Second League B
0
100%
Results
Gameweek 34 (South)
27.0515:30
Alaniya Vladikavkaz
Chayka
0
2
FT
27.0515:30
Krasnodar II
FK Armavir
0
3
FT
27.0515:30
Mashuk-KMV
FK Afips Afipsky
0
0
FT
Gameweek 26 (West)
27.0514:00
Tekstilshchik
Chertanovo
2
0
FT
Gameweek 26 (Center)
27.0514:00
Dinamo Bryansk
Saturn Ramenskoye
1
2
FT
27.0514:00
Torpedo Moskva
FK Energomash Belgorod
1
2
FT
27.0514:00
FK Khimik-Arsenal Novomoskovsk
Strogino
3
0
FT
Tables
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Chertanovo | 61 | 26 | 19 | 4 | 3 | 52:15 | +37 | L W W W W |
2
|
Tekstilshchik | 54 | 26 | 16 | 6 | 4 | 49:20 | +29 | W W W D W |
3
|
Kazanka | 52 | 26 | 16 | 4 | 6 | 50:23 | +27 | W D D W L |
4
|
Veles | 46 | 26 | 14 | 4 | 8 | 46:32 | +14 | L D W W L |
5
|
Olimp-Dolgoprudny | 43 | 26 | 11 | 10 | 5 | 49:27 | +22 | W W L L D |
6
|
FK Spartak Kostroma | 43 | 26 | 12 | 7 | 7 | 34:26 | +8 | W D D L D |
7
|
Pskov 747 | 37 | 26 | 11 | 4 | 11 | 30:36 | -6 | W D L L D |
8
|
Torpedo Vladimir | 36 | 26 | 10 | 6 | 10 | 38:34 | +4 | L W L D D |
9
|
Murom | 32 | 26 | 8 | 8 | 10 | 24:28 | -4 | L L L D W |
10
|
FK Dinamo St. Petersburg II | 32 | 26 | 8 | 8 | 10 | 29:35 | -6 | W W W L W |
11
|
Luki-Energiya | 28 | 26 | 7 | 7 | 12 | 19:23 | -4 | L L W D L |
12
|
FK Dnepr Smolensk | 25 | 26 | 7 | 4 | 15 | 26:40 | -14 | W L L W W |
13
|
Kolomna | 16 | 26 | 5 | 1 | 20 | 18:59 | -41 | L L W W L |
14
|
Znamya Truda | 4 | 26 | 1 | 1 | 24 | 12:78 | -66 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Kazanka | 31 | 13 | 10 | 1 | 2 | 26:9 | +17 | W D W W W |
2 (2) | Tekstilshchik | 30 | 13 | 9 | 3 | 1 | 31:10 | +21 | W W W L D |
3 (1) | Chertanovo | 30 | 13 | 9 | 3 | 1 | 24:6 | +18 | W W D L D |
4 (7) | Pskov 747 | 26 | 13 | 8 | 2 | 3 | 20:16 | +4 | D L D W W |
5 (6) | FK Spartak Kostroma | 25 | 13 | 8 | 1 | 4 | 19:13 | +6 | W L W W D |
6 (4) | Veles | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 23:15 | +8 | D W L W W |
7 (10) | FK Dinamo St. Petersburg II | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 23:14 | +9 | W W W W D |
8 (8) | Torpedo Vladimir | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 19:15 | +4 | W D L L W |
9 (5) | Olimp-Dolgoprudny | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 25:14 | +11 | W L D D D |
10 (11) | Luki-Energiya | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 11:9 | +2 | L D D W W |
11 (9) | Murom | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 12:12 | 0 | L L W L L |
12 (13) | Kolomna | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 12:24 | -12 | L W L W L |
13 (12) | FK Dnepr Smolensk | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 14:22 | -8 | W L W L L |
14 (14) | Znamya Truda | 4 | 13 | 1 | 1 | 11 | 5:33 | -28 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Chertanovo | 31 | 13 | 10 | 1 | 2 | 28:9 | +19 | L W W W W |
2 (2) | Tekstilshchik | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 18:10 | +8 | W D W D W |
3 (5) | Olimp-Dolgoprudny | 23 | 13 | 6 | 5 | 2 | 24:13 | +11 | W L W W D |
4 (4) | Veles | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 23:17 | +6 | L W L W W |
5 (3) | Kazanka | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 24:14 | +10 | D L W L W |
6 (6) | FK Spartak Kostroma | 18 | 13 | 4 | 6 | 3 | 15:13 | +2 | D D D L W |
7 (9) | Murom | 17 | 13 | 4 | 5 | 4 | 12:16 | -4 | L D D L L |
8 (8) | Torpedo Vladimir | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 19:19 | 0 | L L D W L |
