Poland III Liga

39%
0
100%

Today's matches

Results

Gameweek 14 (Group 1)
Gameweek 13 (Group 4)
Gameweek 14 (Group 1)
Gameweek 13 (Group 3)

Upcoming matches

Gameweek 14 (Group 4)
Gameweek 14 (Group 3)
Gameweek 14 (Group 4)
Gameweek 16 (Group 1)
Gameweek 15 (Group 4)
Gameweek 16 (Group 1)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Olimpia Grudziądz 33 13 11 0 2 31:7 +24 W W W W L
2
Kotwica Kołobrzeg 32 14 10 2 2 30:12 +18 W L W W D
3
No team logo Pogoń Nowe Skalmierzyce 27 13 8 3 2 22:15 +7 W L W W L
4
Świt Skolwin 26 13 8 2 3 23:13 +10 W W L L W
5
Sokół Kleczew 22 13 7 1 5 20:13 +7 W W L W W
6
Unia Janikowo 22 13 7 1 5 18:19 -1 W W W W W
7
Stargard Szczeciński 21 13 6 3 4 15:14 +1 W D L L L
8
Polonia Środa 20 13 6 2 5 22:17 +5 L W L W W
9
No team logo Stolem Gniewino 18 13 5 3 5 18:25 -7 L W D W L
10
WKS Zawisza Bydgoszcz 18 12 5 3 4 18:18 0 W W W D W
11
Starogard Gdański 18 13 5 3 5 18:17 +1 W L W W L
12
Elana Toruń 17 14 5 2 7 29:30 -1 W L L L L
13
Pogoń Szczecin II 16 14 4 4 6 20:23 -3 L L L W D
14
Bałtyk Koszalin 13 14 3 4 7 16:23 -7 L L L W D
15
Jarota Jarocin 10 13 2 4 7 9:17 -8 L L L L L
16
Bałtyk Gdynia 8 13 2 2 9 17:27 -10 L L L L D
17
No team logo GKS Przodkowo 8 12 2 2 8 9:20 -11 W D L L L
18
No team logo ZKS Kluczevia Stargard 3 13 0 3 10 6:31 -25 L L D L L
Legends:

Promotion
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Pogoń Nowe Skalmierzyce 16 7 5 1 1 9:4 +5 L W W D W
2 (1) Olimpia Grudziądz 15 7 5 0 2 17:6 +11 W W L L W
3 (2) Kotwica Kołobrzeg 13 6 4 1 1 13:5 +8 L W W W D
4 (5) Sokół Kleczew 13 7 4 1 2 12:5 +7 W L W W L
5 (4) Świt Skolwin 13 7 4 1 2 14:8 +6 W L W L W
6 (7) Stargard Szczeciński 11 7 3 2 2 6:7 -1 D L D W W
7 (9) No team logo Stolem Gniewino 10 7 3 1 3 11:14 -3 W W L L L
8 (8) Polonia Środa 10 7 3 1 3 11:9 +2 W W L L W
9 (10) WKS Zawisza Bydgoszcz 9 6 3 0 3 8:9 -1 W W W L L
10 (11) Starogard Gdański 9 7 2 3 2 11:11 0 L W D L D
11 (12) Elana Toruń 8 7 2 2 3 17:13 +4 W L L D D
12 (13) Pogoń Szczecin II 7 6 2 1 3 11:9 +2 L D W L W
13 (16) Bałtyk Gdynia 7 7 2 1 4 11:14 -3 L L D L W
14 (6) Unia Janikowo 7 6 2 1 3 5:8 -3 W W L L L
15 (14) Bałtyk Koszalin 5 8 1 2 5 9:13 -4 L L D W L
16 (17) No team logo GKS Przodkowo 4 6 1 1 4 4:10 -6 W L L L D
17 (18) No team logo ZKS Kluczevia Stargard 2 5 0 2 3 4:9 -5 L D L D L
18 (15) Jarota Jarocin 1 5 0 1 4 4:10 -6 L L L D L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Kotwica Kołobrzeg 19 8 6 1 1 17:7 +10 W W D W W
2 (1) Olimpia Grudziądz 18 6 6 0 0 14:1 +13 W W W W W
3 (6) Unia Janikowo 15 7 5 0 2 13:11 +2 W W W W L
4 (4) Świt Skolwin 13 6 4 1 1 9:5 +4 W L W D W
5 (3) No team logo Pogoń Nowe Skalmierzyce 11 6 3 2 1 13:11 +2 W W L D W
6 (8) Polonia Środa 10 6 3 1 2 11:8 +3 L L W W D
7 (7) Stargard Szczeciński 10 6 3 1 2 9:7 +2 W L L W D
8 (12) Elana Toruń 9 7 3 0 4 12:17 -5 L L W W L
9 (13) Pogoń Szczecin II 9 8 2 3 3 9:14 -5 L L W W D
10 (15) Jarota Jarocin 9 8 2 3 3 5:7 -2 L L D W L
11 (11) Starogard Gdański 9 6 3 0 3 7:6 +1 W W L W L
12 (10) WKS Zawisza Bydgoszcz 9 6 2 3 1 10:9 +1 W D D W D
13 (5) Sokół Kleczew 9 6 3 0 3 8:8 0 W W L L W
14 (14) Bałtyk Koszalin 8 6 2 2 2 7:10 -3 L W D W D
15 (9) No team logo Stolem Gniewino 8 6 2 2 2 7:11 -4 L D D W L
16 (17) No team logo GKS Przodkowo 4 6 1 1 4 5:10 -5 D L L L W
17 (16) Bałtyk Gdynia 1 6 0 1 5 6:13 -7 L L L L D
18 (18) No team logo ZKS Kluczevia Stargard 1 8 0 1 7 2:22 -20 L L L D L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo MKS Cracovia Kraków II 27 13 8 3 2 27:17 +10 D W L W W
2
Podhale Nowy Targ 25 13 7 4 2 29:19 +10 W W W D L
3
No team logo Siarka Tarnobrzeg 24 12 7 3 2 30:14 +16 L W L W D
4
No team logo LKS Łagów 23 13 7 2 4 24:15 +9 D W L D L
5
Stal Stalowa Wola 23 13 7 2 4 23:18 +5 W W W L D
6
Chełmianka Chełm 21 13 6 3 4 22:17 +5 L L W W W
7
No team logo Korona Rzeszow 20 13 5 5 3 21:17 +4 W D W L D
8
No team logo Orlęta Radzyń Podlaski 20 13 5 5 3 19:13 +6 W L D L D
9
No team logo ZKS Unia Tarnów 18 13 4 6 3 22:17 +5 D W D L W
10
KSZO 1929 17 12 4 5 3 15:12 +3 W D D L W
11
No team logo Avia Świdnik 17 13 5 2 6 16:16 0 L W W L D
12
No team logo Wisłoka Dębica 16 13 4 4 5 23:26 -3 D L W L L
13
MKS Czarni Połaniec 16 13 4 4 5 16:20 -4 L L W W D
14
Sokół Sieniawa 12 13 3 3 7 12:29 -17 D D L L W
15
Podlasie Biała Podlaska 11 13 1 8 4 9:17 -8 D L D L W
16
Wisła Sandomierz 11 13 3 2 8 16:31 -15 D D W W L
17
No team logo TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 7 13 1 4 8 17:26 -9 D L L D L
18
Wólczanka W. Pełkińska 6 13 1 3 9 11:28 -17 L L L W D
Legends:

Promotion
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Siarka Tarnobrzeg 19 7 6 1 0 21:4 +17 W W D W W
2 (5) Stal Stalowa Wola 16 6 5 1 0 16:5 +11 W W D W W
3 (1) No team logo MKS Cracovia Kraków II 14 6 4 2 0 15:6 +9 W W W W D
4 (2) Podhale Nowy Targ 13 6 4 1 1 15:9 +6 W W L W W
5 (7) No team logo Korona Rzeszow 11 7 3 2 2 11:9 +2 W W L D L
6 (4) No team logo LKS Łagów 11 6 3 2 1 12:10 +2 D D W W L
7 (11) No team logo Avia Świdnik 11 7 3 2 2 9:7 +2 L W D W W
8 (6) Chełmianka Chełm 10 6 3 1 2 8:7 +1 L W D W L
9 (13) MKS Czarni Połaniec 8 7 2 2 3 8:10 -2 L W D L W
10 (10) KSZO 1929 8 6 2 2 2 6:6 0 D L W W L
11 (9) No team logo ZKS Unia Tarnów 8 7 1 5 1 9:9 0 D D W D L
12 (14) Sokół Sieniawa 8 7 2 2 3 6:15 -9 D W W L L
13 (15) Podlasie Biała Podlaska 7 6 1 4 1 3:4 -1 D D W D D
14 (16) Wisła Sandomierz 7 6 2 1 3 6:9 -3 D W L L W
15 (8) No team logo Orlęta Radzyń Podlaski 7 6 2 1 3 6:9 -3 L L W L D
16 (12) No team logo Wisłoka Dębica 7 6 2 1 3 15:16 -1 L L L D W
17 (17) No team logo TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 3 7 0 3 4 11:19 -8 L D D L D
18 (18) Wólczanka W. Pełkińska 1 7 0 1 6 4:17 -13 L L D L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (8) No team logo Orlęta Radzyń Podlaski 13 7 3 4 0 13:4 +9 W D D D W
2 (1) No team logo MKS Cracovia Kraków II 13 7 4 1 2 12:11 +1 D L W L W
3 (4) No team logo LKS Łagów 12 7 4 0 3 12:5 +7 W L L L W
4 (2) Podhale Nowy Targ 12 7 3 3 1 14:10 +4 W D W D L
5 (6) Chełmianka Chełm 11 7 3 2 2 14:10 +4 L W W W L
6 (9) No team logo ZKS Unia Tarnów 10 6 3 1 2 13:8 +5 W L L W W
7 (10) KSZO 1929 9 6 2 3 1 9:6 +3 W D D W D
8 (7) No team logo Korona Rzeszow 9 6 2 3 1 10:8 +2 D D D L W
9 (12) No team logo Wisłoka Dębica 9 7 2 3 2 8:10 -2 D W L W D
10 (13) MKS Czarni Połaniec 8 6 2 2 2 8:10 -2 L W D W L
11 (5) Stal Stalowa Wola 7 7 2 1 4 7:13 -6 W L L L D
12 (11) No team logo Avia Świdnik 6 6 2 0 4 7:9 -2 W L L L L
13 (3) No team logo Siarka Tarnobrzeg 5 5 1 2 2 9:10 -1 L L D D W
14 (18) Wólczanka W. Pełkińska 5 6 1 2 3 7:11 -4 L W D L D
15 (15) Podlasie Biała Podlaska 4 7 0 4 3 6:13 -7 L L D D L
16 (17) No team logo TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 4 6 1 1 4 6:7 -1 D L L L W
17 (14) Sokół Sieniawa 4 6 1 1 4 6:14 -8 D L L W L
18 (16) Wisła Sandomierz 4 7 1 1 5 10:22 -12 D W L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo LKS Goczałkowice Zdrój 30 13 9 3 1 18:4 +14 L D W W W
2
Rekord Bielsko-Biała 28 13 8 4 1 24:11 +13 W D L W D
3
Ślęza Wrocław 27 13 8 3 2 37:14 +23 L W <