III Division
0
100%
Results
Championship - Final
28.1123:00
FK Stavropol'Agrosoyuz Ivanovskoye
Dorozhnik
E
2
3
2
2
FT
Championship - 3rd Place Final
28.1123:00
Rosich Moskovskiy
Lokomotiv Liski
3
1
FT
7th Place Final
27.1123:00
FK Nogliki
FK SShOR Vologda
3
2
FT
9th Place Final
27.1123:00
Buryatia
Torpedo Miass
2
3
FT
5th Place Final
27.1123:00
Luch Sergiyev Posad
Dinamo St. Petersburg
1
3
FT
Gameweek 5 (Far East)
26.1123:00
Lokomotiv Liski
Torpedo Miass
4
0
FT
26.1123:00
FK SShOR Vologda
Dinamo St. Petersburg
2
6
FT
Tables
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Rosich Moskovskiy | 35 | 13 | 11 | 2 | 0 | 51:1 | +50 | W W W W W |
2
|
Rodina Moskva II | 33 | 13 | 11 | 0 | 2 | 48:18 | +30 | W L W W W |
3
|
Zelenograd | 30 | 13 | 10 | 0 | 3 | 37:17 | +20 | W L W W W |
4
|
Sakhalinets | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 30:12 | +18 | W W D L W |
5
|
DYuSSh-75 | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 35:9 | +26 | W W D W L |
6
|
FShM Torpedo | 25 | 13 | 8 | 1 | 4 | 39:17 | +22 | W W W L W |
7
|
Geraklion | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 30:21 | +9 | W L L W W |
8
|
Smena Moskva | 15 | 13 | 5 | 0 | 8 | 21:34 | -13 | L W W W L |
9
|
Letniy Dozhdik | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 18:23 | -5 | L W L L W |
10
|
Lokomotiv Moskva III | 10 | 13 | 3 | 1 | 9 | 31:32 | -1 | L L L W L |
11
|
FK Gefest | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 21:38 | -17 | L L W L L |
12
|
FK Setun'-Kuntsevo | 7 | 13 | 2 | 1 | 10 | 14:44 | -30 | L W L L L |
13
|
FK Burevestnik Moskva | 6 | 13 | 2 | 0 | 11 | 11:80 | -69 | L L L L L |
14
|
Trudovye rezervy | 4 | 13 | 1 | 1 | 11 | 11:51 | -40 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Rosich Moskovskiy | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 32:0 | +32 | W W W W W |
2 (5) | DYuSSh-75 | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 22:4 | +18 | W W D D W |
3 (2) | Rodina Moskva II | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 28:9 | +19 | W W W W L |
4 (3) | Zelenograd | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 16:9 | +7 | L W L W W |
5 (4) | Sakhalinets | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 15:4 | +11 | W D W W L |
6 (7) | Geraklion | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 14:14 | 0 | W L W W L |
7 (6) | FShM Torpedo | 9 | 7 | 3 | 0 | 4 | 16:16 | 0 | W W L L W |
8 (8) | Smena Moskva | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 11:12 | -1 | W W L L W |
9 (10) | Lokomotiv Moskva III | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 20:15 | +5 | L L W L W |
10 (9) | Letniy Dozhdik | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 3:10 | -7 | W L L L L |
11 (13) | FK Burevestnik Moskva | 3 | 7 | 1 | 0 | 6 | 7:37 | -30 | L L L L L |
12 (11) | FK Gefest | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 6:26 | -20 | L L L L L |
13 (14) | Trudovye rezervy | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 4:25 | -21 | L L L D L |
14 (12) | FK Setun'-Kuntsevo | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 4:18 | -14 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Rodina Moskva II | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 20:9 | +11 | L W W W W |
2 (6) | FShM Torpedo | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 23:1 | +22 | W W D W W |
3 (1) | Rosich Moskovskiy | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 19:1 | +18 | W W W D W |
4 (4) | Sakhalinets | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 15:8 | +7 | W L W W W |
5 (3) | Zelenograd | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 21:8 | +13 | W W W W L |
6 (7) | Geraklion | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 16:7 | +9 | L W W L W |
7 (5) | DYuSSh-75 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13:5 | +8 | W D L W W |
8 (9) | Letniy Dozhdik | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 15:13 | +2 | L L W W L |
9 (11) | FK Gefest | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 15:12 | +3 | L W L L W |
10 (12) | FK Setun'-Kuntsevo | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 10:26 | -16 | W L L D L |
11 (8) | Smena Moskva | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 10:22 | -12 | L W L W L |
12 (10) | Lokomotiv Moskva III | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 11:17 | -6 | L L W L L |
13 (14) | Trudovye rezervy | 3 | 7 | 1 | 0 | 6 | 7:26 | -19 | L L W L L |
