Italy Serie D

8%
0
100%

Results

Gameweek 4 (Group G)
Gameweek 4 (Group B)
Gameweek 4 (Group G)
Gameweek 4 (Group F)
Gameweek 4 (Group E)
Gameweek 4 (Group C)

Upcoming matches

Gameweek 5 (Group D)
Gameweek 5 (Group A)
Gameweek 4 (Group G)
Gameweek 4 (Group C)
Gameweek 4 (Group E)
Gameweek 4 (Group G)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Casarano 9 3 3 0 0 7:3 +4 W W W
2
Brindisi 7 3 2 1 0 7:2 +5 D W W
3
Nardò 7 3 2 1 0 5:1 +4 D W W
4
Cavese 6 3 2 0 1 3:2 +1 L W W
5
No team logo Gladiator 6 3 2 0 1 5:4 +1 W L W
6
SS Barletta Calcio 6 3 2 0 1 2:2 0 W W L
7
Città di Fasano 5 3 1 2 0 5:2 +3 D D W
8
Nocerina 5 3 1 2 0 3:2 +1 W D D
9
Team Altamura 5 4 1 2 1 5:4 +1 D D W L
10
No team logo Afragolese 4 3 1 1 1 5:5 0 W L D
11
Matera Calcio 3 3 1 0 2 5:6 -1 L L W
12
No team logo Gravina 3 4 0 3 1 3:4 -1 D D L D
13
ASD Martina Franca 3 3 1 0 2 4:6 -2 L W L
14
No team logo Bitonto 2 3 0 2 1 4:7 -3 D L D
15
No team logo ASD Puteolana 1902 2 3 0 2 1 4:7 -3 D D L
16
No team logo Molfetta Calcio 1 3 0 1 2 5:7 -2 D L L
17
Francavilla 1 3 0 1 2 2:5 -3 L D L
18
No team logo Lavello 0 3 0 0 3 3:8 -5 L L L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) No team logo Gladiator 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
2 (3) Nardò 4 2 1 1 0 4:1 +3 D W
3 (9) Team Altamura 4 2 1 1 0 4:2 +2 D W
4 (7) Città di Fasano 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
5 (2) Brindisi 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
6 (1) Casarano 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
7 (6) SS Barletta Calcio 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
8 (4) Cavese 3 2 1 0 1 1:1 0 L W
9 (14) No team logo Bitonto 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
10 (12) No team logo Gravina 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
11 (8) Nocerina 1 1 0 1 0 1:1 0 D
12 (15) No team logo ASD Puteolana 1902 1 1 0 1 0 1:1 0 D
13 (16) No team logo Molfetta Calcio 1 2 0 1 1 5:6 -1 D L
14 (10) No team logo Afragolese 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
15 (11) Matera Calcio 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
16 (18) No team logo Lavello 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
17 (17) Francavilla 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
18 (13) ASD Martina Franca 0 2 0 0 2 2:5 -3 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Casarano 6 2 2 0 0 6:3 +3 W W
2 (2) Brindisi 4 2 1 1 0 3:1 +2 D W
3 (10) No team logo Afragolese 4 2 1 1 0 4:3 +1 W D
4 (8) Nocerina 4 2 1 1 0 2:1 +1 W D
5 (13) ASD Martina Franca 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
6 (4) Cavese 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
7 (3) Nardò 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
8 (11) Matera Calcio 3 2 1 0 1 5:5 0 L W
9 (6) SS Barletta Calcio 3 2 1 0 1 1:2 -1 W L
10 (7) Città di Fasano 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
11 (12) No team logo Gravina 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
12 (17) Francavilla 1 1 0 1 0 1:1 0 D
13 (15) No team logo ASD Puteolana 1902 1 2 0 1 1 3:6 -3 D L
14 (9) Team Altamura 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
15 (16) No team logo Molfetta Calcio 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
16 (5) No team logo Gladiator 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
17 (18) No team logo Lavello 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
18 (14) No team logo Bitonto 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo SSD Pomezia Calcio 7 3 2 1 0 9:5 +4 D W W
