Spain Segunda División RFEF

12%
0
100%

Today's matches

Results

Gameweek 4 (Group 4)
Gameweek 4 (Group 1)
Gameweek 4 (Group 5)
Gameweek 4 (Group 4)

Upcoming matches

Gameweek 5 (Group 4)
Gameweek 5 (Group 1)
Gameweek 5 (Group 2)
Gameweek 5 (Group 3)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Unión Adarve 10 5 3 1 1 6:2 +4 D W L W W
2
UD Melilla 9 4 3 0 1 6:2 +4 L W W W
3
Cacereño 9 4 3 0 1 5:2 +3 W L W W
4
Atlético Madrid II 7 4 2 1 1 10:5 +5 W D W L
5
No team logo Diocesano 7 3 2 1 0 6:3 +3 W W D
6
CD Coria 7 4 2 1 1 6:4 +2 W D L W
7
Gimnástica Segoviana 7 4 2 1 1 4:3 +1 D W L W
8
Navalcarnero 6 4 2 0 2 3:4 -1 W L L W
9
Guadalajara 5 4 1 2 1 5:5 0 D D W L
10
Villanovense 4 4 1 1 2 1:2 -1 D W L L
11
Montijo 4 4 1 1 2 5:8 -3 L W L D
12
No team logo Alcorcón II 4 5 0 4 1 2:5 -3 D D D D L
13
Socuéllamos 3 4 0 3 1 1:2 -1 L D D D
14
Leganés II 3 5 0 3 2 3:6 -3 D D L L D
15
No team logo Atlético Paso 3 4 1 0 3 1:4 -3 L L W L
16
Don Benito 2 5 0 2 3 0:8 -8 D D L L L
17
Talavera 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Atlético Madrid II 6 2 2 0 0 8:2 +6 W W
2 (2) UD Melilla 6 2 2 0 0 4:0 +4 W W
3 (1) Unión Adarve 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
4 (3) Cacereño 6 2 2 0 0 2:0 +2 W W
5 (7) Gimnástica Segoviana 4 2 1 1 0 1:0 +1 D W
6 (5) No team logo Diocesano 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
7 (11) Montijo 4 2 1 1 0 2:1 +1 W D
8 (6) CD Coria 4 2 1 1 0 4:2 +2 D W
9 (9) Guadalajara 4 2 1 1 0 4:2 +2 D W
10 (15) No team logo Atlético Paso 3 2 1 0 1 1:1 0 L W
11 (8) Navalcarnero 3 2 1 0 1 2:3 -1 L W
12 (12) No team logo Alcorcón II 2 3 0 2 1 0:3 -3 D D L
13 (14) Leganés II 2 3 0 2 1 3:5 -2 D L D
14 (10) Villanovense 1 2 0 1 1 0:1 -1 D L
15 (13) Socuéllamos 1 2 0 1 1 0:1 -1 L D
16 (16) Don Benito 0 2 0 0 2 0:4 -4 L L
17 (17) Talavera 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Unión Adarve 4 3 1 1 1 2:1 +1 D L W
2 (5) No team logo Diocesano 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
3 (3) Cacereño 3 2 1 0 1 3:2 +1 L W
4 (10) Villanovense 3 2 1 0 1 1:1 0 W L
5 (7) Gimnástica Segoviana 3 2 1 0 1 3:3 0 W L
6 (8) Navalcarnero 3 2 1 0 1 1:1 0 W L
7 (2) UD Melilla 3 2 1 0 1 2:2 0 L W
8 (6) CD Coria 3 2 1 0 1 2:2 0 W L
9 (12) No team logo Alcorcón II 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
10 (13) Socuéllamos 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
11 (16) Don Benito 2 3 0 2 1 0:4 -4 D D L
12 (14) Leganés II 1 2 0 1 1 0:1 -1 D L
13 (4) Atlético Madrid II 1 2 0 1 1 2:3 -1 D L
14 (9) Guadalajara 1 2 0 1 1 1:3 -2 D L
15 (17) Talavera 0 0 0 0 0 0:0 0 No matches
16 (15) No team logo Atlético Paso 0 2 0 0 2 0:3 -3 L L
