Pro League
0
100%
Results
Gameweek 6 (Poule des As)
16.11
Ajesaia
Adema
1
3
FT
16.11
CS-Disciples
FC Tiavo Them Vatovavy Fitovinany
1
0
FT
Gameweek 5 (Poule des As)
14.11
Adema
FC Tiavo Them Vatovavy Fitovinany
1
0
FT
14.11
CS-Disciples
Ajesaia
1
0
FT
Gameweek 4 (Poule des As)
12.11
Adema
CS-Disciples
1
2
FT
12.11
FC Tiavo Them Vatovavy Fitovinany
Ajesaia
0
2
FT
Gameweek 3 (Poule des As)
26.10
CS-Disciples
Adema
3
0
FT
Tables
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Adema | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 8:0 | +8 | W D W W W |
2
|
ASCUM de Boeny | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 10:6 | +4 | L W W W D |
3
|
FC Maeva de Betsiboka | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 5:2 | +3 | L D W W D |
4
|
JS Antalaha Sava | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 6:9 | -3 | W W L L L |
5
|
FC Amazone Ambilobe | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 6:10 | -4 | L L L L W |
6
|
FC Bemiray Sofia | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 5:13 | -8 | W L L L L |
Legends:
Next Round
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Fifafifi TFC Atsinana | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 6:1 | +5 | W L W W W |
2
|
FC Tiavo Them Vatovavy Fitovinany | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 12:4 | +8 | W W W L D |
3
|
Ajesaia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 5:2 | +3 | L W W W D |
4
|
HZAM Amparafaravola | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:3 | +4 | W W L L W |
5
|
AS Demerde Analanjirofo | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 1:6 | -5 | L L L W L |
6
|
ASFI EFA Itasy | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:16 | -15 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
CS-Disciples | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 11:2 | +9 | W W W W |
2
|
Inate FC Livak | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 4:3 | +1 | L W W W |
3
|
FC Fomela Ambalavao | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:5 | -1 | W L L D |
4
|
FC Grand Olympique de Menabe | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | W L L D |
5
|
ASSFM Amoron'imania | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 3:10 | -7 | L L L L |
Legends:
Next Round
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Elgeco Plus | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 15:0 | +15 | W W D W W |
2
|
Ilakaka | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 7:2 | +5 | W W D W D |
3
|
FC Transport Anosy | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 6:6 | 0 | W L W L W |
4
|
AS BMT Atsimo Andrefana | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 15:7 | +8 | L W W L D |
5
|
AS Scorpions Bekily Androy | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:16 | -12 | L L L W L |
6
|
ATSKA Atsimo Atsinanana | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:17 | -16 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | ASCUM de Boeny | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6:5 | +1 | L W W D |
2 (4) | JS Antalaha Sava | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:2 | +2 | W W L |
3 (3) | FC Maeva de Betsiboka | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | +2 | D W |
4 (5) | FC Amazone Ambilobe | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 6:10 | -4 | L L L L W |
5 (1) | Adema | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (6) | FC Bemiray Sofia | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:3 | -3 | L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Fifafifi TFC Atsinana | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 5:1 | +4 | W L W W |
2 (4) | HZAM Amparafaravola | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:3 | +2 | W L L |
3 (5) | AS Demerde Analanjirofo | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 1:6 | -5 | L L L W L |
4 (2) | FC Tiavo Them Vatovavy Fitovinany | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
5 (3) | Ajesaia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (6) | ASFI EFA Itasy | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:8 | -7 | L L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | CS-Disciples | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9:2 | +7 | W W W |
2 (2) | Inate FC Livak | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 4:3 | +1 | L W W W |
3 (4) | FC Grand Olympique de Menabe | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | +1 | W D |
4 (3) | FC Fomela Ambalavao | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
5 (5) | ASSFM Amoron'imania | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:3 | -3 | L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Elgeco Plus | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 13:0 | +13 | W W D W |
2 (2) | Ilakaka | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6:1 | +5 | W W W |
3 (4) | AS BMT Atsimo Andrefana | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 15:7 | +8 | L W W L D |
4 (3) | FC Transport Anosy | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
5 (5) | AS Scorpions Bekily Androy | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:3 | -1 | W L |
6 (6) | ATSKA Atsimo Atsinanana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Adema | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 8:0 | +8 | W D W W W |
2 (3) | FC Maeva de Betsiboka | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:1 | +1 | L W D |
3 (2) | ASCUM de Boeny | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:1 | +3 | W |
4 (6) | FC Bemiray Sofia | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 5:10 | -5 | W L L L |
