Germany Regionalliga Women

28%
0
100%

Results

Gameweek 6 (Südwest)
Gameweek 5 (Süd)
Gameweek 4 (Süd)
Gameweek 8 (West)
Gameweek 6 (Nord)
Gameweek 4 (Süd)

Upcoming matches

Gameweek 7 (Nord)
Gameweek 7 (Südwest)
Gameweek 5 (Süd)
Gameweek 7 (Südwest)
Gameweek 5 (Süd)
Gameweek 9 (West)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Köln II 19 7 6 1 0 21:2 +19 W W W D W
2
SGS Essen II 18 8 6 0 2 20:9 +11 L W W W W
3
Bayer 04 Leverkusen II 16 8 5 1 2 23:9 +14 W L W D W
4
No team logo Berghofen 16 8 5 1 2 22:11 +11 W W L L W
5
Bochum 14 6 4 2 0 13:4 +9 W W W D W
6
Arminia Bielefeld 10 6 3 1 2 10:8 +2 W W W L L
7
Alemannia Aachen 9 7 3 0 4 10:17 -7 L L W W W
8
No team logo Recklinghausen 7 6 2 1 3 8:17 -9 W W D L L
9
No team logo Vorwärts Köln 5 8 1 2 5 18:20 -2 L L W L L
10
No team logo VFR SW Warbeyen 1945 E.V. 5 6 1 2 3 3:11 -8 L L D L D
11
No team logo Menden 4 6 1 1 4 6:12 -6 L L L L W
12
Sportfreunde Siegen 1899 4 6 1 1 4 8:16 -8 D L L W L
13
No team logo Budberg 3 8 1 0 7 4:26 -22 L L L L L
14
No team logo Moers 2 7 0 2 5 6:22 -16 L L D L L
15
No team logo Borussia M'gladbach II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

