Russia Second League

46%
0
100%

Today's matches

Results

Gameweek 12 (Group 2)
Gameweek 12 (Group 3)
Gameweek 12 (Group 2)
Gameweek 12 (Group 3)

Upcoming matches

Gameweek 10 (Group 1)
Gameweek 10 (Group 4)
Gameweek 10 (Group 1)

Tables

Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1
Leningradets 26 11 8 2 1 29:6 +23 D W W W W
2
No team logo Baltika BFU 19 11 5 4 2 17:13 +4 D W W W W
3
No team logo Zvezda St. Petersburg 18 10 4 6 0 18:5 +13 D W W D D
4
Yenisey II 16 10 5 1 4 19:14 +5 W W W L L
5
Dinamo St. Petersburg 14 10 4 2 4 11:13 -2 L L L D W
6
Zenit II 14 11 4 2 5 16:20 -4 L L L D L
7
Zorkiy 13 10 4 1 5 12:12 0 L W L L W
8
Luki-Energiya 13 11 4 1 6 10:18 -8 W L L W W
9
No team logo Yadro St. Petersburg 9 11 2 3 6 10:14 -4 D D L W W
10
No team logo FK Rodina-m (FK Rodina Moskva III) 9 8 2 3 3 5:13 -8 L W D D D
11
No team logo Elektron VN 6 11 1 3 7 7:26 -19 D L L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1
Tekstilshchik 25 10 8 1 1 27:9 +18 W L W W W
2
Murom 22 10 7 1 2 21:6 +15 W W W W L
3
Chertanovo 16 10 5 1 4 17:12 +5 L L W W L
4
Dinamo Vologda 16 10 5 1 4 16:16 0 W W L W L
5
Torpedo Vladimir 16 10 5 1 4 12:15 -3 W W W W D
6
Dinamo Moskva II 15 11 5 0 6 17:21 -4 L W W L L
7
No team logo FK Spartak Kostroma 14 11 4 2 5 17:18 -1 W L L L D
8
No team logo FK Torpedo Moskva II 14 11 4 2 5 12:21 -9 L W L L L
9
No team logo Tver 11 9 3 2 4 11:11 0 D W W L L
10
Khimik Dzerzhinsk 8 11 2 2 7 9:13 -4 D L W L L
11
Znamya Truda 7 11 2 1 8 7:24 -17 L L L W L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Leningradets 15 6 5 0 1 21:5 +16 W W W L W
2 (8) Luki-Energiya 12 7 4 0 3 8:11 -3 W L W W W
3 (6) Zenit II 11 6 3 2 1 13:10 +3 D W W D W
4 (3) No team logo Zvezda St. Petersburg 9 5 2 3 0 6:2 +4 W D W D D
5 (5) Dinamo St. Petersburg 9 5 3 0 2 5:5 0 L L W W W
6 (2) No team logo Baltika BFU 8 5 2 2 1 6:2 +4 D W W L D
7 (7) Zorkiy 6 5 2 0 3 6:6 0 W L L L W
8 (10) No team logo FK Rodina-m (FK Rodina Moskva III) 5 4 1 2 1 2:2 0 D D L W
9 (9) No team logo Yadro St. Petersburg 5 5 1 2 2 5:8 -3 D L W L D
10 (11) No team logo Elektron VN 5 6 1 2 3 5:14 -9 D L L W D
11 (4) Yenisey II 4 3 1 1 1 7:5 +2 W L D
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Tekstilshchik 16 6 5 1 0 16:4 +12 W W W D W
2 (2) Murom 15 6 5 0 1 15:2 +13 W W W W W
3 (4) Dinamo Vologda 12 5 4 0 1 11:6 +5 W W W W L
4 (6) Dinamo Moskva II 9 6 3 0 3 14:13 +1 L W L L W
5 (3) Chertanovo 7 5 2 1 2 9:5 +4 L W D L W
