Spain Autonómicas

17%
0
100%

Results

Gameweek 7 (Castilla LM - Gr 1)
Gameweek 5 (Andalucía - Gr 1)
Gameweek 5 (Galicia - Gr 1)
Gameweek 6 (C Valenciana - Gr 3)
Gameweek 7 (Castilla LM - Gr 2)

Upcoming matches

Gameweek 3 (Canarias - Gran Canaria)
Gameweek 4 (Canarias - Tenerife)
Gameweek 3 (Canarias - Tenerife)

Tables

Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Lerinés 16 7 5 1 1 14:9 +5 D W W W W
2
No team logo Lagunak 14 7 4 2 1 17:4 +13 W W D W D
3
No team logo Mendi 13 7 4 1 2 11:5 +6 W W W L L
4
No team logo River Ega 11 7 3 2 2 17:15 +2 W W D W L
5
No team logo Erriberri 10 7 2 4 1 10:8 +2 D L D W D
6
Peña Azagresa 8 7 2 2 3 12:10 +2 L L W L D
7
No team logo Lagun Artea KE 8 7 2 2 3 8:10 -2 W L L L D
8
No team logo Muskaria 5 8 1 2 5 6:15 -9 L L D L W
9
No team logo CD Aluvión 3 7 1 0 6 5:24 -19 L L L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Alesves 17 7 5 2 0 17:8 +9 W D W W W
2
No team logo Infanzones 14 7 4 2 1 11:5 +6 D W W D W
3
No team logo Lourdes 12 7 3 3 1 17:13 +4 D W W W L
4
No team logo Idoya 12 8 2 6 0 11:7 +4 D D D D D
5
No team logo Bidezarra 12 7 3 3 1 10:7 +3 D L D W W
6
No team logo Atlético Artajonés 7 7 2 1 4 7:10 -3 W L L L L
7
No team logo CF Beti Casedano 5 7 1 2 4 3:12 -9 L W L D D
8
No team logo Doneztebe 4 7 1 1 5 15:21 -6 L L L L W
9
No team logo Zirauki 2 7 0 2 5 5:13 -8 L L L D L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Iruña 16 7 5 1 1 13:3 +10 D W W W L
2
No team logo Zarramonza 16 8 5 1 2 13:10 +3 L D W W W
3
No team logo Oberena 11 7 3 2 2 12:10 +2 W W W D D
4
No team logo Mutilvera II 10 7 3 1 3 12:12 0 D L W L L
5
No team logo Baztán 9 7 2 3 2 9:6 +3 D D L W D
6
No team logo Burladés II 9 7 3 0 4 8:11 -3 L W L W L
7
No team logo Aoiz 8 7 2 2 3 7:11 -4 D L L D W
8
No team logo Universidad d… 6 7 1 3 3 3:6 -3 D D L L D
9
No team logo Fontellas 3 7 0 3 4 3:11 -8 D D L D L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Lerinés 12 4 4 0 0 8:3 +5 W W W W
2 (2) No team logo Lagunak 10 4 3 1 0 9:1 +8 W W D W
3 (3) No team logo Mendi 9 4 3 0 1 8:2 +6 W W L W
4 (6) Peña Azagresa 7 4 2 1 1 9:4 +5 L W W D
5 (8) No team logo Muskaria 5 4 1 2 1 5:6 -1 L D W D
6 (4) No team logo River Ega 4 3 1 1 1 6:5 +1 W L D
7 (5) No team logo Erriberri 3 3 0 3 0 4:4 0 D D D
8 (7) No team logo Lagun Artea KE 3 3 1 0 2 4:6 -2 L L W
9 (9) No team logo CD Aluvión 3 3 1 0 2 4:12 -8 L L W
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Alesves 10 4 3 1 0 10:3 +7 W W W D
2 (2) No team logo Infanzones 7 4 2 1 1 8:5 +3 D W W L
3 (4) No team logo Idoya 6 4 1 3 0 8:5 +3 D D D W
4 (5) No team logo Bidezarra 5 3 1 2 0 5:4 +1 D W D
5 (3) No team logo Lourdes 4 2 1 1 0 6:3 +3 D W
6 (8) No team logo Doneztebe 4 3 1 1 1 8:6 +2 L W D
7 (6) No team logo Atlético Artajonés 4 4 1 1 2 4:5 -1 W L L D
8 (7) No team logo CF Beti Casedano 4 4 1 1 2 2:3 -1 W L D L
9 (9) No team logo Zirauki 0 4 0 0 4 2:9 -7 L L L L
