |
3
|
Tarup-Paarup | 35 | 18 | 10 | 5 | 3 | 40:22 | +18 | W L L W L |
4
|
OKS | 28 | 18 | 7 | 7 | 4 | 30:24 | +6 | W L W W D |
5
|
Hedensted | 27 | 18 | 8 | 3 | 7 | 29:23 | +6 | L W W L W |
6
|
B 1909 | 21 | 18 | 5 | 6 | 7 | 24:24 | 0 | L L D L W |
7
|
Varde IF | 21 | 18 | 5 | 6 | 7 | 22:30 | -8 | W W D D L |
8
|
B 1913 | 18 | 18 | 4 | 6 | 8 | 20:29 | -9 | L D D D L |
9
|
Brabrand IF II | 15 | 18 | 3 | 6 | 9 | 22:38 | -16 | W L D L D |
10
|
Otterup B og IK | 7 | 18 | 1 | 4 | 13 | 16:52 | -36 | L D L L L |
Legends:
Promotion Group
Relegation Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Ringkøbing | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 34:13 | +21 | W W W W W |
2 (3) | Tarup-Paarup | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 22:9 | +13 | W L W W W |
3 (4) | OKS | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 19:9 | +10 | W W D D W |
4 (1) | Marienlyst | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 17:12 | +5 | W W W L D |
5 (5) | Hedensted | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 13:9 | +4 | W W W L L |
6 (7) | Varde IF | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 16:13 | +3 | W D D D D |
7 (8) | B 1913 | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 8:15 | -7 | L L L L W |
8 (6) | B 1909 | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 12:16 | -4 | L L D W L |
9 (9) | Brabrand IF II | 7 | 9 | 1 | 4 | 4 | 9:18 | -9 | L D L D D |
10 (10) | Otterup B og IK | 4 | 9 | 0 | 4 | 5 | 9:21 | -12 | D L L D D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Marienlyst | 21 | 9 | 7 | 0 | 2 | 25:12 | +13 | W W W W L |
2 (3) | Tarup-Paarup | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 18:13 | +5 | L L D D W |
3 (2) | Ringkøbing | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 15:15 | 0 | L L W W D |
4 (6) | B 1909 | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 12:8 | +4 | L D W W L |
5 (5) | Hedensted | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 16:14 | +2 | L L D W W |
6 (8) | B 1913 | 8 | 9 | 1 | 5 | 3 | 12:14 | -2 | L D D D D |
7 (4) | OKS | 8 | 9 | 1 | 5 | 3 | 11:15 | -4 | L W D D D |
8 (9) | Brabrand IF II | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 13:20 | -7 | W D L D L |
9 (7) | Varde IF | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 6:17 | -11 | W L W L D |
10 (10) | Otterup B og IK | 3 | 9 | 1 | 0 | 8 | 7:31 | -24 | L L L L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Greve | 56 | 14 | 9 | 2 | 3 | 18:17 | +1 | W L W W W |
2
|
Karlslunde | 54 | 14 | 5 | 3 | 6 | 22:17 | +5 | W L D L W |
3
|
Tårnby FF | 47 | 14 | 5 | 3 | 6 | 22:22 | 0 | L L L W L |
4
|
B 1908 | 43 | 14 | 9 | 3 | 2 | 22:17 | +5 | L W W D W |
5
|
KFUM Roskilde | 39 | 14 | 4 | 4 | 6 | 15:18 | -3 | L W D D L |
6
|
Gørslev Idrætsforening | 33 | 14 | 4 | 3 | 7 | 18:20 | -2 | W L D L W |
7
|
GVI | 27 | 14 | 3 | 4 | 7 | 14:21 | -7 | W W L W L |
8
|
Herstedøster | 26 | 14 | 5 | 2 | 7 | 28:27 | +1 | L W D L L |
Legends:
Relegation
Points corrections:
Greve: +27
Karlslunde: +36
Tårnby FF: +29
B 1908: +13
KFUM Roskilde: +23
Gørslev Idrætsforening: +18
GVI: +14
Herstedøster: +9
Karlslunde: +36
Tårnby FF: +29
B 1908: +13
KFUM Roskilde: +23
Gørslev Idrætsforening: +18
GVI: +14
Herstedøster: +9
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
LSF | 51 | 14 | 7 | 4 | 3 | 26:18 | +8 | W W D W L |
2
|
BK Skjold | 50 | 14 | 7 | 5 | 2 | 32:20 | +12 | D W W D W |
3
|
Allerød | 45 | 14 | 6 | 3 | 5 | 26:25 | +1 | W W L L D |
4
|
VB 1968 | 41 | 14 | 7 | 2 | 5 | 27:18 | +9 | D L W W W |
5
|