2
Arzachena 7 4 2 1 1 7:5 +2 D W L W
3
No team logo Real Monterotondo Scalo 7 4 2 1 1 7:7 0 D L W W
4
No team logo SSD Tivoli Calcio 1919 6 3 2 0 1 4:2 +2 W L W
5
No team logo Portici 6 4 1 3 0 6:4 +2 D W D D
6
No team logo Nola 1925 5 4 1 2 1 4:4 0 D D W L
7
Casertana 5 3 1 2 0 4:3 +1 D D W
8
No team logo Atletico Uri 5 4 1 2 1 4:4 0 W D L D
9
No team logo ASD Ilvamaddalena 1903 5 3 1 2 0 3:2 +1 W D D
10
Paganese 5 3 1 2 0 5:4 +1 D W D
11
No team logo USD Palmese 4 3 1 1 1 6:5 +1 L W D
12
Sorrento 4 3 1 1 1 5:5 0 W D L
13
Aprilia 3 3 1 0 2 2:4 -2 L W L
14
No team logo US Angri Calcio 1927 ASD 3 3 1 0 2 4:6 -2 L L W
15
No team logo COS Sarrabus Ogliastra 3 4 1 0 3 7:9 -2 L W L L
16
Cassino 3 3 1 0 2 3:5 -2 L W L
17
Lupa Roma FC 1 3 0 1 2 3:5 -2 D L L
18
Vis Artena 1 3 0 1 2 1:5 -4 L L D
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) No team logo SSD Tivoli Calcio 1919 6 2 2 0 0 3:0 +3 W W
2 (2) Arzachena 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
3 (1) No team logo SSD Pomezia Calcio 4 2 1 1 0 4:3 +1 D W
4 (7) Casertana 4 2 1 1 0 4:3 +1 D W
5 (12) Sorrento 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
6 (6) No team logo Nola 1925 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
7 (3) No team logo Real Monterotondo Scalo 4 2 1 1 0 5:4 +1 D W
8 (5) No team logo Portici 4 2 1 1 0 4:2 +2 W D
9 (16) Cassino 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
10 (13) Aprilia 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
11 (11) No team logo USD Palmese 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
12 (14) No team logo US Angri Calcio 1927 ASD 3 2 1 0 1 3:3 0 L W
13 (10) Paganese 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
14 (8) No team logo Atletico Uri 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
15 (18) Vis Artena 1 2 0 1 1 1:4 -3 L D
16 (9) No team logo ASD Ilvamaddalena 1903 1 1 0 1 0 0:0 0 D
17 (17) Lupa Roma FC 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
18 (15) No team logo COS Sarrabus Ogliastra 0 2 0 0 2 3:7 -4 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (9) No team logo ASD Ilvamaddalena 1903 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
2 (1) No team logo SSD Pomezia Calcio 3 1 1 0 0 5:2 +3 W
3 (15) No team logo COS Sarrabus Ogliastra 3 2 1 0 1 4:2 +2 W L
4 (8) No team logo Atletico Uri 3 2 1 0 1 2:2 0 W L
5 (3) No team logo Real Monterotondo Scalo 3 2 1 0 1 2:3 -1 L W
6 (5) No team logo Portici 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
7 (10) Paganese 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
8 (11) No team logo USD Palmese 1 2 0 1 1 3:4 -1 L D
9 (17) Lupa Roma FC 1 2 0 1 1 2:3 -1 D L
10 (6) No team logo Nola 1925 1 2 0 1 1 2:3 -1 D L
11 (2) Arzachena 1 2 0 1 1 3:4 -1 D L
12 (7) Casertana 1 1 0 1 0 0:0 0 D
13 (13) Aprilia 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
14 (4) No team logo SSD Tivoli Calcio 1919 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
15 (18) Vis Artena 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
16 (14) No team logo US Angri Calcio 1927 ASD 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
17 (12) Sorrento 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
18 (16) Cassino 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Avezzano Calcio A.S.D 9 4 3 0 1 5:2 +3 W W W L
2
Trastevere 7 3 2 1 0 10:6 +4 W D W
3
No team logo Porto D' Ascoli 7 3 2 1 0 3:0 +3 W D W
4
No team logo Vastogirardi 6 3 2 0 1 7:4 +3 W W L
5
