Europe UEFA Europa Conference League

87%
0
100%

Results

Gameweek 3 (Group Stage)

Upcoming matches

Gameweek 4 (Group Stage)

Tables

Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1
Maccabi Tel Aviv 7 3 2 1 0 10:2 +8 W D W
2
LASK 7 3 2 1 0 6:1 +5 W D W
3
HJK 3 3 1 0 2 4:9 -5 L W L
4
Alashkert 0 3 0 0 3 3:11 -8 L L L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1
Gent 9 3 3 0 0 4:0 +4 W W W
2
Partizan 6 3 2 0 1 4:1 +3 L W W
3
Flora 1 3 0 1 2 2:5 -3 D L L
4
Anorthosis 1 3 0 1 2 2:6 -4 D L L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1
Bodø / Glimt 7 3 2 1 0 9:2 +7 W D W
2
Roma 6 3 2 0 1 9:7 +2 L W W
3
Zorya 3 3 1 0 2 2:6 -4 W L L
4
CSKA Sofia 1 3 0 1 2 1:6 -5 L D L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1
AZ 7 3 2 1 0 4:2 +2 W W D
2
Jablonec 4 3 1 1 1 3:3 0 D L W
3
Randers 3 3 0 3 0 5:5 0 D D D
4
CFR Cluj 1 3 0 1 2 1:3 -2 L D L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1
Feyenoord 7 3 2 1 0 5:2 +3 W W D
2
Maccabi Haifa 4 3 1 1 1 1:3 -2 W L D
3
Union Berlin 3 3 1 0 2 5:6 -1 L W L
4
Slavia Praha 3 3 1 0 2 4:4 0 L L W
Legends:

8th Finals
Play-off
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1
PAOK 7 3 2 1 0 5:2 +3 W D W
2
Copenhagen 6 3 2 0 1 7:4 +3 L W W
3
Slovan Bratislava 4 3 1 1 1 4:4 0 W D L
4
Lincoln Red Imps 0 3 0 0 3 1:7 -6 L L L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1
Rennes 7 3 2 1 0 6:4 +2 W W D
2
Vitesse 6 3 2 0 1 4:2 +2 W L W
3
Tottenham Hotspur 4 3 1 1 1 7:4 +3 L W D
4
Mura 0 3 0 0 3 2:9 -7 L L L
Legends:

8th Finals
Play-off
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1
Basel 7 3 2 1 0 7:3 +4 W W D
2
Qarabag 7 3 2 1 0 6:2 +4 W W D
3
Kairat 1 3 0 1 2 3:6 -3 L L D
4
Omonia Nicosia 1 3 0 1 2 2:7 -5 L L D
Legends:

8th Finals
Play-off
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Maccabi Tel Aviv 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 (2) LASK 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (4) Alashkert 0 2 0 0 2 2:7 -5 L L
4 (3) HJK 0 2 0 0 2 0:7 -7 L L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Gent 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (2) Partizan 3 2 1 0 1 2:1 +1 L W
3 (4) Anorthosis 1 2 0 1 1 2:4 -2 D L
4 (3) Flora 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Bodø / Glimt 6 2 2 0 0 9:2 +7 W W
2 (2) Roma 3 1 1 0 0 5:1 +4 W
3 (4) CSKA Sofia 1 2 0 1 1 0:1 -1 L D
4 (3) Zorya 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Jablonec 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
2 (1) AZ 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (3) Randers 1 1 0 1 0 2:2 0 D
4 (4) CFR Cluj 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Feyenoord 6 2 2 0 0 5:2 +3 W W
2 (2) Maccabi Haifa 4 2 1 1 0 1:0 +1 W D
3 (4) Slavia Praha 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
4 (3) Union Berlin 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Copenhagen 3 2 1 0 1 4:3 +1 L W
2 (3) Slovan Bratislava 3 2 1 0 1 3:3 0 W L
3 (1) PAOK 1 1 0 1 0 1:1 0 D
4 (4) Lincoln Red Imps 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Tottenham Hotspur 3 1 1 0 0 5:1 +4 W
2 (2) Vitesse 3 2 1 0 1 2:2 0 W L
3 (1) Rennes 1 1 0 1 0 2:2 0 D
4 (4) Mura 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Basel 6 2 2 0 0 7:3 +4 W W
2 (2) Qarabag 4 2 1 1 0 2:1 +1 W D
3 (3) Kairat 1 1 0 1 0 0:0 0 D
4 (4) Omonia Nicosia 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) LASK 6 2 2 0 0 5:0 +5 W W
2 (1) Maccabi Tel Aviv 4 2 1 1 0 6:1 +5 W D
3 (3) HJK 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
4 (4) Alashkert 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Gent 6 2 2 0 0 2:0 +2 W W
2 (2) Partizan 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (3) Flora 1 2 0 1 1 2:4 -2 D L
4 (4) Anorthosis 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Zorya 3 2 1 0 1 2:3 -1 W L
2 (2) Roma 3 2 1 0 1 4:6 -2 L W
3 (1) Bodø / Glimt 1 1 0 1 0 0:0 0 D
4 (4) CSKA Sofia 0 1 0 0 1 1:5 -4 L
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) AZ 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
2 (3) Randers 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
3 (2) Jablonec 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
4 (4) CFR Cluj 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Feyenoord 1 1 0 1 0 0:0 0 D
2 (4) Slavia Praha 0 2 0 0 2 1:3 -2 L L
3 (2) Maccabi Haifa 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
4 (3) Union Berlin 0 2 0 0 2 2:6 -4 L L
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) PAOK 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
2 (2) Copenhagen 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
3 (3) Slovan Bratislava 1 1 0 1 0 1:1 0 D
4 (4) Lincoln Red Imps 0 2 0 0 2 1:5 -4 L L
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Rennes 6 2 2 0 0 4:2 +2 W W
2 (2) Vitesse 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (3) Tottenham Hotspur 1 2 0 1 1 2:3 -1 L D
4 (4) Mura 0 1 0 0 1 1:5 -4 L
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Qarabag 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 (1) Basel 1 1 0 1 0 0:0 0 D
3 (4) Omonia Nicosia 1 2 0 1 1 1:3 -2 L D
4 (3) Kairat 0 2 0 0 2 3:6 -3 L L

Top scorers

UEFA Europa Conference League 2021/2022 live scores, results and tables

In this section you can find UEFA Europa Conference League 2021/2022 football live scores, results, tables and more. If you are looking for any other competition (First Division, Second Division, Third Division, Cup or Supercup), fell free to check our main menu. At LiveFootball.info you can find football scores and results from all over the world.