Næstved IF | 41 | 14 | 4 | 4 | 6 | 23:30 | -7 | L L L W D |
6
|
Herlev | 37 | 14 | 5 | 3 | 6 | 21:19 | +2 | W L L D W |
7
|
Slagelse B&I | 36 | 14 | 3 | 2 | 9 | 14:31 | -17 | L W W L L |
8
|
KFUM | 29 | 14 | 4 | 3 | 7 | 16:24 | -8 | L L D L L |
Legends:
Relegation
Points corrections:
LSF: +26
BK Skjold: +24
Allerød: +24
VB 1968: +18
Næstved IF: +25
Herlev: +19
Slagelse B&I: +25
KFUM: +14
BK Skjold: +24
Allerød: +24
VB 1968: +18
Næstved IF: +25
Herlev: +19
Slagelse B&I: +25
KFUM: +14
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
OKS | 62 | 14 | 11 | 1 | 2 | 38:17 | +21 | W W W W W |
2
|
Tarup-Paarup | 56 | 14 | 6 | 3 | 5 | 28:18 | +10 | W W W D W |
3
|
Hedensted | 53 | 14 | 8 | 2 | 4 | 30:18 | +12 | D L W W L |
4
|
Varde IF | 45 | 13 | 7 | 3 | 3 | 26:18 | +8 | W L L D W |
5
|
B 1909 | 36 | 14 | 3 | 6 | 5 | 18:26 | -8 | L D L L W |
6
|
B 1913 | 32 | 14 | 4 | 2 | 8 | 22:29 | -7 | D W W W L |
7
|
Brabrand IF II | 28 | 13 | 3 | 4 | 6 | 16:26 | -10 | L L L L L |
8
|
Otterup B og IK | 14 | 14 | 2 | 1 | 11 | 17:43 | -26 | L D L L L |
Legends:
Relegation
Points corrections:
OKS: +28
Tarup-Paarup: +35
Hedensted: +27
Varde IF: +21
B 1909: +21
B 1913: +18
Brabrand IF II: +15
Otterup B og IK: +7
Tarup-Paarup: +35
Hedensted: +27
Varde IF: +21
B 1909: +21
B 1913: +18
Brabrand IF II: +15
Otterup B og IK: +7
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Aarhus Fremad II | 65 | 14 | 12 | 1 | 1 | 43:9 | +34 | D W W W W |
2
|
AaB II | 55 | 14 | 5 | 4 | 5 | 25:29 | -4 | W L W L W |
3
|
Viby IF | 54 | 14 | 6 | 6 | 2 | 24:16 | +8 | L W D L W |
4
|
Nørresundby | 34 | 14 | 3 | 4 | 7 | 17:25 | -8 | L L L W D |
5
|
Kjellerup | 33 | 14 | 6 | 3 | 5 | 26:37 | -11 | D W D W L |
6
|
VRI | 30 | 14 | 3 | 3 | 8 | 18:26 | -8 | D L W L L |
7
|
ASA Aarhus | 27 | 14 | 2 | 4 | 8 | 14:25 | -11 | W L L W D |
8
|
FC Djursland | 22 | 14 | 4 | 5 | 5 | 28:28 | 0 | D W L L L |
Legends:
Relegation
Points corrections:
Aarhus Fremad II: +28
AaB II: +36
Viby IF: +30
Nørresundby: +21
Kjellerup: +12
VRI: +18
ASA Aarhus: +17
FC Djursland: +5
AaB II: +36
Viby IF: +30
Nørresundby: +21
Kjellerup: +12
VRI: +18
ASA Aarhus: +17
FC Djursland: +5
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | B 1908 | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 12:5 | +7 | W D W W D |
2 (1) | Greve | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 10:9 | +1 | L W W W W |
3 (8) | Herstedøster | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 17:9 | +8 | W L L W W |
4 (2) | Karlslunde | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 14:4 | +10 | W D W W D |
5 (3) | Tårnby FF | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 15:10 | +5 | L L W W L |
6 (6) | Gørslev Idrætsforening | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 9:11 | -2 | W L W L D |
7 (7) | GVI | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 9:11 | -2 | W L L D L |
8 (5) | KFUM Roskilde | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 6:8 | -2 | L D L D L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | BK Skjold | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 15:8 | +7 | D W D W W |
2 (3) | Allerød | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 12:8 | +4 | W L W W W |
3 (1) | LSF | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 14:7 | +7 | W D L L W |
4 (4) | VB 1968 | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 15:9 | +6 | L W W L L |
5 (6) | Herlev | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 15:9 | +6 | W D W W L |
6 (8) | KFUM | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 12:13 | -1 | L L D W L |
