Romania Liga III

27%
0
100%

Results

Gameweek 5 (Group 2)
Gameweek 5 (Group 1)
Gameweek 5 (Group 6)
Gameweek 5 (Group 7)

Upcoming matches

Gameweek 6 (Group 7)
Gameweek 6 (Group 8)
Gameweek 6 (Group 9)
Gameweek 6 (Group 10)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo FC Corvinul Hunedoara 15 5 5 0 0 17:3 +14 W W W W W
2
No team logo Unirea Ungheni 9 5 3 0 2 12:8 +4 L W W W L
3
Avântul Reghin 9 5 3 0 2 9:8 +1 W L W L W
4
Metalurgistul Cugir 8 5 2 2 1 8:7 +1 W D L D W
5
No team logo CS Universitatea Alba Iulia 8 5 2 2 1 5:5 0 W D L D W
6
Ocna Mureș 7 5 2 1 2 11:11 0 L W W D L
7
Sănătatea Cluj 6 5 2 0 3 14:17 -3 L L W L W
8
No team logo ACS Târgu Mureș 1898 - Marosvásárhelyi SE 1898 5 5 1 2 2 8:9 -1 W D L D L
9
Unirea Alba Iulia 2 5 0 2 3 3:11 -8 L D L D L
10
No team logo Viitorul Cluj 1 5 0 1 4 1:9 -8 L L L D L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Avântul Reghin 9 3 3 0 0 6:1 +5 W W W
2 (1) No team logo FC Corvinul Hunedoara 6 2 2 0 0 9:3 +6 W W
3 (7) Sănătatea Cluj 6 3 2 0 1 8:6 +2 L W W
4 (6) Ocna Mureș 6 3 2 0 1 8:7 +1 W W L
5 (4) Metalurgistul Cugir 6 3 2 0 1 6:5 +1 W L W
6 (5) No team logo CS Universitatea Alba Iulia 5 3 1 2 0 2:1 +1 D D W
7 (2) No team logo Unirea Ungheni 3 2 1 0 1 5:4 +1 L W
8 (8) No team logo ACS Târgu Mureș 1898 - Marosvásárhelyi SE 1898 2 2 0 2 0 3:3 0 D D
9 (10) No team logo Viitorul Cluj 1 2 0 1 1 0:2 -2 L D
10 (9) Unirea Alba Iulia 0 2 0 0 2 2:7 -5 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo FC Corvinul Hunedoara 9 3 3 0 0 8:0 +8 W W W
2 (2) No team logo Unirea Ungheni 6 3 2 0 1 7:4 +3 W W L
3 (8) No team logo ACS Târgu Mureș 1898 - Marosvásárhelyi SE 1898 3 3 1 0 2 5:6 -1 W L L
4 (5) No team logo CS Universitatea Alba Iulia 3 2 1 0 1 3:4 -1 W L
5 (4) Metalurgistul Cugir 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
6 (9) Unirea Alba Iulia 2 3 0 2 1 1:4 -3 D D L
7 (6) Ocna Mureș 1 2 0 1 1 3:4 -1 L D
8 (3) Avântul Reghin 0 2 0 0 2 3:7 -4 L L
9 (7) Sănătatea Cluj 0 2 0 0 2 6:11 -5 L L
10 (10) No team logo Viitorul Cluj 0 3 0 0 3 1:7 -6 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
CSM Reşiţa 15 5 5 0 0 12:2 +10 W W W W W
2
No team logo Pobeda Stár Bišnov 12 5 4 0 1 8:7 +1 W W W W L
3
Ghiroda şi Giarmata Vii 10 5 3 1 1 11:6 +5 W D W L W
4
Șoimii Lipova 9 5 3 0 2 10:5 +5 L W L W W
5
No team logo Progresul Pecica 7 5 2 1 2 9:9 0 W L W D L
6
Crişul Chişineu Criş 5 5 1 2 2 8:11 -3 D D L L W
7
No team logo CS Ineu 4 5 1 1 3 8:8 0 L D L W L
8
No team logo CS Phoenix Buziaș 4 5 1 1 3 5:8 -3 L L W D L
9
No team logo Avântul Periam 4 5 1 1 3 6:15 -9 D L L L W
10
Gloria Lunca Teuz Cermei 1 5 0 1 4 3:9 -6 L D L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) CSM Reşiţa 9 3 3 0 0 8:2 +6 W W W
2 (4) Șoimii Lipova 6 2 2 0 0 9:1 +8 W W
3 (3) Ghiroda şi Giarmata Vii 6 2 2 0 0 5:0 +5 W W
4 (5) No team logo Progresul Pecica 6 3 2 0 1 6:4 +2 W W L
5 (2) No team logo Pobeda Stár Bišnov 6 3 2 0 1 5:6 -1 W W L
