Slovakia 3. liga

43%
0
100%

Results

Gameweek 14 (East)
Gameweek 12 (West)
Gameweek 13 (Center)
Gameweek 12 (West)
Gameweek 13 (Center)

Upcoming matches

Gameweek 11 (Center)
Gameweek 14 (Center)
Gameweek 13 (West)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo MFK Dolný Kubín 36 15 12 0 3 47:17 +30 W W W W W
2
Fomat Martin 32 14 10 2 2 23:10 +13 W W W W D
3
No team logo Rakytovce 31 15 9 4 2 31:10 +21 L W W W W
4
Oravské Veselé 30 15 9 3 3 34:15 +19 W W W W D
5
No team logo Baník Kalinovo 28 15 9 1 5 21:15 +6 D L L L W
6
Novohrad Lučenec 25 15 8 1 6 19:20 -1 W L L L W
7
No team logo Jednota Bánová 24 15 7 3 5 22:9 +13 L D L W L
8
No team logo FK Podkonice 23 14 7 2 5 32:19 +13 W W L L W
9
Fiľakovo 21 14 6 3 5 19:15 +4 D D W D L
10
No team logo Kováčová 20 14 6 2 6 18:23 -5 L W L L W
11
Liptovská Štiavnica 16 15 4 4 7 19:20 -1 L D D L D
12
Tatran Krásno 14 14 4 2 8 23:23 0 L L D W L
13
Liptovský Hrádok 14 15 4 2 9 18:46 -28 W L L L D
14
Rimavská Sobota 8 14 2 2 10 9:34 -25 W L D W L
15
Žarnovica 7 15 2 1 12 11:43 -32 L L D L L
16
Čadca 4 15 0 4 11 14:41 -27 L D D D L
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo MFK Dolný Kubín 21 8 7 0 1 28:6 +22 W W W W W
2 (3) No team logo Rakytovce 19 7 6 1 0 23:3 +20 W W W D W
3 (2) Fomat Martin 19 7 6 1 0 15:2 +13 W W W W W
4 (5) No team logo Baník Kalinovo 18 8 6 0 2 15:8 +7 L L W W W
5 (4) Oravské Veselé 17 8 5 2 1 20:7 +13 W W D W D
6 (8) No team logo FK Podkonice 17 8 5 2 1 20:8 +12 W L W D W
7 (7) No team logo Jednota Bánová 16 8 5 1 2 13:2 +11 D W L W W
8 (10) No team logo Kováčová 16 8 5 1 2 13:12 +1 W L W D W
9 (6) Novohrad Lučenec 15 7 5 0 2 9:4 +5 W L W L W
10 (9) Fiľakovo 14 7 4 2 1 13:5 +8 D D W W W
11 (13) Liptovský Hrádok 13 7 4 1 2 11:12 -1 W L D W W
12 (11) Liptovská Štiavnica 11 7 3 2 2 14:8 +6 L D W W W
13 (12) Tatran Krásno 9 6 3 0 3 16:9 +7 L W L W W
14 (14) Rimavská Sobota 7 7 2 1 4 9:12 -3 W W D L L
15 (15) Žarnovica 7 7 2 1 4 5:10 -5 L D L W L
16 (16) Čadca 3 7 0 3 4 10:18 -8 D D D L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo MFK Dolný Kubín 15 7 5 0 2 19:11 +8 W W L L W
2 (4) Oravské Veselé 13 7 4 1 2 14:8 +6 W W D W L
3 (2) Fomat Martin 13 7 4 1 2 8:8 0 W W D W L
4 (3) No team logo Rakytovce 12 8 3 3 2 8:7 +1 L W W L D
5 (5) No team logo Baník Kalinovo 10 7 3 1 3 6:7 -1 D L L W L
6 (6) Novohrad Lučenec 10 8 3 1 4 10:16 -6 L L D W L
7 (7) No team logo Jednota Bánová 8 7 2 2 3 9:7 +2 L L L W D
8 (9) Fiľakovo 7 7 2 1 4 6:10 -4 D W L W L
9 (8) No team logo FK Podkonice 6 6 2 0 4 12:11 +1 W L L L L
10 (12) Tatran Krásno 5 8 1 2 5 7:14 -7 L D L D L
11 (11) Liptovská Štiavnica 5 8 1 2 5 5:12 -7 D L D W L
12 (10) No team logo Kováčová 4 6 1 1 4 5:11 -6 L L L D L
13 (16) Čadca 1 8 0 1 7 4:23 -19 L D L L L
14 (14) Rimavská Sobota 1 7 0 1 6 0:22 -22 L D L L L
15 (13) Liptovský Hrádok 1 8 0 1 7 7:34 -27 L L D L L
16 (15) Žarnovica 0 8 0 0 8 6:33 -27 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Spišská Nová Ves 35 13 11 2 0 42:7 +35 W W D W D
2
Tatran Prešov 33 14 11 0 3 51:14 +37 W W W W L
3
Lipany 29 14 8 5 1 46:14 +32 W W W L D
4
MSK Tesla Stropkov 29 13 9 2 2 29:10 +19 W L W L W
5
No team logo Slávia TU Košice 26 14 7 5 2 32:13 +19 W L W D W
6
Snina 25 14 8 1 5 25:18 +7 L W L W L
7
No team logo Vranov nad Topľou 23 14 7 2 5 31:22 +9 W L L L W
8
Poprad 21 14 6 3 5 24:19 +5 D W L L D
9