9 (12) | FK Dnepr Smolensk | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 12:18 | -6 | L W L D W |
10 (11) | Luki-Energiya | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 8:14 | -6 | L W L D W |
11 (7) | Pskov 747 | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 10:20 | -10 | W L D L L |
12 (10) | FK Dinamo St. Petersburg II | 10 | 13 | 2 | 4 | 7 | 6:21 | -15 | W L D D L |
13 (13) | Kolomna | 3 | 13 | 1 | 0 | 12 | 6:35 | -29 | L W L L L |
14 (14) | Znamya Truda | 0 | 13 | 0 | 0 | 13 | 7:45 | -38 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FK Mordovia Saransk | 56 | 24 | 17 | 5 | 2 | 38:8 | +30 | W D W W L |
2
|
Chelyabinsk | 49 | 24 | 14 | 7 | 3 | 41:19 | +22 | W W W W D |
3
|
FK Syzran-2003 | 46 | 24 | 14 | 4 | 6 | 35:22 | +13 | L L W W D |
4
|
KAMAZ | 45 | 24 | 13 | 6 | 5 | 37:19 | +18 | W W L W W |
5
|
Neftekhimik | 42 | 24 | 12 | 6 | 6 | 42:21 | +21 | L W W W W |
6
|
Zenit Izhevsk | 42 | 24 | 13 | 3 | 8 | 28:17 | +11 | W W L W D |
7
|
Volga Ulyanovsk | 41 | 24 | 12 | 5 | 7 | 33:17 | +16 | L D W W L |
8
|
Nosta | 36 | 24 | 10 | 6 | 8 | 40:30 | +10 | W D L L W |
9
|
Lada Tolyatti | 25 | 24 | 8 | 1 | 15 | 25:51 | -26 | W L W L W |
10
|
Ural II | 17 | 24 | 5 | 2 | 17 | 19:33 | -14 | L L W L W |
11
|
FK Anzhi-Junior Zelenodolsk | 16 | 24 | 4 | 4 | 16 | 18:41 | -23 | L L L L L |
12
|
Orenburg II | 13 | 24 | 2 | 7 | 15 | 15:45 | -30 | D L L L L |
13
|
PFK Krylya Sovetov Samara II | 11 | 24 | 3 | 2 | 19 | 15:63 | -48 | L L L L W |
14
|
FK Dinamo Kirov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FK Mordovia Saransk | 29 | 12 | 9 | 2 | 1 | 18:2 | +16 | W W L D W |
2 (3) | FK Syzran-2003 | 28 | 12 | 9 | 1 | 2 | 19:9 | +10 | W W W W W |
3 (2) | Chelyabinsk | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 21:8 | +13 | W W D W W |
4 (4) | KAMAZ | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 20:8 | +12 | W W W W D |
5 (7) | Volga Ulyanovsk | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 19:9 | +10 | L W L L W |
6 (5) | Neftekhimik | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 23:10 | +13 | L W D W L |
7 (8) | Nosta | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 21:14 | +7 | D L W D W |
8 (6) | Zenit Izhevsk | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 15:9 | +6 | W W L W L |
9 (9) | Lada Tolyatti | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 12:21 | -9 | W W W L L |
10 (10) | Ural II | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 15:17 | -2 | L W W D W |
11 (12) | Orenburg II | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 11:20 | -9 | D L D L L |
12 (11) | FK Anzhi-Junior Zelenodolsk | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 9:20 | -11 | L L L L L |
13 (13) | PFK Krylya Sovetov Samara II | 7 | 12 | 2 | 1 | 9 | 11:25 | -14 | L L W L L |
14 (14) | FK Dinamo Kirov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FK Mordovia Saransk | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 20:6 | +14 | D W L W W |
2 (5) | Neftekhimik | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 19:11 | +8 | W W W W L |
3 (6) | Zenit Izhevsk | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 13:8 | +5 | W L D D W |
4 (2) | Chelyabinsk | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 20:11 | +9 | W W W W L |
5 (7) | Volga Ulyanovsk | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 14:8 | +6 | D W L L W |