6 (9) No team logo Avântul Periam 1 2 0 1 1 3:4 -1 D L
7 (8) No team logo CS Phoenix Buziaș 1 2 0 1 1 2:3 -1 L D
8 (6) Crişul Chişineu Criş 1 2 0 1 1 2:5 -3 D L
9 (10) Gloria Lunca Teuz Cermei 1 3 0 1 2 1:5 -4 D L L
10 (7) No team logo CS Ineu 0 3 0 0 3 3:6 -3 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) CSM Reşiţa 6 2 2 0 0 4:0 +4 W W
2 (2) No team logo Pobeda Stár Bišnov 6 2 2 0 0 3:1 +2 W W
3 (7) No team logo CS Ineu 4 2 1 1 0 5:2 +3 D W
4 (6) Crişul Chişineu Criş 4 3 1 1 1 6:6 0 D L W
5 (3) Ghiroda şi Giarmata Vii 4 3 1 1 1 6:6 0 D L W
6 (8) No team logo CS Phoenix Buziaș 3 3 1 0 2 3:5 -2 L W L
7 (4) Șoimii Lipova 3 3 1 0 2 1:4 -3 L L W
8 (9) No team logo Avântul Periam 3 3 1 0 2 3:11 -8 L L W
9 (5) No team logo Progresul Pecica 1 2 0 1 1 3:5 -2 L D
10 (10) Gloria Lunca Teuz Cermei 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
CSM Deva 13 5 4 1 0 15:2 +13 W W W D W
2
Gilortul 12 5 4 0 1 10:6 +4 L W W W W
3
No team logo Jiul Petroşani 10 5 3 1 1 11:4 +7 W W L D W
4
No team logo Voinţa Lupac 10 5 3 1 1 12:7 +5 W W W D L
5
Filiaşi 10 5 3 1 1 6:6 0 W L W W D
6
No team logo Viitorul Şimian 7 5 2 1 2 10:11 -1 W L L D W
7
No team logo Viitorul Târgu Jiu II 5 5 1 2 2 6:11 -5 L L W D D
8
No team logo FC Retezatul Haţeg 2 5 0 2 3 3:8 -5 L D L D L
9
No team logo Armata Aurul Brad 1 5 0 1 4 6:16 -10 L D L L L
10
No team logo Progresul Ezeriș 0 5 0 0 5 5:13 -8 L L L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Gilortul 9 3 3 0 0 9:3 +6 W W W
2 (5) Filiaşi 7 3 2 1 0 5:1 +4 W W D
3 (6) No team logo Viitorul Şimian 6 3 2 0 1 8:5 +3 W L W
4 (3) No team logo Jiul Petroşani 4 2 1 1 0 7:2 +5 W D
5 (1) CSM Deva 4 2 1 1 0 6:1 +5 W D
6 (4) No team logo Voinţa Lupac 4 2 1 1 0 6:4 +2 W D
7 (7) No team logo Viitorul Târgu Jiu II 3 2 1 0 1 3:3 0 L W
8 (9) No team logo Armata Aurul Brad 1 3 0 1 2 3:7 -4 D L L
9 (10) No team logo Progresul Ezeriș 0 2 0 0 2 1:3 -2 L L
10 (8) No team logo FC Retezatul Haţeg 0 3 0 0 3 1:6 -5 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) CSM Deva 9 3 3 0 0 9:1 +8 W W W
2 (4) No team logo Voinţa Lupac 6 3 2 0 1 6:3 +3 W W L
3 (3) No team logo Jiul Petroşani 6 3 2 0 1 4:2 +2 W L W
4 (2) Gilortul 3 2 1 0 1 1:3 -2 L W
5 (5) Filiaşi 3 2 1 0 1 1:5 -4 L W
6 (8) No team logo FC Retezatul Haţeg 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
7 (7) No team logo Viitorul Târgu Jiu II 2 3 0 2 1 3:8 -5 L D D
8 (6) No team logo Viitorul Şimian 1 2 0 1 1 2:6 -4 L D
9 (9) No team logo Armata Aurul Brad 0 2 0 0 2 3:9 -6 L L
10 (10) No team logo Progresul Ezeriș 0 3 0 0 3 4:10 -6 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Alexandria 13 5 4 1 0 7:0 +7 W W W W D
2
No team logo CS Dunărea Turris Turnu Măgurele 12 5 4 0 1 11:4 +7 W W W L W
3
Flacăra Horezu 9 5 3 0 2 7:8 -1 W L L W W
4
Sporting Roşiori 7 4 2 1 1 8:3 +5 W L W D
5
No team logo Viitorul Dăești 6 5 2 0 3 3:7 -4 L L W L W
6
No team logo Petrolul Potcoava 5 5 1 2 2 2:4 -2 W L D D L
7
