Toto Cup Ligat Leumit
0
100%
Results
5th-8th Place Play-offs
20.0817:00
Hapoel Ra'anana
Maccabi Ahi Nazareth
1
2
FT
9th-12th Place Play-offs
20.0817:00
Hapoel Rishon LeZion
Kafr Qasim
3
1
FT
Final
20.0817:00
Hapoel Petah Tikva
Hapoel Nof HaGalil
0
3
FT
13th Place Final
20.0817:00
Sektzia Nes Tziona
Hapoel Ramat HaSharon
1
2
FT
13th-16th Place Play-offs
20.0817:00
Hapoel Iksal
Hapoel Jerusalem
2
2
FT
15th Place Final
20.0817:00
Hapoel Acre
Hapoel Afula
4
2
FT
11th Place Final
19.0817:00
Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Ramat Gan
3
1
FT
Tables
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Hapoel Nof HaGalil | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:0 | +8 | W W W |
2
|
Maccabi Ahi Nazareth | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:6 | -2 | L W D |
3
|
Hapoel Iksal | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:7 | -3 | W L D |
4
|
Hapoel Acre | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:3 | -3 | L L L |
Legends:
Final Series
5th-8th Place Play-offs
Bottom Play-offs
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Hapoel Petah Tikva | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:0 | +5 | W W W |
2
|
Kafr Qasim | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 8:2 | +6 | W W L |
3
|
Hapoel Umm al-Fahm | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:4 | +1 | L L W |
4
|
Hapoel Afula | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:12 | -12 | L L L |
Legends:
Final Series
5th-8th Place Play-offs
Bottom Play-offs
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Hapoel Kfar Shalem | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8:2 | +6 | W D W |
2
|
Hapoel Ra'anana | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:3 | +2 | D D W |
3
|
Hapoel Ramat Gan | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:5 | -2 | D D L |
4
|
Hapoel Ramat HaSharon | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:8 | -6 | L D L |
Legends:
Final Series
5th-8th Place Play-offs
Bottom Play-offs
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Beitar Tel Aviv Bat Yam | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:2 | +4 | D W W |
2
|
Hapoel Rishon LeZion | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:5 | +1 | W W L |
3
|
Hapoel Jerusalem | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:5 | -2 | L L W |
4
|
Sektzia Nes Tziona | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:7 | -3 | D L L |
Legends:
Final Series
5th-8th Place Play-offs
Bottom Play-offs
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hapoel Nof HaGalil | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4:0 | +4 | W W |
2 (2) | Maccabi Ahi Nazareth | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
3 (3) | Hapoel Iksal | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 3:7 | -4 | L D |
4 (4) | Hapoel Acre | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Hapoel Umm al-Fahm | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:2 | +2 | L W |
2 (1) | Hapoel Petah Tikva | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
3 (2) | Kafr Qasim | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 0 | W L |
4 (4) | Hapoel Afula | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:6 | -6 | L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hapoel Kfar Shalem | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 7:1 | +6 | W W |
2 (2) | Hapoel Ra'anana | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:2 | +2 | D W |
3 (4) | Hapoel Ramat HaSharon | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
4 (3) | Hapoel Ramat Gan | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Beitar Tel Aviv Bat Yam | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
2 (2) | Hapoel Rishon LeZion | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:5 | -1 | W L |
3 (4) | Sektzia Nes Tziona | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:4 | -2 | D L |
4 (3) | Hapoel Jerusalem | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | -2 | L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hapoel Nof HaGalil | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | +4 | W |
2 (3) | Hapoel Iksal | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
3 (2) | Maccabi Ahi Nazareth | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 3:6 | -3 | L D |
4 (4) | Hapoel Acre | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:2 | -2 | L L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hapoel Petah Tikva | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3:0 | +3 | W W |
2 (2) | Kafr Qasim | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6:0 | +6 | W |
3 (3) | Hapoel Umm al-Fahm | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | -1 | L |
4 (4) | Hapoel Afula | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:6 | -6 | L L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Hapoel Ra'anana | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
2 (1) | Hapoel Kfar Shalem | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
3 (3) | Hapoel Ramat Gan | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:4 | -2 | D L |
4 (4) | Hapoel Ramat HaSharon | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:7 | -6 | L L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Beitar Tel Aviv Bat Yam | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:2 | +2 | D W |
2 (2) | Hapoel Rishon LeZion | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
3 (3) | Hapoel Jerusalem | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:3 | 0 | L W |
4 (4) | Sektzia Nes Tziona | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | -1 | L |