No team logo Mladosť Kalša 18 14 5 3 6 27:33 -6 D L W W L
10
Slovan Giraltovce 17 13 5 2 6 16:17 -1 L L L W W
11
No team logo Sobrance Sobranecko 13 13 4 1 8 15:23 -8 L W W L L
12
No team logo OŠK Rudňany 13 14 4 1 9 26:40 -14 W L W L W
13
No team logo OFK - SIM Raslavice 11 12 3 2 7 13:27 -14 L W W L L
14
No team logo MŠK Spišské Podhradie 5 13 1 2 10 4:40 -36 L L L W L
15
Pokrok Krompachy 4 11 1 1 9 10:39 -29 L L W L L
16
Svidník 0 12 0 0 12 4:59 -55 L L L L L
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Tatran Prešov 21 8 7 0 1 32:7 +25 W W L W W
2 (3) Lipany 20 8 6 2 0 35:5 +30 W W D D W
3 (5) No team logo Slávia TU Košice 20 8 6 2 0 25:6 +19 W W W D W
4 (4) MSK Tesla Stropkov 19 7 6 1 0 16:5 +11 W W W W W
5 (7) No team logo Vranov nad Topľou 18 8 6 0 2 25:11 +14 W L W W L
6 (1) No team logo Spišská Nová Ves 17 7 5 2 0 29:4 +25 W D D W W
7 (6) Snina 15 6 5 0 1 15:2 +13 W W W W W
8 (9) No team logo Mladosť Kalša 14 8 4 2 2 16:13 +3 D W W D L
9 (12) No team logo OŠK Rudňany 13 7 4 1 2 17:11 +6 W W W L D
10 (10) Slovan Giraltovce 12 6 4 0 2 11:7 +4 L W W W L
11 (13) No team logo OFK - SIM Raslavice 11 7 3 2 2 11:11 0 W W L L D
12 (8) Poprad 10 6 3 1 2 11:5 +6 W L W W D
13 (11) No team logo Sobrance Sobranecko 10 6 3 1 2 9:7 +2 W W W L L
14 (15) Pokrok Krompachy 1 4 0 1 3 5:12 -7 L L D L
15 (14) No team logo MŠK Spišské Podhradie 1 5 0 1 4 0:11 -11 L L D L L
16 (16) Svidník 0 5 0 0 5 2:19 -17 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Spišská Nová Ves 18 6 6 0 0 13:3 +10 W W W W W
2 (2) Tatran Prešov 12 6 4 0 2 19:7 +12 W W L W L
3 (8) Poprad 11 8 3 2 3 13:14 -1 D L D W W
4 (4) MSK Tesla Stropkov 10 6 3 1 2 13:5 +8 L L D W W
5 (6) Snina 10 8 3 1 4 10:16 -6 L L L W L
6 (3) Lipany 9 6 2 3 1 11:9 +2 W L D W D
7 (5) No team logo Slávia TU Košice 6 6 1 3 2 7:7 0 L D D L D
8 (7) No team logo Vranov nad Topľou 5 6 1 2 3 6:11 -5 L L D L W
9 (10) Slovan Giraltovce 5 7 1 2 4 5:10 -5 L L W D D
10 (9) No team logo Mladosť Kalša 4 6 1 1 4 11:20 -9 L L L W D
11 (14) No team logo MŠK Spišské Podhradie 4 8 1 1 6 4:29 -25 L L W L D
12 (11) No team logo Sobrance Sobranecko 3 7 1 0 6 6:16 -10 L L L L L
13 (15) Pokrok Krompachy 3 7 1 0 6 5:27 -22 L L W L L
14 (13) No team logo OFK - SIM Raslavice 0 5 0 0 5 2:16 -14 L L L L L
15 (12) No team logo OŠK Rudňany 0 7 0 0 7 9:29 -20 L L L L L
16 (16) Svidník 0 7 0 0 7 2:40 -38 L L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Považská Bystrica 38 14 12 2 0 28:5 +23 W W W W W
2
Beluša 33 14 10 3 1 27:11 +16 D W W W W
3
Spartak Myjava 27 14 8 3 3 25:12 +13 W W L W L
4
Kalná nad Hronom 26 14 7 5 2 22:16 +6 W D W W W
5
Malženice 23 14 6 5 3 23:17 +6 W L W L L
6
No team logo Slovan Duslo Šaľa 22 14 6 4 4 30:14 +16 D W W W W
7
Galanta 21 14 6 3 5 19:21 -2 W D W L W
8
Nové Zámky 20 14 6 2 6 22:18 +4 D L L W W
9
No team logo Marcelová 19 14 5 4 5 16:12 +4 L L W W L
10
Nové Mesto nad Váhom 17 14 5 2 7 21:17 +4 W D L W L
11
No team logo OK Častkovce 17 14 5 2 7 24:18 +6 L W L W D
12
Veľké Ludince 16 14 4 4 6 19:23 -4 L L L L D
13
No team logo TJ Imeľ 14 13 3 5 5 10:15 -5 L D L W D
14
Lednické Rovne 13 14 4 1 9 7:17 -10 W L L L L
15
No team logo FK TEMPO Partizánske 11 14 2 5 7 12:27 -15 D D L L D
16
Zlaté Moravce-Vrablé II 8 14 2 2 10 14:40 -26 L L W L L
17
No team logo FK Slovan Levice 7 13 1 4 8 7:33 -26 L D L D L
18
Nitra II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

