France National 2

29%
0
100%

Results

Gameweek 9 (Group B)
Gameweek 9 (Group A)
Gameweek 9 (Group D)
Gameweek 9 (Group B)
Gameweek 9 (Group D)

Upcoming matches

Gameweek 10 (Group A)
Gameweek 10 (Group B)
Gameweek 10 (Group C)
Gameweek 10 (Group D)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Angoulême 19 9 6 1 2 14:8 +6 L W W W W
2
Canet Roussillon 18 9 5 3 1 11:7 +4 W D W D W
3
Bergerac 17 9 5 2 2 12:6 +6 D W W W L
4
Andrézieux 16 8 5 1 2 13:7 +6 W D L W W
5
Moulins Yzeure Foot 16 9 4 4 1 8:3 +5 L W D D D
6
Béziers 15 9 4 3 2 9:8 +1 D L W W W
7
Le Puy Foot 14 9 4 2 3 10:6 +4 L W L D W
8
Nantes II 13 8 3 4 1 11:8 +3 D D W D W
9
Trélissac 13 9 4 1 4 9:10 -1 W W D W L
10
Angers SCO II 12 9 3 3 3 10:9 +1 W D W D L
11
No team logo Bourges Foot 18 11 9 3 2 4 8:7 +1 W L W L D
12
Colomiers 11 9 3 2 4 7:8 -1 L L L W W
13
Les Herbiers 10 9 2 4 3 11:13 -2 D L D L L
14
Montpellier II 5 9 1 2 6 8:13 -5 W L L D L
15
Chamalières 5 9 1 2 6 8:17 -9 L L L D L
16
Stade Montois 0 9 0 0 9 7:26 -19 L L L L L
Legends:

Promotion
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Canet Roussillon 15 5 5 0 0 9:3 +6 W W W W W
2 (6) Béziers 10 4 3 1 0 8:4 +4 D W W W
3 (1) Angoulême 10 5 3 1 1 8:4 +4 L W W W D
4 (4) Andrézieux 10 5 3 1 1 8:5 +3 D L W W W
5 (3) Bergerac 9 4 3 0 1 7:2 +5 W W W L
6 (7) Le Puy Foot 8 4 2 2 0 7:1 +6 W D W D
7 (8) Nantes II 8 4 2 2 0 3:1 +2 D D W W
8 (11) No team logo Bourges Foot 18 7 4 2 1 1 5:2 +3 W L W D
9 (10) Angers SCO II 7 4 2 1 1 4:1 +3 W L W D
10 (9) Trélissac 7 5 2 1 2 6:5 +1 W D L W L
11 (13) Les Herbiers 6 4 2 0 2 6:7 -1 L L W W
12 (12) Colomiers 4 5 1 1 3 4:6 -2 L L W D L
13 (5) Moulins Yzeure Foot 3 4 0 3 1 1:2 -1 L D D D
14 (14) Montpellier II 2 5 0 2 3 4:7 -3 L D L L D
15 (15) Chamalières 2 5 0 2 3 5:9 -4 L D L L D
16 (16) Stade Montois 0 4 0 0 4 2:10 -8 L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) Moulins Yzeure Foot 13 5 4 1 0 7:1 +6 W D W W W
2 (1) Angoulême 9 4 3 0 1 6:4 +2 W W L W
3 (3) Bergerac 8 5 2 2 1 5:4 +1 D W L W D
4 (12) Colomiers 7 4 2 1 1 3:2 +1 L W W D
5 (4) Andrézieux 6 3 2 0 1 5:2 +3 W W L
6 (9) Trélissac 6 4 2 0 2 3:5 -2 W W L L
7 (7) Le Puy Foot 6 5 2 0 3 3:5 -2 L L W L W
8 (8) Nantes II 5 4 1 2 1 8:7 +1 W D L D
9 (10) Angers SCO II 5 5 1 2 2 6:8 -2 W D D L L
10 (6) Béziers 5 5 1 2 2 1:4 -3 L W L D D
11 (13) Les Herbiers 4 5 0 4 1 5:6 -1 D D L D D
12 (11) No team logo Bourges Foot 18 4 5 1 1 3 3:5 -2 L W D L L
13 (14) Montpellier II 3 4 1 0 3 4:6 -2 W L L L
14 (2) Canet Roussillon 3 4 0 3 1 2:4 -2 D D L D
15 (15) Chamalières 3 4 1 0 3 3:8 -5 L L L W
16 (16) Stade Montois 0 5 0 0 5 5:16 -11 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Louhans-Cuiseaux 18 9 5 3 1 14:7 +7 W L D W W
2
Monts d'Or Azergues 17 9 5 2 2 13:7 +6 D W L W W
3
Grasse 17 9 5 2 2 10:7 +3 L L W D W
4
Olympique Lyonnais II 15 9 4 3 2 14:10 +4 D D W L W
5
Toulon 13 9 3 4 2 9:7 +2 W L W W D
6
Aubagne 13 8 4 1 3 12:11 +1 L W L W W
7
Monaco II 13 9 4 1 4 11:10 +1 W W W L W
8
Martigues 12 8 3 3 2 7:8 -1 W W L L W
9
Jura Sud Foot 11 8 3 2 3 10:8 +2 W D L L D
10
Lyon Duchère 11 9 3 2 4 8:8 0 L W D W L
11
Rumilly Vallières 11 9 3 2 4 9:11 -2 L L D W L
12
Hyères 10 9 2 4 3 5:7 -2 D D W L L
13
Fréjus St-Raphaël 9 8 2 3 3 6:9 -3 W D D D L
14
Marignane Gignac 7 8 2 1 5 5:11 -6 L W W L L
15
Olympique Marseille II 7 9 2 1 6 8:15 -7 D L L W L
16
Saint-Priest 6 8 2 0 6 9:14 -5 L L L L L
Legends:

Promotion
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Monts d'Or Azergues 13 5 4 1 0 10:2 +8 W W W W D
2 (1) Louhans-Cuiseaux 11 5 3 2 0 8:3 +5 W D W D W
3 (6) Aubagne 10 4 3 1 0 7:2 +5 W W W D
4 (4) Olympique Lyonnais II 10 5 3 1 1 9:5 +4 D W W L W
5 (3) Grasse 10 5 3 1 1 5:4 +1 L W W D W
6 (7) Monaco II 6 4 2 0 2 6:4 +2 W W L L
7 (13) Fréjus St-Raphaël 5 4 1 2 1 5:4 +1 D D W L
8 (9) Jura Sud Foot 5 4 1 2 1 3:3 0 D L D W
9 (12) Hyères 5 4 1 2 1 2:2 0 D W L D
10 (8) Martigues 5 4 1 2 1 5:6 -1 W L D D
11 (5) Toulon 4 4 1 1 2 4:4 0 L W L D
12 (11) Rumilly Vallières 4 4 1 1 2 4:6 -2 L W L D
13 (16) Saint-Priest 3 4 1 0 3 6:8 -2 L L L W
14 (14) Marignane Gignac 3 4 1 0 3 1:3 -2 L W L L
15 (15) Olympique Marseille II 3 5 1 0 4 4:8 -4 L L L W L
16 (10) Lyon Duchère 1 4 0 1 3 1:6 -5 L D L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (10) Lyon Duchère 10 5 3 1 1 7:2 +5 W W W D L
2 (5) Toulon 9 5 2 3 0 5:3 +2 W W D D D
3 (1) Louhans-Cuiseaux 7 4 2 1 1 6:4 +2 L W D W
4 (3) Grasse 7 4 2 1 1 5:3 +2 L D W W
5 (11) Rumilly Vallières 7 5 2 1 2 5:5 0 L D L W W
6 (8) Martigues 7 4 2 1 1 2:2 0 W L W D
7 (7) Monaco II 7 5 2 1 2 5:6 -1 W L W D L
8 (9) Jura Sud Foot 6 4 2 0 2 7:5 +2 W L L W
9 (4) Olympique Lyonnais II 5 4 1 2 1 5:5 0 D L W D
10 (12) Hyères 5 5 1 2 2 3:5 -2 D L W D L
11 (2) Monts d'Or Azergues 4 4 1 1 2 3:5 -2 D L W L
12 (15) Olympique Marseille II 4 4 1 1 2 4:7 -3 D W L L
13 (14) Marignane Gignac 4 4 1 1 2 4:8 -4 W L L D
14 (13) Fréjus St-Raphaël 4 4 1 1 2 1:5 -4 W D L L
15 (16) Saint-Priest 3 4 1 0 3 3:6 -3 L L L W
16 (6) Aubagne 3 4 1 0 3 5:9 -4 L L W L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Fleury 91 21 9 7 0 2 17:6 +11 W L L W W
2
Gobelins 20 9 6 2 1 12:6 +6 W D W L W
3
Reims II 17 9 5 2 2 18:8 +10 W D L W L
4
St Maur Lusitanos 16 9 4 4 1 10:6 +4 W D D W W
5
Bobigny 16 9 4 4 1 13:11 +2 W D W W W
6
Épinal 14 9 4 2 3 12:8 +4 L D W W W
7
Metz II 14 9 4 2 3 14:11 +3 W W W L L
8
Olympique St Quentin 13 9 3 4 2 13:10 +3 W D L W L
9
Schiltigheim 12 9 3 3 3 9:10 -1 W W L L L
10
Haguenau 11 9 3 2 4 12:13 -1 L D L L W
11
Auxerre II 11 9 3 2 4 9:10 -1 L D L W L
12
Beauvais 11 9 3 2 4 8:10 -2 L L W W W
13
Belfort 7 9 2 1 6 8:16 -8 L W D L L
14
Sainte Geneviève 6 9 1 3 5 8:15 -7 L D W L L
15
Lens II 5 9 1 2 6 6:19 -13 L D D L W
16
Entente SSG 4 9 1 1 7 5:15 -10 L L D L L
Legends:

Promotion
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Gobelins 13 5 4 1 0 6:2 +4 W W W W D
2 (3) Reims II 11 5 3 2 0 8:2 +6 D W D W W
3 (4) St Maur Lusitanos 10 4 3 1 0 6:1 +5 W D W W
4 (10) Haguenau 10 5 3 1 1 9:6 +3 D L W W W
5 (11) Auxerre II 10 5 3 1 1 8:5 +3 D W L W W
6 (5) Bobigny 10 5 3 1 1 7:6 +1 W W W L D
7 (1) Fleury 91 9 4 3 0 1 5:1 +4 W L W W
8 (6) Épinal 8 4 2 2 0 6:0 +6 D W D W
9 (7) Metz II 7 4 2 1 1 6:4 +2 W W L D
10 (9) Schiltigheim 7 4 2 1 1 5:3 +2 W L W D
11 (13) Belfort 6 4 2 0 2 5:6 -1 W L L W
12 (8) Olympique St Quentin 5 5 1 2 2 8:8 0 W L L D D
13 (12) Beauvais 4 4 1 1 2 4:5 -1 L W D L
14 (15) Lens II 4 5 1 1 3 5:11 -6 L D W L L
15 (14) Sainte Geneviève 3 5 0 3 2 5:9 -4 D L D L D
16 (16) Entente SSG 0 4 0 0 4 2:10 -8 L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Fleury 91 12 5 4 0 1 12:5 +7 L W W W W
2 (8) Olympique St Quentin 8 4 2 2 0 5:2 +3 D W W D
3 (2) Gobelins 7 4 2 1 1 6:4 +2 D L W W
4 (7) Metz II 7 5 2 1 2 8:7 +1 W L L W D
5 (12) Beauvais 7 5 2 1 2 4:5 -1 L W W L D
6 (3) Reims II 6 4 2 0 2 10:6 +4 W L L W
7 (5) Bobigny 6 4 1 3 0 6:5 +1 D W D D
8 (4) St Maur Lusitanos 6 5 1 3 1 4:5 -1 D W D L D
9 (6) Épinal 6 5 2 0 3 6:8 -2 L W W L L
10 (9) Schiltigheim 5 5 1 2 2 4:7 -3 W L L D D
11 (16) Entente SSG 4 5 1 1 3 3:5 -2 L D L W L
12 (14) Sainte Geneviève 3 4 1 0 3 3:6 -3 L W L L
13 (10) Haguenau 1 4 0 1 3 3:7 -4 L L D L
14 (11) Auxerre II 1 4 0 1 3 1:5 -4 L L D L
15 (13) Belfort 1 5 0 1 4 3:10 -7 L D L L L
16 (15) Lens II 1 4 0 1 3 1:8 -7 D L L L