14 (13) | FK Burevestnik Moskva | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 4:43 | -39 | L L L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Torpedo Miass | 32 | 13 | 10 | 2 | 1 | 35:12 | +23 | L W D W W |
2
|
Metallurg Magnitogorsk | 31 | 13 | 10 | 1 | 2 | 36:9 | +27 | W W W D W |
3
|
Metallurg Asha | 28 | 13 | 9 | 1 | 3 | 37:15 | +22 | L D W L W |
4
|
Spartak Tuymazy | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 35:13 | +22 | W W W W L |
5
|
Ilpar | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 38:26 | +12 | D W D W D |
6
|
Zvezda Perm II | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 28:20 | +8 | D W D D W |
7
|
FK Start-Altair Ufimsky rayon | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 33:23 | +10 | W W L D L |
8
|
Prikamye Perm | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 18:31 | -13 | W L W L W |
9
|
Chelyabinsk II | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 24:40 | -16 | W L L L D |
10
|
Tobol Tobolsk | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 15:40 | -25 | L L D L L |
11
|
Tyumen II | 9 | 13 | 2 | 3 | 8 | 13:22 | -9 | L W D W L |
12
|
Tobol Kurgan | 9 | 13 | 3 | 0 | 10 | 12:40 | -28 | L L L L W |
13
|
Shakhtyor Korkino | 7 | 13 | 2 | 1 | 10 | 16:42 | -26 | L L L L L |
14
|
FK Akademiya Permskiy kray | 5 | 4 | 1 | 2 | 1 | 4:5 | -1 | D D W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Torpedo Miass | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 18:4 | +14 | W W W D W |
2 (4) | Spartak Tuymazy | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 24:4 | +20 | W W L W W |
3 (3) | Metallurg Asha | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 20:3 | +17 | L W W W W |
4 (6) | Zvezda Perm II | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 19:7 | +12 | D D W W W |
5 (2) | Metallurg Magnitogorsk | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 13:5 | +8 | W D W W L |
6 (5) | Ilpar | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 21:14 | +7 | W D W L L |
7 (7) | FK Start-Altair Ufimsky rayon | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 18:8 | +10 | W L W W W |
8 (8) | Prikamye Perm | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11:11 | 0 | W W W L D |
9 (9) | Chelyabinsk II | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 17:25 | -8 | W L L D L |
10 (11) | Tyumen II | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 8:10 | -2 | L D W L L |
11 (13) | Shakhtyor Korkino | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 11:21 | -10 | L L W L L |
12 (14) | FK Akademiya Permskiy kray | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | +1 | D W |
13 (10) | Tobol Tobolsk | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 8:24 | -16 | L D L L W |
14 (12) | Tobol Kurgan | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 3:12 | -9 | L L W L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Metallurg Magnitogorsk | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 23:4 | +19 | W W W W W |
2 (1) | Torpedo Miass | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 17:8 | +9 | L D W W W |
3 (3) | Metallurg Asha | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 17:12 | +5 | D L W W L |
4 (5) | Ilpar | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 17:12 | +5 | D W D W L |
5 (4) | Spartak Tuymazy | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11:9 | +2 | W W L D W |
6 (6) | Zvezda Perm II | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 9:13 | -4 | W D L W L |
7 (10) | Tobol Tobolsk | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7:16 | -9 | L L W L W |
8 (7) | FK Start-Altair Ufimsky rayon | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 15:15 | 0 | W D L L D |
9 (12) | Tobol Kurgan | 6 | 8 | 2 | 0 | 6 | 9:28 | -19 | L L L W W |
10 (11) | Tyumen II | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 5:12 | -7 | W L L L L |
11 (9) | Chelyabinsk II | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 7:15 | -8 | L L W L L |
12 (8) | Prikamye Perm | 3 | 7 | 1 | 0 | 6 | 7:20 | -13 | L L L L W |
13 (14) | FK Akademiya Permskiy kray | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:3 | -2 | D L |
14 (13) | Shakhtyor Korkino | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 5:21 | -16 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FK Stavropol'Agrosoyuz Ivanovskoye | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 34:8 | +26 | W L W W W |
2
|
UOR-Dagestan | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 24:11 | +13 | W D D L W |
3
|
Angusht | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 17:13 | +4 | L L W W D |
4
|
