South America CONMEBOL Sudamericana

100%
0
100%

Results

Final
Semi-finals
Quarter-finals

Tables

Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1
Lanús 11 6 3 2 1 7:4 +3 W L D W W
2
Barcelona 9 6 2 3 1 9:8 +1 D D D W L
3
Wanderers 8 6 2 2 2 6:7 -1 D W W L D
4
Metropolitanos 3 6 0 3 3 3:6 -3 L D L L D
Legends:

8th Finals
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1
Melgar 12 6 4 0 2 10:6 +4 W L W W W
2
Racing Club 12 6 4 0 2 7:5 +2 L W W L W
3
Cuiabá 6 6 2 0 4 7:10 -3 L W L L L
4
River Plate 6 6 2 0 4 5:8 -3 W L L W L
Legends:

8th Finals
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1
Santos 11 6 3 2 1 7:5 +2 D W W D W
2
Unión La Calera 11 6 3 2 1 6:4 +2 W L W D W
3
Universidad Católica 5 6 1 2 3 7:8 -1 L D L W L
4
Banfield 5 6 1 2 3 3:6 -3 D D L L L
Legends:

8th Finals
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1
São Paulo 16 6 5 1 0 12:3 +9 W W D W W
2
Everton 11 6 3 2 1 7:4 +3 W W D W L
3
Ayacucho 4 6 1 1 4 5:8 -3 L L D L W
4
Jorge Wilstermann 2 6 0 2 4 2:11 -9 L L D L L
Legends:

8th Finals
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1
Internacional 12 6 3 3 0 12:5 +7 W W D W D
2
Guaireña 10 6 2 4 0 10:8 +2 D W D W D
3
Independiente Medellín 5 6 1 2 3 8:11 -3 D L L L W
4
Nueve de Octubre 4 6 1 1 4 9:15 -6 L L W L L
Legends:

8th Finals
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1
Atlético Goianiense 13 6 4 1 1 11:5 +6 D W W L W
2
LDU Quito 11 6 3 2 1 11:9 +2 D D W W W
3
Deportivo Antofagasta 6 6 2 0 4 6:11 -5 W L L W L
4
Defensa y Justicia 4 6 1 1 4 8:11 -3 L D L L L
Legends:

8th Finals
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1
Ceará 18 6 6 0 0 17:1 +16 W W W W W
2
Independiente 12 6 4 0 2 13:4 +9 L W W W W
3
General Caballero JLM 4 6 1 1 4 2:15 -13 W L L L L
4
Deportivo La Guaira 1 6 0 1 5 1:13 -12 L L L L L
Legends:

8th Finals
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1
Unión 12 6 3 3 0 10:2 +8 W D W D W
2
Fluminense 11 6 3 2 1 15:5 +10 W D W D L
3
Junior 10 6 3 1 2 10:8 +2 L W L W W
4
Oriente Petrolero 0 6 0 0 6 3:23 -20 L L L L L
Legends:

8th Finals
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Barcelona 7 3 2 1 0 6:3 +3 D W W
2 (1) Lanús 6 3 2 0 1 5:3 +2 W L W
3 (4) Metropolitanos 2 3 0 2 1 2:3 -1 D L D
4 (3) Wanderers 2 3 0 2 1 1:2 -1 D L D
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Melgar 9 3 3 0 0 8:2 +6 W W W
2 (2) Racing Club 6 3 2 0 1 3:1 +2 L W W
3 (3) Cuiabá 3 3 1 0 2 4:4 0 L L W
4 (4) River Plate 0 3 0 0 3 2:5 -3 L L L
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Unión La Calera 7 3 2 1 0 5:3 +2 W D W
2 (1) Santos 7 3 2 1 0 5:3 +2 D W W
3 (3) Universidad Católica 4 3 1 1 1 2:1 +1 L W D
4 (4) Banfield 4 3 1 1 1 2:2 0 D L W
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) São Paulo 9 3 3 0 0 6:0 +6 W W W
2 (2) Everton 5 3 1 2 0 3:2 +1 D W D
3 (3) Ayacucho 1 3 0 1 2 2:5 -3 L D L
4 (4) Jorge Wilstermann 0 3 0 0 3 1:7 -6 L L L
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Internacional 7 3 2 1 0 8:2 +6 W W D
2 (2) Guaireña 5 3 1 2 0 5:4 +1 D W D
3 (4) Nueve de Octubre 4 3 1 1 1 7:7 0 L W D
4 (3) Independiente Medellín 4 3 1 1 1 3:3 0 D L W
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Atlético Goianiense 9 3 3 0 0 8:2 +6 W W W
2 (2) LDU Quito 5 3 1 2 0 7:3 +4 D D W
3 (3) Deportivo Antofagasta 3 3 1 0 2 4:6 -2 L W L
4 (4) Defensa y Justicia 0 3 0 0 3 1:5 -4 L L L
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Ceará 9 3 3 0 0 11:1 +10 W W W
2 (2) Independiente 6 3 2 0 1 6:2 +4 L W W
3 (3) General Caballero JLM 1 3 0 1 2 1:7 -6 L L D
4 (4) Deportivo La Guaira 0 3 0 0 3 0:5 -5 L L L
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Fluminense 7 3 2 1 0 5:1 +4 W D W
2 (3) Junior 6 3 2 0 1 5:4 +1 L W W
3 (1) Unión 5 3 1 2 0 3:1 +2 D W D
4 (4) Oriente Petrolero 0 3 0 0 3 3:16 -13 L L L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Wanderers 6 3 2 0 1 5:5 0 W W L
2 (1) Lanús 5 3 1 2 0 2:1 +1 D W D
3 (2) Barcelona 2 3 0 2 1 3:5 -2 D D L
4 (4) Metropolitanos 1 3 0 1 2 1:3 -2 L L D
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Racing Club 6 3 2 0 1 4:4 0 W L W
2 (4) River Plate 6 3 2 0 1 3:3 0 W W L
3 (1) Melgar 3 3 1 0 2 2:4 -2 L W L
4 (3) Cuiabá 3 3 1 0 2 3:6 -3 L W L
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Santos 4 3 1 1 1 2:2 0 W D L
2 (2) Unión La Calera 4 3 1 1 1 1:1 0 L W D
3 (3) Universidad Católica 1 3 0 1 2 5:7 -2 L D L
4 (4) Banfield 1 3 0 1 2 1:4 -3 D L L
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) São Paulo 7 3 2 1 0 6:3 +3 D W W
2 (2) Everton 6 3 2 0 1 4:2 +2 W W L
3 (3) Ayacucho 3 3 1 0 2 3:3 0 L L W
4 (4) Jorge Wilstermann 2 3 0 2 1 1:4 -3 L D D
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Guaireña 5 3 1 2 0 5:4 +1 D W D
2 (1) Internacional 5 3 1 2 0 4:3 +1 D W D
3 (3) Independiente Medellín 1 3 0 1 2 5:8 -3 L L D
4 (4) Nueve de Octubre 0 3 0 0 3 2:8 -6 L L L
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) LDU Quito 6 3 2 0 1 4:6 -2 W W L
2 (4) Defensa y Justicia 4 3 1 1 1 7:6 +1 D L W
3 (1) Atlético Goianiense 4 3 1 1 1 3:3 0 D L W
4 (3) Deportivo Antofagasta 3 3 1 0 2 2:5 -3 W L L
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Ceará 9 3 3 0 0 6:0 +6 W W W
2 (2) Independiente 6 3 2 0 1 7:2 +5 W W L
3 (3) General Caballero JLM 3 3 1 0 2 1:8 -7 W L L
4 (4) Deportivo La Guaira 1 3 0 1 2 1:8 -7 L L D
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Unión 7 3 2 1 0 7:1 +6 W D W
2 (2) Fluminense 4 3 1 1 1 10:4 +6 W D L
3 (3) Junior 4 3 1 1 1 5:4 +1 L W D
4 (4) Oriente Petrolero 0 3 0 0 3 0:7 -7 L L L

Top scorers

CONMEBOL Sudamericana 2022 live scores, results and tables

In this section you can find CONMEBOL Sudamericana 2022 football live scores, results, tables and more. If you are looking for any other competition (First Division, Second Division, Third Division, Cup or Supercup), fell free to check our main menu. At LiveFootball.info you can find football scores and results from all over the world.