7 (5) | Næstved IF | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 14:12 | +2 | L L D D D |
8 (7) | Slagelse B&I | 3 | 7 | 1 | 0 | 6 | 4:18 | -14 | L W L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | OKS | 21 | 7 | 7 | 0 | 0 | 22:6 | +16 | W W W W W |
2 (3) | Hedensted | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 19:6 | +13 | D W W W L |
3 (4) | Varde IF | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:10 | +6 | W L W W W |
4 (2) | Tarup-Paarup | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 12:9 | +3 | W D L D D |
5 (7) | Brabrand IF II | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 10:14 | -4 | L L W D D |
6 (5) | B 1909 | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 9:14 | -5 | L L W D W |
7 (6) | B 1913 | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 9:12 | -3 | W W D L L |
8 (8) | Otterup B og IK | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 7:20 | -13 | D L L L L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Aarhus Fremad II | 21 | 7 | 7 | 0 | 0 | 27:3 | +24 | W W W W W |
2 (5) | Kjellerup | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 14:14 | 0 | D W W W L |
3 (2) | AaB II | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 12:7 | +5 | W L W W D |
4 (3) | Viby IF | 10 | 7 | 2 | 4 | 1 | 12:11 | +1 | L D W D D |
5 (8) | FC Djursland | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 12:12 | 0 | W L D D W |
6 (6) | VRI | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 11:11 | 0 | D W W D L |
7 (4) | Nørresundby | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 10:15 | -5 | L L L W L |
8 (7) | ASA Aarhus | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 9:15 | -6 | L W D L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Greve | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 8:8 | 0 | W W L D W |
2 (4) | B 1908 | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 10:12 | -2 | L W W L W |
3 (5) | KFUM Roskilde | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 9:10 | -1 | W D L L W |
4 (6) | Gørslev Idrætsforening | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 9:9 | 0 | L D W L L |
5 (7) | GVI | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 5:10 | -5 | W W L D L |
6 (3) | Tårnby FF | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 7:12 | -5 | L W L D L |
7 (2) | Karlslunde | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 8:13 | -5 | L L W L D |
8 (8) | Herstedøster | 2 | 7 | 0 | 2 | 5 | 11:18 | -7 | L D L L D |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | LSF | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 12:11 | +1 | W W D L W |
2 (2) | BK Skjold | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 17:12 | +5 | W D W D W |
3 (4) | VB 1968 | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 12:9 | +3 | D W L W W |
4 (7) | Slagelse B&I | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 10:13 | -3 | W L D L W |
5 (3) | Allerød | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 14:17 | -3 | W L D W L |
6 (5) | Næstved IF | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 9:18 | -9 | L W L W L |
7 (6) | Herlev | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 6:10 | -4 | L L W W L |
8 (8) | KFUM | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 4:11 | -7 | L D L L L |
Group 3
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | OKS | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 16:11 | +5 | W W W W L |
2 (2) | Tarup-Paarup | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 16:9 | +7 | W W W W L |
