Russia III Division

18%
0
100%

Results

Gameweek 5 (Center)
Gameweek 5 (Siberia)

Upcoming matches

Southern Federal District
Moskva
Gameweek 6 (Moskva)
North-West

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Zelenograd 13 5 4 1 0 15:5 +10 W W W W D
2
Avrora Moskva 11 5 3 2 0 13:6 +7 W W W D D
3
FShM Torpedo 9 4 3 0 1 6:5 +1 W W L W
4
Rosich Moskovskiy 6 3 2 0 1 13:4 +9 L W W
5
Rodina Moskva II 6 4 2 0 2 10:6 +4 W L L W
6
FK Rim 6 4 2 0 2 7:8 -1 L W L W
7
Lokomotiv Moskva III 6 5 2 0 3 7:18 -11 L W L W L
8
Luch Moskva 3 3 1 0 2 7:7 0 L W L
9
Letniy Dozhdik 1 4 0 1 3 2:8 -6 L L D L
10
FK Zenit Moskva 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11
FK Kurkino 0 5 0 0 5 6:19 -13 L L L L L
Legends:

Final Tournament
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Avrora Moskva 7 3 2 1 0 9:5 +4 W W D
2 (1) Zelenograd 6 2 2 0 0 5:1 +4 W W
3 (3) FShM Torpedo 6 2 2 0 0 5:2 +3 W W
4 (6) FK Rim 6 3 2 0 1 6:4 +2 L W W
5 (8) Luch Moskva 3 1 1 0 0 5:1 +4 W
6 (5) Rodina Moskva II 3 2 1 0 1 4:2 +2 L W
7 (9) Letniy Dozhdik 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
8 (10) FK Zenit Moskva 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (4) Rosich Moskovskiy 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (11) FK Kurkino 0 3 0 0 3 4:11 -7 L L L
11 (7) Lokomotiv Moskva III 0 3 0 0 3 3:16 -13 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Zelenograd 7 3 2 1 0 10:4 +6 W W D
2 (4) Rosich Moskovskiy 6 3 2 0 1 13:4 +9 L W W
3 (7) Lokomotiv Moskva III 6 2 2 0 0 4:2 +2 W W
4 (2) Avrora Moskva 4 2 1 1 0 4:1 +3 W D
5 (5) Rodina Moskva II 3 2 1 0 1 6:4 +2 W L
6 (3) FShM Torpedo 3 2 1 0 1 1:3 -2 W L
7 (10) FK Zenit Moskva 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (6) FK Rim 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
9 (8) Luch Moskva 0 2 0 0 2 2:6 -4 L L
10 (9) Letniy Dozhdik 0 2 0 0 2 1:6 -5 L L
11 (11) FK Kurkino 0 2 0 0 2 2:8 -6 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Ilpar 12 5 4 0 1 20:6 +14 W L W W W
2
Metallurg Asha 12 4 4 0 0 15:3 +12 W W W W
3
Amkar Perm II 9 5 3 0 2 15:5 +10 L W W L W
4
Uralets Nizhnyi Tagil 9 4 3 0 1 15:9 +6 W W L W
5
Chelyabinsk II 9 4 3 0 1 7:2 +5 W W L W
6
Tyumen II 7 4 2 1 1 6:6 0 L D W W
7
Metallurg Magnitogorsk 7 5 2 1 2 5:7 -2 W D W L L
8
Irtysh Omsk II 6 5 2 0 3 7:9 -2 W L L L W
9
Torpedo Miass II 6 4 2 0 2 6:8 -2 L W W L
10
Shakhtyor Korkino 6 5 2 0 3 10:13 -3 L W L W L
11
Tobol Tobolsk 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12
Tobol Kurgan 0 3 0 0 3 2:13 -11 L L L
13
Umka Magnitogorsk 0 5 0 0 5 7:29 -22 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Ilpar 9 3 3 0 0 17:3 +14 W W W
2 (3) Amkar Perm II 6 3 2 0 1 14:4 +10 W L W
3 (2) Metallurg Asha 6 2 2 0 0 9:2 +7 W W
4 (9) Torpedo Miass II 6 2 2 0 0 5:2 +3 W W
5 (5) Chelyabinsk II 6 2 2 0 0 3:0 +3 W W
6 (8) Irtysh Omsk II 6 3 2 0 1 6:5 +1 W L W
7 (7) Metallurg Magnitogorsk 6 3 2 0 1 5:5 0 W W L
8 (6) Tyumen II 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
9 (10) Shakhtyor Korkino 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
10 (4) Uralets Nizhnyi Tagil 3 2 1 0 1 5:4 +1 W L
11 (11) Tobol Tobolsk 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
12 (12) Tobol Kurgan 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
13 (13) Umka Magnitogorsk 0 3 0 0 3 4:13 -9 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Uralets Nizhnyi Tagil 6 2 2 0 0 10:5 +5 W W
2 (2) Metallurg Asha 6 2 2 0 0 6:1 +5 W W
3 (5) Chelyabinsk II 3 2 1 0 1 4:2 +2 W L
4 (1) Ilpar 3 2 1 0 1 3:3 0 L W
5 (3) Amkar Perm II 3 2 1 0 1 1:1 0 L W
6 (6) Tyumen II 3 2 1 0 1 4:5 -1 L W
7 (10) Shakhtyor Korkino 3 4 1 0 3 8:13 -5 L W L L
8 (7) Metallurg Magnitogorsk 1 2 0 1 1 0:2 -2 D L
9 (11) Tobol Tobolsk 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (8) Irtysh Omsk II 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
11 (9) Torpedo Miass II 0 2 0 0 2 1:6 -5 L L
12 (12) Tobol Kurgan 0 2 0 0 2 1:9 -8 L L
13 (13) Umka Magnitogorsk 0 2 0 0 2 3:16 -13 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
FK Kompozit Pavlovsky Posad 13 5 4 1 0 14:3 +11 W W W W D
2
Legion Ivanteyevka 12 5 4 0 1 13:7 +6 L W W W W
3
Zorkiy 11 5 3 2 0 11:0 +11 W W D W D
4
Metallist Korolev 10 5 3 1 1 11:6 +5 W L W D W
5
FK Peresvet-Garant 8 5 2 2 1 10:5 +5 W D L W D
6
Peresvet 7 5 2 1 2 8:9 -1 W L W L D
7
Olimp-Dolgoprudny-Mol 6 4 2 0 2 8:7 +1 W L W L
8
SSh Saturn 6 5 2 0 3 9:16 -7 L W L L W
9
Vityaz Noginsk 5 5 1 2 2 4:9 -5 L L W D D
10
Znamya Noginsk II 2 4 0 2 2 2:6 -4 L D L D
11
Saturn Ramenskoye II 1 5 0 1 4 4:15 -11 L D L L L
12
Lyubertsy 0 5 0 0 5 3:14 -11 L L L L L
Legends:

Final Tournament
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Metallist Korolev 9 3 3 0 0 10:2 +8 W W W
2 (3) Zorkiy 7 3 2 1 0 7:0 +7 W W D
3 (6) Peresvet 7 3 2 1 0 7:3 +4 W W D
4 (2) Legion Ivanteyevka 6 2 2 0 0 7:3 +4 W W
5 (1) FK Kompozit Pavlovsky Posad 6 2 2 0 0 6:3 +3 W W
6 (7) Olimp-Dolgoprudny-Mol 6 3 2 0 1 6:4 +2 W W L
7 (5) FK Peresvet-Garant 4 2 1 1 0 3:1 +2 D W
8 (8) SSh Saturn 3 2 1 0 1 4:7 -3 W L
9 (10) Znamya Noginsk II 2 2 0 2 0 0:0 0 D D
10 (9) Vityaz Noginsk 1 2 0 1 1 1:6 -5 L D
11 (11) Saturn Ramenskoye II 0 2 0 0 2 1:6 -5 L L
12 (12) Lyubertsy 0 3 0 0 3 2:8 -6 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) FK Kompozit Pavlovsky Posad 7 3 2 1 0 8:0 +8 W W D
2 (2) Legion Ivanteyevka 6 3 2 0 1 6:4 +2 L W W
3 (3) Zorkiy 4 2 1 1 0 4:0 +4 W D
4 (5) FK Peresvet-Garant 4 3 1 1 1 7:4 +3 W L D
5 (9) Vityaz Noginsk 4 3 1 1 1 3:3 0 L W D
6 (8) SSh Saturn 3 3 1 0 2 5:9 -4 L L W
7 (4) Metallist Korolev 1 2 0 1 1 1:4 -3 L D
8 (11) Saturn Ramenskoye II 1 3 0 1 2 3:9 -6 D L L
9 (7) Olimp-Dolgoprudny-Mol 0 1 0 0 1 2:3 -1 L
10 (10) Znamya Noginsk II 0 2 0 0 2 2:6 -4 L L
11 (12) Lyubertsy 0 2 0 0 2 1:6 -5 L L
12 (6) Peresvet 0 2 0 0 2 1:6 -5 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Atom Novovoronezh 15 5 5 0 0 19:3 +16 W W W W W
2
Akademiya Tambov 12 4 4 0 0 14:1 +13 W W W W
3
Metallurg-Oskol 10 4 3 1 0 7:1 +6 W W W D
4
Lokomotiv Liski 9 4 3 0 1 18:4 +14 L W W W
5
Yelets 9 4 3 0 1 10:7 +3 W L W W
6
Orel 7 5 2 1 2 11:9 +2 L L W W D
7
Avangard Kursk II 3 4 1 0 3 9:12 -3 W L L L
8
SShOR №1 Salyut II 1 3 0 1 2 5:13 -8 L L D
9
FK Kaluga II 1 4 0 1 3 1:11 -10 L L L D
10
No team logo Olimpik Kaluga 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
11
Dinamo Bryansk II 0 4 0 0 4 4:14 -10 L L L L
12
Metallurg Lipetsk II 0 5 0 0 5 3:26 -23 L L L L L
Legends:

Final Tournament
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Atom Novovoronezh 9 3 3 0 0 15:1 +14 W W W
2 (2) Akademiya Tambov 6 2 2 0 0 8:0 +8 W W
3 (4) Lokomotiv Liski 3 2 1 0 1 5:2 +3 L W
4 (5) Yelets 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
5 (3) Metallurg-Oskol 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
6 (6) Orel 3 2 1 0 1 6:5 +1 L W
7 (9) FK Kaluga II 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
8 (8) SShOR №1 Salyut II 1 2 0 1 1 5:9 -4 L D
9 (10) No team logo Olimpik Kaluga 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
10 (7) Avangard Kursk II 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
11 (11) Dinamo Bryansk II 0 3 0 0 3 3:10 -7 L L L
12 (12) Metallurg Lipetsk II 0 4 0 0 4 3:20 -17 L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Metallurg-Oskol 7 3 2 1 0 5:1 +4 W W D
2 (4) Lokomotiv Liski 6 2 2 0 0 13:2 +11 W W
3 (2) Akademiya Tambov 6 2 2 0 0 6:1 +5 W W
4 (1) Atom Novovoronezh 6 2 2 0 0 4:2 +2 W W
5 (5) Yelets 6 3 2 0 1 8:7 +1 L W W
6 (6) Orel 4 3 1 1 1 5:4 +1 L W D
7 (7) Avangard Kursk II 3 3 1 0 2 9:10 -1 W L L
8 (10) No team logo Olimpik Kaluga 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (11) Dinamo Bryansk II 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
10 (8) SShOR №1 Salyut II 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
11 (12) Metallurg Lipetsk II 0 1 0 0 1 0:6 -6 L
12 (9) FK Kaluga II 0 2 0 0 2 0:9 -9 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Khimik Vurnary 4 2 1 1 0 8:3 +5 W D
2
Universitet Ulyanovsk 4 2 1 1 0 5:2 +3 D W
3
OES Dimitrovgrad 3 2 1 0 1 3:2 +1 L W
4
Fankom SSh 5 3 2 1 0 1 3:3 0 W L
5
Dorozhnik 3 2 1 0 1 2:4 -2 W L
6
SShOR 8 Elektrika 3 2 1 0 1 3:7 -4 L W
7
Zenit Izhevsk II 2 2 0 2 0 4:4 0 D D
8
TsPF Mordovia 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9
Volga Ulyanovsk II 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
Legends:

Champion
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Universitet Ulyanovsk 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 (5) Dorozhnik 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (6) SShOR 8 Elektrika 3 2 1 0 1 3:7 -4 L W
4 (7) Zenit Izhevsk II 1 1 0 1 0 2:2 0 D
5 (1) Khimik Vurnary 1 1 0 1 0 2:2 0 D
6 (8) TsPF Mordovia 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
7 (4) Fankom SSh 5 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
8 (3) OES Dimitrovgrad 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
9 (9) Volga Ulyanovsk II 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Khimik Vurnary 3 1 1 0 0 6:1 +5 W
2 (3) OES Dimitrovgrad 3 2 1 0 1 3:2 +1 L W
3 (4) Fankom SSh 5 3 2 1 0 1 3:3 0 W L
4 (7) Zenit Izhevsk II 1 1 0 1 0