Turkey 3. Lig

22%
0
100%

Results

Gameweek 8 (Group 3)
Gameweek 8 (Group 2)
Gameweek 8 (Group 1)

Upcoming matches

Gameweek 9 (Group 2)
Gameweek 9 (Group 3)
Gameweek 9 (Group 2)
Gameweek 9 (Group 1)

Tables

# Team P MP W D L G GD Form
1
Fethiyespor 19 8 6 1 1 26:10 +16 W D W W W
2
No team logo Orduspor 1967 16 8 4 4 0 17:5 +12 D D W W D
3
Erokspor 14 8 4 2 2 16:10 +6 W D W L W
4
Çankaya FK 14 8 4 2 2 10:7 +3 W D W W D
5
Edirnespor 13 8 3 4 1 8:3 +5 L D W W D
6
Kırıkkale Büyük Anadolu 13 8 3 4 1 7:3 +4 W D W D L
7
Gümüşhanespor 13 8 3 4 1 7:4 +3 L D W W D
8
Ağrı 1970 13 8 4 1 3 8:8 0 W D L L W
9
Belediye Derincespor 11 8 2 5 1 6:6 0 D W W L D
10
İçel İdmanyurdu Spor 10 8 2 4 2 9:10 -1 W D L D D
11
Karaköprü Belediyespor 10 8 2 4 2 10:8 +2 D D L D W
12
Karşıyaka 10 8 2 4 2 9:6 +3 W D L W D
13
Tepecikspor 9 8 2 3 3 9:12 -3 L W L D D
14
Ofspor 8 8 2 2 4 7:15 -8 L D L L D
15
Modafen 7 8 1 4 3 10:12 -2 D L D L D
16
Mardin BB 6 8 1 3 4 8:12 -4 L D L W L
17
Ceyhanspor 3 8 0 3 5 5:16 -11 L D D L L
18
Kardemir Karabükspor 0 8 0 0 8 1:26 -25 L L L L L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Fethiyespor 12 4 4 0 0 16:4 +12 W W W W
2 (2) No team logo Orduspor 1967 10 4 3 1 0 12:1 +11 D W W W
3 (3) Erokspor 10 4 3 1 0 12:3 +9 W W D W
4 (4) Çankaya FK 10 4 3 1 0 8:1 +7 W W D W
5 (8) Ağrı 1970 9 4 3 0 1 6:1 +5 W L W W
6 (6) Kırıkkale Büyük Anadolu 9 4 3 0 1 7:3 +4 W W L W
7 (7) Gümüşhanespor 8 4 2 2 0 4:0 +4 D W W D
8 (10) İçel İdmanyurdu Spor 7 4 2 1 1 6:4 +2 W D L W
9 (5) Edirnespor 6 4 1 3 0 1:0 +1 D W D D
10 (13) Tepecikspor 6 4 1 3 0 3:2 +1 W D D D
11 (9) Belediye Derincespor 6 4 1 3 0 3:2 +1 D W D D
12 (16) Mardin BB 6 4 1 3 0 7:5 +2 D W D D
13 (11) Karaköprü Belediyespor 5 4 1 2 1 4:4 0 D L W D
14 (12) Karşıyaka 5 4 1 2 1 3:3 0 W L D D
15 (14) Ofspor 4 4 1 1 2 2:6 -4 D L L W
16 (15) Modafen 3 4 0 3 1 6:8 -2 D D D L
17 (17) Ceyhanspor 1 4 0 1 3 3:11 -8 D L L L
18 (18) Kardemir Karabükspor 0 4 0 0 4 0:12 -12 L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Fethiyespor 7 4 2 1 1 10:6 +4 D W W L
2 (5) Edirnespor 7 4 2 1 1 7:3 +4 L W D W
3 (2) No team logo Orduspor 1967 6 4 1 3 0 5:4 +1 D W D D
4 (9) Belediye Derincespor 5 4 1 2 1 3:4 -1 W L D D
5 (7) Gümüşhanespor 5 4 1 2 1 3:4 -1 L W D D
6 (12) Karşıyaka 5 4 1 2 1 6:3 +3 D W D L
7 (11) Karaköprü Belediyespor 5 4 1 2 1 6:4 +2 D D L W
8 (15) Modafen 4 4 1 1 2 4:4 0 L L W D
9 (6) Kırıkkale Büyük Anadolu 4 4 0 4 0 0:0 0 D D D D
10 (3) Erokspor 4 4 1 1 2 4:7 -3 D L W L