No team logo AS Cozia Călimăneşti 5 5 1 2 2 2:6 -4 L D D W L
8
No team logo Minerul Costeşti 4 5 1 1 3 3:9 -6 L L W D L
9
No team logo Vediţa Coloneşti 1 5 0 1 4 1:9 -8 L D L L L
10
FC Universitatea Craiova II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Alexandria 7 3 2 1 0 5:0 +5 W W D
2 (2) No team logo CS Dunărea Turris Turnu Măgurele 6 2 2 0 0 7:0 +7 W W
3 (4) Sporting Roşiori 6 2 2 0 0 7:1 +6 W W
4 (3) Flacăra Horezu 6 2 2 0 0 4:0 +4 W W
5 (5) No team logo Viitorul Dăești 6 3 2 0 1 3:3 0 L W W
6 (7) No team logo AS Cozia Călimăneşti 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
7 (6) No team logo Petrolul Potcoava 4 3 1 1 1 2:2 0 W D L
8 (8) No team logo Minerul Costeşti 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
9 (10) FC Universitatea Craiova II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (9) No team logo Vediţa Coloneşti 0 3 0 0 3 0:5 -5 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Alexandria 6 2 2 0 0 2:0 +2 W W
2 (2) No team logo CS Dunărea Turris Turnu Măgurele 6 3 2 0 1 4:4 0 W L W
3 (3) Flacăra Horezu 3 3 1 0 2 3:8 -5 L L W
4 (8) No team logo Minerul Costeşti 3 3 1 0 2 2:7 -5 L W L
5 (4) Sporting Roşiori 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
6 (6) No team logo Petrolul Potcoava 1 2 0 1 1 0:2 -2 L D
7 (9) No team logo Vediţa Coloneşti 1 2 0 1 1 1:4 -3 D L
8 (7) No team logo AS Cozia Călimăneşti 1 3 0 1 2 0:5 -5 L D L
9 (10) FC Universitatea Craiova II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (5) No team logo Viitorul Dăești 0 2 0 0 2 0:4 -4 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Plopeni 15 5 5 0 0 9:2 +7 W W W W W
2
Blejoi 13 5 4 1 0 13:3 +10 D W W W W
3
No team logo Kids Tâmpa Braşov 7 5 2 1 2 6:6 0 W L D L W
4
No team logo CS Păuleşti 7 5 2 1 2 5:9 -4 W L D W L
5
Odorheiu Secuiesc 6 5 2 0 3 9:7 +2 L W L W L
6
Municipal Braşov 6 5 2 0 3 5:8 -3 W L L W L
7
No team logo Sepsi II 5 5 1 2 2 5:5 0 L W D L D
8
Olimpic Cetate 5 5 1 2 2 7:9 -2 L D W L D
9
No team logo ASC Olimpic Zărneşti 4 5 1 1 3 9:13 -4 L D L L W
10
Târgu Secuiesc 2 5 0 2 3 3:9 -6 D L D L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Plopeni 9 3 3 0 0 7:2 +5 W W W
2 (2) Blejoi 7 3 2 1 0 6:3 +3 D W W
3 (3) No team logo Kids Tâmpa Braşov 7 3 2 1 0 5:2 +3 W D W
4 (6) Municipal Braşov 3 2 1 0 1 1:2 -1 L W
5 (4) No team logo CS Păuleşti 3 2 1 0 1 2:5 -3 L W
6 (7) No team logo Sepsi II 2 3 0 2 1 2:3 -1 L D D
7 (9) No team logo ASC Olimpic Zărneşti 1 2 0 1 1 5:9 -4 D L
8 (5) Odorheiu Secuiesc 0 2 0 0 2 1:3 -2 L L
9 (8) Olimpic Cetate 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
10 (10) Târgu Secuiesc 0 3 0 0 3 1:7 -6 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Blejoi 6 2 2 0 0 7:0 +7 W W
2 (5) Odorheiu Secuiesc 6 3 2 0 1 8:4 +4 W W L
3 (1) No team logo Plopeni 6 2 2 0 0 2:0 +2 W W
4 (8) Olimpic Cetate 5 3 1 2 0 6:5 +1 D W D
5 (4) No team logo CS Păuleşti 4 3 1 1 1 3:4 -1 W D L
6 (7) No team logo Sepsi II 3 2 1 0 1 3:2 +1 W L