North Macedonia Second League

83%
0
100%

Results

Gameweek 15 (East)
Gameweek 15 (West)
Gameweek 15 (East)

Upcoming matches

Gameweek 16 (West)
Gameweek 16 (East)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Sileks 41 15 13 2 0 37:5 +32 W W D W W
2
Voska Sport 32 15 10 2 3 28:10 +18 W W D W D
3
Vardar 29 15 9 2 4 28:11 +17 W W W L L
4
Teteks 21 15 6 3 6 18:24 -6 W L D W W
5
Korab Debar 20 15 5 5 5 18:21 -3 D W L D D
6
KF Gostivari 17 15 4 5 6 20:27 -7 L L W D D
7
Ohrid 15 15 4 3 8 19:21 -2 D W D L W
8
Veleshta 14 15 3 5 7 14:30 -16 L L L D D
9
Besa Dobërdoll 13 15 3 4 8 15:20 -5 L L W D L
10
Kadino 6 15 1 3 11 6:34 -28 L L L L L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Sileks 21 7 7 0 0 23:2 +21 W W W W W
2 (2) Voska Sport 19 8 6 1 1 18:3 +15 W D W L W
3 (3) Vardar 19 8 6 1 1 18:5 +13 W W L W W
4 (4) Teteks 11 7 3 2 2 8:10 -2 D W L W L
5 (6) KF Gostivari 11 8 3 2 3 12:15 -3 L W D W D
6 (8) Veleshta 10 8 2 4 2 11:13 -2 L L D W D
7 (5) Korab Debar 10 8 2 4 2 6:8 -2 D L D L D
8 (7) Ohrid 9 7 3 0 4 13:10 +3 W W L L L
9 (9) Besa Dobërdoll 5 7 1 2 4 5:8 -3 L D L D L
10 (10) Kadino 4 7 1 1 5 3:12 -9 L L L L D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Sileks 20 8 6 2 0 14:3 +11 W D W W D
2 (2) Voska Sport 13 7 4 1 2 10:7 +3 W D W W L
3 (3) Vardar 10 7 3 1 3 10:6 +4 W L W W L
4 (5) Korab Debar 10 7 3 1 3 12:13 -1 W D L L W
5 (4) Teteks 10 8 3 1 4 10:14 -4 W L W L L
6 (9) Besa Dobërdoll 8 8 2 2 4 10:12 -2 L W L L D
7 (6) KF Gostivari 6 7 1 3 3 8:12 -4 L D W L L
8 (7) Ohrid 6 8 1 3 4 6:11 -5 D D L W D
9 (8) Veleshta 4 7 1 1 5 3:17 -14 L D W L L
10 (10) Kadino 2 8 0 2 6 3:22 -19 L L L L D
# Team P MP W D L G GD Form
1
Pobeda 32 15 10 2 3 35:13 +22 W W L L W
2
Sloga Vinica 32 15 10 2 3 20:15 +5 L D W W L
3
Sasa 31 15 9 4 2 20:6 +14 W D W W D
4
Belasica 28 15 8 4 3 22:10 +12 W D D W W
5
Kozuv Gevgelija 20 15 5 5 5 15:14 +1 W W D D L
6
Pehchevo 19 15 6 1 8 23:17 +6 L L W L L
7
Osogovo 19 15 5 4 6 19:26 -7 D L D W W
8
Detonit Junior 16 15 4 4 7 15:21 -6 D D L D W
9
Bratstvo Zhitoshe 7 15 2 1 12 10:31 -21 L W L L L
10
Tim Lokomotiva 6 15 1 3 11 8:34 -26 L L D L D
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Pobeda 19 8 6 1 1 23:5 +18 W L W W W
2 (2) Sloga Vinica 17 7 5 2 0 11:4 +7 D W W D W
3 (3) Sasa 16 7 5 1 1 9:1 +8 D W W L W
4 (8) Detonit Junior 14 8 4 2 2 10:7 +3 D L W W W
5 (6) Pehchevo 13 8 4 1 3 13:7 +6 L W L D W
6 (4) Belasica 13 8 4 1 3 13:7 +6 W D W W L
7 (5) Kozuv Gevgelija 12 8 3 3 2 9:7 +2 W W D W D
8 (7) Osogovo 10 7 3 1 3 11:13 -2 L W L W D
9 (9) Bratstvo Zhitoshe 7 7 2 1 4 9:13 -4 W L L W L
10 (10) Tim Lokomotiva 5 7 1 2 4 4:11 -7 D D L L W
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Sasa 15 8 4 3 1 11:5 +6 W W D L D
2 (4) Belasica 15 7 4 3 0 9:3 +6 D W W D W
3 (2) Sloga Vinica 15 8 5 0 3 9:11 -2 L W L W W
4 (1) Pobeda 13 7 4 1 2 12:8 +4 W L D W W
5 (7) Osogovo 9 8 2 3 3 8:13 -5 D D W L D
6 (5) Kozuv Gevgelija 8 7 2 2 3 6:7 -1 D L L W L
7 (6) Pehchevo 6 7 2 0 5 10:10 0 L L W L W
8 (8) Detonit Junior 2 7 0 2 5 5:14 -9 D D L L L
9 (10) Tim Lokomotiva 1 8 0 1 7 4:23 -19 L L L L L
10 (9) Bratstvo Zhitoshe 0 8 0 0 8 1:18 -17 L L L L L

Second League 2021/2022 live scores, results and tables

In this section you can find North Macedonia Second League 2021/2022 football live scores, results, tables and more. If you are looking for any other competition (First Division, Second Division, Third Division, Cup or Supercup), fell free to check our main menu. At LiveFootball.info you can find football scores and results from all over the world.