6 (5) Torpedo Vladimir 7 4 2 1 1 5:3 +2 W W D L
7 (10) Khimik Dzerzhinsk 7 6 2 1 3 7:6 +1 D W L L W
8 (8) No team logo FK Torpedo Moskva II 5 6 1 2 3 4:10 -6 L L L W D
9 (11) Znamya Truda 4 5 1 1 3 4:11 -7 L W L L D
10 (9) No team logo Tver 3 3 1 0 2 2:5 -3 L L W
11 (7) No team logo FK Spartak Kostroma 3 5 1 0 4 5:9 -4 L L L L W
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Yenisey II 12 7 4 0 3 12:9 +3 W W L L W
2 (1) Leningradets 11 5 3 2 0 8:1 +7 D W W D W
3 (2) No team logo Baltika BFU 11 6 3 2 1 11:11 0 W W W L D
4 (3) No team logo Zvezda St. Petersburg 9 5 2 3 0 12:3 +9 D W D D W
5 (7) Zorkiy 7 5 2 1 2 6:6 0 L L W D W
6 (5) Dinamo St. Petersburg 5 5 1 2 2 6:8 -2 L D L D W
7 (9) No team logo Yadro St. Petersburg 4 6 1 1 4 5:6 -1 D W L L L
8 (10) No team logo FK Rodina-m (FK Rodina Moskva III) 4 4 1 1 2 3:11 -8 L W D L
9 (6) Zenit II 3 5 1 0 4 3:10 -7 L L L L W
10 (8) Luki-Energiya 1 4 0 1 3 2:7 -5 L L D L
11 (11) No team logo Elektron VN 1 5 0 1 4 2:12 -10 L L L D L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (7) No team logo FK Spartak Kostroma 11 6 3 2 1 12:9 +3 W L D D W
2 (1) Tekstilshchik 9 4 3 0 1 11:5 +6 L W W W
3 (3) Chertanovo 9 5 3 0 2 8:7 +1 L W L W W
4 (8) No team logo FK Torpedo Moskva II 9 5 3 0 2 8:11 -3 W L L W W
5 (5) Torpedo Vladimir 9 6 3 0 3 7:12 -5 W W W L L
6 (9) No team logo Tver 8 6 2 2 2 9:6 +3 D W W L L
7 (2) Murom 7 4 2 1 1 6:4 +2 W L W D
8 (6) Dinamo Moskva II 6 5 2 0 3 3:8 -5 W L W L L
9 (4) Dinamo Vologda 4 5 1 1 3 5:10 -5 W L L D L
10 (11) Znamya Truda 3 6 1 0 5 3:13 -10 L L L W L
11 (10) Khimik Dzerzhinsk 1 5 0 1 4 2:7 -5 L L L D L
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1
Dinamo Bryansk 27 12 8 3 1 19:5 +14 L W W W W
2
Avangard Kursk 25 11 7 4 0 26:11 +15 D W D D W
3
Sakhalinets 22 12 7 1 4 21:16 +5 W L W W L
4
No team logo Arsenal Tula II 20 12 6 2 4 22:16 +6 L W L D W
5
Metallurg Lipetsk 19 12 5 4 3 19:13 +6 D W D L W
6
Ryazan 19 12 5 4 3 15:11 +4 W D W L D
7
Strogino 17 11 4 5 2 15:11 +4 W L W D L
8
Rodina Moskva II 14 11 3 5 3 15:11 +4 W D W D W
9
No team logo Akademiya Tambov 9 12 2 3 7 10:22 -12 W D L L L
10
Peresvet Podolsk 9 12 3 0 9 15:28 -13 L L W L W
11
Kvant 8 12 2 2 8 11:26 -15 L L L W L
12
Sakhalin 4 11 1 1 9 11:29 -18 L L L L W
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1
Kaluga 29 12 9 2 1 20:6 +14 W D L W W
2
Salyut-Belgorod 26 12 8 2 2 24:7 +17 W W W L W
3
Dinamo Vladivostok 23 12 7 2 3 21:10 +11 W W L W L
4
Sokol Saratov 21 12 6 3 3 12:9 +3 L D W D W