Dinamo-Dagestan | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 24:26 | -2 | W W W W L |
5
|
Dinamo-M Makhachkala | 15 | 12 | 5 | 0 | 7 | 20:29 | -9 | W W L L L |
6
|
FK Ardon 2018 | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 29:20 | +9 | L D L L L |
7
|
FK Stroyinvest Ardon | 0 | 11 | 0 | 0 | 11 | 2:43 | -41 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FK Stavropol'Agrosoyuz Ivanovskoye | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 25:3 | +22 | W W W W W |
2 (4) | Dinamo-Dagestan | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 15:4 | +11 | W W W W L |
3 (2) | UOR-Dagestan | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 12:3 | +9 | W D D L W |
4 (3) | Angusht | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 11:5 | +6 | W W D L W |
5 (6) | FK Ardon 2018 | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 19:7 | +12 | L W L W D |
6 (5) | Dinamo-M Makhachkala | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 10:8 | +2 | W W L L L |
7 (7) | FK Stroyinvest Ardon | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1:27 | -26 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FK Stavropol'Agrosoyuz Ivanovskoye | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 9:5 | +4 | L W W W D |
2 (2) | UOR-Dagestan | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 12:8 | +4 | W W W D L |
3 (3) | Angusht | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 6:8 | -2 | L L D W W |
4 (5) | Dinamo-M Makhachkala | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 10:21 | -11 | L L L W L |
5 (6) | FK Ardon 2018 | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 10:13 | -3 | L D L L L |
6 (4) | Dinamo-Dagestan | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 9:22 | -13 | L L L L W |
7 (7) | FK Stroyinvest Ardon | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1:16 | -15 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Legion Ivanteyevka | 30 | 13 | 10 | 0 | 3 | 35:19 | +16 | W W L W L |
2
|
Luch Sergiyev Posad | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 27:14 | +13 | W W W L W |
3
|
FK Vityaz Podolsk | 28 | 13 | 9 | 1 | 3 | 27:13 | +14 | W L W W W |
4
|
Peresvet | 26 | 13 | 8 | 2 | 3 | 39:18 | +21 | W W W W W |
5
|
Olimp-Dolgoprudny II | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 38:19 | +19 | W D W L L |
6
|
Prialit | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 34:25 | +9 | W L W W L |
7
|
FK Peresvet-Garant | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 45:42 | +3 | L L L W W |
8
|
Olimp Balashikha | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 25:25 | 0 | L D L W D |
9
|
Metallist Korolev | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 29:32 | -3 | L W W L W |
10
|
Vityaz Noginsk | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 27:29 | -2 | L W W L D |
11
|
Znamya Noginsk II | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 18:21 | -3 | W L L W D |
12
|
Lyubertsy | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 9:30 | -21 | L W L L L |
13
|
FK Losino-Petrovsky | 5 | 13 | 1 | 2 | 10 | 13:51 | -38 | L L L L L |
14
|
Saturn Ramenskoye II | 3 | 13 | 0 | 3 | 10 | 11:39 | -28 | L L L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Legion Ivanteyevka | 21 | 7 | 7 | 0 | 0 | 23:6 | +17 | W W W W W |
2 (3) | FK Vityaz Podolsk | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 14:7 | +7 | W W W W W |
3 (2) | Luch Sergiyev Posad | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 15:3 | +12 | W W W W W |
4 (9) | Metallist Korolev | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 22:14 | +8 | W W W L D |
5 (5) | Olimp-Dolgoprudny II | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 24:10 | +14 | W W L W W |
6 (4) | Peresvet | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 20:9 | +11 | W W L L W |
7 (6) | Prialit | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 21:12 | +9 | W W L W W |
8 (8) | Olimp Balashikha | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 14:12 | +2 | D W D L W |
9 (10) | Vityaz Noginsk | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 9:5 | +4 | L W D L W |
10 (11) | Znamya Noginsk II | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 11:11 | 0 | W L W L D |
11 (12) | Lyubertsy | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 6:10 | -4 | W L L W D |
12 (7) | FK Peresvet-Garant | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 20:25 | -5 | L W L L L |
13 (13) | FK Losino-Petrovsky | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 11:24 | -13 | L L L D L |
