Spain Primera Nacional Femenina

22%
0
100%

Results

Gameweek 6 (Group 4)
Gameweek 6 (Group 3)
Gameweek 6 (Group 4)
Gameweek 6 (Group 5)
Gameweek 6 (Group 3)
Gameweek 6 (Group 2)

Upcoming matches

Gameweek 1 (Group 5)
Gameweek 4 (Group 6)
Gameweek 7 (Group 1)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Valencia II 18 6 6 0 0 21:3 +18 W W W W W
2
No team logo CFF Albacete 15 6 5 0 1 12:6 +6 W W W W W
3
No team logo Aldaia 13 6 4 1 1 6:2 +4 W L W D W
4
Levante II 11 6 3 2 1 11:6 +5 L W D D W
5
No team logo Mislata 11 6 3 2 1 11:8 +3 W W D W L
6
No team logo Villarreal II 10 6 3 1 2 10:7 +3 L W W W L
7
No team logo Discóbolo La Torre 9 6 3 0 3 8:9 -1 W L W L W
8
No team logo Plaza Argel 8 6 2 2 2 7:7 0 L L D D W
9
No team logo Albacete II 6 6 2 0 4 8:10 -2 W L L L L
10
No team logo Elche II 6 6 2 0 4 5:15 -10 L L L W W
11
No team logo San Vicente 5 6 1 2 3 2:9 -7 L W D L L
12
No team logo Murcia Féminas 4 6 1 1 4 6:11 -5 D W L L L
13
No team logo Toledo 2 6 0 2 4 4:10 -6 D L L D L
14
No team logo UD Aguilas 1 6 0 1 5 3:11 -8 L L L L L
Legends:

Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Valencia II 9 3 3 0 0 13:2 +11 W W W
2 (7) No team logo Discóbolo La Torre 9 3 3 0 0 7:3 +4 W W W
3 (6) No team logo Villarreal II 7 3 2 1 0 6:2 +4 W W D
4 (4) Levante II 7 3 2 1 0 5:1 +4 W D W
5 (2) No team logo CFF Albacete 6 3 2 0 1 5:3 +2 W W L
6 (5) No team logo Mislata 4 3 1 1 1 4:3 +1 W D L
7 (8) No team logo Plaza Argel 4 3 1 1 1 3:3 0 L D W
8 (3) No team logo Aldaia 4 3 1 1 1 1:2 -1 L D W
9 (11) No team logo San Vicente 4 3 1 1 1 1:4 -3 W L D
10 (12) No team logo Murcia Féminas 3 3 1 0 2 5:7 -2 W L L
11 (9) No team logo Albacete II 3 3 1 0 2 4:6 -2 W L L
12 (10) No team logo Elche II 3 3 1 0 2 3:6 -3 L W L
13 (13) No team logo Toledo 1 3 0 1 2 2:5 -3 D L L
14 (14) No team logo UD Aguilas 0 3 0 0 3 2:6 -4 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Valencia II 9 3 3 0 0 8:1 +7 W W W
2 (3) No team logo Aldaia 9 3 3 0 0 5:0 +5 W W W
3 (2) No team logo CFF Albacete 9 3 3 0 0 7:3 +4 W W W
4 (5) No team logo Mislata 7 3 2 1 0 7:5 +2 W W D
5 (4) Levante II 4 3 1 1 1 6:5 +1 L D W
6 (8) No team logo Plaza Argel 4 3 1 1 1 4:4 0 L D W
7 (9) No team logo Albacete II 3 3 1 0 2 4:4 0 L L W
8 (6) No team logo Villarreal II 3 3 1 0 2 4:5 -1 L W L
9 (10) No team logo Elche II 3 3 1 0 2 2:9 -7 L L W
10 (13) No team logo Toledo 1 3 0 1 2 2:5 -3 L D L
11 (12) No team logo Murcia Féminas 1 3 0 1 2 1:4 -3 D L L
12 (14) No team logo UD Aguilas 1 3 0 1 2 1:5 -4 L L D
13 (11) No team logo San Vicente 1 3 0 1 2 1:5 -4 L D L
14 (7) No team logo Discóbolo La Torre 0 3 0 0 3 1:6 -5 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Fundación Tenerife 18 6 6 0 0 17:3 +14 W W W W W
2
No team logo Unión Viera 15 6 5 0 1 18:5 +13 W L W W W
3
No team logo Real Unión Tenerife II 13 6 4 1 1 26:11 +15 L W D W W
4
No team logo Güímar 12 6 4 0 2 17:11 +6 W W W W L
5
No team logo Las Majoreras 11 6 3 2 1 13:6 +7 L D W D W
6
No team logo Llamoro 9 6 3 0 3 15:9 +6 W W L L L
7
No team logo UD Geneto del Teide 9 6 3 0 3 7:7 0 L L W W L
8
No team logo CD Orientación Marítima 8 6 2 2 2 15:15 0 W D L D W
9
No team logo Peña la Amistad 8 6 2 2 2 11:13 -2 L W L D W
10
No team logo Achamán 6 6 1 3 2 10:13 -3 L W D D L
11
No team logo Puerto del Carmen 3 5 1 0 4 8:15 -7 L L L W L
12
No team logo La Garita 3 6 1 0 5 6:22 -16 W L L L L
13
No team logo Tarsa 0 4 0 0 4 2:10 -8 L L L L
14
No team logo Atlético Perdoma 0 3 0 0 3 0:20 -20 L L L
Legends:

Promotion Group
Relegation Round
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) No team logo Real Unión Tenerife II 9 3 3 0 0 17:0 +17 W W W
2 (1) No team logo Fundación Tenerife 9 3 3 0 0 7:2 +5 W W W
3 (6) No team logo Llamoro 6 3 2 0 1 9:3 +6 W L W
4 (2) No team logo Unión Viera 6 3 2 0 1 8:4 +4 L W W
5 (8) No team logo CD Orientación Marítima 6 3 2 0 1 12:10 +2 W L W
6 (4) No team logo Güímar 6 3 2 0 1 5:4 +1 W W L
7 (7) No team logo UD Geneto del Teide 6 3 2 0 1 3:3 0 L W W
8 (5) No team logo Las Majoreras 5 3 1 2 0 9:4 +5 D D W
9 (9) No team logo Peña la Amistad 5 3 1 2 0 5:4 +1 W D D
10 (12) No team logo La Garita 3 3 1 0 2 5:6 -1 W L L
11 (10) No team logo Achamán 1 3 0 1 2 4:9 -5 L D L
12 (13) No team logo Tarsa 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
13 (11) No team logo Puerto del Carmen 0 3 0 0 3 2:13 -11 L L L
14 (14) No team logo Atlético Perdoma 0 2 0 0 2 0:13 -13 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Unión Viera 9 3 3 0 0 10:1 +9 W W W
2 (1) No team logo Fundación Tenerife 9 3 3 0 0 10:1 +9 W W W
3 (4) No team logo Güímar 6 3 2 0 1 12:7 +5 W W L
4 (5) No team logo Las Majoreras 6 3 2 0 1 4:2 +2 L W W
5 (10) No team logo Achamán 5 3 1 2 0 6:4 +2 W D D
6 (3) No team logo Real Unión Tenerife II 4 3 1 1 1 9:11 -2 L D W
7 (11) No team logo Puerto del Carmen 3 2 1 0 1 6:2 +4 L W
8 (6) No team logo Llamoro 3 3 1 0 2 6:6 0 W L L
9 (7) No team logo UD Geneto del Teide 3 3 1 0 2 4:4 0 L W L
10 (9) No team logo Peña la Amistad 3 3 1 0 2 6:9 -3 L L W
11 (8) No team logo CD Orientación Marítima 2 3 0 2 1 3:5 -2 D D L
12 (13) No team logo Tarsa 0 3 0 0 3 2:8 -6 L L L
13 (14) No team logo Atlético Perdoma 0 1 0 0 1 0:7 -7 L
14 (12) No team logo La Garita 0 3 0 0 3 1:16 -15 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Torrelodones 15 6 5 0 1 12:3 +9 W W L W W
2
No team logo Real Madrid II 12 6 4 0 2 21:3 +18 W W L W W
3
No team logo Atlético Madrid III 12 6 4 0 2 17:10 +7 W W W W L
4
Rayo Vallecano II 12 6 4 0 2 13:7 +6 L L W W W
5
No team logo DNS de Belen 12 6 4 0 2 12:7 +5 W W L W L
6
No team logo Samper 12 6 4 0 2 9:6 +3 W W W L W
7
No team logo Olímpico Madrid 10 6 3 1 2 9:5 +4 W L D L W
8
No team logo Pozuelo Alarcón 10 6 3 1 2 11:8 +3 L W D L W
9
No team logo Getafe CF 9 5 3 0 2 8:4 +4 L L W W W
10
No team logo Atlético Lince 5 6 1 2 3 7:17 -10 L D D L L
11
No team logo Logroño II 4 5 1 1 3 4:8 -4 L D W L L
12
No team logo Tres Cantos 4 6 1 1 4 6:15 -9 L L D W L
13
No team logo Madrid CFF III 3 6 1 0 5 7:17 -10 W L L L L
14
No team logo Laurus 0 6 0 0 6 4:30 -26 L L L L L
Legends:

Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) No team logo DNS de Belen 9 3 3 0 0 7:1 +6 W W W
2 (6) No team logo Samper 9 3 3 0 0 7:3 +4 W W W
3 (2) No team logo Real Madrid II 6 3 2 0 1 13:1 +12 W W L
4 (3) No team logo Atlético Madrid III 6 3 2 0 1 12:4 +8 W W L
5 (1) No team logo Torrelodones 6 3 2 0 1 9:3 +6 W L W
6 (4) Rayo Vallecano II 6 3 2 0 1 8:3 +5 L W W
7 (9) No team logo Getafe CF 6 3 2 0 1 6:2 +4 L W W
8 (8) No team logo Pozuelo Alarcón 4 3 1 1 1 7:7 0 L D W
9 (7) No team logo Olímpico Madrid 3 3 1 0 2 1:2 -1 L L W
10 (13) No team logo Madrid CFF III 3 3 1 0 2 4:6 -2 W L L
11 (12) No team logo Tres Cantos 3 3 1 0 2 2:4 -2 L W L
12 (11) No team logo Logroño II 1 2 0 1 1 0:1 -1 D L
13 (10) No team logo Atlético Lince 1 3 0 1 2 5:7 -2 L D L
14 (14) No team logo Laurus 0 3 0 0 3 3:12 -9 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Torrelodones 9 3 3 0 0 3:0 +3 W W W
2 (7) No team logo Olímpico Madrid 7 3 2 1 0 8:3 +5 W D W
3 (2) No team logo Real Madrid II 6 3 2 0 1 8:2 +6 W L W
4 (8) No team logo Pozuelo Alarcón 6 3 2 0 1 4:1 +3 W L W
5 (4) Rayo Vallecano II 6 3 2 0 1 5:4 +1 L W W
6 (3) No team logo Atlético Madrid III 6 3 2 0 1 5:6 -1 W W L
7 (10) No team logo Atlético Lince 4 3 1 1 1 2:10 -8 D L W
8 (9) No team logo Getafe CF 3 2 1 0 1 2:2 0 L W
9 (5) No team logo DNS de Belen 3 3 1 0 2 5:6 -1 W L L
10 (6) No team logo Samper 3 3 1 0 2 2:3 -1 W L L
11 (11) No team logo Logroño II 3 3 1 0 2 4:7 -3 L W L
12 (12) No team logo Tres Cantos 1 3 0 1 2 4:11 -7 L D L
13 (13) No team logo Madrid CFF III 0 3 0 0 3 3:11 -8 L L L
14 (14) No team logo Laurus 0 3 0 0 3 1:18 -17 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Málaga 18 6 6 0 0 21:1 +20 W W W W W
2
No team logo Badajoz 15 6 5 0 1 21:5 +16 W L W W W
3
Sevilla FC II 12 6 4 0 2 12:10 +2 L W W W L
4
No team logo Olympia Las Rozas 12 6 4 0 2 10:10 0 W W W L W
5
No team logo Almería 12 6 4 0 2 9:9 0 W W W L L
6
No team logo Cádiz 9 6 3 0 3 13:7 +6 L W L W L
7
No team logo La Rambla 9 6 3 0 3 9:7 +2 W L L L W
8
No team logo Salamanca 7 6 2 1 3 11:11 0 L L W W D
9
No team logo Granada CF II 6 6 2 0 4 5:12 -7 L L L W W
10
No team logo Santa Teresa II 5 6 1 2 3 10:14 -4 W L D L D
11
No team logo UCD La Cañada Atlético 4 6 1 1 4 10:14 -4 L W D L L
12
No team logo San Miguel 3 6 1 0 5 3:23 -20 W L L L L
13
No team logo Extremadura UD 1 6 0 1 5 5:18 -13 L L L L D
14
No team logo Cáceres II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Málaga 9 3 3 0 0 13:0 +13 W W W
2 (3) Sevilla FC II 9 3 3 0 0 9:2 +7 W W W
3 (4) No team logo Olympia Las Rozas 9 3 3 0 0 6:2 +4 W W W
4 (5) No team logo Almería 9 3 3 0 0 6:3 +3 W W W
5 (2) No team logo Badajoz 6 3 2 0 1 13:3 +10 L W W
6 (6) No team logo Cádiz 6 3 2 0 1 10:2 +8 L W W
7 (7) No team logo La Rambla 6 3 2 0 1 6:4 +2 W L W
8 (10) No team logo Santa Teresa II 5 3 1 2 0 8:6 +2 W D D
9 (11) No team logo UCD La Cañada Atlético 3 3 1 0 2 6:8 -2 W L L
10 (8) No team logo Salamanca 3 3 1 0 2 3:5 -2 L W L
11 (9) No team logo Granada CF II 3 3 1 0 2 2:4 -2 L W L
12 (12) No team logo San Miguel 3 3 1 0 2 3:9 -6 W L L
13 (13) No team logo Extremadura UD 1 3 0 1 2 3:6 -3 L L D
14 (14) No team logo Cáceres II 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Málaga 9 3 3 0 0 8:1 +7 W W W
2 (2) No team logo Badajoz 9 3 3 0 0 8:2 +6 W