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Zarramonza 10 4 3 1 0 7:4 +3 D W W W
2 (7) No team logo Aoiz 7 4 2 1 1 6:6 0 D L W W
3 (1) No team logo Iruña 6 3 2 0 1 5:2 +3 W W L
4 (4) No team logo Mutilvera II 6 3 2 0 1 4:3 +1 W L W
5 (8) No team logo Universidad d… 5 4 1 2 1 3:4 -1 D L D W
6 (5) No team logo Baztán 4 3 1 1 1 4:3 +1 D L W
7 (3) No team logo Oberena 4 3 1 1 1 2:4 -2 W D L
8 (6) No team logo Burladés II 3 4 1 0 3 5:10 -5 L L L W
9 (9) No team logo Fontellas 2 4 0 2 2 2:6 -4 D L D L
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) No team logo Erriberri 7 4 2 1 1 6:4 +2 L W W D
2 (4) No team logo River Ega 7 4 2 1 1 11:10 +1 W D W L
3 (7) No team logo Lagun Artea KE 5 4 1 2 1 4:4 0 W L D D
4 (2) No team logo Lagunak 4 3 1 1 1 8:3 +5 W D L
5 (1) No team logo Lerinés 4 3 1 1 1 6:6 0 D W L
6 (3) No team logo Mendi 4 3 1 1 1 3:3 0 W L D
7 (6) Peña Azagresa 1 3 0 1 2 3:6 -3 L L D
8 (8) No team logo Muskaria 0 4 0 0 4 1:9 -8 L L L L
9 (9) No team logo CD Aluvión 0 4 0 0 4 1:12 -11 L L L L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Lourdes 8 5 2 2 1 11:10 +1 W W L D D
2 (2) No team logo Infanzones 7 3 2 1 0 3:0 +3 W D W
3 (1) No team logo Alesves 7 3 2 1 0 7:5 +2 D W W
4 (5) No team logo Bidezarra 7 4 2 1 1 5:3 +2 D L W W
5 (4) No team logo Idoya 6 4 1 3 0 3:2 +1 D D W D
6 (6) No team logo Atlético Artajonés 3 3 1 0 2 3:5 -2 L L W
7 (9) No team logo Zirauki 2 3 0 2 1 3:4 -1 L D D
8 (7) No team logo CF Beti Casedano 1 3 0 1 2 1:9 -8 L D L
9 (8) No team logo Doneztebe 0 4 0 0 4 7:15 -8 L L L L
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Iruña 10 4 3 1 0 8:1 +7 D W W W
2 (3) No team logo Oberena 7 4 2 1 1 10:6 +4 W W D L
3 (6) No team logo Burladés II 6 3 2 0 1 3:1 +2 W W L
4 (2) No team logo Zarramonza 6 4 2 0 2 6:6 0 L W W L
5 (5) No team logo Baztán 5 4 1 2 1 5:3 +2 D W D L
6 (4) No team logo Mutilvera II 4 4 1 1 2 8:9 -1 D L L W
7 (8) No team logo Universidad d… 1 3 0 1 2 0:2 -2 D L L
8 (9) No team logo Fontellas 1 3 0 1 2 1:5 -4 D L L
9 (7) No team logo Aoiz 1 3 0 1 2 1:5 -4 L D L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Talavera II 15 7 4 3 0 18:8 +10 W W D D W
2
No team logo Cazalegas 15 7 4 3 0 9:1 +8 D W D W W
3
No team logo Sporting Cabanillas 14 7 4 2 1 9:5 +4 D D W W L
4
No team logo Mora 13 7 4 1 2 8:4 +4 W W L W W
5
No team logo CD Villa 13 7 4 1 2 13:11 +2 L W W L W
6
No team logo Noblejas 12 7 4 0 3 8:8 0 W W W L W
7
No team logo Mocejón 11 7 3 2 2 13:11 +2 W L D W W
8
No team logo Yuncos 11 7 3 2 2 11:9 +2 L W W D L
9
No team logo Toledo II 10 7 3 1 3 12:12 0 L L D L W
10
No team logo Madridejos 10 7 2 4 1 8:5 +3 W D D L D
11
No team logo Pantoja 9 7 2 3 2 5:6 -1 W W L D D
12
No team logo Orgaceño 8 7 1 5 1 7:7 0 W D D D L
13
No team logo AD Torpedo 66 7 7 2 1 4 7:10 -3 L L D L W
14
No team logo Seseña 7 7 1 4 2 8:13 -5 D D D W L
15
No team logo Los Yébenes 4 7 1 1 5 5:13 -8 L L L D L
16