17 (11) Montijo 0 2 0 0 2 3:7 -4 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Mar Menor 12 4 4 0 0 7:2 +5 W W W W
2
Antequera 10 4 3 1 0 8:3 +5 W D W W
3
Real Betis II 9 4 3 0 1 6:3 +3 W W L W
4
Vélez 8 4 2 2 0 7:3 +4 W W D D
5
Mancha Real 7 4 2 1 1 4:3 +1 W L D W
6
Recreativo Huelva 7 4 2 1 1 6:6 0 D L W W
7
Granada II 6 4 1 3 0 5:4 +1 D D W D
8
No team logo Juventud Torremolinos 6 4 1 3 0 5:4 +1 D W D D
9
Sanluqueño 5 4 1 2 1 3:3 0 D L W D
10
UCAM Murcia 4 4 1 1 2 5:5 0 D L W L
11
San Roque Lepe 4 4 1 1 2 4:5 -1 D W L L
12
Cádiz II 4 4 1 1 2 5:6 -1 L D L W
13
El Ejido 4 4 1 1 2 3:5 -2 D W L L
14
Yeclano 4 4 1 1 2 3:6 -3 L D W L
15
Sevilla II 3 4 1 0 3 4:5 -1 L L L W
16
Xerez Deportivo 2 4 0 2 2 1:5 -4 D D L L
17
Utrera 1 4 0 1 3 3:7 -4 L L D L
18
Cartagena LU II 1 4 0 1 3 1:5 -4 L D L L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Antequera 6 2 2 0 0 4:0 +4 W W
2 (1) No team logo Mar Menor 6 2 2 0 0 3:1 +2 W W
3 (10) UCAM Murcia 4 2 1 1 0 5:2 +3 D W
4 (5) Mancha Real 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
5 (4) Vélez 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
6 (9) Sanluqueño 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
7 (8) No team logo Juventud Torremolinos 4 2 1 1 0 1:0 +1 W D
8 (14) Yeclano 3 2 1 0 1 2:4 -2 L W
9 (6) Recreativo Huelva 3 2 1 0 1 4:5 -1 L W
10 (3) Real Betis II 3 2 1 0 1 1:1 0 W L
11 (15) Sevilla II 3 2 1 0 1 3:2 +1 L W
12 (7) Granada II 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
13 (11) San Roque Lepe 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
14 (16) Xerez Deportivo 1 2 0 1 1 0:1 -1 D L
15 (18) Cartagena LU II 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
16 (13) El Ejido 1 2 0 1 1 1:3 -2 D L
17 (12) Cádiz II 0 2 0 0 2 2:5 -3 L L
18 (17) Utrera 0 2 0 0 2 2:5 -3 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Real Betis II 6 2 2 0 0 5:2 +3 W W
2 (1) No team logo Mar Menor 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
3 (4) Vélez 4 2 1 1 0 4:1 +3 W D
4 (12) Cádiz II 4 2 1 1 0 3:1 +2 D W
5 (7) Granada II 4 2 1 1 0 3:2 +1 D W
6 (6) Recreativo Huelva 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
7 (2) Antequera 4 2 1 1 0 4:3 +1 D W
8 (11) San Roque Lepe 3 2 1 0 1 3:3 0 W L
9 (5) Mancha Real 3 2 1 0 1 1:1 0 L W
10 (13) El Ejido 3 2 1 0 1 2:2 0 W L
11 (8) No team logo Juventud Torremolinos 2 2 0 2 0 4:4 0 D D
12 (9) Sanluqueño 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
13 (14) Yeclano 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
14 (17) Utrera 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
15 (16) Xerez Deportivo 1 2 0 1 1 1:4 -3 D L
16 (15) Sevilla II 0 2 0 0 2 1:3 -2 L L
17 (18) Cartagena LU II 0 2 0 0 2 0:3 -3 L L