3 (3) | Hedensted | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 11:12 | -1 | L W L L W |
4 (4) | Varde IF | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 10:8 | +2 | L D D W W |
5 (5) | B 1909 | 7 | 7 | 1 | 4 | 2 | 9:12 | -3 | D L D D W |
6 (6) | B 1913 | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 13:17 | -4 | D W L L L |
7 (7) | Brabrand IF II | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 6:12 | -6 | L L L W L |
8 (8) | Otterup B og IK | 3 | 7 | 1 | 0 | 6 | 10:23 | -13 | L L L L L |
Group 4
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Aarhus Fremad II | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:6 | +10 | D W W L W |
2 (3) | Viby IF | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 12:5 | +7 | W L D W W |
3 (8) | FC Djursland | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 16:16 | 0 | D L L W D |
4 (4) | Nørresundby | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 7:10 | -3 | L W D L D |
5 (5) | Kjellerup | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 12:23 | -11 | W D L L L |
6 (2) | AaB II | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 13:22 | -9 | L L D W L |
7 (7) | ASA Aarhus | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 5:10 | -5 | W L L D L |
8 (6) | VRI | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 7:15 | -8 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Holbæk B&I | 30 | 14 | 8 | 3 | 3 | 26:13 | +13 | L W W W W |
2
|
Vejgaard B | 30 | 14 | 8 | 3 | 3 | 22:9 | +13 | W D W L L |
3
|
Avarta | 26 | 14 | 6 | 5 | 3 | 16:11 | +5 | W D L W L |
4
|
Marienlyst | 23 | 14 | 6 | 2 | 6 | 23:21 | +2 | W L L L W |
5
|
Frederikssund | 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 18:32 | -14 | W W L W L |
6
|
Brønshøj | 15 | 14 | 3 | 6 | 5 | 12:12 | 0 | L D L L L |
7
|
Odder | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 17:25 | -8 | L D W D W |
8
|
Ringkøbing | 11 | 14 | 3 | 2 | 9 | 20:31 | -11 | L L W D W |
Legends:
Promotion
Points corrections:
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Avarta | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 8:1 | +7 | D W W D D |
2 (2) | Vejgaard B | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 11:5 | +6 | W L W W D |
3 (1) | Holbæk B&I | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 13:8 | +5 | L W W W L |
4 (7) | Odder | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 11:8 | +3 | D W W L L |
5 (4) | Marienlyst | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 12:10 | +2 | W L W W D |
6 (5) | Frederikssund | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 10:16 | -6 | W W L L W |
7 (6) | Brønshøj | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 7:6 | +1 | L L L W W |
8 (8) | Ringkøbing | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 12:16 | -4 | L D D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Holbæk B&I | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 13:5 | +8 | W W W W L |
2 (2) | Vejgaard B | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 11:4 | +7 | D W L W W |
3 (4) | Marienlyst | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 11:11 | 0 | L L L L W |
4 (3) | Avarta | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 8:10 | -2 | W L L W L |
5 (6) | Brønshøj | 6 | 7 | 0 | 6 | 1 | 5:6 | -1 | D L D D D |
6 (8) | Ringkøbing | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 8:15 | -7 | L W W L L |
7 (5) | Frederikssund | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 8:16 | -8 | W L L L W |
8 (7) | Odder | 3 | 7 | 0 | 3 | 4 | 6:17 | -11 | L D L L D |