Promotion
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Považská Bystrica 21 7 7 0 0 18:2 +16 W W W W W
2 (5) Malženice 19 8 6 1 1 15:4 +11 W W L D W
3 (4) Kalná nad Hronom 17 7 5 2 0 12:4 +8 W W W D D
4 (2) Beluša 17 7 5 2 0 16:6 +10 W W D D W
5 (8) Nové Zámky 17 8 5 2 1 15:8 +7 D L W D W
6 (3) Spartak Myjava 16 6 5 1 0 11:3 +8 W W W D W
7 (12) Veľké Ludince 14 8 4 2 2 15:9 +6 L L D W W
8 (10) Nové Mesto nad Váhom 13 6 4 1 1 12:4 +8 D W W W L
9 (9) No team logo Marcelová 13 8 3 4 1 8:4 +4 L W W D D
10 (7) Galanta 11 6 3 2 1 12:9 +3 W W D D L
11 (6) No team logo Slovan Duslo Šaľa 11 7 3 2 2 14:5 +9 W W L D W
12 (11) No team logo OK Častkovce 10 6 3 1 2 18:8 +10 W W D W L
13 (14) Lednické Rovne 9 8 3 0 5 4:9 -5 W L L L L
14 (13) No team logo TJ Imeľ 8 6 2 2 2 6:5 +1 L W L D W
15 (15) No team logo FK TEMPO Partizánske 8 8 2 2 4 8:12 -4 D D L L W
16 (16) Zlaté Moravce-Vrablé II 7 7 2 1 4 10:17 -7 L W L D L
17 (17) No team logo FK Slovan Levice 6 6 1 3 2 6:12 -6 D D W L L
18 (18) Nitra II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Považská Bystrica 17 7 5 2 0 10:3 +7 W W W D D
2 (2) Beluša 16 7 5 1 1 11:5 +6 D W W W W
3 (6) No team logo Slovan Duslo Šaľa 11 7 3 2 2 16:9 +7 D W W D L
4 (3) Spartak Myjava 11 8 3 2 3 14:9 +5 W L L W L
5 (7) Galanta 10 8 3 1 4 7:12 -5 W D L L L
6 (4) Kalná nad Hronom 9 7 2 3 2 10:12 -2 D W W D L
7 (11) No team logo OK Častkovce 7 8