5 (5) | FC Amazone Ambilobe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (4) | JS Antalaha Sava | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:7 | -5 | L L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Ajesaia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 5:2 | +3 | L W W W D |
2 (2) | FC Tiavo Them Vatovavy Fitovinany | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 11:3 | +8 | W W W L |
3 (4) | HZAM Amparafaravola | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W W |
4 (1) | Fifafifi TFC Atsinana | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
5 (5) | AS Demerde Analanjirofo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (6) | ASFI EFA Itasy | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:8 | -8 | L L L |
Group C
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | FC Fomela Ambalavao | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:5 | -1 | W L L D |
2 (1) | CS-Disciples | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
3 (2) | Inate FC Livak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
4 (4) | FC Grand Olympique de Menabe | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | -3 | L L |
5 (5) | ASSFM Amoron'imania | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:7 | -4 | L L L |
Group D
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | FC Transport Anosy | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5:6 | -1 | W L L W |
2 (1) | Elgeco Plus | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
3 (2) | Ilakaka | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1:1 | 0 | D D |
4 (4) | AS BMT Atsimo Andrefana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
5 (5) | AS Scorpions Bekily Androy | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:13 | -11 | L L L |
6 (6) | ATSKA Atsimo Atsinanana | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:17 | -16 | L L L L L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
CS-Disciples | 13 | 5 | 4 | 1 | 0 | 15:2 | +13 | D W W W W |
2
|
Adema | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 19:6 | +13 | W W W W L |
3
|
ASCUM de Boeny | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:7 | +1 | D W W L L |
4
|
Inate FC Livak | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:11 | -3 | D L L W W |
5
|
FC Maeva de Betsiboka | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 11:21 | -10 | D L L L W |
6
|
FC Transport Anosy | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 4:18 | -14 | L L L L L |
Legends:
Next Round
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FC Tiavo Them Vatovavy Fitovinany | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 4:0 | +4 | W W W D D |
2
|
Ajesaia | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:2 | +4 | L W D W W |
3
|
Fifafifi TFC Atsinana | 7 | 5 | 1 | 4 | 0 | 14:2 | +12 | D W D D D |
4
|
Elgeco Plus | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 8:3 | +5 | D L W D D |
5
|
Ilakaka | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 2:16 | -14 | W L L D L |
6
|
FC Fomela Ambalavao | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1:12 | -11 | L L L L D |
Legends:
Next Round
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | CS-Disciples | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 14:1 | +13 | W W W W |
2 (2) | Adema | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 18:5 | +13 | W W W |
3 (3) | ASCUM de Boeny | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:7 | +1 | D W W L L |
4 (4) | Inate FC Livak | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4:4 | 0 | D |
5 (5) | FC Maeva de Betsiboka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (6) | FC Transport Anosy | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:3 | -2 | L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FC Tiavo Them Vatovavy Fitovinany | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 4:0 | +4 | W W W |
2 (3) | Fifafifi TFC Atsinana | 7 | 5 | 1 | 4 | 0 | 14:2 | +12 | D W D D D |
3 (2) | Ajesaia | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:1 | +4 | W W |
4 (4) | Elgeco Plus | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:1 | +5 | L W D D |
5 (5) | Ilakaka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (6) | FC Fomela Ambalavao | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | -2 | L |
Group 1
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Inate FC Livak | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 4:7 | -3 | L L W W |
2 (5) | FC Maeva de Betsiboka | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 11:21 | -10 | D L L L W |
3 (2) | Adema | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:1 | 0 | W L |
4 (1) | CS-Disciples | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
5 (3) | ASCUM de Boeny | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
6 (6) | FC Transport Anosy | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:15 | -12 | L L L |
Group 2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Ajesaia | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1:1 | 0 | L W D |
2 (5) | Ilakaka | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 2:16 | -14 | W L L D L |
3 (1) | FC Tiavo Them Vatovavy Fitovinany | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0:0 | 0 | D D |
4 (4) | Elgeco Plus | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 0 | D |
5 (6) | FC Fomela Ambalavao | 1 | 4 | 0 | 1 | 3 | 1:10 | -9 | L L L D |
6 (3) | Fifafifi TFC Atsinana | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
CS-Disciples | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 9:2 | +7 | W W W W W |
2
|
Adema | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 7:9 | -2 | W W L L W |
3
|
Ajesaia | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 7:9 | -2 | L L W L L |
4
|
FC Tiavo Them Vatovavy Fitovinany | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:7 | -3 | L L L W L |
Legends:
CAF Champions League