11 (4) Çankaya FK 4 4 1 1 2 2:6 -4 D W L L
12 (14) Ofspor 4 4 1 1 2 5:9 -4 L L D W
13 (8) Ağrı 1970 4 4 1 1 2 2:7 -5 D L W L
14 (10) İçel İdmanyurdu Spor 3 4 0 3 1 3:6 -3 D L D D
15 (13) Tepecikspor 3 4 1 0 3 6:10 -4 L L W L
16 (17) Ceyhanspor 2 4 0 2 2 2:5 -3 L D L D
17 (16) Mardin BB 0 4 0 0 4 1:7 -6 L L L L
18 (18) Kardemir Karabükspor 0 4 0 0 4 1:14 -13 L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Erzin Spor 15 8 4 3 1 16:8 +8 W W W D D
2
Yeşilyurt Belediyespor 15 8 4 3 1 11:8 +3 W D W D D
3
Kuşadası Gençlik Spor Kulübü 14 8 4 2 2 13:7 +6 L W L D W
4
52 Orduspor 14 8 3 5 0 10:7 +3 D D D D W
5
Düzcespor 13 7 4 1 2 10:8 +2 W L W D W
6
Yomraspor 12 8 3 3 2 13:11 +2 L W W D W
7
Şile Yıldızspor 12 7 4 0 3 9:7 +2 W L L W W
8
Halide Edip Adıvar 11 7 2 5 0 6:4 +2 D W D D W
9
No team logo 76 Iğdır Belediyespor 10 7 2 4 1 13:12 +1 D D L D D
10
68 Aksaray Belediyespor 10 8 3 1 4 10:12 -2 L W L W L
11
Altındağ Belediyesispor 10 8 2 4 2 10:10 0 D W D D W
12
Elazığ Belediyespor FK 9 7 2 3 2 9:9 0 L D D W L
13
Kestelspor 9 8 2 3 3 9:10 -1 W L D D D
14
Bayrampaşaspor 8 7 1 5 1 4:4 0 D L D D D
15
Hacettepe 6 8 1 3 4 7:9 -2 L D L D L
16
Siirt İl Özel İdaresi 6 7 1 3 3 7:12 -5 W L D D L
17
Darıca Gençlerbirliği 6 7 1 3 3 8:9 -1 W D L L L
18
Çarşambaspor 5 8 1 2 5 4:10 -6 L D W L L
19
Kızılcabölükspor 3 8 0 3 5 7:19 -12 L D L D L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (5) Düzcespor 12 4 4 0 0 10:4 +6 W W W W
2 (2) Yeşilyurt Belediyespor 10 4 3 1 0 7:3 +4 W W D W
3 (10) 68 Aksaray Belediyespor 10 4 3 1 0 6:1 +5 W W W D
4 (7) Şile Yıldızspor 9 4 3 0 1 8:4 +4 W L W W
5 (4) 52 Orduspor 8 4 2 2 0 4:2 +2 D D W W
6 (3) Kuşadası Gençlik Spor Kulübü 8 4 2 2 0 7:2 +5 W D W D
7 (6) Yomraspor 7 4 2 1 1 8:4 +4 L W W D
8 (1) Erzin Spor 7 4 2 1 1 10:7 +3 W W D L
9 (12) Elazığ Belediyespor FK 7 3 2 1 0 7:2 +5 D W W
10 (8) Halide Edip Adıvar 6 4 1 3 0 2:1 +1 D D W D
11 (9) No team logo 76 Iğdır Belediyespor 5 3 1 2 0 7:5 +2 D D W
12 (11) Altındağ Belediyesispor 5 4 1 2 1 4:5 -1 D D W L
13 (18) Çarşambaspor 4 4 1 1 2 4:6 -2 L W L D
14 (17) Darıca Gençlerbirliği 4 4 1 1 2 4:4 0 W L L D
15 (14) Bayrampaşaspor 4 3 1 1 1 2:2 0 L D W
16 (13) Kestelspor 4 4 1 1 2 5:6 -1 L D W L
17 (15) Hacettepe 3 4 0 3 1 3:4 -1 D D L D
18 (19) Kızılcabölükspor 3 4 0 3 1 3:7 -4 D D L D
19 (16) Siirt İl Özel İdaresi 2 3 0 2 1 2:4 -2 L D D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Erzin Spor 8 4 2 2 0 6:1 +5 W D W D
2 (4) 52 Orduspor 6 4 1 3 0 6:5 +1 D D W D