14 (14) | Saturn Ramenskoye II | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1:18 | -17 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Peresvet | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 19:9 | +10 | W W W L D |
2 (2) | Luch Sergiyev Posad | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 12:11 | +1 | W L W W W |
3 (7) | FK Peresvet-Garant | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 25:17 | +8 | L L W W W |
4 (3) | FK Vityaz Podolsk | 10 | 6 | 3 | 1 | 2 | 13:6 | +7 | L W W W L |
5 (5) | Olimp-Dolgoprudny II | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 14:9 | +5 | D L W W L |
6 (6) | Prialit | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 13:13 | 0 | L W L W L |
7 (1) | Legion Ivanteyevka | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 12:13 | -1 | W L L W W |
8 (10) | Vityaz Noginsk | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 18:24 | -6 | W L W L L |
9 (8) | Olimp Balashikha | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 11:13 | -2 | L L W W L |
10 (11) | Znamya Noginsk II | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 7:10 | -3 | L W D L L |
11 (9) | Metallist Korolev | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:18 | -11 | L L L L D |
12 (14) | Saturn Ramenskoye II | 3 | 7 | 0 | 3 | 4 | 10:21 | -11 | L L D D L |
13 (13) | FK Losino-Petrovsky | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2:27 | -25 | L L L L D |
14 (12) | Lyubertsy | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 3:20 | -17 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FK SShOR Vologda | 43 | 16 | 14 | 1 | 1 | 34:12 | +22 | W W W W W |
2
|
Cherepovets | 37 | 16 | 12 | 1 | 3 | 50:14 | +36 | W L W W W |
3
|
Tekstilshchik II | 31 | 16 | 10 | 1 | 5 | 36:20 | +16 | W W L W W |
4
|
Fakel Kirov | 29 | 16 | 9 | 2 | 5 | 32:17 | +15 | W W L L L |
5
|
Shinnik II | 20 | 16 | 6 | 2 | 8 | 30:36 | -6 | L W W L W |
6
|
Agat | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 19:32 | -13 | L W L W L |
7
|
SShOR Tverskaya oblast | 17 | 16 | 5 | 2 | 9 | 25:32 | -7 | L L L L W |
8
|
Rostov Velikiy | 10 | 16 | 3 | 1 | 12 | 19:49 | -30 | L L L W L |
9
|
FK Spartak Kostroma | 3 | 16 | 1 | 0 | 15 | 9:42 | -33 | L W L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FK SShOR Vologda | 22 | 8 | 7 | 1 | 0 | 17:2 | +15 | W W W W W |
2 (2) | Cherepovets | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 29:5 | +24 | W W W W W |
3 (3) | Tekstilshchik II | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 27:8 | +19 | W W W W W |
4 (4) | Fakel Kirov | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 19:7 | +12 | L W L W D |
5 (5) | Shinnik II | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 17:11 | +6 | W W W W L |
6 (6) | Agat | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 11:13 | -2 | L W W L D |
7 (8) | Rostov Velikiy | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 15:19 | -4 | L W L L W |
8 (7) | SShOR Tverskaya oblast | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 13:12 | +1 | L L W W D |
9 (9) | FK Spartak Kostroma | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 7:22 | -15 | W L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FK SShOR Vologda | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 17:10 | +7 | W W W W W |
2 (2) | Cherepovets | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 21:9 | +12 | W L W L W |
3 (4) | Fakel Kirov | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 13:10 | +3 | W W L L L |
4 (3) | Tekstilshchik II | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 9:12 | -3 | L W L W L |
5 (7) | SShOR Tverskaya oblast | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 12:20 | -8 | L L W L L |
6 (6) | Agat | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:19 | -11 | L L L D L |
7 (5) | Shinnik II | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 13:25 | -12 | L L L W L |
8 (8) | Rostov Velikiy | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 4:30 | -26 | L L L L L |
9 (9) | FK Spartak Kostroma | 0 | 8 | 0 | 0 | 8 | 2:20 | -18 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dorozhnik | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 24:4 | +20 | W W W W W |
2
|
Khimik Vurnary | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 17:12 | +5 | W L W D W |
3
|
Zenit Penza | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21:10 | +11 | L W D L W |
4
|
Mordovia Saransk II | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 20:17 | +3 | W L L L W |
5
|
FK Syzran-2003 | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 10:26 | -16 | W D L L L |