Promotion Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Köln II 12 4 4 0 0 15:2 +13 W W W W
2 (2) SGS Essen II 9 4 3 0 1 13:5 +8 L W W W
3 (4) No team logo Berghofen 9 4 3 0 1 11:6 +5 W L W W
4 (9) No team logo Vorwärts Köln 4 4 1 1 2 13:8 +5 L W L D
5 (5) Bochum 4 2 1 1 0 2:0 +2 W D
6 (3) Bayer 04 Leverkusen II 4 4 1 1 2 5:5 0 L D W L
7 (6) Arminia Bielefeld 4 3 1 1 1 3:4 -1 W L D
8 (11) No team logo Menden 3 3 1 0 2 4:4 0 L L W
9 (8) No team logo Recklinghausen 3 3 1 0 2 5:8 -3 W L L
10 (13) No team logo Budberg 3 4 1 0 3 3:9 -6 L L W L
11 (7) Alemannia Aachen 3 3 1 0 2 3:10 -7 L W L
12 (10) No team logo VFR SW Warbeyen 1945 E.V. 2 3 0 2 1 2:5 -3 L D D
13 (14) No team logo Moers 1 4 0 1 3 3:11 -8 L L L D
14 (12) Sportfreunde Siegen 1899 1 3 0 1 2 3:11 -8 D L L
15 (15) No team logo Borussia M'gladbach II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Bayer 04 Leverkusen II 12 4 4 0 0 18:4 +14 W W W W
2 (5) Bochum 10 4 3 1 0 11:4 +7 W W W D
3 (2) SGS Essen II 9 4 3 0 1 7:4 +3 W W L W
4 (4) No team logo Berghofen 7 4 2 1 1 11:5 +6 W L W D
5 (1) Köln II 7 3 2 1 0 6:0 +6 W D W
6 (6) Arminia Bielefeld 6 3 2 0 1 7:4 +3 W W L
7 (7) Alemannia Aachen 6 4 2 0 2 7:7 0 L W W L
8 (8) No team logo Recklinghausen 4 3 1 1 1 3:9 -6 W D L
9 (12) Sportfreunde Siegen 1899 3 3 1 0 2 5:5 0 L W L
10 (10) No team logo VFR SW Warbeyen 1945 E.V. 3 3 1 0 2 1:6 -5 L L W
11 (11) No team logo Menden 1 3 0 1 2 2:8 -6 L L D
12 (9) No team logo Vorwärts Köln 1 4 0 1 3 5:12 -7 L L L D
13 (14) No team logo Moers 1 3 0 1 2 3:11 -8 D L L
14 (13) No team logo Budberg 0 4 0 0 4 1:17 -16 L L L L
15 (15) No team logo Borussia M'gladbach II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Türkiyemspor Berlin 16 6 5 1 0 28:4 +24 W D W W W
2
No team logo Viktoria Berlin 16 6 5 1 0 23:5 +18 W W W W D
3
Turbine Potsdam II 12 6 4 0 2 21:8 +13 W L W L W
4
No team logo FFV Erfurt 12 5 4 0 1 21:12 +9 W L W W W
5
No team logo Phoenix Leipzig 10 6 3 1 2 17:9 +8 L L D W W
6
No team logo FC Carl Zeiss Jena II 10 6 3 1 2 20:13 +7 L D L W W
7
No team logo Eintracht Leipzig-Süd 10 6 3 1 2 11:18 -7 W W L L D
8
No team logo Rasen Ballsport Leipzig II 9 5 2 3 0 9:5 +4 D W W D D
9
Magdeburger FFC 8 6 2 2 2 15:15 0 W D W L D
10
No team logo Hohen Neuendorf 7 5 2 1 2 6:11 -5 D W W L L
11
Union Berlin 7 5 2 1 2 15:14 +1 D W L W L
12
No team logo Bischofswerdaer FV 6 5 2 0 3 8:13 -5 W L L L W
13
No team logo DFC Westsachsen Zwickau 5 6 1 2 3 14:12 +2 L D D L W
14
No team logo Stern 4 6 1 1 4 3:11 -8 L D L W L
15
No team logo FSV Babelsberg 74 1 5 0 1 4 4:21 -17 L L L L D
16
No team logo Rostocker FC 0 5 0 0 5 1:21 -20 L L L L L
17
No team logo SC Staaken 1919 Berlin 0 5 0 0 5 1:25 -24 L L L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Viktoria Berlin 7 3 2 1 0 12:3 +9 W W D
2 (1) No team logo Türkiyemspor Berlin 7 3 2 1 0 8:2 +6 D W W
3 (5) No team logo Phoenix Leipzig 6 3 2 0 1 10:4 +6 L W W
4 (4) No team logo FFV Erfurt 6 3 2 0 1 14:9 +5 L W W
5 (7) No team logo Eintracht Leipzig-Süd 6 3 2 0 1 6:9 -3 W L W
6 (10) No team logo Hohen Neuendorf 6 2 2 0 0 2:0 +2 W W
7 (13) No team logo DFC Westsachsen Zwickau 5 3 1 2 0 10:2 +8 D D W
8 (14) No team logo Stern 4 3 1 1 1 2:2 0 D W L
9 (11) Union Berlin 4 2 1 1 0 7:4 +3 D W
10 (8) No team logo Rasen Ballsport Leipzig II 4 2 1 1 0 4:1 +3 W D
11 (3) Turbine Potsdam II 3 3 1 0 2 7:8 -1 L L W
12 (6) No team logo FC Carl Zeiss Jena II 3 3 1 0 2 7:11 -4 L L W
13 (12) No team logo Bischofswerdaer FV 3 3 1 0 2 7:12 -5 W L L
14 (15) No team logo FSV Babelsberg 74 1 3 0 1 2 3:8 -5 L L D
15 (17) No team logo SC Staaken 1919 Berlin 0 3 0 0 3 1:13 -12 L L L
16 (9) Magdeburger FFC 0 2 0 0 2 3:9 -6 L L
17 (16) No team logo Rostocker FC 0 3 0 0 3 1:16 -15 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Türkiyemspor Berlin 9 3 3 0 0 20:2 +18 W W W
2 (3) Turbine Potsdam II 9 3 3 0 0 14:0 +14 W W W
3 (2) No team logo Viktoria Berlin 9 3 3 0 0 11:2 +9 W W W
4 (9) Magdeburger FFC 8 4 2 2 0 12:6 +6 W D W D
5 (6) No team logo FC Carl Zeiss Jena II 7 3 2 1 0 13:2 +11 D W W
6 (4) No team logo FFV Erfurt 6 2 2 0 0 7:3 +4 W W
7 (8) No team logo Rasen Ballsport Leipzig II 5 3 1 2 0 5:4 +1 D W D