5
Khimki II 18 12 5 3 4 16:12 +4 W W D L W
6
Saturn Ramenskoye 18 12 5 3 4 19:17 +2 L L W D L
7
Kolomna 16 12 5 1 6 7:19 -12 L D L W W
8
No team logo FK Kosmos Dolgoprudny 14 12 4 2 6 20:13 +7 W W D L D
9
Znamya Noginsk 14 12 4 2 6 10:15 -5 W D L W L
10
SKA Khabarovsk II 10 12 2 4 6 13:17 -4 L L L D D
11
No team logo Balashikha 7 12 2 1 9 5:21 -16 L L W L L
12
Zenit Penza 6 12 1 3 8 6:27 -21 L L W D L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Avangard Kursk 15 7 4 3 0 14:8 +6 D W D W D
2 (1) Dinamo Bryansk 14 6 4 2 0 12:3 +9 W W W D D
3 (4) No team logo Arsenal Tula II 12 6 4 0 2 14:6 +8 W L W W W
4 (7) Strogino 11 6 3 2 1 10:6 +4 W W L W D
5 (6) Ryazan 11 6 3 2 1 8:6 +2 W W D L D
6 (5) Metallurg Lipetsk 10 6 3 1 2 10:5 +5 W L W D L
7 (3) Sakhalinets 7 6 2 1 3 9:13 -4 L W L D L
8 (11) Kvant 7 6 2 1 3 4:9 -5 L W L L W
9 (8) Rodina Moskva II 6 7 1 3 3 5:10 -5 W D D L L
10 (10) Peresvet Podolsk 6 7 2 0 5 8:16 -8 L W W L L
11 (9) No team logo Akademiya Tambov 5 6 1 2 3 8:12 -4 D L L D L
12 (12) Sakhalin 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Salyut-Belgorod 15 6 5 0 1 15:2 +13 W W W W L
2 (1) Kaluga 15 6 5 0 1 10:3 +7 W L W W W
3 (3) Dinamo Vladivostok 14 7 4 2 1 12:6 +6 W L W D D
4 (6) Saturn Ramenskoye 10 6 3 1 2 11:9 +2 L D W W W
5 (4) Sokol Saratov 10 6 3 1 2 7:6 +1 L W W D W
6 (7) Kolomna 10 5 3 1 1 4:4 0 D W W L W
7 (8) No team logo FK Kosmos Dolgoprudny 8 7 2 2 3 11:7 +4 W D D L L
8 (5) Khimki II 8 6 2 2 2 6:6 0 W L W D D
9 (9) Znamya Noginsk 5 4 1 2 1 4:4 0 D W L D
10 (12) Zenit Penza 5 8 1 2 5 5:16 -11 L W D L D
11 (10) SKA Khabarovsk II 4 7 1 1 5 6:11 -5 L L D L L
12 (11) No team logo Balashikha 3 4 1 0 3 3:5 -2 L L W L
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Sakhalinets 15 6 5 0 1 12:3 +9 W W W W L
2 (1) Dinamo Bryansk 13 6 4 1 1 7:2 +5 L W W W D
3 (2) Avangard Kursk 10 4 3 1 0 12:3 +9 D W W W
4 (5) Metallurg Lipetsk 9 6 2 3 1 9:8 +1 D D W L W
5 (8) Rodina Moskva II 8 4 2 2 0 10:1 +9 W W D D
6 (6) Ryazan 8 6 2 2 2 7:5 +2 D L W D W
7 (4) No team logo Arsenal Tula II 8 6 2 2 2 8:10 -2 L D W W D
8 (7) Strogino 6 5 1 3 1 5:5 0 L D D D W
9 (9) No team logo Akademiya Tambov 4 6 1 1 4 2:10 -8 W L L L D
10 (12) Sakhalin 4 10 1 1 8 11:26 -15 L L L L W
11 (10) Peresvet Podolsk 3 5 1 0 4 7:12 -5 L L L W L
12 (11) Kvant 1 6 0 1 5 7:17 -10 L L L L L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Kaluga 14 6 4 2 0 10:3 +7 D W D W W
2 (2) Salyut-Belgorod 11 6 3 2 1 9:5 +4 W L