No team logo San José Obrero 3 7 0 3 4 7:11 -4 D L L D L
17
No team logo Yunquera 3 7 0 3 4 8:15 -7 L L D D L
18
No team logo Horche 3 7 0 3 4 4:11 -7 L L D D L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Talavera II 7 3 2 1 0 11:4 +7 W D W
2 (9) No team logo Toledo II 7 3 2 1 0 8:4 +4 D W W
3 (2) No team logo Cazalegas 7 3 2 1 0 4:0 +4 W W D
4 (3) No team logo Sporting Cabanillas 7 4 2 1 1 4:2 +2 D W L W
5 (13) No team logo AD Torpedo 66 7 4 2 1 1 4:3 +1 L D W W
6 (10) No team logo Madridejos 6 4 1 3 0 5:2 +3 W D D D
7 (5) No team logo CD Villa 6 4 2 0 2 6:6 0 L W L W
8 (4) No team logo Mora 6 4 2 0 2 3:3 0 W L W L
9 (15) No team logo Los Yébenes 4 4 1 1 2 3:5 -2 L L D W
10 (11) No team logo Pantoja 4 3 1 1 1 2:3 -1 W D L
11 (14) No team logo Seseña 4 3 1 1 1 3:6 -3 D W L
12 (8) No team logo Yuncos 4 3 1 1 1 5:5 0 W L D
13 (6) No team logo Noblejas 3 3 1 0 2 2:3 -1 W L L
14 (12) No team logo Orgaceño 3 3 0 3 0 3:3 0 D D D
15 (7) No team logo Mocejón 3 3 1 0 2 7:7 0 L W L
16 (18) No team logo Horche 2 4 0 2 2 2:4 -2 L D L D
17 (17) No team logo Yunquera 2 4 0 2 2 6:8 -2 L D L D
18 (16) No team logo San José Obrero 2 4 0 2 2 6:8 -2 D L L D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (6) No team logo Noblejas 9 4 3 0 1 6:5 +1 W W W L
2 (2) No team logo Cazalegas 8 4 2 2 0 5:1 +4 D D W W
3 (1) No team logo Talavera II 8 4 2 2 0 7:4 +3 W D W D
4 (7) No team logo Mocejón 8 4 2 2 0 6:4 +2 W D W D
5 (4) No team logo Mora 7 3 2 1 0 5:1 +4 W W D
6 (5) No team logo CD Villa 7 3 2 1 0 7:5 +2 W W D
7 (8) No team logo Yuncos 7 4 2 1 1 6:4 +2 L W D W
8 (3) No team logo Sporting Cabanillas 7 3 2 1 0 5:3 +2 D W W
9 (11) No team logo Pantoja 5 4 1 2 1 3:3 0 W L D D
10 (12) No team logo Orgaceño 5 4 1 2 1 4:4 0 W D L D
11 (10) No team logo Madridejos 4 3 1 1 1 3:3 0 D L W
12 (14) No team logo Seseña 3 4 0 3 1 5:7 -2 D D L D
13 (9) No team logo Toledo II 3 4 1 0 3 4:8 -4 L L L W
14 (16) No team logo San José Obrero 1 3 0 1 2 1:3 -2 L D L
15 (18) No team logo Horche 1 3 0 1 2 2:7 -5 L D L
16 (17) No team logo Yunquera 1 3 0 1 2 2:7 -5 L D L
17 (13) No team logo AD Torpedo 66 0 3 0 0 3 3:7 -4 L L L
18 (15) No team logo Los Yébenes 0 3 0 0 3 2:8 -6 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo La Solana 18 7 6 0 1 15:4 +11 L W W W W
2
Pedroñeras 17 7 5 2 0 12:3 +9 W D W D W
3
No team logo Atlético Tomelloso 17 7 5 2 0 14:6 +8 D W W W D
4
No team logo Manzanares 16 7 5 1 1 14:4 +10 W W L W W
5
No team logo Almodóvar 16 7 5 1 1 10:4 +6 W L W W W
6
No team logo Valdepeñas 11 7 3 2 2 9:7 +2 W L W D D
7
No team logo Campillo 9 7 2 3 2 8:12 -4 W L D D D
8
No team logo EFB La Roda 8 7 2 2 3 7:9 -2 D W L D L
9
No team logo Quintanar 8 7 2 2 3 10:12 -2 L W D L L
10
No team logo Sporting Alcázar 8 7 2 2 3 9:10 -1 W L D D W
11
No team logo Carrión 8 7 2 2 3 15:13 +2 L L W D D
12
No team logo Unión Criptanense 7 7 1 4 2 6:9 -3 L L D D W
13
No team logo Herencia 7 7 2 1 4 6:12 -6 L W L