6 (4) | KAMAZ | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 17:11 | +6 | W L W D W |
7 (3) | FK Syzran-2003 | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 16:13 | +3 | L L W D L |
8 (8) | Nosta | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 19:16 | +3 | W L D L L |
9 (9) | Lada Tolyatti | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 13:30 | -17 | L L W W L |
10 (11) | FK Anzhi-Junior Zelenodolsk | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 9:21 | -12 | L L L L D |
11 (10) | Ural II | 6 | 12 | 2 | 0 | 10 | 4:16 | -12 | L L L W L |
12 (13) | PFK Krylya Sovetov Samara II | 4 | 12 | 1 | 1 | 10 | 4:38 | -34 | L L L L L |
13 (12) | Orenburg II | 3 | 12 | 0 | 3 | 9 | 4:25 | -21 | L L L D D |
14 (14) | FK Dinamo Kirov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FK Armavir | 79 | 32 | 24 | 7 | 1 | 70:16 | +54 | W W W W D |
2
|
FK Afips Afipsky | 78 | 32 | 24 | 6 | 2 | 70:15 | +55 | D W L W D |
3
|
Chayka | 58 | 32 | 17 | 7 | 8 | 51:25 | +26 | W W W L W |
4
|
Krasnodar II | 54 | 32 | 16 | 6 | 10 | 58:37 | +21 | L L W D L |
5
|
Chernomorets | 51 | 32 | 15 | 6 | 11 | 45:27 | +18 | L W W W L |
6
|
Druzhba | 50 | 32 | 15 | 5 | 12 | 36:45 | -9 | L D L W W |
7
|
Spartak Nal'chik | 44 | 32 | 11 | 11 | 10 | 36:27 | +9 | L W L L D |
8
|
SKA Rostov | 44 | 32 | 12 | 8 | 12 | 40:38 | +2 | W L L L L |
9
|
Legion Dynamo | 43 | 32 | 11 | 10 | 11 | 32:29 | +3 | D L D D W |
10
|
Akademiya Futbola im. Viktora Ponedelynika | 42 | 32 | 12 | 6 | 14 | 26:42 | -16 | L W W L W |
11
|
Mashuk-KMV | 38 | 32 | 10 | 8 | 14 | 27:32 | -5 | D W L W L |
12
|
Biolog | 34 | 32 | 9 | 7 | 16 | 28:44 | -16 | D L L L L |
13
|
Alaniya Vladikavkaz | 32 | 32 | 8 | 8 | 16 | 26:41 | -15 | L D D W D |
14
|
Dinamo Stavropol | 31 | 32 | 8 | 7 | 17 | 39:69 | -30 | W D D W L |
15
|
Angusht | 28 | 32 | 7 | 7 | 18 | 29:56 | -27 | L L L L L |
16
|
FK Anzhi II Makhachkala | 25 | 32 | 6 | 7 | 19 | 26:52 | -26 | W L D D W |
17
|
FK Kuban Krasnodar II | 25 | 32 | 7 | 4 | 21 | 25:69 | -44 | W D D W W |
Legends:
Promotion
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FK Armavir | 46 | 16 | 15 | 1 | 0 | 41:3 | +38 | W W D W W |
2 (2) | FK Afips Afipsky | 44 | 16 | 14 | 2 | 0 | 49:9 | +40 | W W W W W |
3 (4) | Krasnodar II | 36 | 16 | 11 | 3 | 2 | 37:15 | +22 | L W W D W |
4 (3) | Chayka | 33 | 16 | 10 | 3 | 3 | 32:12 | +20 | W W W W W |
5 (5) | Chernomorets | 32 | 16 | 10 | 2 | 4 | 30:11 | +19 | L W W D L |
6 (6) | Druzhba | 30 | 16 | 9 | 3 | 4 | 23:16 | +7 | D W W D W |
7 (7) | Spartak Nal'chik | 29 | 16 | 8 | 5 | 3 | 23:10 | +13 | L W L D D |
8 (11) | Mashuk-KMV | 26 | 16 | 7 | 5 | 4 | 19:16 | +3 | D L W W L |
9 (8) | SKA Rostov | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 19:11 | +8 | W L L W W |
10 (9) | Legion Dynamo | 24 | 16 | 6 | 6 | 4 | 19:15 | +4 | D D W W L |
11 (10) | Akademiya Futbola im. Viktora Ponedelynika | 23 | 16 | 7 | 2 | 7 | 17:23 | -6 | W W L L W |
12 (17) | FK Kuban Krasnodar II | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 18:28 | -10 | D W W L W |
13 (14) | Dinamo Stavropol | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 18:23 | -5 | D W W W L |
14 (15) | Angusht | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 14:20 | -6 | L L L D L |
15 (12) | Biolog | 18 | 16 | 5 | 3 | 8 | 17:22 | -5 | L L D L L |
16 (13) | Alaniya Vladikavkaz | 17 | 16 | 4 | 5 | 7 | 11:12 | -1 | L D W D L |
