Portugal Campeonato de Portugal Prio

17%
0
100%

Results

Gameweek 5 (Group A)
Gameweek 1 (Group F)
Gameweek 4 (Group A)

Upcoming matches

Gameweek 6 (Group A)
Gameweek 4 (Group E)
Gameweek 4 (Group B)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Pinhalnovense 9 3 3 0 0 5:1 +4 W W W
2
Louletano 7 3 2 1 0 5:3 +2 W W D
3
Olhanense 6 3 2 0 1 5:4 +1 L W W
4
No team logo Imortal DC Albufeira 5 3 1 2 0 3:2 +1 D W D
5
No team logo Grupo União Sport de Montemor 4 3 1 1 1 3:4 -1 L D W
6
No team logo Lagos 3 3 1 0 2 4:4 0 W L L
7
FC Barreirense 3 3 1 0 2 4:5 -1 L L W
8
No team logo Juventude SC Évora 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
9
No team logo Lusitano Ginásio Clube Moncarapachense 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
10
No team logo Futebol Clube de Serpa 0 3 0 0 3 1:5 -4 L L L
Legends:

Promotion Group
Next Round
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (6) No team logo Lagos 3 2 1 0 1 3:2 +1 W L
2 (2) Louletano 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (1) Pinhalnovense 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
4 (3) Olhanense 3 2 1 0 1 3:3 0 L W
5 (5) No team logo Grupo União Sport de Montemor 3 2 1 0 1 3:4 -1 L W
6 (4) No team logo Imortal DC Albufeira 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
7 (8) No team logo Juventude SC Évora 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8 (9) No team logo Lusitano Ginásio Clube Moncarapachense 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (10) No team logo Futebol Clube de Serpa 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
10 (7) FC Barreirense 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Pinhalnovense 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
2 (2) Louletano 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
3 (7) FC Barreirense 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (3) Olhanense 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
5 (4) No team logo Imortal DC Albufeira 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
6 (8) No team logo Juventude SC Évora 1 1 0 1 0 1:1 0 D
7 (5) No team logo Grupo União Sport de Montemor 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8 (6) No team logo Lagos 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
9 (9) No team logo Lusitano Ginásio Clube Moncarapachense 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
10 (10) No team logo Futebol Clube de Serpa 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo CA Pêro Pinheiro 7 3 2 1 0 4:1 +3 W D W
2
Loures 6 3 2 0 1 6:4 +2 W L W
3
Clube Operário Desportivo 5 3 1 2 0 1:0 +1 D W D
4
No team logo O Elvas CAD 4 3 1 1 1 3:3 0 D L W
5
No team logo Grupo Desportivo Coruchense 4 3 1 1 1 4:5 -1 D W L
6
Sacavenense 4 3 1 1 1 3:5 -2 D W L
7
Sintrense 3 3 0 3 0 2:2 0 D D D
8
Ideal 3 3 1 0 2 2:5 -3 L W L
9
No team logo CD Rabo de Peixe 1 3 0 1 2 1:3 -2 D L L
10
No team logo Belenenses II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

Promotion Group
Next Round
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Loures 6 2 2 0 0 6:2 +4 W W
2 (1) No team logo CA Pêro Pinheiro 6 2 2 0 0 3:0 +3 W W
3 (4) No team logo O Elvas CAD 4 2 1 1 0 1:0 +1 D W
4 (6) Sacavenense 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
5 (5) No team logo Grupo Desportivo Coruchense 3 1 1 0 0 3:2 +1 W
6 (8) Ideal 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
7 (7) Sintrense 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
8 (3) Clube Operário Desportivo 2 2 0 2 0 0:0 0 D D
9 (10) No team logo Belenenses II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (9) No team logo CD Rabo de Peixe 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Clube Operário Desportivo 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
2 (1) No team logo CA Pêro Pinheiro 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (7) Sintrense 1 1 0 1 0 0:0 0 D
4 (9) No team logo CD Rabo de Peixe 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
5 (5) No team logo Grupo Desportivo Coruchense 1 2 0 1 1 1:3 -2 D L
6 (6) Sacavenense 1 2 0 1 1 1:5 -4 D L
7 (10) No team logo Belenenses II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (4) No team logo O Elvas CAD 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
9 (2) Loures 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
10 (8) Ideal 0 2 0 0 2 1:5 -4 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Fontinhas 7 3 2 1 0 5:2 +3 W D W
2
Oleiros 7 3 2 1 0 4:2 +2 D W W
3
Sertanense 6 3 2 0 1 4:3 +1 W W L
4
Marinhense 6 3 2 0 1 4:4 0 W L W
5
Benfica Castelo Branco 5 3 1 2 0 2:1 +1 W D D
6
GD Peniche 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
7
No team logo Clube União Idanhense 2 3 0 2 1 3:4 -1 L D D
8
No team logo Vitória de Sernache 1 3 0 1 2 2:4 -2 L D L
9
Praiense 0 2 0 0 2 0:2 -2 L L
10
No team logo Condeixa 0 3 0 0 3 1:4 -3 L L L
Legends:

Promotion Group
Next Round
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (6) GD Peniche 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
2 (2) Oleiros 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (1) No team logo Fontinhas 1 1 0 1 0 2:2 0 D
4 (5) Benfica Castelo Branco 1 1 0 1 0 1:1 0 D
5 (7) No team logo Clube União Idanhense 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
6 (9) Praiense 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
7 (8) No team logo Vitória de Sernache 0 2 0 0 2 1:3 -2 L L
8 (4) Marinhense 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
9 (10) No team logo Condeixa 0 2 0 0 2 0:2 -2 L L
10 (3) Sertanense 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Sertanense 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
2 (1) No team logo Fontinhas 6 2 2 0 0 3:0 +3 W W
3 (4) Marinhense 6 2 2 0 0 3:1 +2 W W
4 (2) Oleiros 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
5 (5) Benfica Castelo Branco 4 2 1 1 0 1:0 +1 W D
6 (7) No team logo Clube União Idanhense 1 1 0 1 0 2:2 0 D
7 (8) No team logo Vitória de Sernache 1 1 0 1 0 1:1 0 D
8 (6) GD Peniche 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (10) No team logo Condeixa 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
10 (9) Praiense 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
# Team P MP W D L G GD Form
1
SC Salgueiros 08 9 3 3 0 0 4:1 +3 W W W
2
No team logo Castro Daire 7 3 2 1 0 3:1 +2 W D W
3
No team logo Grupo Desportivo Santa Cruz de Alvarenga 6 3 2 0 1 3:1 +2 W L W
4
No team logo Leça 6 3 2 0 1 3:2 +1 L W W
5
Gondomar 4 3 1 1 1 5:1 +4 L W D
6
No team logo Valadares Gaia 4 3 1 1 1 5:3 +2 D W L
7
No team logo Espinho 4 3 1 1 1 2:2 0 W D L
8
No team logo CF União de Coimbra 2 3 0 2 1 1:2 -1 D L D
9
No team logo Clube Recreativo de Ferreira de Aves 0 3 0 0 3 1:7 -6 L L L
10
No team logo Clube Desportivo de Gouveia 0 3 0 0 3 2:9 -7 L L L
Legends:

Promotion Group
Next Round
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Grupo Desportivo Santa Cruz de Alvarenga 6 2 2 0 0 3:0 +3 W W
2 (5) Gondomar 3 1 1 0 0 5:0 +5 W
3 (6) No team logo Valadares Gaia 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
4 (1) SC Salgueiros 08 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5 (7) No team logo Espinho 3 2 1 0 1 2:2 0 W L
6 (4) No team logo Leça 3 2 1 0 1 1:1 0 L W
7 (8) No team logo CF União de Coimbra 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
8 (2) No team logo Castro Daire 1 1 0 1 0 0:0 0 D
9 (9) No team logo Clube Recreativo de Ferreira de Aves 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
10 (10) No team logo Clube Desportivo de Gouveia 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Castro Daire 6 2 2 0 0 3:1 +2 W W
2 (1) SC Salgueiros 08 6 2 2 0 0 3:1 +2 W W
3 (4) No team logo Leça 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
4 (7) No team logo Espinho 1 1 0 1 0 0:0 0 D
5 (6) No team logo Valadares Gaia 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
6 (5) Gondomar 1 2 0 1 1 0:1 -1 L D
7 (8) No team logo CF União de Coimbra 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
8 (3) No team logo Grupo Desportivo Santa Cruz de Alvarenga 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
9 (10) No team logo Clube Desportivo de Gouveia 0 1 0 0 1 0:5 -5 L
10 (9) No team logo Clube Recreativo de Ferreira de Aves 0 2 0 0 2 1:6 -5 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Amarante 7 3 2 1 0 9:3 +6 W W D
2
Mirandela 7 3 2 1 0 3:1 +2 D W W
3
AR São Martinho 7 3 2 1 0 2:0 +2 W W D
4
Berço 5 3 1 2 0 4:2 +2 D W D
5
No team logo FC Tirsense 5 3 1 2 0 2:1 +1 D D W
6
No team logo Paredes 4 3 1 1 1 2:1 +1 L D W
7
Vila Real 4 3 1 1 1 6:6 0 W L D
8
No team logo AC Vila Meã 1 3 0 1 2 1:3 -2 D L L
9
No team logo CA Macedo de Cavaleiros 0 3 0 0 3 0:4 -4 L L L
10
No team logo AFC Santa Marta de Penaguião 0 3 0 0 3 0:8 -8 L L L
Legends:

Promotion Group
Next Round
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Amarante 4 2 1 1 0 8:3 +5 W D
2 (2) Mirandela 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
3 (6) No team logo Paredes 3 2 1 0 1 2:1 +1 L W
4 (3) AR São Martinho 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5 (7) Vila Real 3 2 1 0 1 3:3 0 W L
6 (4) Berço 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
7 (5) No team logo FC Tirsense 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8 (10) No team logo AFC Santa Marta de Penaguião 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
9 (9) No team logo CA Macedo de Cavaleiros 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
10 (8) No team logo AC Vila Meã 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) No team logo FC Tirsense 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
2 (3) AR São Martinho 4 2 1 1 0 1:0 +1 W D
3 (4) Berço 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
4 (2) Mirandela 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
5 (1) Amarante 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
6 (7) Vila Real 1 1 0 1 0 3:3 0 D
7 (6) No team logo Paredes 1 1 0 1 0 0:0 0 D
8 (8) No team logo AC Vila Meã 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
9 (9) No team logo CA Macedo de Cavaleiros 0 2 0 0 2 0:3 -3 L L
10 (10) No team logo AFC Santa Marta de Penaguião 0 2 0 0 2 0:7 -7 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Vilaverdense FC 13 5 4 1 0 15:6 +9 W D W W W
2
Marítimo II 13 5 4 1 0 13:5 +8 W D W W W
3
AD Os Limianos 10 4 3 1 0 15:4 +11 W W D W
4
No team logo Maria da Fonte 6 4 2 0 2 10:5 +5 W L W L
5
AD Camacha 5 4 1 2 1 4:4 0 D W L D
6
No team logo Forjães Sport Club 5 5 1 2 2 8:14 -6 L D L W D
7
Merelinense 4 3 1 1 1 6:4 +2 D W L
8
No team logo Câmara de Lobos 4 5 1 1 3 6:12 -6 L D W L L
9
No team logo SC Vianense 3 4 1 0 3 4:9 -5 L W L L
10
Pedras Salgadas 1 4 0 1 3 5:10 -5 D L L L
11
União Madeira 0 3 0 0 3 2:15 -13 L L L
Legends:

Promotion Group
Next Round
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Marítimo II 9 3 3 0 0 8:1 +7 W W W
2 (3) AD Os Limianos 6 2 2 0 0 11:3 +8 W W
3 (4) No team logo Maria da Fonte 6 2 2 0 0 8:1 +7 W W
4 (1) Vilaverdense FC 4 2 1 1 0 4:3 +1 D W
5 (5) AD Camacha 1 2 0 1 1 2:3 -1 D L
6 (7) Merelinense 1 2 0 1 1 2:4 -2 D L
7 (8) No team logo Câmara de Lobos 1 2 0 1 1 2:6 -4 D L
8 (6) No team logo Forjães Sport Club 1 3 0 1 2 1:9 -8 L L D
9 (11) União Madeira 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
10 (9) No team logo SC Vianense 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
11 (10) Pedras Salgadas 0 2 0 0 2 4:7 -3 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Vilaverdense FC 9 3 3 0 0 11:3 +8 W W W
2 (3) AD Os Limianos 4 2 1 1 0 4:1 +3 W D
3 (6) No team logo Forjães Sport Club 4 2 1 1 0 7:5 +2 D W
4 (2) Marítimo II 4 2 1 1 0 5:4 +1 D W
5 (5) AD Camacha 4 2 1 1 0 2:1 +1 W D
6 (7) Merelinense 3