Spain Tercera División RFEF

20%
0
100%

Results

Gameweek 6 (Group 9)
Gameweek 8 (Group 4)
Gameweek 8 (Group 13)
Gameweek 7 (Group 10)
Gameweek 7 (Group 9)
Gameweek 7 (Group 5)
Gameweek 7 (Group 10)

Upcoming matches

Gameweek 9 (Group 12)
Gameweek 7 (Group 15)
Gameweek 6 (Group 3)
Gameweek 8 (Group 5)
Gameweek 9 (Group 8)
Gameweek 10 (Group 11)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Valencia II 17 7 5 2 0 18:4 +14 W D W D W
2
No team logo Atzeneta 16 8 5 1 2 11:5 +6 L W D W W
3
Hércules II 14 8 4 2 2 9:8 +1 L D W L W
4
Roda 13 8 3 4 1 5:4 +1 D D D W L
5
Elche II 12 8 3 3 2 12:6 +6 W D L W L
6
No team logo Torrellano 12 7 3 3 1 11:8 +3 W D L W D
7
No team logo Saguntino 12 7 3 3 1 8:6 +2 W D L W W
8
No team logo Acero 12 8 3 3 2 8:7 +1 D D W D W
9
No team logo Olímpic Xàtiva 11 7 3 2 2 6:7 -1 W D D L W
10
No team logo Jove Español 10 7 3 1 3 3:4 -1 L L W W D
11
No team logo Silla 9 8 2 3 3 10:11 -1 L D L D W
12
No team logo Callosa Deportiva 9 8 2 3 3 7:9 -2 L D D W L
13
Orihuela 9 8 2 3 3 5:7 -2 D D W L W
14
No team logo Villajoyosa 8 8 2 2 4 5:8 -3 W D L W L
15
No team logo RC Catarroja 8 8 2 2 4 7:10 -3 L D D L W
16
No team logo Torrent 8 7 2 2 3 5:6 -1 W W L L L
17
Castellón II 6 8 1 3 4 7:12 -5 W D D L L
18
Villarreal III 4 7 1 1 5 9:13 -4 D L L L L
19
No team logo Benigànim 4 7 1 1 5 3:14 -11 L L L L D
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Valencia II 12 4 4 0 0 14:2 +12 W W W W
2 (2) No team logo Atzeneta 12 4 4 0 0 7:1 +6 W W W W
3 (9) No team logo Olímpic Xàtiva 10 4 3 1 0 6:1 +5 W D W W
4 (8) No team logo Acero 10 4 3 1 0 6:2 +4 D W W W
5 (3) Hércules II 9 4 3 0 1 5:4 +1 L W W W
6 (4) Roda 8 4 2 2 0 2:0 +2 D W W D
7 (6) No team logo Torrellano 7 3 2 1 0 7:5 +2 D W W
8 (15) No team logo RC Catarroja 7 5 2 1 2 4:4 0 L D W L W
9 (12) No team logo Callosa Deportiva 7 4 2 1 1 5:3 +2 D W W L
10 (10) No team logo Jove Español 7 4 2 1 1 2:2 0 L W D W
11 (13) Orihuela 7 4 2 1 1 4:3 +1 D W W L
12 (11) No team logo Silla 6 4 1 3 0 5:4 +1 D D W D
13 (5) Elche II 6 4 1 3 0 6:4 +2 D W D D
14 (14) No team logo Villajoyosa 5 4 1 2 1 3:3 0 D W L D
15 (7) No team logo Saguntino 5 3 1 2 0 4:3 +1 D W D
16 (16) No team logo Torrent 4 3 1 1 1 4:4 0 W L D
17 (17) Castellón II 4 4 1 1 2 2:4 -2 W D L L
18 (19) No team logo Benigànim 1 3 0 1 2 0:5 -5 L L D
19 (18) Villarreal III 0 3 0 0 3 3:6 -3 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (7) No team logo Saguntino 7 4 2 1 1 4:3 +1 W L W D
2 (5) Elche II 6 4 2 0 2 6:2 +4 W L L W
3 (1) Valencia II 5 3 1 2 0 4:2 +2 D D W
4 (6) No team logo Torrellano 5 4 1 2 1 4:3 +1 W L D D
5 (3) Hércules II 5 4 1 2 1 4:4 0 D L W D
6 (4) Roda 5 4 1 2 1 3:4 -1 D D L W
7 (16) No team logo Torrent 4 4 1 1 2 1:2 -1 W L L D
8 (18) Villarreal III 4 4 1 1 2 6:7 -1 D L L W
