Guadeloupe Division d'Honneur

11%
0
100%

Today's matches

Results

Gameweek 3 (Regular Season)
Gameweek 2 (Regular Season)

Upcoming matches

Gameweek 3 (Regular Season)
Gameweek 4 (Regular Season)

Tables

Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Sporting Baie-Mahault 6 2 2 0 0 6:2 +4 W W
2
Moulien 6 2 2 0 0 4:0 +4 W W
3
No team logo La Gauloise 4 2 1 1 0 7:1 +6 W D
4
No team logo Vieux-Habitants 3 2 1 0 1 2:2 0 W L
5
No team logo Gosier 3 2 1 0 1 4:8 -4 L W
6
No team logo Jeunesse Evolution 1 2 0 1 1 0:2 -2 L D
7
Red Star 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
8
No team logo CERFA 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
9
No team logo CS Capesterre Bell 0 2 0 0 2 1:5 -4 L L
Legends:

Semi-finals
Relegation Play-off
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1
L'Etoile de Morne-à-l'Eau 6 2 2 0 0 4:2 +2 W W
2
No team logo Juventus Sainte-Anne 4 2 1 1 0 4:3 +1 W D
3
Solidarité Scolaire 3 2 1 0 1 3:2 +1 L W
4
USBM 3 2 1 0 1 3:3 0 W L
5
Phare du Canal 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
6
Stade Lamentinois 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7
No team logo AO Gourbeyrienne 1 2 0 1 1 3:4 -1 L D
8
Siroco Les Abymes 1 2 0 1 1 2:4 -2 D L
9
No team logo Dynamo Le Moule 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
Legends:

Semi-finals
Relegation Play-off
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Sporting Baie-Mahault 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (4) No team logo Vieux-Habitants 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (2) Moulien 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4 (3) No team logo La Gauloise 1 1 0 1 0 0:0 0 D
5 (8) No team logo CERFA 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (9) No team logo CS Capesterre Bell 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
7 (7) Red Star 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
8 (6) No team logo Jeunesse Evolution 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
9 (5) No team logo Gosier 0 1 0 0 1 1:7 -6 L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Solidarité Scolaire 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (2) No team logo Juventus Sainte-Anne 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
3 (4) USBM 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (1) L'Etoile de Morne-à-l'Eau 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5 (8) Siroco Les Abymes 1 1 0 1 0 2:2 0 D
6 (7) No team logo AO Gourbeyrienne 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7 (5) Phare du Canal 1 1 0 1 0 1:1 0 D
8 (6) Stade Lamentinois 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (9) No team logo Dynamo Le Moule 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo La Gauloise 3 1 1 0 0 7:1 +6 W
2 (5) No team logo Gosier 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
3 (1) No team logo Sporting Baie-Mahault 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
4 (2) Moulien 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
5 (6) No team logo Jeunesse Evolution 1 1 0 1 0 0:0 0 D
6 (7) Red Star 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (8) No team logo CERFA 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
8 (9) No team logo CS Capesterre Bell 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
9 (4) No team logo Vieux-Habitants 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) L'Etoile de Morne-à-l'Eau 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
2 (5) Phare du Canal 1 1 0 1 0 2:2 0 D
3 (6) Stade Lamentinois 1 1 0 1 0 1:1 0 D
4 (2) No team logo Juventus Sainte-Anne 1 1 0 1 0 1:1 0 D
5 (9) No team logo Dynamo Le Moule 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (7) No team logo AO Gourbeyrienne 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
7 (4) USBM 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
8 (3) Solidarité Scolaire 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
9 (8) Siroco Les Abymes 0 1 0 0 1 0:2 -2 L

Division d'Honneur 2022/2023 live scores, results and tables

In this section you can find Guadeloupe Division d'Honneur 2022/2023 football live scores, results, tables and more. If you are looking for any other competition (First Division, Second Division, Third Division, Cup or Supercup), fell free to check our main menu. At LiveFootball.info you can find football scores and results from all over the world.