17 (16) | FK Anzhi II Makhachkala | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 15:16 | -1 | L D W L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | FK Afips Afipsky | 34 | 16 | 10 | 4 | 2 | 21:6 | +15 | D L D W W |
2 (1) | FK Armavir | 33 | 16 | 9 | 6 | 1 | 29:13 | +16 | W W D D W |
3 (3) | Chayka | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 19:13 | +6 | W W L W L |
4 (6) | Druzhba | 20 | 16 | 6 | 2 | 8 | 13:29 | -16 | L L W W W |
5 (5) | Chernomorets | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 15:16 | -1 | W W L D L |
6 (9) | Legion Dynamo | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 13:14 | -1 | L D D L L |
7 (8) | SKA Rostov | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 21:27 | -6 | L L L L L |
8 (10) | Akademiya Futbola im. Viktora Ponedelynika | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 9:19 | -10 | L W L L D |
9 (4) | Krasnodar II | 18 | 16 | 5 | 3 | 8 | 21:22 | -1 | L D L L L |
10 (12) | Biolog | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 11:22 | -11 | D L L L W |
11 (7) | Spartak Nal'chik | 15 | 16 | 3 | 6 | 7 | 13:17 | -4 | L L D L W |
12 (13) | Alaniya Vladikavkaz | 15 | 16 | 4 | 3 | 9 | 15:29 | -14 | D W W L L |
13 (11) | Mashuk-KMV | 12 | 16 | 3 | 3 | 10 | 8:16 | -8 | W L D D W |
14 (14) | Dinamo Stavropol | 11 | 16 | 3 | 2 | 11 | 21:46 | -25 | W D L L W |
15 (15) | Angusht | 9 | 16 | 2 | 3 | 11 | 15:36 | -21 | L L L W D |
16 (16) | FK Anzhi II Makhachkala | 9 | 16 | 2 | 3 | 11 | 11:36 | -25 | W D D L L |
17 (17) | FK Kuban Krasnodar II | 4 | 16 | 1 | 1 | 14 | 7:41 | -34 | W D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
FK Ararat Moskva | 63 | 26 | 19 | 6 | 1 | 52:17 | +35 | L W D W D |
2
|
FK Energomash Belgorod | 55 | 26 | 16 | 7 | 3 | 45:20 | +25 | W W W W W |
3
|
Ryazan | 46 | 26 | 14 | 4 | 8 | 37:23 | +14 | W L D W L |
4
|
Zorkiy | 43 | 26 | 13 | 4 | 9 | 42:26 | +16 | W W L L W |
5
|
Torpedo Moskva | 42 | 26 | 11 | 9 | 6 | 44:22 | +22 | L D W D D |
6
|
Metallurg Lipetsk | 42 | 26 | 12 | 6 | 8 | 34:34 | 0 | L W L W W |
7
|
Sokol Saratov | 39 | 26 | 11 | 6 | 9 | 36:38 | -2 | W W W W W |
8
|
Saturn Ramenskoye | 37 | 26 | 10 | 7 | 9 | 37:34 | +3 | W D D W L |
9
|
Strogino | 36 | 26 | 11 | 3 | 12 | 38:37 | +1 | L D W L L |
10
|
Dinamo Bryansk | 34 | 26 | 10 | 4 | 12 | 33:29 | +4 | L L D D D |
11
|
FK Khimik-Arsenal Novomoskovsk | 31 | 26 | 9 | 4 | 13 | 31:35 | -4 | W L W L W |
12
|
Kaluga | 21 | 26 | 5 | 6 | 15 | 20:37 | -17 | L D L L D |
13
|
Rotor Volgograd II | 11 | 26 | 3 | 2 | 21 | 19:51 | -32 | W L L L L |
14
|
Zenit Penza | 11 | 26 | 3 | 2 | 21 | 12:77 | -65 | L L L L L |
Legends:
Promotion
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FK Ararat Moskva | 34 | 13 | 11 | 1 | 1 | 31:9 | +22 | L W W W W |
2 (2) | FK Energomash Belgorod | 30 | 13 | 9 | 3 | 1 | 25:10 | +15 | W W W W W |
3 (4) | Zorkiy | 26 | 13 | 8 | 2 | 3 | 29:15 | +14 | W L W W W |
4 (6) | Metallurg Lipetsk | 26 | 13 | 8 | 2 | 3 | 17:13 | +4 | W W W L L |
5 (10) | Dinamo Bryansk | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 21:7 | +14 | L D D D W |
6 (3) | Ryazan | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 23:13 | +10 | W D L L W |
7 (7) | Sokol Saratov | 23 | 13 | 6 | 5 | 2 | 16:14 | +2 | W W D D L |
8 (5) | Torpedo Moskva | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 22:10 | +12 | L W D D L |
9 (8) | Saturn Ramenskoye | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 20:14 | +6 | D W D L D |