9 (2) No team logo Atzeneta 4 4 1 1 2 4:4 0 L D W L
10 (19) No team logo Benigànim 3 4 1 0 3 3:9 -6 L L W L
11 (11) No team logo Silla 3 4 1 0 3 5:7 -2 L L W L
12 (14) No team logo Villajoyosa 3 4 1 0 3 2:5 -3 W L L L
13 (10) No team logo Jove Español 3 3 1 0 2 1:2 -1 L W L
14 (17) Castellón II 2 4 0 2 2 5:8 -3 D L D L
15 (8) No team logo Acero 2 4 0 2 2 2:5 -3 D D L L
16 (13) Orihuela 2 4 0 2 2 1:4 -3 D L D L
17 (12) No team logo Callosa Deportiva 2 4 0 2 2 2:6 -4 L D L D
18 (9) No team logo Olímpic Xàtiva 1 3 0 1 2 0:6 -6 D L L
19 (15) No team logo RC Catarroja 1 3 0 1 2 3:6 -3 D L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Cultural Leonesa II 19 7 6 1 0 16:5 +11 W W W W W
2
Atlético Tordesillas 16 7 5 1 1 9:4 +5 W D W W W
3
Real Ávila 15 8 4 3 1 12:4 +8 L W W W D
4
No team logo Bembibre 13 8 4 1 3 12:11 +1 W L D L L
5
No team logo Mirandés II 12 8 3 3 2 6:6 0 D D D L W
6
Guijuelo 11 7 2 5 0 12:5 +7 D D W D W
7
No team logo Almazán 11 7 3 2 2 9:7 +2 L W L D D
8
No team logo Atlético Palencia 11 8 3 2 3 10:12 -2 D W L L D
9
UD Santa Marta 11 7 3 2 2 11:9 +2 D L D L W
10
La Virgen del Camino 9 7 2 3 2 8:8 0 D L D D W
11
Numancia II 9 7 2 3 2 9:7 +2 W D D L W
12
No team logo Ciudad Rodrigo 8 8 2 2 4 6:12 -6 L W D L D
13
Atlético Astorga 7 8 2 1 5 8:11 -3 D W L L W
14
No team logo Arandina 6 7 1 3 3 5:7 -2 D W D L L
15
No team logo Colegios Diocesanos 6 8 1 3 4 5:11 -6 D L D W D
16
No team logo Salamanca II 4 7 1 1 5 6:12 -6 L L W L L
17
No team logo Ribert 2 7 0 2 5 5:18 -13 L L L D L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Atlético Tordesillas 12 4 4 0 0 7:1 +6 W W W W
2 (3) Real Ávila 10 4 3 1 0 6:0 +6 W W D W
3 (1) No team logo Cultural Leonesa II 9 3 3 0 0 11:3 +8 W W W
4 (10) La Virgen del Camino 8 4 2 2 0 7:3 +4 D D W W
5 (9) UD Santa Marta 8 4 2 2 0 6:3 +3 D D W W
6 (7) No team logo Almazán 7 3 2 1 0 7:3 +4 W D W
7 (6) Guijuelo 7 3 2 1 0 8:1 +7 W W D
8 (11) Numancia II 7 4 2 1 1 6:3 +3 W D W L
9 (5) No team logo Mirandés II 7 4 2 1 1 4:3 +1 D L W W
10 (4) No team logo Bembibre 7 4 2 1 1 8:3 +5 W D L W
11 (12) No team logo Ciudad Rodrigo 6 4 2 0 2 3:4 -1 W L W L
12 (8) No team logo Atlético Palencia 5 4 1 2 1 6:6 0 D L D W
13 (14) No team logo Arandina 4 3 1 1 1 2:1 +1 W L D
14 (15) No team logo Colegios Diocesanos 3 4 0 3 1 2:5 -3 D D D L
15 (13) Atlético Astorga 3 4 1 0 3 4:6 -2 W L L L
16 (17) No team logo Ribert 2 3 0 2 1 2:4 -2 L D D
17 (16) No team logo Salamanca II 1 4 0 1 3 3:8 -5 L L L D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Cultural Leonesa II 10 4 3 1 0 5:2 +3 W W W D
2 (4) No team logo Bembibre 6 4 2 0 2 4:8 -4 L L W W
3 (8) No team logo Atlético Palencia 6 4 2 0 2 4:6 -2 W L L W
4 (3) Real Ávila 5 4 1 2 1 6:4 +2 L W D D
5 (5) No team logo Mirandés II 5 4 1 2 1 2:3 -1 D D W L