8 (5) No team logo Phoenix Leipzig 4 3 1 1 1 7:5 +2 L D W
9 (7) No team logo Eintracht Leipzig-Süd 4 3 1 1 1 5:9 -4 W L D
10 (11) Union Berlin 3 3 1 0 2 8:10 -2 W L L
11 (12) No team logo Bischofswerdaer FV 3 2 1 0 1 1:1 0 L W
12 (10) No team logo Hohen Neuendorf 1 3 0 1 2 4:11 -7 D L L
13 (16) No team logo Rostocker FC 0 2 0 0 2 0:5 -5 L L
14 (13) No team logo DFC Westsachsen Zwickau 0 3 0 0 3 4:10 -6 L L L
15 (14) No team logo Stern 0 3 0 0 3 1:9 -8 L L L
16 (15) No team logo FSV Babelsberg 74 0 2 0 0 2 1:13 -12 L L
17 (17) No team logo SC Staaken 1919 Berlin 0 2 0 0 2 0:12 -12 L L
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1
Freiburg II 9 4 3 0 1 13:3 +10 W W W L
2
No team logo Eintracht Frankfurt III 9 4 3 0 1 10:6 +4 W L W W
3
Karlsruher SC 9 4 3 0 1 8:4 +4 W W L W
4
No team logo Jahn Calden 7 4 2 1 1 5:5 0 L D W W
5
No team logo Sand II 6 4 2 0 2 4:7 -3 L L W W
6
No team logo Hessen Wetzlar 4 4 1 1 2 6:7 -1 W D L L
7
No team logo Kickers Offenbach 3 4 1 0 3 7:8 -1 L W L L
8
No team logo SV Gläserzell 0 4 0 0 4 3:16 -13 L L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo FC Würzburger Kickers 10 4 3 1 0 4:1 +3 D W W W
2
No team logo SV Frauenbiburg 9 4 3 0 1 14:5 +9 W W L W
3
No team logo Alberweiler 9 5 2 3 0 11:5 +6 W D D D W
4
No team logo Weinberg 7 4 2 1 1 13:6 +7 W D W L
5
No team logo SV Hegnach 1947 6 5 1 3 1 4:2 +2 D D D L W
6
No team logo FFC Wacker München 4 5 1 1 3 7:10 -3 L L D L W
7
No team logo Obertürkheim 4 4 1 1 2 3:6 -3 D L W L
8
No team logo Forstern 1 3 0 1 2 5:13 -8 L L D
9
Crailsheim 1 4 0 1 3 1:14 -13 L D L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) No team logo Jahn Calden 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
2 (3) Karlsruher SC 3 2 1 0 1 5:3 +2 W L
3 (1) Freiburg II 3 2 1 0 1 4:2 +2 W L
4 (7) No team logo Kickers Offenbach 3 2 1 0 1 5:4 +1 W L
5 (2) No team logo Eintracht Frankfurt III 3 2 1 0 1 5:4 +1 L W
6 (6) No team logo Hessen Wetzlar 3 2 1 0 1 5:5 0 W L
7 (5) No team logo Sand II 3 2 1 0 1 1:2 -1 L W
8 (8) No team logo SV Gläserzell 0 2 0 0 2 0:8 -8 L L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Alberweiler 7 3 2 1 0 9:3 +6 W D W
2 (2) No team logo SV Frauenbiburg 6 3 2 0 1 10:3 +7 W L W
3 (5) No team logo SV Hegnach 1947 5 3 1 2 0 3:0 +3 D D W
4 (4) No team logo Weinberg 4 2 1 1 0 8:2 +6 W D
5 (7) No team logo Obertürkheim 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
6 (6) No team logo FFC Wacker München 3 2 1 0 1 5:2 +3 L W
7 (1) No team logo FC Würzburger Kickers 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
8 (8) No team logo Forstern 1 2 0 1 1 4:6 -2 L D
9 (9) Crailsheim 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Freiburg II 6 2 2 0 0 9:1 +8 W W
2 (2) No team logo Eintracht Frankfurt III 6 2 2 0 0 5:2 +3 W W
3 (3) Karlsruher SC 6 2 2 0 0 3:1 +2 W W
4 (4) No team logo Jahn Calden 3 2 1 0 1 3:4 -1 L W
5 (5) No team logo Sand II 3 2 1 0 1 3:5 -2 L W
6 (6) No team logo Hessen Wetzlar 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
7 (7) No team logo Kickers Offenbach 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
8 (8) No team logo SV Gläserzell 0 2 0 0 2 3:8 -5 L L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo FC Würzburger Kickers 7 3 2 1 0 3:1 +2 D W W
2 (2) No team logo SV Frauenbiburg 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
3 (4) No team logo Weinberg 3 2 1 0 1 5:4 +1 W L
4 (3) No team logo Alberweiler 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
5 (5) No team logo SV Hegnach 1947 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
6 (6) No team logo FFC Wacker München 1 3 0 1 2 2:8 -6 L D L
7 (9) Crailsheim 1 3 0 1 2 1:13 -12 L D L
8 (7) No team logo Obertürkheim 0 2 0 0 2 0:4 -4 L L
9 (8) No team logo Forstern 0 1 0 0 1 1:7 -6 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Bad Neuenahr 15 6 5 0 1 23:8 +15 W W W W W
2
No team logo Schott Mainz 13 5 4 1 0 20:3 +17 W W W D W
3
No team logo FFC 08 Niederkirchen 12 5 4 0 1 13:5 +8 W W L W W
4
No team logo VfR Wormatia 08 Worms 11 6 3 2 1 12:12 0 W W L W D
5
No team logo Montabaur 9 6 3 0 3 17:13 +4 L L L W W
6
No team logo Riegelsberg 9 5 3 0 2 8:6 +2 L W W L W
7
No team logo Wörrstadt 6 5 2 0 3 10:18