10 (11) | FK Khimik-Arsenal Novomoskovsk | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 19:13 | +6 | W W W W L |
11 (9) | Strogino | 20 | 13 | 6 | 2 | 5 | 21:15 | +6 | D L L W D |
12 (12) | Kaluga | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 9:16 | -7 | L L L W D |
13 (13) | Rotor Volgograd II | 10 | 13 | 3 | 1 | 9 | 12:23 | -11 | W L L L D |
14 (14) | Zenit Penza | 7 | 13 | 2 | 1 | 10 | 8:35 | -27 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FK Ararat Moskva | 29 | 13 | 8 | 5 | 0 | 21:8 | +13 | W D D D W |
2 (2) | FK Energomash Belgorod | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 20:10 | +10 | W W W W W |
3 (3) | Ryazan | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 14:10 | +4 | L W D W W |
4 (5) | Torpedo Moskva | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 22:12 | +10 | D D W W D |
5 (4) | Zorkiy | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 13:11 | +2 | W L W L L |
6 (7) | Sokol Saratov | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 20:24 | -4 | W W W L L |
7 (6) | Metallurg Lipetsk | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 17:21 | -4 | L L W W D |
8 (9) | Strogino | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 17:22 | -5 | L W L L D |
9 (8) | Saturn Ramenskoye | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 17:20 | -3 | W D L D W |
10 (10) | Dinamo Bryansk | 10 | 13 | 3 | 1 | 9 | 12:22 | -10 | L W L L L |
11 (11) | FK Khimik-Arsenal Novomoskovsk | 10 | 13 | 3 | 1 | 9 | 12:22 | -10 | L L L W W |
12 (12) | Kaluga | 7 | 13 | 1 | 4 | 8 | 11:21 | -10 | L D L D D |
13 (14) | Zenit Penza | 4 | 13 | 1 | 1 | 11 | 4:42 | -38 | L L L L D |
14 (13) | Rotor Volgograd II | 1 | 13 | 0 | 1 | 12 | 7:28 | -21 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1
|
Sakhalin | 42 | 20 | 14 | 0 | 6 | 37:17 | +20 | W W W W W |
2
|
FK Smena Komsomolsk-na-Amure | 33 | 20 | 10 | 3 | 7 | 24:20 | +4 | W D W W W |
3
|
Dinamo Barnaul | 29 | 20 | 7 | 8 | 5 | 18:18 | 0 | W L L D D |
4
|
Chita | 27 | 20 | 6 | 9 | 5 | 20:16 | +4 | L D D D L |
5
|
FK Zenit-Radian Irkutsk | 22 | 20 | 6 | 4 | 10 | 22:34 | -12 | L L D W D |
6
|
Irtysh Omsk | 13 | 20 | 3 | 4 | 13 | 15:31 | -16 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sakhalin | 24 | 10 | 8 | 0 | 2 | 26:9 | +17 | W W W W W |
2 (2) | FK Smena Komsomolsk-na-Amure | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 17:9 | +8 | W W W L W |
3 (3) | Dinamo Barnaul | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 11:6 | +5 | W D D W L |
4 (5) | FK Zenit-Radian Irkutsk | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 12:16 | -4 | L L D D L |
5 (4) | Chita | 11 | 10 | 2 | 5 | 3 | 8:8 | 0 | L D D D W |
6 (6) | Irtysh Omsk | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 5:9 | -4 | L W L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sakhalin | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 11:8 | +3 | W W W W W |
2 (4) | Chita | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 12:8 | +4 | D D L W W |
3 (2) | FK Smena Komsomolsk-na-Amure | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 7:11 | -4 | W D L L L |
4 (3) | Dinamo Barnaul | 11 | 10 | 2 | 5 | 3 | 7:12 | -5 | L L D D W |
5 (5) | FK Zenit-Radian Irkutsk | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 10:18 | -8 | W D L L L |
6 (6) | Irtysh Omsk | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 10:22 | -12 | L L L L D |
Top scorers
Player
Goals
Team