6 (6) Guijuelo 4 4 0 4 0 4:4 0 D D D D
7 (2) Atlético Tordesillas 4 3 1 1 1 2:3 -1 D W L
8 (13) Atlético Astorga 4 4 1 1 2 4:5 -1 D L W L
9 (7) No team logo Almazán 4 4 1 1 2 2:4 -2 L L D W
10 (15) No team logo Colegios Diocesanos 3 4 1 0 3 3:6 -3 L W L L
11 (9) UD Santa Marta 3 3 1 0 2 5:6 -1 L L W
12 (16) No team logo Salamanca II 3 3 1 0 2 3:4 -1 W L L
13 (14) No team logo Arandina 2 4 0 2 2 3:6 -3 D D L L
14 (11) Numancia II 2 3 0 2 1 3:4 -1 D L D
15 (12) No team logo Ciudad Rodrigo 2 4 0 2 2 3:8 -5 L D D L
16 (10) La Virgen del Camino 1 3 0 1 2 1:5 -4 L D L
17 (17) No team logo Ribert 0 4 0 0 4 3:14 -11 L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
No team logo Girona II 16 7 5 1 1 8:4 +4 L W D W W
2
Peralada 14 6 4 2 0 12:2 +10 W D W W W
3
Olot 14 7 4 2 1 13:6 +7 W L D W W
4
Sant Andreu 13 7 4 1 2 12:5 +7 W W W L W
5
No team logo Manresa 12 7 3 3 1 7:6 +1 W D W L D
6
San Cristóbal 10 7 3 1 3 5:7 -2 L L W W D
7
No team logo Pobla Mafumet 10 7 3 1 3 4:5 -1 L W L W L
8
Vilassar Mar 10 7 2 4 1 6:5 +1 D W W L D
9
L'Hospitalet 10 7 3 1 3 7:7 0 W W W L D
10
No team logo Grama 10 7 3 1 3 9:7 +2 D W L W L
11
No team logo Vilafranca 9 6 2 3 1 5:3 +2 W D L W D
12
No team logo Figueres 5 6 1 2 3 5:7 -2 L W D L D
13
No team logo Guineueta 5 6 1 2 3 2:7 -5 L L D L D
14
No team logo Ascó 5 6 1 2 3 4:13 -9 D L L L W
15
No team logo Castelldefels 4 6 1 1 4 3:7 -4 W L L D L
16
No team logo Sants 4 7 1 1 5 3:9 -6 D L L L L
17
No team logo Granollers 3 6 1 0 5 8:13 -5 L L W L L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (4) Sant Andreu 10 4 3 1 0 7:1 +6 W W W D
2 (3) Olot 10 4 3 1 0 10:5 +5 W D W W
3 (10) No team logo Grama 9 3 3 0 0 7:2 +5 W W W
4 (7) No team logo Pobla Mafumet 9 3 3 0 0 4:0 +4 W W W
5 (1) No team logo Girona II 9 3 3 0 0 5:2 +3 W W W
6 (9) L'Hospitalet 7 4 2 1 1 5:3 +2 W W D L
7 (8) Vilassar Mar 6 4 1 3 0 3:2 +1 D W D D
8 (2) Peralada 5 3 1 2 0 2:1 +1 D W D
9 (16) No team logo Sants 4 4 1 1 2 2:3 -1 D L L W
10 (5) No team logo Manresa 4 3 1 1 1 4:5 -1 D L W
11 (11) No team logo Vilafranca 4 3 1 1 1 1:1 0 W L D
12 (15) No team logo Castelldefels 3 3 1 0 2 2:3 -1 W L L
13 (13) No team logo Guineueta 3 3 1 0 2 2:4 -2 L L W
14 (6) San Cristóbal 3 3 1 0 2 2:4 -2 L W L
15 (12) No team logo Figueres 2 3 0 2 1 1:2 -1 L D D
16 (14) No team logo Ascó 1 3 0 1 2 0:8 -8 L L D
17 (17) No team logo Granollers 0 3 0 0 3 3:7 -4 L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Peralada 9 3 3 0 0 10:1 +9 W W W
2 (5) No team logo Manresa 8 4 2 2 0 3:1 +2 W W D D
3 (6) San Cristóbal 7 4 2 1 1 3:3 0 L W D W
4 (1) No team logo Girona II 7 4 2 1 1 3:2 +1 L D W W
5 (11) No team logo Vilafranca 5 3 1 2 0 4:2 +2 D W D
6 (8) Vilassar Mar 4 3 1 1 1 3:3 0 W L D
7 (14) No team logo Ascó 4 3 1 1 1 4:5 -1 D L W
8 (3) Olot 4 3 1 1 1 3:1 +2 L W