6
|
FK Nizhny Novgorod II | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 7:30 | -23 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Dorozhnik | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 13:0 | +13 | W W W W W |
2 (3) | Zenit Penza | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 15:4 | +11 | W W L D W |
3 (2) | Khimik Vurnary | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 9:7 | +2 | W D W D D |
4 (4) | Mordovia Saransk II | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 9:8 | +1 | L W W L D |
5 (5) | FK Syzran-2003 | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 6:12 | -6 | W D L L W |
6 (6) | FK Nizhny Novgorod II | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 2:14 | -12 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Dorozhnik | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:4 | +7 | W W L W D |
2 (2) | Khimik Vurnary | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | +3 | L W W W D |
3 (4) | Mordovia Saransk II | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 11:9 | +2 | W L L W L |
4 (3) | Zenit Penza | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:6 | 0 | L D L W D |
5 (5) | FK Syzran-2003 | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 4:14 | -10 | L L D W L |
6 (6) | FK Nizhny Novgorod II | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 5:16 | -11 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Lokomotiv Liski | 29 | 12 | 9 | 2 | 1 | 29:6 | +23 | W W W W D |
2
|
Atom Novovoronezh | 29 | 12 | 9 | 2 | 1 | 29:6 | +23 | W L W W W |
3
|
Yelets | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 16:11 | +5 | W W W W D |
4
|
Metallurg-Oskol | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 14:19 | -5 | W L W L L |
5
|
Orel | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 17:19 | -2 | L L W L L |
6
|
Akademiya Tambov | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 10:38 | -28 | L W L L L |
7
|
Avangard Kursk II | 6 | 12 | 2 | 0 | 10 | 16:32 | -16 | L L L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Atom Novovoronezh | 14 | 6 | 4 | 2 | 0 | 14:3 | +11 | W W W D D |
2 (1) | Lokomotiv Liski | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 14:3 | +11 | W W D W L |
3 (3) | Yelets | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 12:4 | +8 | W W L W W |
4 (4) | Metallurg-Oskol | 12 | 6 | 4 | 0 | 2 | 10:6 | +4 | W W L W L |
5 (5) | Orel | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 7:6 | +1 | L L W W D |
6 (7) | Avangard Kursk II | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 11:16 | -5 | L L W L L |
7 (6) | Akademiya Tambov | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6:19 | -13 | W L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Lokomotiv Liski | 16 | 6 | 5 | 1 | 0 | 15:3 | +12 | W W W D W |
2 (2) | Atom Novovoronezh | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 15:3 | +12 | L W W W W |
3 (3) | Yelets | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 4:7 | -3 | W W D L D |
4 (5) | Orel | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 10:13 | -3 | L W L L W |
5 (4) | Metallurg-Oskol | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:13 | -9 | L L L L W |
6 (6) | Akademiya Tambov | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:19 | -15 | L L L W D |
7 (7) | Avangard Kursk II | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 5:16 | -11 | L L L L L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Novosibirsk II | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:3 | +3 | D W W |
2
|
FK Novokuznetsk | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:5 | +2 | W W L |
3
|
Polimer | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:4 | +2 | D L W |
4
|
Dinamo Barnaul II | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:7 | -7 | L L L |
Legends:
Final Series
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Raspadskaya | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:2 | +3 | W D W |
2
|
Tom Tomsk II | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6:5 | +1 | W D D |
3
|
Yenisey II | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:5 | -2 | L D D |
4
|
Altay Barnaul | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:6 | -2 | L D L |
Legends:
Final Series
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Polimer | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:1 | +3 | D W |
2 (1) | Novosibirsk II | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
3 (2) | FK Novokuznetsk | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:5 | 0 | W L |
