Greece Gamma Ethniki

0
100%

Results

Gameweek 1 (Group 6)
Gameweek 1 (Group 2)
Gameweek 1 (Group 1)
Gameweek 1 (Group 5)

Upcoming matches

Gameweek 2 (Group 2)
Gameweek 2 (Group 6)
Gameweek 2 (Group 7)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Panionios 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2
Atsalenios 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3
No team logo FC PAO Rouf 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4
No team logo Agios Nikolaos 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5
No team logo Poros 1 1 0 1 0 0:0 0 D
6
No team logo APS Aris Soudas 1 1 0 1 0 0:0 0 D
7
AE Neapolis 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
8
No team logo Almyros Gaziou 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
9
No team logo Anagennisi Ierapetra 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
10
Giouchtas 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
Legends:

Promotion Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Atsalenios 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (3) No team logo FC PAO Rouf 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (6) No team logo APS Aris Soudas 1 1 0 1 0 0:0 0 D
4 (9) No team logo Anagennisi Ierapetra 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (7) AE Neapolis 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (5) No team logo Poros 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (4) No team logo Agios Nikolaos 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (1) Panionios 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (8) No team logo Almyros Gaziou 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
10 (10) Giouchtas 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Panionios 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 (4) No team logo Agios Nikolaos 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (5) No team logo Poros 1 1 0 1 0 0:0 0 D
4 (10) Giouchtas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (8) No team logo Almyros Gaziou 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (6) No team logo APS Aris Soudas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (3) No team logo FC PAO Rouf 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (2) Atsalenios 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (7) AE Neapolis 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
10 (9) No team logo Anagennisi Ierapetra 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Proodeftiki FC 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2
No team logo Panelefsiniakos AO Elefsinas FC 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3
No team logo AO Kyanos Asteras Varis 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4
Aiolikos 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5
No team logo AE Pyliou 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6
No team logo Aias Salaminas FC 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7
No team logo AO Karavas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8
Aittitos Spata 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
9
Keratsini 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
10
No team logo Thyella Diastavroseos 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
11
Ethnikos Piraeus 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Legends:

Promotion Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Panelefsiniakos AO Elefsinas FC 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (4) Aiolikos 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (6) No team logo Aias Salaminas FC 1 1 0 1 0 1:1 0 D
4 (11) Ethnikos Piraeus 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (9) Keratsini 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (7) No team logo AO Karavas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (5) No team logo AE Pyliou 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (3) No team logo AO Kyanos Asteras Varis 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (1) Proodeftiki FC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (8) Aittitos Spata 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
11 (10) No team logo Thyella Diastavroseos 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Proodeftiki FC 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (3) No team logo AO Kyanos Asteras Varis 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (5) No team logo AE Pyliou 1 1 0 1 0 1:1 0 D
4 (10) No team logo Thyella Diastavroseos 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (8) Aittitos Spata 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (7) No team logo AO Karavas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (6) No team logo Aias Salaminas FC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (4) Aiolikos 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (2) No team logo Panelefsiniakos AO Elefsinas FC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (9) Keratsini 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
11 (11) Ethnikos Piraeus 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo AS Santorini 2020 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2
Panarkadikos 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3
No team logo AO Foinikas Neas Epidavrou 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4
Ermionida 1 1 0 1 0 1:1 0 D
5
No team logo APS Aris Skalas 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6
Charavgiakos FC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7
No team logo Ano Meras 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8
No team logo GS Ilioupoli FC 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
9
No team logo Fostiras 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
10
Agios Ierotheos 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
11
No team logo AO Ermis Meligous 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Legends:

Promotion Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo AS Santorini 2020 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 (3) No team logo AO Foinikas Neas Epidavrou 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (2) Panarkadikos 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4 (5) No team logo APS Aris Skalas 1 1 0 1 0 1:1 0 D
5 (11) No team logo AO Ermis Meligous 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (10) Agios Ierotheos 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (9) No team logo Fostiras 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (8) No team logo GS Ilioupoli FC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (7) No team logo Ano Meras 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (6) Charavgiakos FC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (4) Ermionida 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Ermionida 1 1 0 1 0 1:1 0 D
2 (7) No team logo Ano Meras 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (6) Charavgiakos FC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (5) No team logo APS Aris Skalas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (3) No team logo AO Foinikas Neas Epidavrou 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (2) Panarkadikos 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (1) No team logo AS Santorini 2020 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (8) No team logo GS Ilioupoli FC 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
9 (10) Agios Ierotheos 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
10 (9) No team logo Fostiras 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
11 (11) No team logo AO Ermis Meligous 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo AO Aias Gastounis 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2
No team logo Acheron Kanalaki 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
3
Panegialios FC 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4
Tilikratis 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5
Nafpaktiakos 1 1 0 1 0 3:3 0 D
6
No team logo Diavolitsi 1 1 0 1 0 3:3 0 D
7
PAO Vardas 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8
No team logo Amvrakikos Loutrou 1 1 0 1 0 0:0 0 D
9
No team logo PAO Agriniou 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10
No team logo Anagennisi Artas 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
11
Diagoras Vrachneika 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
12
Panachaiki 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
13
No team logo AO Ethnikos Skoulikadou 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
Legends:

Promotion Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Acheron Kanalaki 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (5) Nafpaktiakos 1 1 0 1 0 3:3 0 D
3 (8) No team logo Amvrakikos Loutrou 1 1 0 1 0 0:0 0 D
4 (12) Panachaiki 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (9) No team logo PAO Agriniou 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (7) PAO Vardas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (6) No team logo Diavolitsi 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (4) Tilikratis 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (3) Panegialios FC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (1) No team logo AO Aias Gastounis 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (10) No team logo Anagennisi Artas 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
12 (11) Diagoras Vrachneika 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
13 (13) No team logo AO Ethnikos Skoulikadou 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo AO Aias Gastounis 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (3) Panegialios FC 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (4) Tilikratis 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
4 (6) No team logo Diavolitsi 1 1 0 1 0 3:3 0 D
5 (7) PAO Vardas 1 1 0 1 0 0:0 0 D
6 (13) No team logo AO Ethnikos Skoulikadou 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (11) Diagoras Vrachneika 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (10) No team logo Anagennisi Artas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (9) No team logo PAO Agriniou 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (8) No team logo Amvrakikos Loutrou 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (5) Nafpaktiakos 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (2) No team logo Acheron Kanalaki 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
13 (12) Panachaiki 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Ipato 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
2
APO Amvrysseas 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3
Thiseas Agria 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
4
No team logo Elassona FC 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5
No team logo AE Dimitra Efxeinoupolis 1 1 0 1 0 2:2 0 D
6
No team logo Aetos Makrychoriou 1 1 0 1 0 2:2 0 D
7
No team logo Nea Artaki 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8
No team logo Iraklis Larissa 1 1 0 1 0 0:0 0 D
9
No team logo Atromitos Palamas 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
10
No team logo Atalanti 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
11
No team logo PO Fikis 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
12
No team logo Ethnikos Neou Keramidiou 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Legends:

Promotion Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) No team logo Elassona FC 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
2 (3) Thiseas Agria 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (6) No team logo Aetos Makrychoriou 1 1 0 1 0 2:2 0 D
4 (7) No team logo Nea Artaki 1 1 0 1 0 0:0 0 D
5 (12) No team logo Ethnikos Neou Keramidiou 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (11) No team logo PO Fikis 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (8) No team logo Iraklis Larissa 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (5) No team logo AE Dimitra Efxeinoupolis 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (2) APO Amvrysseas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (1) Ipato 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (9) No team logo Atromitos Palamas 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
12 (10) No team logo Atalanti 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) APO Amvrysseas 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
2 (1) Ipato 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (5) No team logo AE Dimitra Efxeinoupolis 1 1 0 1 0 2:2 0 D
4 (8) No team logo Iraklis Larissa 1 1 0 1 0 0:0 0 D
5 (10) No team logo Atalanti 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (9) No team logo Atromitos Palamas 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (7) No team logo Nea Artaki 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (6) No team logo Aetos Makrychoriou 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (4) No team logo Elassona FC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (3) Thiseas Agria 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (11) No team logo PO Fikis 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
12 (12) No team logo Ethnikos Neou Keramidiou 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Pontion Karagiannion 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
2
No team logo Poseidon Nea Michaniona 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
3
No team logo Makedonikos Neapolis 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4
No team logo OF Agios Matthaios 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
5
Edessaikos 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
6
No team logo Ktinotrofikos Asteras Kalirachis 1 1 0 1 0 0:0 0 D
7
Giannitsa 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8
No team logo Thyella Sarakinoi 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
9
No team logo Kozani 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
10
No team logo M. Alexandros Trikala 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
11
Lefkimmi 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
12
No team logo Iraklis Ampelokipoi FC 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
Legends:

Promotion Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Poseidon Nea Michaniona 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 (4) No team logo OF Agios Matthaios 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
3 (7) Giannitsa 1 1 0 1 0 0:0 0 D
4 (11) Lefkimmi 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (8) No team logo Thyella Sarakinoi 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (6) No team logo Ktinotrofikos Asteras Kalirachis 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (5) Edessaikos 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (3) No team logo Makedonikos Neapolis 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (1) No team logo Pontion Karagiannion 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (9) No team logo Kozani 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
11 (10) No team logo M. Alexandros Trikala 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
12 (12) No team logo Iraklis Ampelokipoi FC 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Pontion Karagiannion 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
2 (3) No team logo Makedonikos Neapolis 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (5) Edessaikos 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
4 (6) No team logo Ktinotrofikos Asteras Kalirachis 1 1 0 1 0 0:0 0 D
5 (12) No team logo Iraklis Ampelokipoi FC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (10) No team logo M. Alexandros Trikala 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (9) No team logo Kozani 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (7) Giannitsa 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (4) No team logo OF Agios Matthaios 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (2) No team logo Poseidon Nea Michaniona 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (8) No team logo Thyella Sarakinoi 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
12 (11) Lefkimmi 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Aris Avato 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2
No team logo Pandramaikos 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3
No team logo Ethnikos Sochos 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4
No team logo Anagennisi Plagia 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5
No team logo Nestos Chrisoupolis 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6
Agrotikos Asteras 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7
Orfeas Xanthi 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8
Doxa Dramas 1 1 0