3 (3) Kuşadası Gençlik Spor Kulübü 6 4 2 0 2 6:5 +1 L L W W
4 (6) Yomraspor 5 4 1 2 1 5:7 -2 W D L D
5 (2) Yeşilyurt Belediyespor 5 4 1 2 1 4:5 -1 D D W L
6 (13) Kestelspor 5 4 1 2 1 4:4 0 W D D L
7 (9) No team logo 76 Iğdır Belediyespor 5 4 1 2 1 6:7 -1 D L D W
8 (8) Halide Edip Adıvar 5 3 1 2 0 4:3 +1 W D D
9 (11) Altındağ Belediyesispor 5 4 1 2 1 6:5 +1 W D L D
10 (16) Siirt İl Özel İdaresi 4 4 1 1 2 5:8 -3 W D L L
11 (14) Bayrampaşaspor 4 4 0 4 0 2:2 0 D D D D
12 (15) Hacettepe 3 4 1 0 3 4:5 -1 L L L W
13 (7) Şile Yıldızspor 3 3 1 0 2 1:3 -2 L W L
14 (17) Darıca Gençlerbirliği 2 3 0 2 1 4:5 -1 D L D
15 (12) Elazığ Belediyespor FK 2 4 0 2 2 2:7 -5 L D L D
16 (18) Çarşambaspor 1 4 0 1 3 0:4 -4 D L L L
17 (5) Düzcespor 1 3 0 1 2 0:4 -4 L D L
18 (10) 68 Aksaray Belediyespor 0 4 0 0 4 4:11 -7 L L L L
19 (19) Kızılcabölükspor 0 4 0 0 4 4:12 -8 L L L L
# Team P MP W D L G GD Form
1
Batman Petrolspor 20 8 6 2 0 11:3 +8 W W W W W
2
Arnavutköy Belediyespor 19 8 6 1 1 13:5 +8 L W W W W
3
Belediye Kütahyaspor 15 8 4 3 1 11:8 +3 W W L W W
4
1954 Kelkit Belediyespor 14 8 4 2 2 12:9 +3 L W W D W
5
Erbaaspor 14 8 4 2 2 7:5 +2 W W D W L
6
Osmaniyespor 12 8 3 3 2 8:4 +4 W L L D W
7
Bursa Yıldırımspor 12 8 3 3 2 11:8 +3 W W D L W
8
Nevşehir Belediyespor 11 8 3 2 3 15:12 +3 L W W D L
9
Hendek Spor 10 8 2 4 2 8:7 +1 W L D D L
10
Çatalcaspor 9 8 2 3 3 15:13 +2 L L L D W
11
Artvin Hopaspor 8 8 2 2 4 12:13 -1 L L W L W
12
Fatsa Belediyespor 8 8 1 5 2 2:4 -2 D D D W L
13
Başkent Akademi 8 8 2 2 4 5:10 -5 D L L L L
14
Elazığspor 8 8 2 2 4 13:19 -6 D W L W L
15
Kahta 02 Spor 7 8 1 4 3 11:14 -3 W L L D L
16
Bergama Belediyespor 6 8 1 3 4 8:12 -4 L D D L L
17
Karaman Belediyespor 6 8 1 3 4 9:15 -6 L L D L W
18
Sancaktepe FK 5 8 1 2 5 11:21 -10 D L W L L
Legends:

Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Arnavutköy Belediyespor 12 4 4 0 0 7:2 +5 W W W W
2 (5) Erbaaspor 10 4 3 1 0 5:1 +4 W W D W
3 (1) Batman Petrolspor 8 4 2 2 0 4:2 +2 W W D D
4 (3) Belediye Kütahyaspor 8 4 2 2 0 5:2 +3 W W D D
5 (14) Elazığspor 7 4 2 1 1 9:7 +2 W W D L
6 (4) 1954 Kelkit Belediyespor 7 4 2 1 1 8:6 +2 L W W D
7 (6) Osmaniyespor 7 4 2 1 1 5:1 +4 W L W D
8 (7) Bursa Yıldırımspor 7 4 2 1 1 5:2 +3 W L W D
9 (10) Çatalcaspor 6 4 2 0 2 9:6 +3 L L W W
10 (11) Artvin Hopaspor 6 4 2 0 2 8:6 +2 L W W L
11 (15) Kahta 02 Spor 6 4 1 3 0 9:7 +2 W D D D
12 (8) Nevşehir Belediyespor 5 4 1 2 1 5:2 +3 W D D L
13 (17) Karaman Belediyespor 5 4 1 2 1 6:6 0 L D W