4 (4) | Dinamo Barnaul II | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | -2 | L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Tom Tomsk II | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 5:4 | +1 | W D |
2 (1) | Raspadskaya | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | +1 | D W |
3 (4) | Altay Barnaul | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
4 (3) | Yenisey II | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | -2 | L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Novosibirsk II | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:3 | +1 | D W |
2 (2) | FK Novokuznetsk | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W |
3 (3) | Polimer | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | -1 | L |
4 (4) | Dinamo Barnaul II | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:5 | -5 | L L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Raspadskaya | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | +2 | W |
2 (3) | Yenisey II | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2:2 | 0 | D D |
3 (2) | Tom Tomsk II | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
4 (4) | Altay Barnaul | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3:5 | -2 | L L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FK Stavropol'Agrosoyuz Ivanovskoye | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 17:4 | +13 | W W W W |
2
|
Rosich Moskovskiy | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 10:6 | +4 | W W W L |
3
|
Luch Sergiyev Posad | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 10:12 | -2 | L W L D |
4
|
FK Nogliki | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 8:13 | -5 | L W L D |
5
|
Buryatia | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 5:15 | -10 | L L L L |
Legends:
Final
3rd Place Final
5th Place Final
9th Place Final
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dorozhnik | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 8:1 | +7 | D W W W |
2
|
Lokomotiv Liski | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 9:6 | +3 | W W L W |
3
|
Dinamo St. Petersburg | 4 | 4 | 1 | 1 | 2 | 7:8 | -1 | W D L L |
4
|
Torpedo Miass | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 5:8 | -3 | L L L W |
5
|
FK SShOR Vologda | 3 | 4 | 1 | 0 | 3 | 8:14 | -6 | L W L L |
Legends:
Final
3rd Place Final
5th Place Final
9th Place Final
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FK Stavropol'Agrosoyuz Ivanovskoye | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8:2 | +6 | W W |
2 (4) | FK Nogliki | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6:5 | +1 | W D |
3 (2) | Rosich Moskovskiy | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | W L |
4 (3) | Luch Sergiyev Posad | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:7 | -5 | L L |
5 (5) | Buryatia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3:9 | -6 | L L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Dorozhnik | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4:0 | +4 | W W |
2 (4) | Torpedo Miass | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:3 | +2 | L W |
3 (2) | Lokomotiv Liski | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:3 | +1 | W L |
4 (3) | Dinamo St. Petersburg | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | -1 | D L |
5 (5) | FK SShOR Vologda | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 5:10 | -5 | L L |
Group A
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FK Stavropol'Agrosoyuz Ivanovskoye | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 9:2 | +7 | W W |
2 (2) | Rosich Moskovskiy | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:2 | +4 | W W |
3 (3) | Luch Sergiyev Posad | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 8:5 | +3 | W D |
4 (5) | Buryatia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:6 | -4 | L L |
5 (4) | FK Nogliki | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:8 | -6 | L L |
Group B
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Lokomotiv Liski | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:3 | +2 | W W |
2 (1) | Dorozhnik | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:1 | +3 | D W |
3 (3) | Dinamo St. Petersburg | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6:6 | 0 | W L |
4 (5) | FK SShOR Vologda | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:4 | -1 | W L |
5 (4) | Torpedo Miass | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:5 | -5 | L L |
Championship Group
