Netherlands Eerste Klasse Women

0
100%

Results

Gameweek 1 (Group C)
Gameweek 1 (Group D)
Gameweek 1 (Group C)
Gameweek 1 (Group D)

Upcoming matches

Gameweek 2 (Group A)
Gameweek 2 (Group B)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Always Forward 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
2
RKSV Nuenen 3 1 1 0 0 5:2 +3 W
3
No team logo Burgerhoutse Sport Club 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
4
Velsen 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
5
VDZ 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
6
No team logo Winkel 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7
Hoogland 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8
Buitenveldert II 0 1 0 0 1 2:4 -2 L
9
No team logo Antibarbari 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
10
No team logo VV Schijf 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
11
ADO 1920 0 1 0 0 1 2:5 -3 L
12
Witkampers 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
Legends:

Promotion
Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Always Forward 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
2 (2) RKSV Nuenen 3 1 1 0 0 5:2 +3 W
3 (3) No team logo Burgerhoutse Sport Club 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
4 (5) VDZ 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
5 (12) Witkampers 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (11) ADO 1920 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (10) No team logo VV Schijf 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (8) Buitenveldert II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (7) Hoogland 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (6) No team logo Winkel 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (4) Velsen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (9) No team logo Antibarbari 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Velsen 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (9) No team logo Antibarbari 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
3 (7) Hoogland 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
4 (6) No team logo Winkel 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (5) VDZ 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (3) No team logo Burgerhoutse Sport Club 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (2) RKSV Nuenen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (1) No team logo Always Forward 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (8) Buitenveldert II 0 1 0 0 1 2:4 -2 L
10 (10) No team logo VV Schijf 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
11 (11) ADO 1920 0 1 0 0 1 2:5 -3 L
12 (12) Witkampers 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Kunde 3 1 1 0 0 5:1 +4 W
2
HVCH 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
3
No team logo Schaesberg 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
4
No team logo UDI '19 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
5
Prinses Irene 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
6
No team logo SV Rood Wit 62 1 1 0 1 0 0:0 0 D
7
No team logo Beerse Boys 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8
No team logo OJC Rosmalen 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
9
No team logo RKSV Nuenen II 0 1 0 0 1 2:4 -2 L
10
Orion 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
11
No team logo VV Trekvogels II 0 1 0 0 1 1:5 -4 L
12
Buitenveldert 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
Legends:

Promotion
Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) HVCH 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
2 (4) No team logo UDI '19 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (6) No team logo SV Rood Wit 62 1 1 0 1 0 0:0 0 D
4 (12) Buitenveldert 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (10) Orion 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (7) No team logo Beerse Boys 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (5) Prinses Irene 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (3) No team logo Schaesberg 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (1) Kunde 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (8) No team logo OJC Rosmalen 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
11 (9) No team logo RKSV Nuenen II 0 1 0 0 1 2:4 -2 L
12 (11) No team logo VV Trekvogels II 0 1 0 0 1 1:5 -4 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Kunde 3 1 1 0 0 5:1 +4 W
2 (3) No team logo Schaesberg 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
3 (5) Prinses Irene 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (7) No team logo Beerse Boys 1 1 0 1 0 0:0 0 D
5 (11) No team logo VV Trekvogels II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (9) No team logo RKSV Nuenen II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (8) No team logo OJC Rosmalen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (6) No team logo SV Rood Wit 62 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (4) No team logo UDI '19 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (2) HVCH 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (10) Orion 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
12 (12) Buitenveldert 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo FC Ommen 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2
No team logo Be Quick Dokkum 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
3
No team logo Heerenveense Boys 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
4
No team logo DZC '68 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
5
No team logo Helpman 1 1 0 1 0 2:2 0 D
6
No team logo HZVV 1 1 0 1 0 2:2 0 D
7
No team logo SC Genemuiden 1 1 0 1 0 2:2 0 D
8
No team logo AZSV 1 1 0 1 0 2:2 0 D
9
Oranje Nassau II 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
10
Be Quick '28 II 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
11
No team logo Winsum 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
12
No team logo Berkum 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
Legends:

Promotion
Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Be Quick Dokkum 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (1) No team logo FC Ommen 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
3 (8) No team logo AZSV 1 1 0 1 0 2:2 0 D
4 (6) No team logo HZVV 1 1 0 1 0 2:2 0 D
5 (12) No team logo Berkum 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (11) No team logo Winsum 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (7) No team logo SC Genemuiden 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (5) No team logo Helpman 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (4) No team logo DZC '68 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (3) No team logo Heerenveense Boys 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (10) Be Quick '28 II 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
12 (9) Oranje Nassau II 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) No team logo DZC '68 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
2 (3) No team logo Heerenveense Boys 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
3 (7) No team logo SC Genemuiden 1 1 0 1 0 2:2 0 D
4 (5) No team logo Helpman 1 1 0 1 0 2:2 0 D
5 (10) Be Quick '28 II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (9) Oranje Nassau II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (8) No team logo AZSV 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (6) No team logo HZVV 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (2) No team logo Be Quick Dokkum 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (1) No team logo FC Ommen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (12) No team logo Berkum 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
12 (11) No team logo Winsum 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
CSW 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2
No team logo Wilhelmina Vooruit - Hortus Eendracht Doet Winnen 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
3
IJFC 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4
Ter Leede II 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
5
No team logo VV Sparta Nijkerk 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6
No team logo CVV Jodan Boys 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7
No team logo IJzendijke 1 1 0 1 0 1:1 0 D
8
No team logo RKVV DSS II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
9
Wartburgia II 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
10
No team logo Sleeuwijk 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
11
No team logo SSS II 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
12
't Gooi 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Legends:

Promotion
Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Ter Leede II 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
2 (8) No team logo RKVV DSS II 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (7) No team logo IJzendijke 1 1 0 1 0 1:1 0 D
4 (9) Wartburgia II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
5 (6) No team logo CVV Jodan Boys 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
6 (5) No team logo VV Sparta Nijkerk 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (3) IJFC 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (2) No team logo Wilhelmina Vooruit - Hortus Eendracht Doet Winnen 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (1) CSW 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (10) No team logo Sleeuwijk 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
11 (12) 't Gooi 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
12 (11) No team logo SSS II 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) CSW 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 (2) No team logo Wilhelmina Vooruit - Hortus Eendracht Doet Winnen 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
3 (3) IJFC 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
4 (6) No team logo CVV Jodan Boys 1 1 0 1 0 1:1 0 D
5 (5) No team logo VV Sparta Nijkerk 1 1 0 1 0 1:1 0 D
6 (12) 't Gooi 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (11) No team logo SSS II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (10) No team logo Sleeuwijk 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (8) No team logo RKVV DSS II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (7) No team logo IJzendijke 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11 (4) Ter Leede II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (9) Wartburgia II 0 1 0 0 1 2:3 -1 L

Eerste Klasse Women 2022/2023 live scores, results and tables

In this section you can find Netherlands Eerste Klasse Women 2022/2023 football live scores, results, tables and more. If you are looking for any other competition (First Division, Second Division, Third Division, Cup or Supercup), fell free to check our main menu. At LiveFootball.info you can find football scores and results from all over the world.