18 (10) UCAM Murcia 0 2 0 0 2 0:3 -3 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Valencia II 10 5 3 1 1 5:1 +4 W W W D L
2
Teruel 10 4 3 1 0 5:2 +3 W W D W
3
Espanyol II 10 5 3 1 1 6:4 +2 W L D W W
4
No team logo Manresa 8 4 2 2 0 5:2 +3 W D D W
5
Hércules 8 4 2 2 0 5:2 +3 W W D D
6
Badalona 8 5 2 2 1 5:3 +2 D L W D W
7
Ibiza Islas Pitiusas 7 5 2 1 2 6:6 0 L W L W D
8
No team logo Formentera 6 4 1 3 0 3:2 +1 W D D D
9
No team logo Saguntino 6 5 1 3 1 2:3 -1 D L W D D
10
Real Zaragoza II 6 5 2 0 3 6:8 -2 L W L L W
11
Peña Deportiva 6 4 1 3 0 4:2 +2 D W D D
12
Mallorca II 4 4 1 1 2 2:3 -1 W L L D
13
Lleida Esportiu 4 4 1 1 2 1:2 -1 D L W L
14
Prat 3 4 1 0 3 2:6 -4 L L W L
15
Ebro 2 4 0 2 2 3:5 -2 L D L D
16
Olot 2 4 0 2 2 1:4 -3 L D D L
17
No team logo Terrassa 2 4 0 2 2 3:6 -3 L L D D
18
No team logo Alzira 1 4 0 1 3 2:5 -3 L D L L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Espanyol II 7 3 2 1 0 3:1 +2 W D W
2 (6) Badalona 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
3 (7) Ibiza Islas Pitiusas 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
4 (1) Valencia II 6 3 2 0 1 3:1 +2 W W L
5 (2) Teruel 6 2 2 0 0 4:2 +2 W W
6 (9) No team logo Saguntino 5 3 1 2 0 2:1 +1 D W D
7 (11) Peña Deportiva 4 2 1 1 0 3:1 +2 W D
8 (5) Hércules 4 2 1 1 0 3:2 +1 W D
9 (12) Mallorca II 4 2 1 1 0 1:0 +1 W D
10 (13) Lleida Esportiu 4 2 1 1 0 1:0 +1 D W
11 (4) No team logo Manresa 4 2 1 1 0 3:1 +2 W D
12 (10) Real Zaragoza II 3 2 1 0 1 3:3 0 W L
13 (15) Ebro 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
14 (8) No team logo Formentera 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
15 (16) Olot 1 2 0 1 1 0:2 -2 L D
16 (17) No team logo Terrassa 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
17 (18) No team logo Alzira 0 2 0 0 2 1:3 -2 L L
18 (14) Prat 0 2 0 0 2 0:3 -3 L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) Hércules 4 2 1 1 0 2:0 +2 W D
2 (1) Valencia II 4 2 1 1 0 2:0 +2 W D
3 (4) No team logo Manresa 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
4 (8) No team logo Formentera 4 2 1 1 0 2:1 +1 W D
5 (2) Teruel 4 2 1 1 0 1:0 +1 W D
6 (10) Real Zaragoza II 3 3 1 0 2 3:5 -2 L L W
7 (14) Prat 3 2 1 0 1 2:3 -1 L W
8 (3) Espanyol II 3 2 1 0 1 3:3 0 L W
9 (6) Badalona 2 3 0 2 1 1:2 -1 D L D
10 (11) Peña Deportiva 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
11 (18) No team logo Alzira 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
12 (16) Olot 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
13 (9) No team logo Saguntino 1 2 0 1 1 0:2 -2 L D
14 (17) No team logo Terrassa 1 2 0 1 1 2:4 -2 L D
15 (7) Ibiza Islas Pitiusas 1 3 0 1 2 2:5 -3 L L D
16 (15) Ebro 0 2 0 0 2 1:3 -2 L L
17 (13) Lleida Esportiu 0 2 0 0 2 0:2