Sambenedettese 6 3 2 0 1 6:3 +3 W L W
6
No team logo CynthiAlbalonga 6 4 2 0 2 3:3 0 L W W L
7
Chieti 6 3 2 0 1 5:5 0 L W W
8
Fano 5 3 1 2 0 3:2 +1 D W D
9
Tolentino 5 3 1 2 0 3:2 +1 D W D
10
Team Nuova Florida 4 3 1 1 1 3:5 -2 L W D
11
San Nicolò 4 3 1 1 1 4:5 -1 D L W
12
No team logo Vigor Senigallia US 4 3 1 1 1 4:4 0 D L W
13
No team logo Pineto 4 3 1 1 1 7:7 0 D L W
14
Vastese 2 3 0 2 1 5:6 -1 L D D
15
No team logo Matese 1 3 0 1 2 3:5 -2 D L L
16
No team logo Roma City FC 1 3 0 1 2 1:5 -4 L D L
17
No team logo Montegiorgio 0 3 0 0 3 1:5 -4 L L L
18
No team logo ASD Termoli Calcio 1920 0 3 0 0 3 5:9 -4 L L L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Trastevere 6 2 2 0 0 6:2 +4 W W
2 (1) Avezzano Calcio A.S.D 6 2 2 0 0 3:0 +3 W W
3 (3) No team logo Porto D' Ascoli 6 2 2 0 0 3:0 +3 W W
4 (11) San Nicolò 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
5 (13) No team logo Pineto 4 2 1 1 0 6:5 +1 D W
6 (4) No team logo Vastogirardi 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
7 (8) Fano 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
8 (6) No team logo CynthiAlbalonga 3 3 1 0 2 1:3 -2 L W L
9 (7) Chieti 3 2 1 0 1 3:4 -1 L W
10 (9) Tolentino 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
11 (16) No team logo Roma City FC 1 1 0 1 0 0:0 0 D
12 (14) Vastese 1 1 0 1 0 4:4 0 D
13 (10) Team Nuova Florida 1 2 0 1 1 1:4 -3 L D
14 (5) Sambenedettese 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
15 (12) No team logo Vigor Senigallia US 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
16 (15) No team logo Matese 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
17 (18) No team logo ASD Termoli Calcio 1920 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
18 (17) No team logo Montegiorgio 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) Sambenedettese 6 2 2 0 0 6:1 +5 W W
2 (12) No team logo Vigor Senigallia US 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
3 (7) Chieti 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (9) Tolentino 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5 (1) Avezzano Calcio A.S.D 3 2 1 0 1 2:2 0 W L
6 (4) No team logo Vastogirardi 3 2 1 0 1 4:3 +1 W L
7 (6) No team logo CynthiAlbalonga 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
8 (10) Team Nuova Florida 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
9 (8) Fano 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
10 (2) Trastevere 1 1 0 1 0 4:4 0 D
11 (3) No team logo Porto D' Ascoli 1 1 0 1 0 0:0 0 D
12 (15) No team logo Matese 1 2 0 1 1 2:3 -1 D L
13 (14) Vastese 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
14 (18) No team logo ASD Termoli Calcio 1920 0 2 0 0 2 4:7 -3 L L
15 (13) No team logo Pineto 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
16 (11) San Nicolò 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
17 (17) No team logo Montegiorgio 0 2 0 0 2 0:2 -2 L L
18 (16) No team logo Roma City FC 0 2 0 0 2 1:5 -4 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Arezzo 9 3 3 0 0 9:1 +8 W W W
2
AS Livorno Calcio 9 4 3 0 1 5:2 +3 W W L W
3
Pianese 7 3 2 1 0 8:5 +3 D W W
4
Ghivizzano Borgo Mozzano 6 4 1 3 0 8:4 +4 D D D W
5
Flaminia 6 3 2 0 1 3:2 +1 W W L
6
No team logo Sangiovannese 6 3 2 0 1 5:4 +1 L W W
7
FC Ponsacco 1920 SSD 6 3 2 0 1 6:7 -1 W W L
8
No team logo SSD Calcio Città di Castello 5 3 1 2 0 4:3 +1 W D D
9
Ostia Mare 4 4 1 1 2 3:5 -2 D L W L
10
No team logo Seravezza 4 4 1 1 2 3:5 -2 L L W D
11
Sporting Trestina 4 3 1 1 1 5:4 +1 W D L
12
Follonica Gavorrano 4 3 1