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Tom Tomsk II | 7 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3:1 | +2 | W W |
2
|
Novosibirsk II | 6 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:1 | 0 | W L |
3
|
Raspadskaya | 2 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | -1 | L D |
4
|
FK Novokuznetsk | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:3 | -1 | L D |
Legends:
Final Series
Points corrections:
Lower Table Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Yenisey II | 7 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:2 | +4 | W W |
2
|
Altay Barnaul | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:9 | -4 | L W |
3
|
Polimer | 3 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3:6 | -3 | L L |
4
|
Dinamo Barnaul II | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 8:5 | +3 | W L |
Points corrections:
Championship Group
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Tom Tomsk II | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | +1 | W |
2 (2) | Novosibirsk II | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1:1 | 0 | W L |
3 (3) | Raspadskaya | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 0 | D |
4 (4) | FK Novokuznetsk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Lower Table Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Yenisey II | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6:2 | +4 | W W |
2 (4) | Dinamo Barnaul II | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
3 (3) | Polimer | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | -1 | L |
4 (2) | Altay Barnaul | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:7 | -5 | L |
Championship Group
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Tom Tomsk II | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
2 (4) | FK Novokuznetsk | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2:3 | -1 | L D |
3 (2) | Novosibirsk II | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
4 (3) | Raspadskaya | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
Lower Table Round
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Dinamo Barnaul II | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 8:5 | +3 | W L |
2 (2) | Altay Barnaul | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:2 | +1 | W |
3 (1) | Yenisey II | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
4 (3) | Polimer | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | -2 | L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Dinamo St. Petersburg | 34 | 12 | 11 | 1 | 0 | 28:7 | +21 | W W W W D |
2
|
Elektron VN | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 19:20 | -1 | D W L L D |
3
|
SK Republic of Karelia | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 20:12 | +8 | W D L W L |
4
|
Almaz-Antey | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 23:22 | +1 | L W D W L |
5
|
Khimik Koryazhma | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 9:20 | -11 | L D D L W |
6
|
Pskov 747 | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 11:19 | -8 | L L W W D |
7
|
Sport Sankt-Peterburg | 7 | 12 | 1 | 4 | 7 | 12:22 | -10 | L D L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Dinamo St. Petersburg | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 18:4 | +14 | W D W W W |
2 (3) | SK Republic of Karelia | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 13:4 | +9 | W D W L D |
3 (2) | Elektron VN | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 7:10 | -3 | L L D W W |
4 (6) | Pskov 747 | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 8:9 | -1 | L L W W D |
5 (4) | Almaz-Antey | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 11:16 | -5 | D W L L W |
6 (7) | Sport Sankt-Peterburg | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 8:14 | -6 | L L L L W |
7 (5) | Khimik Koryazhma | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Dinamo St. Petersburg | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 10:3 | +7 | W W W W W |
2 (5) | Khimik Koryazhma | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 9:20 | -11 | L D D L W |
3 (2) | Elektron VN | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 12:10 | +2 | D W W W L |
4 (4) | Almaz-Antey | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 12:6 | +6 | L W W L W |
5 (3) | SK Republic of Karelia | 6 | 5 | 2 | 0 | 3 | 7:8 | -1 | L W L L W |
6 (7) | Sport Sankt-Peterburg | 3 | 5 | 0 | 3 | 2 | 4:8 | -4 | D L D D L |
7 (6) | Pskov 747 | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 3:10 | -7 | L D L L L |