Uzbekistan Cup

85%
0
100%

Results

Group Stage

Upcoming matches

Round of 16

Tables

Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1
Navbahor 9 3 3 0 0 5:0 +5 W W W
2
Qizilqum 4 3 1 1 1 1:2 -1 D W L
3
Neftchi 3 3 1 0 2 2:3 -1 L L W
4
Dinamo Samarqand 1 3 0 1 2 0:3 -3 D L L
Legends:

8th Finals
Possible 8th Finals
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1
AGMK 7 3 2 1 0 8:2 +6 W W D
2
Lokomotiv 5 3 1 2 0 5:4 +1 W D D
3
FK Zaamin 4 3 1 1 1 6:7 -1 L D W
4
Xorazm 0 3 0 0 3 2:8 -6 L L L
Legends:

8th Finals
Possible 8th Finals
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1
Kokand-1912 9 3 3 0 0 12:1 +11 W W W
2
Mash'al 4 3 1 1 1 3:5 -2 L D W
3
FK G'ijduvon 2 3 0 2 1 1:5 -4 D D L
4
No team logo FK Dostlik Oltiariq 1 3 0 1 2 3:8 -5 D L L
Legends:

8th Finals
Possible 8th Finals
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1
Sogdiana 7 3 2 1 0 7:1 +6 W D W
2
Andijan 4 2 1 1 0 4:2 +2 D W
3
Yangiyer 3 3 1 0 2 4:8 -4 L W L
4
Aral Nukus 0 2 0 0 2 0:4 -4 L L
Legends:

8th Finals
Possible 8th Finals
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1
Turan 6 3 2 0 1 6:6 0 W L W
2
No team logo Olympic 4 3 1 1 1 6:3 +3 D W L
3
Shortan 4 3 1 1 1 5:5 0 D W L
4
FK Andijan II 3 3 1 0 2 1:4 -3 L L W
Legends:

8th Finals
Possible 8th Finals
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1
Bunyodkor 7 3 2 1 0 9:2 +7 W D W
2
Surkhon 4 3 1 1 1 2:1 +1 L D W
3
Metalourg 4 3 1 1 1 4:5 -1 W D L
4
Nurafshon 1 3 0 1 2 1:8 -7 L D L
Legends:

8th Finals
Possible 8th Finals
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Navbahor 6 2 2 0 0 3:0 +3 W W
2 (2) Qizilqum 1 2 0 1 1 0:2 -2 D L
3 (3) Neftchi 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
4 (4) Dinamo Samarqand 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) AGMK 4 2 1 1 0 5:2 +3 W D
2 (2) Lokomotiv 4 2 1 1 0 4:3 +1 W D
3 (3) FK Zaamin 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
4 (4) Xorazm 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Kokand-1912 6 2 2 0 0 8:1 +7 W W
2 (2) Mash'al 1 1 0 1 0 0:0 0 D
3 (3) FK G'ijduvon 1 2 0 1 1 1:5 -4 D L
4 (4) No team logo FK Dostlik Oltiariq 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Sogdiana 6 2 2 0 0 6:0 +6 W W
2 (2) Andijan 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (3) Yangiyer 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
4 (4) Aral Nukus 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Turan 6 2 2 0 0 5:1 +4 W W
2 (3) Shortan 4 2 1 1 0 4:1 +3 D W
3 (2) No team logo Olympic 3 1 1 0 0 5:1 +4 W
4 (4) FK Andijan II 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Bunyodkor 4 2 1 1 0 5:0 +5 W D
2 (2) Surkhon 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
3 (3) Metalourg 3 2 1 0 1 3:4 -1 W L
4 (4) Nurafshon 1 1 0 1 0 1:1 0 D
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Navbahor 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (2) Qizilqum 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (3) Neftchi 3 2 1 0 1 2:2 0 L W
4 (4) Dinamo Samarqand 1 2 0 1 1 0:1 -1 D L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) AGMK 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 (2) Lokomotiv 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (3) FK Zaamin 1 2 0 1 1 3:6 -3 L D
4 (4) Xorazm 0 2 0 0 2 2:5 -3 L L
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Kokand-1912 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
2 (2) Mash'al 3 2 1 0 1 3:5 -2 L W
3 (3) FK G'ijduvon 1 1 0 1 0 0:0 0 D
4 (4) No team logo FK Dostlik Oltiariq 1 2 0 1 1 2:5 -3 D L
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Andijan 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (3) Yangiyer 3 2 1 0 1 3:5 -2 L W
3 (1) Sogdiana 1 1 0 1 0 1:1 0 D
4 (4) Aral Nukus 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) No team logo Olympic 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
2 (3) Shortan 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
3 (1) Turan 0 1 0 0 1 1:5 -4 L
4 (4) FK Andijan II 0 2 0 0 2 0:4 -4 L L
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Bunyodkor 3 1 1 0 0 4:2 +2 W
2 (3) Metalourg 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (2) Surkhon 1 2 0 1 1 0:1 -1 L D
4 (4) Nurafshon 0 2 0 0 2 0:7 -7 L L

Top scorers

Cup 2022 live scores, results and tables

In this section you can find Uzbekistan Cup 2022 football live scores, results, tables and more. If you are looking for any other competition (First Division, Second Division, Third Division, Cup or Supercup), fell free to check our main menu. At LiveFootball.info you can find football scores and results from all over the world.